Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

VW Golf 1.9 TDI 77kW-105 PS

- - - - -
  • Please log in to reply
532 replies to this topic

#451
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Nu trebuie să brenduiască și ei câte ceva ? Oricum , măcar o diferență există .


Și când intra A3 în mâinile tale ?  :rolleyes:

#452
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007

View PostBwwlan, on 2nd June 2009, 21:07, said:

Acestea fiind spuse, imi iau ramas bun in mod oficial de la masinuta mea, va multumesc pentru rabdarea de a-mi fi fost alaturi pe parcursul acestui Jurnal de Bord--cu multe bune si putine rele :) --si sa ne citim cu bine la...
urmatorul Jurnal de Bord ;)

Pfiuu ... bine ca a plecat asta si am scapat de el .... acum am ramas doar eu si ma simt sef pe tarlaua mea  :gunsmilie: :drac:

Din domeniul auto: am testat in cat timp se usuca un scaun de golf facut fleasca (dupa ce am uitat geamul deschis pe furtuna de acu cateva zile); rezultatul testului: 24 H tinut in soare si mers cu aerul contionat la maxim indreptat spre respectivul scaun.

Salutare ... ne mai auzim dupa data de 16 cand scap de licenta ;) .

Edited by Vlad_int1, 05 June 2009 - 10:12.


#453
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
verifica de siguranta si mocheta, mai exact apasa cu mana in diferite locuri sa vezi daca nu s-a infiltrat apa sub mocheta, nu neaparat trebuie sa para uda la contactul cu mana cat mai ales asculta daca face un zgomot diferit... daca ai ghinion aia se usca mai greu, ca are un fel de pres fonoabsorbant acolo, si ala e bine sa-l ajuti sa se uste cu un fhoen, altfel ramane umed foarte mul ceea ce nu e chiar indicat pentru podea...

#454
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Am pipait mocheta si mi s-a parut uscata, da acum ca mi-ai zis o sa ma uit mai cu nadejde. Ideea e ca mocheta s-a udat decat pe lateral, pentru ca in rest s-a strans toata apa in covorasul de cauciuc, iar pe caldurile astea imi vine greu  a crede ca nu s-a uscat tot, mai ales ca am lasat-o si ieri si alaltaieri in soare cu geamurile usor crapate sa iasa umezeala.

Si din nou ma vad nevoit sa repet: ce bine e sa fie doar jurnalul meu  :drac:

Edited by Vlad_int1, 05 June 2009 - 16:15.


#455
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostVlad_int1, on 5th June 2009, 17:14, said:

Si din nou tin sa ma repet: ce bine e sa fie doar jurnalul meu  :drac:
Nu e doar al tau, mai e si a lui Sanddy si al lui Buntzi.  :photo:

#456
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007

View PostMarius3k, on 5th June 2009, 16:15, said:

Nu e doar al tau, mai e si a lui Sanddy si al lui Buntzi.  :photo:
Ei sunt doar tolerati ;).
Si Buntzi are golf + , iar sanddy o are doar temporar ca sunt convins ca in maxim juma de an o marita si p-asta .
Chiar asa, ia modifica titlu si pune in paranteza langa tornado rot (=SEF) ... sa se stie cum sta treaba p-aici .

Edited by Vlad_int1, 05 June 2009 - 16:21.


#457
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostVlad_int1, on 5th June 2009, 17:16, said:

Si Buntzi are golf + .
Chiar asa, ia modifica titlu
+ e cel mai frumos golf! :)
Am modificat.

#458
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Se putea si mai bine, da merge si asa :D

PS: vezi ca ai uitat cateva cuvinte in postul de mai sus ... cred ca vroiai sa zici:

+ (ca al tau - sau golful rosu) e cel mai frumos golf .

Edited by Vlad_int1, 05 June 2009 - 16:25.


#459
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,801
  • Înscris: 28.11.2005
Cum ar fi sa ma bag si eu in seama cu apartamentul?  :naughty:

#460
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Neaa , tu esti pe alta tarla .

#461
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
E ceva vreme de cand nu am mai trecut p-aici.
Intre timp masinuta mea a ajuns la 37000 km si luna aceasta pe 17 implineste doi ani de cand i-am dat prima cheie.
Pana acuma nu a avut absolut nici o problema, daca excludem doua becuri pe frana arse, care au costat 4 lei.
In momentul de fata singurul lucru care ma deranjeaza este schimbatorul de viteze care vibraza in treapta I in relanti doar atunci cand este cald afara. Cel mai probabil trebuie uns pe la baza ca alta explicatie nu este, avand in vedere ca daca il ating putin cu degetul si ii schimb usor pozitia sta fix. Oricum nu imi fac griji atata timp cat intra in orice treapta fara sa agate si fara nici un zgomot.
In rest urmeaza sa fac un drum de vreo 2500 km pana in grecia + vreo 800 pana la orastie, deci prin toamna o sa cam trebuiasca sa ma pregatesc de revizia de 45000.
Cam atat si s-auzim de bine.

Edited by Vlad_int1, 02 July 2009 - 17:33.


#462
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Update:
Salut in primul rand.
M-am intors aseara din Grecia (foarte frumos si de data asta - sper sa apuc sa pun si poze). Am facut in total 2700 km si golfuletul are acuma 42000 km. Consum: mediu 5.8 , dus 5.3 , intors 5.6 + vreo 100-150 ml de ulei.
Singura "problema" in momentul de fata este ca s-a desprins manerul de ghidaj (nu stiu cum sa-i zic altfel) la o gura de aerisire cand am tras odata mai ca taranu de el si nu stiu momentan cum sa-l pun la loc (vezi poza):

Attached File  gag5.JPG   4.13K   7 downloads


In rest ar fi trebuit sa ma pregatesc de revizie in vreo luna doua, dar se va amana pentru ianuarie februarie pentru ca poimanie trebuie sa plec vreo 3 luni cu serviciu in Italia; drept urmare masina am dus-o la tara pe langa Bucuresti si i-am lasat lu taca-miu sarcina sa o mai miste pe distante scurte macar odata pe saptamana.
In rest nimic de reprosat, toate-s bune si frumoase :) .

Edited by Vlad_int1, 16 August 2009 - 23:26.


#463
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,956
  • Înscris: 09.12.2004

View PostVlad_int1, on 17th August 2009, 00:24, said:

Singura "problema" in momentul de fata este ca s-a desprins manerul de ghidaj (nu stiu cum sa-i zic altfel) la o gura de aerisire cand am tras odata mai ca taranu de el si nu stiu momentan cum sa-l pun la loc (vezi poza):
hmmm... te-ai urcat cumva si intr-un tuareg? :lol:
nu de alta dar si asta are chestia aia in cotiera si parca nu imi vine sa desfac jumate din bord (la animal e mult de dezmembrat si nu iubesc clipsurile multe dadatoare de greierasi) ca sa lipesc ala la loc..
daca o fi ca la asta ai acolo 4 bumbi mici ce intra in ceva gauri; daca poti pune adeziv pe cele 4 picioruse e perfect daca poti sa o fixezi (fa un test inainte); daca nu, cauta cum se demonteaza partea aia de bord si atunci poti sa pui adeziv pt ca poti tine contra la partea spate a minerului.

#464
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 09.09.2006
Asa arata Evil Twin dupa reparatie. Din nefericire, suportul de numar nu mai este cel original ci de la tovarasii care au facut lucrare. Eu nu stiu cum arata, dar jumatea zice ca dupa spalare au iesit la iveala ceva bube, gazari, de-astea. Treaba romaneasca.

Attached Files



#465
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Arata destul de drept saracul de el. :(
Drumul ala face toti banii. not. :death:

S-a facut casco?

#466
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,332
  • Înscris: 09.09.2006
Ce drum bre?
Cica s-a facut casco, la Generali. Nu mai stiu detalii. Macar de l-as plati degeaba de-acum incolo...

#467
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Tot s-a cam pus praful pe topicul asta vin si eu cu o intrebare: cam cat credeti ca e ok pentru o masina sa stea nemiscata ? Avand in vedere ca eu sunt plecat deja de 4 saptamani golfuletul meu nu a mai fost miscat de atunci. Ma gandesc daca are rost sa il pun pe taica-miu sau frate-miu sa il mai miste de colo colo ; ideea e ca as cam prefera sa nu, pentru ca taica-miu nu e tocmai atent la gropi asa cum sunt eu iar frate-miu d-abia asteapta sa puna mana pe chei si la fel nu sunt convins ca ar conduce la fel ca mine :D .

PS: Mi-am adus aminte si trebuia sa mentionez: ITALIENII SUNT CEI MAI PROSTI SOFERI DIN ISTORIA SOFERILOR PROSTI !!! Am reusit sa conduc totusi cam 100 km numai prin oras fara sa busesc masina de firma, care oricum e facuta ciur, dar nu stiu sa explic cum pentru ca am evitat cel putin 3 accidente destul de la limita. Oricum momentan am renuntat la masina si nici nu imi mai trebuie masina atribuita pe numele meu cat mai stau p-aici.

Edited by Vlad_int1, 09 September 2009 - 21:34.


#468
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
N-are nimic. Las' c-ajungi acasa si-o duci la un autolavaggio :)
Da, aia-s boi patentati. Is ca un fel de prosti, numa' ca mai prosti. Faceam misto de unu' care latra "sono fiero di essere italiano": "bah, cred ca la voi masinile-s ieftine" "de ce?" "pai, la cate masini lovite am vazut in Italia, cred ca asa se vand pe-aici, se strang masinile lovite pe timpul transportului in diverse tari comunitare si le vand aici" ala facea spume la gura...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate