Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Am facut locuri de parcare&#...

Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime
 La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 

Connex fura la abonamente cu minute incluse ?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
stati linistiti ca si orange fac la fel...
mai ales celor care nu au factura detailata...70-100 centi peste ab sunt intotdeauna ai lor...

#38
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004

DjAdi, on Jan 29 2005, 15:26, said:

Nu am cerut nici o schimbare de abonament, iar la cost control imi arata ca am 62'35" , asa ca am vorbit linistit si am vazut ca mi`au mai si ramas minute, iar pe factura imi vine cost suplimentar.  :death:

Degeaba o sa sun la * ca o sa bage ei o varianta sa se scoata si pana la urma tot eu sa fiu de vina, am mai patit cu alte servicii asa .

<{POST_SNAPBACK}>

exact la fel am patit si eu. ai avut pana la sfarsitul anului 50% reducere la abonament, nu? inseamna ca de la 1 ianuarie vei plati abonamentul intreg si de accea trebuie sa platesti o luna in avans abonamentul. asa mi-au explicat mie cei de la Relatii cu clientii.

#39
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Nu e vorba de abonamet, e vorba ca desi nu mi`am terminat minutele gratuite mi`au bagat cost suplimentar.

#40
bogdan4ice

bogdan4ice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 15.04.2004
AM avut abonament redus la jumatate pana la sf lui 2004
Data de facturare e 14 asa ca pe 14 dec am platit abonamentul pt periaoda 14dec-13ian redus la jumatate pe facura din 14 ian s-a facut rectificarea si am platit diferenta de abonament cosespunzatoare perioadei 1ian-13 ian.
Oricum mi se pare totul OK si raman fidel CONNEX am amjoritatea prietenilor pe ORANGE dar fatza de acestia CONNEX ofera minute in toate retelele si e mai rentabil.. :w00t:  :coolspeak:

#41
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004

bogdan4ice, on Jan 29 2005, 16:35, said:

AM avut abonament redus la jumatate pana la sf lui 2004
Data de facturare e 14 asa ca pe 14 dec am platit abonamentul pt periaoda 14dec-13ian redus la jumatate pe facura din 14 ian s-a facut rectificarea si am platit diferenta de abonament cosespunzatoare perioadei 1ian-13 ian.
Oricum mi se pare totul OK si raman fidel CONNEX am amjoritatea prietenilor pe ORANGE dar fatza de acestia CONNEX ofera minute in toate retelele si e mai rentabil.. :w00t:  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>

de acord. e mai rentabil connex-ul ca are minute nationale dar nici niste abonamente cu minute in retea n-ar strica

#42
alemat

alemat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 05.09.2004

m4xx, on Jan 29 2005, 15:37, said:

stati linistiti ca si orange fac la fel...
mai ales celor care nu au factura detailata...70-100 centi peste ab sunt intotdeauna ai lor...

<{POST_SNAPBACK}>

Nu zau.. Eu n-am patit-o pana acum si sunt client de 2 ani si 2 luni si citesc factura... :)

#43
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
yo am patit-o odata...nu am cum sa dovedesc, asa-i...
de fapt cred ca m-au furat  <_<

#44
cheloo

cheloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 03.03.2004
crezi... dar ai vreo dovada ?

nu stiu de unde e tendinta asta de a crede ca "te fura" cineva tot timpul... si connex si orange si zapp (desi cu ei nu am avut placerea pana acum). probabil ca se mai petrec greseli dar nimic intentionat.

am telefon din 99 si nu am avut probleme nici cu connex, nici cu orange(dialog)

#45
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Uite o dovada acolo mai sus atasata de mine, e furt pe fata, si am auzit ca asa le face la mai multi.

#46
cheloo

cheloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 03.03.2004
asa se face la sfarsit de promotie si nu e furt.
se petrece atat la orange cat si la connex.
in cazul de mai sus a fost o schimbare de abonament de la 3,5 $ la 7 $, schimbare ce s-a petrecut pe 1 ian (sf promotiei) si minutele de pe o luna au fost impartite in functie de aceasta data. mie mi se pare logic... dar daca vrei sa vezi neaparat o furaciune in chestia asta... poti linistit. :coolspeak:

si nu "le face la mai multi", le face la toti!!!!  :o  ^_^

#47
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
offtopic : Se poate oare schimba numele treadului? ca pe mine ma cam zgarie pe ochi...

#48
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

George_Catean, on Jan 30 2005, 01:24, said:

offtopic : Se poate oare schimba numele treadului? ca pe mine ma cam zgarie pe ochi...

<{POST_SNAPBACK}>

Pe unii nu ii zgarie... :P
Vad ca cineva a pus si dovada factura.
Si eu am observat ceva ciudat la modul de facturare la ab. nr. fav. Dupa ce se termina cele 50 de minute, daca mai ai si minutele nationale de la fidelizare si suni la un nr fav te taxeaza in loc sa iti scada din cele de fidelizare. Asta nu mi se pare corect, din moment ce sun in retea si am minute disponibile (de la fidelizare). Nu ma intereseaza ca e bug sau furt.
La ofertele lor cred ca ar trebui puse o mie de stelute cu note despre conditiile in care beneficiezi de ele.

#49
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
si la orange este la fel...dupa ce termini minutele in retea nu iti scade daca ai minute de fidelizare ci te taxeaza...este normal deoarece numere favorite si ore favorite sunt 2 platforme diferite...

#50
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Daca zici ca mi`a fost impartita luna in doua perioade de facturare atuncui de ce nu mi`o aratat la Cost Control ca am disponibil numai 30 min si nu 60 ? Nu iti dai seama cum te prosteste ca sa vb 60 de minute si apoi sa iti vina cost pentru ce ai depasit 30 .  :death:

#51
danl

danl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 13.01.2004
Pe 20/12 sau 21/12 la cost control ar fi trebuit sa iti apara informatia cu 30 minute ... daca te-ai uitat inainte de 20/12 , da ... nu iti apar ... io asa zic ca e normal .

#52
cheloo

cheloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 03.03.2004

DjAdi, on Jan 30 2005, 03:06, said:

Daca zici ca mi`a fost impartita luna in doua perioade de facturare atuncui de ce nu mi`o aratat la Cost Control ca am disponibil numai 30 min si nu 60 ? Nu iti dai seama cum te prosteste ca sa vb 60 de minute si apoi sa iti vina cost pentru ce ai depasit 30 .  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


chestia cu cost controlul nu ti-o pot explica. suna la rel cu clientii si explica-le situatia. ultima promotie de care am beneficiat eu a fost in urma cu 2 ani si sincer nu-mi mai aduc aminte de cum imi arata Cost Controlul mesajul din acea perioada.

george am mai auzit de la cineva faza asta cu "platforme diferite pt numere fav" deci e reala ?

#53
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Faza  cu numerele fav nu mi se pare corecta.
Ei spun ca ai 10 minute nationale si daca eu sunt la un nr de connex care era si numar fav. ei trebuie sa verifice:
1. daca nu e nr fav du-te la pasul 4.
2. daca ai minute de nr fav. scade cat vorbesti si stop
3. daca ai minute de fidelizare si numarul fav e din connex scade din ele cat vb si stop
4. taxeaza convorbirea direct si stop

Acesta e algoritmul normal si care se deduce din reclama lor. Daca e altfel ei trebuie sa scrie in contract si nu sa lase loc de presupuneri si speculatii.

#54
bogdan4ice

bogdan4ice

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 15.04.2004
[quote name='kiwy' date='Jan 30 2005, 13:02']
Faza  cu numerele fav nu mi se pare corecta.


Uite in cazul unui abonament Numera favorite cum sunt prioritatile:
1. ti se ia min din nr fav si pe urma extraoptiunile
2. In cazul adaugarii simultane a mai multor eXtraoptiuni, daca o convorbire este eligibila la mai multe beneficii, doar cate unul dintre beneficii va fi aplicat. Ordinea de aplicare a beneficiilor este urmatoarea :
A.Ore Favorite
B.Zi Favorita
C.Numere Favorite

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate