Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum va arata viitorul?

Saptamana de lucru de sase zile i...

Pareri Kadjar sau alternative

Slovacia / Kosice
 Spatiu stocare aproape plin

Recomandare aer conditionat 9000 ...

Cum v-ati apucat de editare foto?

Problema unezeala grinda de lemn ...
 Intrebare hdmi laptop lenovo

Fezabilitate - Adaugare microinve...

Hard disk extern SSD, A92

Parere cartier Uverturii/Virtutii...
 inmatriculare autoturism reprezen...

2 aere conditionate pe un singur ...

Intarzietor de priza zahar

Oprire update Asus ZenFone 10
 

Cum arătau televiziunea și radioul de..."ieri"?! (vol. I)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3784 replies to this topic

#2179
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,868
  • Înscris: 11.10.2006

Vizualizare mesajdanielavram, pe 01 decembrie 2012 - 11:31, a scris:

Pentru cine are abonament la voyo.ro cei de la PRO TV au pus Stirile PRO TV din 1 decembrie din fiecare an de existenta a acestui post de televiziune.

http://voyo.ro/emisi...ctacolul-vietii

Posted image

#2180
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

Vizualizare mesajdjl, pe 25 octombrie 2011 - 00:12, a scris:

Nu l-am văzut alb-negru. Posted image L-am văzut color, la tatăl meu, pe un tv "Hitachi" produs în sept. 1988 (tv-ul ăla e la mine în cameră acuma!  Posted image ). Acasă am avut tv prin cablu deabea în 1999. Mama mea zicea că dacă pune tv prin cablu nu am să mai învăţ. Mă omoram de fel cu învăţatul Posted image Oricum, vara şi iarna stăteam la bunicii din partea mamei şi aveam tv prin cablu acolo Posted image
Si ai ajuns unde esti! Cate ore stai doar pe Forum? Ca mai stau la TV,pe Facebook,Wikipedia etc. Posted image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/s6m1teCbzK0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu-i adevarat ca C31 era prima televiziune majora (Bucuresti) din Romania?Posted image

Vizualizare mesajexpo24, pe 24 decembrie 2007 - 17:15, a scris:

Cateva corectii: SOTI = Societatea pentru Organizarea unei Televiziuni Independente. Televiziunea ce urma sa se nasca pe bazele puse de Soti purta numele Continental TV.

Soti a emis pe canalele tvr2 ( 14 la numar in 1992 ) pana la intrarea in vigoare a licentei castigate impreuna cu Antena 1 ( 19 ore / zi ) si Teleuniversitatea ( 1 ora / zi ) pe canalul 57, actualul canal de emisie Antena 1 Bucuresti. SOTI castigase licenta pentru difuzarea pe acest canal intre orele 6.30 - 9.30 si 20.30 - 21.30.
Pentru licentele acordate in 1992 pe Bucuresti, situatia de partaj se gasea si pe canalul 25 ( Tv Sigma 14h + Amerom 10h - actual Prima ) si canalul 31 ( Radio Televiziunea Independenta 2h + Mediapro 22h )
Dupa 5 ani...Posted image  Interesant. Daca se prindea in Targu-Mures eram maestrii! C31 in ce interval de timp era in emisie?

#2181
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,096
  • Înscris: 13.06.2004
Dar emisiunea asta o mai cineva minte?

Attached Files



#2182
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

Vizualizare mesajdjl, pe 04 decembrie 2012 - 02:48, a scris:

Dar emisiunea asta o mai cineva minte?
Cred ca ceva gen "Vrei sa fii miliardar"! Posted image

#2183
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,595
  • Înscris: 14.10.2008
Departe de asa ceva, n-avea nici o legatura cu cultura generala, cu prostia si tampenia da, era o emisiune comica, din ciclul ce nu face omul pentru bani.

Cei 2 ofereau cate un milion de lei celui/celor (familie, prieteni, perechi, cum erau pe strada) care facea/faceau un lucru pe care il puneau ei sa-l faca, cam atat imi amintesc, stiu ca imi placea si urmaream, de altfel intre 2001 si 2008 Prima TV a fost un post foarte urmarit de mine, al 2-lea post preferat dupa cele muzicale (de care sunt dependent si acum si probabil toata viata), au fost multe emisiuni frumoase, Big Brother I si II, Reuniunea de clasa, Cronica Carcotasilor, Star Factory, Megastar, din 2011 am incetat sa mai urmaresc Prima TV, dupa accidentele lui Huidu de Cronica s-a ales praful, nu mai are acelasi farmec chiar daca Gainusa este dintotdeauna creierul, dupa cei 10 ani trebuiau sa-i puna punct.

Edited by Neaceasca85, 04 December 2012 - 17:04.


#2184
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

Vizualizare mesajNeaceasca85, pe 04 decembrie 2012 - 16:55, a scris:

Departe de asa ceva, n-avea nici o legatura cu cultura generala, cu prostia si tampenia da, era o emisiune comica, din ciclul ce nu face omul pentru bani.

Cei 2 ofereau cate un milion de lei celui/celor (familie, prieteni, perechi, cum erau pe strada) care facea/faceau un lucru pe care il puneau ei sa-l faca, cam atat imi amintesc, stiu ca imi placea si urmaream, de altfel intre 2001 si 2008 Prima TV a fost un post foarte urmarit de mine, al 2-lea post preferat dupa cele muzicale (de care sunt dependent si acum si probabil toata viata), au fost multe emisiuni frumoase, Big Brother I si II, Reuniunea de clasa, Cronica Carcotasilor, Star Factory, Megastar, din 2011 am incetat sa mai urmaresc Prima TV, dupa accidentele lui Huidu de Cronica s-a ales praful, nu mai are acelasi farmec chiar daca Gainusa este dintotdeauna creierul, dupa cei 10 ani trebuiau sa-i puna punct.
Era un site despre un prezentator nascut in 65. Scia in CV-ul sau ca a prezentat intre 2000-2002.http://www.comedie.r...actori-cv&id=46 Posted image

#2185
erkcor

erkcor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 30.01.2007

Vizualizare mesajNeaceasca85, pe 04 decembrie 2012 - 16:55, a scris:

Departe de asa ceva, n-avea nici o legatura cu cultura generala, cu prostia si tampenia da, era o emisiune comica, din ciclul ce nu face omul pentru bani.

Cei 2 ofereau cate un milion de lei celui/celor (familie, prieteni, perechi, cum erau pe strada) care facea/faceau un lucru pe care il puneau ei sa-l faca, cam atat imi amintesc, stiu ca imi placea si urmaream, de altfel intre 2001 si 2008 Prima TV a fost un post foarte urmarit de mine, al 2-lea post preferat dupa cele muzicale (de care sunt dependent si acum si probabil toata viata), au fost multe emisiuni frumoase, Big Brother I si II, Reuniunea de clasa, Cronica Carcotasilor, Star Factory, Megastar, din 2011 am incetat sa mai urmaresc Prima TV, dupa accidentele lui Huidu de Cronica s-a ales praful, nu mai are acelasi farmec chiar daca Gainusa este dintotdeauna creierul, dupa cei 10 ani trebuiau sa-i puna punct.

100% de acord cu tine!Posted image

#2186
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,595
  • Înscris: 14.10.2008
Ovidiu Cuncea intr-o alta emisiune punea intrebarea "Muscatura unui caine maidanez poate sa duca la o masturbare?" trecatorilor de pe strada. Posted image A luat vreo 10 insi pana a dat culmea de o femeie in toata firea care a spus "Dar de ce, poti sa te masturbezi si fara sa te muste cainele". Posted image

Edited by Neaceasca85, 04 December 2012 - 19:37.


#2187
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EuXlt83AOHc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2188
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,096
  • Înscris: 13.06.2004
Reclama aia am pus-o şi eu mai demult :)

#2189
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,096
  • Înscris: 13.06.2004

Vizualizare mesajNeaceasca85, pe 04 decembrie 2012 - 19:34, a scris:

Ovidiu Cuncea intr-o alta emisiune punea intrebarea "Muscatura unui caine maidanez poate sa duca la o masturbare?" trecatorilor de pe strada. Posted image A luat vreo 10 insi pana a dat culmea de o femeie in toata firea care a spus "Dar de ce, poti sa te masturbezi si fara sa te muste cainele". Posted image


Mai era şi Viorel Gaiţă cu "Mitică", "Lumea lu' Gaiţă", şi apoi Cârcotaşii au făcut aşa ceva (într-o zi au fost la Siania şi i-au întrebat pe oameni dacă sunt de acord cu tăiera arborilor genealogici, altădată au întrebat de tehnica de lupă Kartma Sutra :lol: )

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Hsyzf5F5g74?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yfxBEudMzHE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pT70AaWdOzI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Emisiunea "Lumea lui Gaiţă" a fost reluată de Prima Tv

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9PHYlhJTLWs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2190
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,096
  • Înscris: 13.06.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hFuX8PWmkUE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2191
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,096
  • Înscris: 13.06.2004
O "reclamă" ce apărea în cărțile de telefon din anii '50 (asta e preluată din "Lista abonaților telefonici din Regiunea Ploiești" (1959)

Attached Files



#2192
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,595
  • Înscris: 14.10.2008
Kama Sutra, nu Kartma. La Carcotasi Jugaru facea asa ceva, imi amintesc de bolta palatina din turnul Chindiei intrebata la Targoviste. Apoi de cateva ori chiar Huidu, in ce judet se afla Craiova si rapundeau Dolj Olt.

#2193
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,096
  • Înscris: 13.06.2004
Căutam chestii legate de anii '90 şi uite peste ce am dat!: http://www.rador.ro/...munismului.html

#2194
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,595
  • Înscris: 14.10.2008
Preluare topic Viata din anii '90-2000:

Eu de mic am preferat TV-ul in detrimentul radioului. Pana in 2000 am avut ocazia doar de RRA de pe 855 Khz MW, radio FM abia din aprilie 2000 am inceput sa ascult, mutandu-ma la casa si neavand CATV pana in octombrie, incepusem in 1999 cu muzica comerciala la TV si Pro FM a fost singurul post comercial in acele 6 luni.

Am ascultat consecvent intre 2000 si 2004 13-14 cu Andrei Gheorghe si Pro FM by Night cu Vlad (Tzuluca) Craioveanu de la ora 23 pana la 2 care avea si discutii despre sex dupa ora 0, Pro FM a fost singurul radio din Slatina intre 1997 si 2002, imi mai placea Mihai Dobrovolski de la Pro FM pana la 1 difuzata intre 10 si 13.

Acum radio doar la birou sau in masina, acasa mai bag Kiss FM daca sunt reclame pe toate posturile de muzica sau nu-mi convin melodiile. Dar reclamele ma scot din sarite si pe radio si pe TV, in Romania muzica inseamna reclame, la tona, la quintal, pana si Discovery sau Animal Planet ajunsesera pepiniera de reclame pana le-au scos astia de la RDS, dintotdeauna singurul provider CATV din Slatina.

#2195
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,096
  • Înscris: 13.06.2004
Cum pe vremuri aparatele de radio erau scumpe, se inventase serviciul de radioficare - tovarășilor le convenea într-un fel chestia asta, pentru că oamenii care nu aveau un aparat de radio, nu puteau asculta posturile de radio "dușmane"
În "Lista abonaților la servicul telefonic" (cartea de telefoane) pt. București, ediția 1965, pg. 338 se găsește o reclamă la acest serviciu

#2196
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,096
  • Înscris: 13.06.2004
"MediaPro" S.R.L. şi "MediaPro" International erau ambele a lui Adrian Sârbu sau numai ultima era?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate