Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Dificultati la DIGI TV / RCS & RDS ?

- - - - -
  • Please log in to reply
867 replies to this topic

#109
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 26.07.2004

 sosoclauss, on Aug 21 2007, 19:57, said:

da, iti dau dreptate. sunt cunoscute problemele receptorului humax 2 la updatarea subscriptiei, se blocheaza si doar scos din priza isi mai revine. atat e de bun acest humax ca n-am stiut cum sa ma scap de el in decembrie 2006 si sa trec iar pe hyundai. si cu echolite 790 e la fel, bug-uri in firmware cat cuprinde. vezi sectiunea echolite de pe rdi-sat, cate probleme descopera utilizatorii acestui receptor. man, la valoarea ta cu echolite te incurci? :)

exact asta spuneam si eu :) :) :)

coshipul este incomparabil cu celelalte doua. am reusit sa setez pe el:
- o antena 4 feed cu 5 sateliti
- premiere si canal+ spania

si acum experimentez pe el sa il bag in sharing (functioneaza dar inca nu cu toate functiile) si desi unii sunt mai sceptici, in viitorul apropiat ii pun si un hdd, dar extern pe usb si fara alimentare ;)

din pacate dream-ul 7020 nou noutz, pe care l-am luat de curind, il tin in dulap, ca este depashit de coship-ul minune ;)

Edited by amadeus79, 21 August 2007 - 20:10.


#110
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,435
  • Înscris: 05.09.2005
MA ENERVEAZA FANTA DE MOR:|

#111
sosoclauss

sosoclauss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 04.07.2006

 amadeus79, on Aug 21 2007, 21:09, said:

exact asta spuneam si eu :) :) :)

coshipul este incomparabil cu celelalte doua. am reusit sa setez pe el:
- o antena 4 feed cu 5 sateliti
- premiere si canal+ spania

si acum experimentez pe el sa il bag in sharing (functioneaza dar inca nu cu toate functiile) si desi unii sunt mai sceptici, in viitorul apropiat ii pun si un hdd, dar extern pe usb si fara alimentare ;)

din pacate dream-ul 7020 nou noutz, pe care l-am luat de curind, il tin in dulap, ca este depashit de coship-ul minune ;)


tine-l in dulap ca bine sta pe post de umeras si joaca-te cu echolite-ul  :D hai ca am auzit-o si pe asta, ti-ai luat dreambox ca sa-l tii in dulap :)) cat despre chestiile care le ceri receptorului de la coship ai uitat un lucru, e dedicat platformei pentru care e dat abonatului, sau tu nu stii inca ce inseamna nds?

Edited by sosoclauss, 21 August 2007 - 20:35.


#112
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Ok... am mutat discutia (compactizata) in thread-ul dedicat sistemului Nagravision

Sa revenim la subiect...

#113
jonex

jonex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 16.03.2006
Sa incep cu un pronostic sf pentru sfarsitul anului 2008:
1. RDS, cu 2.500.000 abonati Digi renunta la DTH pentru ca a terminat de implementat reteaua 3G si isi migreaza toti clienti la televiziune prin telefon.
2. Dolce nu mai exista de 2 luni, a fost cumparata de Digi la pachet cu romtelegrecofon.
3. Toate celelate DTH au fost cumparate de Digi in cursul anului 2008.

Si revenind ontopic, se vede cu ochiul liber cresterea Dolce. Fata multor blocuri s-a schimbat prin instalarea farfuriilor dolce. Si la tara Dolce e din ce in ce mai prezent. Insa si Digi e prezent, dar mai mult la tara si destul de mult la tara/oras la casele care iti arata un nivel de trai scazut. Dolce a reusit sa aiba un alt fel de client. Un client care are romtelefon are si un venit prin care isi permite sa plateasca cateva sute pe luna pentru servicii de telefonie-tv. Din acest punct de vedere Dolce va castiga in fata Digi. Exceptie va fi cazul in care statul roman va creste alocatia pentru un copil la minim 300 euro/luna si astfel o mare parte din actualii clienti Digi nu vor mai deveni rau platnici si-si vor permite sa-si plateasca abonamentul DTH.

Eu sper ca cele doua platforme sa ajunga la un numar apropiat de clienti si chiar m-as bucura ca Dolce sa depaseasca pentru o perioada Digi dupa care sa se apropie la un numar aproximativ egal de clienti. De ce? Concurenta.

#114
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Au inceput sa rezilieze contractele cu firmele care faceau instalari. taranii au inceput sa coboare antenele chiar inainte sa expire perioada contractuala.

PS exista surse care anunta pentru sfarsitul anului 5 milioane de clienti DiGi.

#115
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,435
  • Înscris: 05.09.2005
Si eu ma insor cu 100 de femei pana la sf lui 2008

Haideti sa fim seriosi

#116
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Pana una alta, iar exista key publice... pentru scurt timp insa keile au venit ca raspuns la afirmatia lui @Fanta cum ca nu ar fi hackeri romani in stare sa faca asta
Iata ca a facut-o @elrumano... la numai cateva minute de la acel anunt!

Edited by rz, 26 August 2007 - 23:02.


#117
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006
Rz, iti mai aduci aminte ca la un moment dat cand ai postat poza cu un bloc intreg care avea boom si blanosul a venit cu o poza din cluj la un bloc nou construit care era plin de digi? Am trecut pe langa el (este in zorilor -cluj) si surpriza. Au inceput sa apara in loc de antene digi cele de boom. :)

#118
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,435
  • Înscris: 05.09.2005

 ciprianv, on Aug 27 2007, 08:45, said:

Rz, iti mai aduci aminte ca la un moment dat cand ai postat poza cu un bloc intreg care avea boom si blanosul a venit cu o poza din cluj la un bloc nou construit care era plin de digi? Am trecut pe langa el (este in zorilor -cluj) si surpriza. Au inceput sa apara in loc de antene digi cele de boom. :)

fa o poza daca ai posibibilitatea :lol:

Edited by a_d_y, 27 August 2007 - 08:32.


#119
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 20.03.2006

 ciprianv, on Aug 27 2007, 08:45, said:

Rz, iti mai aduci aminte ca la un moment dat cand ai postat poza cu un bloc intreg care avea boom si blanosul a venit cu o poza din cluj la un bloc nou construit care era plin de digi? Am trecut pe langa el (este in zorilor -cluj) si surpriza. Au inceput sa apara in loc de antene digi cele de boom. :)
stiu, este pe frunzisului FN, langa pritax.

#120
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

 eminemscu, on Aug 27 2007, 10:00, said:

stiu, este pe frunzisului FN, langa pritax.
Da. Confirmi cele zise de mine? Ideea este ca eram in trafic si nu am reusit sa vad exact cate antene sunt. Daca te duci des pe acolo incaerca sa faci ceva poze. Eu stau in grigorescu si la sevici ma duc in centru asa ca nu trec des pe acolo.

#121
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Despre blocul de mai jos este vorba ?
Poza a fost pusa acum cateva luni pe rdi...

Attached Files



#122
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

 rz, on Aug 27 2007, 11:32, said:

Despre blocul de mai jos este vorba ?
Poza a fost pusa acum cateva luni pe rdi...
Nu e asta. S-a postat pe softpedia.

#123
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Cel mai bine ar fi sa faca cineva o poza noua...

#124
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
se pare ca a inceput disperarea, pe boardul RDI, 'marele expert dth' cu nume de bautura acra a inceput din nou aruncatul cu rahat in concurenta. Cred ca e groasa rau de data asta, nu se mai anunta numarul de abonati 'direct din server' LOL LOL LOL

#125
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
onyx,ai mare dreptate,pustiulache ,,stie tot'',arunca cu laturi si in dreapta si in stinga...

#126
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,228
  • Înscris: 05.05.2003
Da, corect... disperare mare

Il anuntam pe domnul @Fanta ca la Boom exista mai multe tipuri de abonamente... el are

abonamentul full iar acesta este undeva la 18-19 euro  (fara TVA)

Mai avem abonamentul de baza SuperCinemaPlus iar acesta este la 6.99 euro (fara TVA)

Mai avem, la alegere, baza SuperCinemaPlus + 1 extraoptiune la 8.49 euro (fara TVA)

Mai avem, daca dorim, si abonament baza SuperCinemaPlus + 2 extraoptiuni la 9.99 euro (fara TVA)

INSTALARE GRATUITA SI ECHIPAMENTE IN CUSTODIE (DECI FARA COSTURI)

Cu numai 6.99 euro (fara TVA) microbistii pot vedea la Boom campionatele din ITALIA, SPANIA, ANGLIA
Cu 8.5 euro (fara TVA) microbistii abonati boom pot vedea fotbal din ITALIA, SPANIA, ANGLIA, GERMANIA, FRANTA


Si ca sa revin la subiect, la problemele DigiTV, le pot sugera o idee de oferta care ar putea readuce abonatii fugiti la alte DTH-uri.... ar suna in felul urmator:

Abonati-va acum la Digi TV si primiti cadou un kit complet Boom TV cu Boom Sport One si Eurosport 2 incluse, pentru campionatele din ITALIA, SPANIA, si ANGLIA :D

Edited by rz, 28 August 2007 - 13:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate