Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
prescriere datorii pariti decedati

La multi ani @Cousteau !

Valoare vanzare laptop

Inlocuire hdd cu ssd la NVR
 Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"
 Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo
 Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 

Viata in spital

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1910 replies to this topic

#145
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostLazyPawn, on Jun 23 2007, 02:22, said:

Obsesia asta a unora de a fi "politically correct", inclusiv pe o arie numita Fun, este deja penibila. Postul respectiv era foarte amuzant pentru multi. Nu are nici o importanta ca un oarecare babalac murea la un moment dat, la fel cum nu conteaza cat de sadica sau macabra este familia Addams. Umorul provine din manifestarile celorlalti, din asocierile de idei sau imagini, din limbajul folosit de autor etc. Evident, unii nu-l gusta, la fel cum nu rad toti la acelasi banc. Asta nu inseamna ca trebuie interzis bancul care nu-ti place. Si eu am povestit cum o doctorita era cat pe ce sa fie violata de un brancardier. Ce-ar trebui acum, sa stergem postul, pentru ca numai bine nu s-a simtit femeia aia? Si poate unii se gandesc ca ar putea fi mama sau sora sau sotia lor. Hai sa revenim cu picioarele pe pamant. Prea multa constipatie strica. Zici ca a reinviat academiciana care avea grija sa nu fie vreo fusta prea scurta la emisiunile TV din anii 70. Un post merita sters daca este o jignire adresata cuiva in mod direct, nu daca aduce atingere unor lucruri pe care o persoana le considera sfinte in hipersensibilitatea ei.
Postul respectiv era un rahat si cu asta basta. Daca tie ti se pare "foarte amuzant" cum UN OM isi da ultima suflare chinuit si face deliciul celorlalti  e treaba ta. Dar mie nu mi se pare nici " simpatica situatia" si nici " foarte amuzanta". Ci doar degradanta.
M-am uitat de vreo 2-3 ori pe topicul asta, unele povestioare erau dragute, altele nu. ASTA E. S-a sters UN POST care merita sa se stearga, s-au dat explicatiile necesare, nu ne-a cerut nimeni parerea si nu intereseaza pe nimeni ca suntem sau nu de acord.
MOVE ON

#146
LazyPawn

LazyPawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 17.09.2003

View Postrox, on Jun 23 2007, 10:01, said:

Postul respectiv era un rahat si cu asta basta. Daca tie ti se pare "foarte amuzant" cum UN OM isi da ultima suflare chinuit si face deliciul celorlalti  e treaba ta. Dar mie nu mi se pare nici " simpatica situatia" si nici " foarte amuzanta". Ci doar degradanta.
M-am uitat de vreo 2-3 ori pe topicul asta, unele povestioare erau dragute, altele nu. ASTA E. S-a sters UN POST care merita sa se stearga, s-au dat explicatiile necesare, nu ne-a cerut nimeni parerea si nu intereseaza pe nimeni ca suntem sau nu de acord.
MOVE ON

Tie ti-ar conveni ca cineva sa-ti stearga niste posturi la care poate ai muncit 30 de minute, si ai incercat sa le faci cat mai haioase, doar pentru ca unul sau altul le considera "de rahat"? Multi altii le considera amuzante, dupa cum vezi gusturile si sensibilitatile difera. Daca ar fi dupa gusturile mele, 3 sferturi din discutiile pe teme politice din alte arii imi produc sila, sunt doar injuraturi. O mare parte din alea pe teme sexuale gen cum pregatim actul anal sunt pentru mine de-a dreptul scarboase. Alte multe posturi din n arii denota o prostie fenomenala a celui care le-a scris, incat nu merita sa apara pe un forum. Asta nu inseamna ca, daca as fi moderator, m-as apuca sa sterg toate aceste lucruri. De ce? Pur si simplu pentru ca gusturile mele nu sunt etalon universal. Daca episodul respectiv este la subiectul topicului (viata in spital) - si este - si daca autorul nu injura alti forumisti - si nu o face - atunci nu exista NICI UN MOTIV sa se stearga acel post. Daca serie_noire scrie o carte cu aceste intamplari, asa cum promite, ce faceti? Dati fuga la editura sa cenzurati episoadele care nu va plac? Repet: e posibil ca unii sa-l gaseasca funny si altii nu, dar acesta nu este un criteriu de stergere a posturilor. Eu cel putin regret ca am povestit cateva intamplari aici, nu credeam ca avem niste "fete mari" cu securea cenzurii prin zona. Eventual le-as ruga sa-mi stearga TOATE posturile daca e posibil, tocmai mi-am dat seama ca aduc atingere unor mimoze.

#147
serie_noire

serie_noire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.05.2007
@Rox: iti multumesc ca imi consideri munca "de rahat".Si eu ti-am citit posturile pseudomedicale si iti zic ca sunt de rahat, problema e ca tu ai de gand sa tratezi oameni :huh: , eu incerc prin posturile mele sa ii amuz
@lazypawn: come on, cu ea iti pui mintea? E un pic derutata. sa iti lamuresc....


Asta e o intamplare petrecuta in primii ani de dupa revolutie si mi-a fost povestita de o d-na doctor ginecolog demna de toata increderea.
Tocmai se lansasera pe piata specifica doamnelor tampoanele cele mai intime cu putinta(O.B. parca se numeau).
D-na doctor, la vremea respectiva cadru universitar, umbla din pasarica in pasarica insotita de un card de studenti si studente.  Se intampla frecvent ca, student fiind, sa apelezi la asistentul de grupa sa te ajute intr-o problema de sanatate. Asa s-a petrecut si de data asta. O tanara speranta se apropie timida de d-na doctor si ii susura la ureche:
-D-na doctor, v-as ruga si eu ceva, dar nu prea indraznesc.....
-Ihammm, ai ramas insarcinata si vrei sa scapi de sarcina?!
-Nuuuuu!Eu sunt fata cuminte, d-na doctor, se poate???!!!
-Pai se poate, in special astea cuminti o patesc, alelalte se descurca mai bine.In fine, zi-mi cu ce pot sa te ajut!
-D-na doctor, imi e jena, dar va spun ca de la o vreme imi cam miroase pasarica!
-Eeee, nu zau!Dar cu apa si sapun ai incercat?
-Haideti d-na doctor ca am ajuns sa ma spal jos si de 3-4 ori pe zi si imi miroase din ce in ce ai tare!
-Hai pe masa sa vedem ce ai!
Pentru orice era pregatita doamna doctor dar nu pentru asa ceva. In primul rand “imi cam miroase” era o palida definitie pentru “pestilential”. Cu ochii plini de lacrimi si tremurand din lipsa de aer se infige in fofo mic si puturos si extrage nici mai mult nici mai putin de 7 (sapte) tapoane O.B. in stadiu avansat de putrefactie. Cand isi revine din lesin are puterea sa o intrebe pe ingenua medicinista:
-Draga mea......nu mai stiu cum te cheama....nici pe mine nu mai stiu cum a cheama.... de ce, Doamne iarta-ma, ti-ai pus 7 tapoane deodata?
-Pai nu am pus d-na doctor 7 deodata! Ce-s tampita? Le-am pus pe rand, unul pe zi!De cand mi-a inceput ciclu’!
-Si de ce nu le-ai mai scos?
-Sa le scot? De ce sa le scot? Nu  se resorb???!!
-Mai fata, cum sa se resoarba......... cum sa crezi tu asa o prostie?
-Inseamna ca am fost putin derutata de reclama, d-na doctor!
Pentru necunoscatori stagiul de ginecologie se face in ultimul an de facultate!Adica dupa cateva luni te apuci de vindecat cetateni!
Deci daca va loviti de un coleg de-al meu care ia decizii ...fanteziste sa le zicem, va rog sa nu il considerati tampit ci doar derutat de reclame!

#148
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postserie_noire, on Jun 23 2007, 11:54, said:

@Rox: iti multumesc ca imi consideri munca "de rahat".Si eu ti-am citit posturile pseudomedicale si iti zic ca sunt de rahat, problema e ca tu ai de gand sa tratezi oameni :huh: , eu incerc prin posturile mele sa ii amuz
n-am zis ca-ti consider munca de rahat ci ca ACEL post era un rahat. Problema ta daca nu poti sa faci diferenta.
Cit despre posturile pseudomedicale, e dreptul tau sa le consideri cum vrei
Au revoir
LazyPawn:
postul respectiv NU era la subiectul topicului pentru ca topicul se vrea a fi despre "viata in spital: intimplari simpatice bla-bla" dupa cum scrie in primul post din topicul asta.

#149
grgmrnsc

grgmrnsc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2007
Scoala de sanitari,plutonul 2 ( elevii sanitari )  Buzau. Tot Batalionul pe platou pentru apelul de seara, efectuarea prezentei si coborarea drapelului de lupta. Eu, ca de obicei stateam intre doi buimaci, unul moldovean,in spate, si unul ungur, in fata.
- Uei Mãrine, cracaneaza si tu pisioarele sa ii dau una lu Peter in cur, imi sopteste mie Badiu usor cu jumate de gura.
  Evident ma cracanez, il loveste, dar cand mi-era mai drag imnul patriei noastre drage, ne vede Capitanul. Se termina toata treaba cu drapelul, cu prezenta...
  De obicei stateam si vorbeam sau spargeam seminte in tot acest timp, dar era de tura la Continuitate cel mai sever Capitan din acea unitate. Chiar nu ii mai retin numele. :)
  - Voi trei de acolo, la mine mars. Deja imi faceam in cap programul pe care urma sa il efectuez in urmatoarele 5 ore, spalat toaleta comandantul, juma de ora, dat lustru pe nesfarsitele holuri din toata cazarma. Era un fleac.
  - Ia ziceti ma, voi astia, sanitarii. Ce aveati de impartit acolo?
  - Nimic dom` Capitan, iau eu initiativa.
  - Aha. Ia zi tu ma asta, grasane, de unde esti? se referea la mine ...
  - Din Bucuresti, dom` Capitan.
  - Si, cate statii are metroul ma?
    Incepusem sa transpir, ma gandeam la cele mai grele scenarii posibile.
  - Nu stiu, dom` Capitan. E bine totusi ca isi luase ochii dupa mine si isi mutase ochii pe dragul nostru moldovean.
  - Ia zi domnu sanitar-elev. Ce procedura se aplica in cazul unei hemoragii nazale?
  ( tineti-va bine )
  - Garou! dom` Capitan, spune Badiu entuziasmat crezand ca a nimerit si el raspunsul corect de data asta.
  - Unde, ma? intreaba Capitanul.  :o
  - Pe gat dom` Capita.
   Imaginati-va ca toata unitatea era pe jos de ras. Saracul Capitan abia se abtinea iar ca sa se faca ordine si liniste au fost nevoie de vreo 3 ofiteri sa ne potoleasca.

    scuze daca am fost offtopic, dar vroiam sa impartasesc asta cu voi

Edited by grgmrnsc, 23 June 2007 - 13:09.


#150
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
stai linistit asta nu e nimik. la smurd primim instiintare ca vine un pacient plaga tiata in zona gatului hemoragie puternica etc. vroia sa-si faca omu` cravata  ;)
ajunge nenea asta adus de echipajul de serviciul jud de amb. saracu deabia respira pansat dede jur imprejurul gatului, tensiunea ii era in papuci.
la fel au ras medicii de triaj de doamne fereste ca cei de la ambulanta i-au pus garou la gat.
si cei de pe ambulanta sunt oameni cu vechime nu elevi sanitari. ce sa-i faci asta-i nivelul la noi.

#151
mobiusro

mobiusro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.06.2006
grgmrnsc, negotzel00 aveti grija, ati povestit ceva "ingrozitor", iar se "proptesc" persoanele simtitoare in "imagini". Stati cu sarurile pe aproape, lesina simtitorii pe aici si dupa aia va dispar posturile...

Edited by mobiusro, 24 June 2007 - 14:56.


#152
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postmobiusro, on Jun 24 2007, 15:56, said:

grgmrnsc, negotzel00 aveti grija, ati povestit ceva "ingrozitor", iar se "proptesc" persoanele simtitoare in "imagini". Stati cu sarurile pe aproape, lesina simtitorii pe aici si dupa aia va dispar posturile...

nu cumva sa lasi topicul sa-si recapete cursul, nu-i asa? hai sa mai plangem nitel ca ne-a luat careva jucariile.

#153
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Haideti sa lasam discutiile pe langa subiect despre acel post. Continuam cum ne-am obisnuit!

#154
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
gata cu chestiunea stergerii postului. am avut  o parere am expus-o si am terminat. la fel fiecare de pe aici. nu exista lume perfecta asa ca nu toate lucrurile sunt asa cum vrem noi. dar deasta e democratie ca sa putem face alegeri. nu esti multumit cauti alt forum sau alta arie si gata. problem solved. daca exista un sg forum pe net iti intelegeam frustrarea dar asa esti liber sa nu mai postezi.

serie_noire: nu mai ai povesti de spus? ca e slaba productia sau mi se pare mie. imi trebuie doza zilnica

#155
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Ce este ala garou ? explicati si la aia mai nedocumentati  :peacefingers:

#156
petemoretti

petemoretti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.06.2007
Ok am aflat de threadul asta via chip.ro si mi-am zis ca trebuie sa-mi incerc si eu talentul...

View PostValy1, on Jun 25 2007, 14:22, said:

Ce este ala garou ? explicati si la aia mai nedocumentati  :peacefingers:

Dac-ai dat examen la scoala de soferi ar trebui sa stii. Este un dispozitiv (curea, fasa etc.) folosit la oprirea unei hemoragii. Ex. In cazul unei hemoragii arteriale la nivelul membrului inferior se poate pune la nivelul copasei  stragandu-l pana cand reusesti sa opresti hemoragia...

Ok and now for the fun part

Sa incepem cu amintirile din facultate - bineinteles anul sase stagiu Ginecologie serviciul ambulanta

Intr-o dimineata vine o tanara invatatoare la vreo 23 de ani si dupa o minima anamneza in care ne relateaza aparitia unor secretii urat mirositoare si a unor dureri de vreo 2 zile, medicul o roaga sa pofteasca pe masa de examinare. Ne strangem si noi (majoritatea grupei eram baieti) in jurul lui si dupa ce fixeaza departatoarele observam evident secretiile urat mirositoare si ceva suspect negru. Medicul atinge cu pensa obiectul suspect, ciocaneste putin - suna a plastic si evident incep intrabarile - intr-un final plina de rusine invatatoarea recunoaste ca obiectul este capacul unui tub de spray. In sfarsit incep manevrele de extragere a obiectului buclucas dar acesta se dovedeste atat de bine inclavat in jurul cervixului ca in final a fost nevoie de o mica interventie chirurgicala...

Ok asta-i tot deocamdata. Trebuie sa ma mai gandesc si la alte chestii amuzante (si din rezi de la Psihiatrie) caci se pare ca posturile serioase sunt in pericol de a fi sterse...

#157
Ganditorul

Ganditorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.03.2005

View PostValy1, on Jun 25 2007, 14:22, said:

Ce este ala garou ? explicati si la aia mai nedocumentati  :peacefingers:
Se poate cauta si pe net - eu nu mi-as etala chiar toate nelamuririle pe forum.
http://dexonline.ro/...h.php?cuv=garou
Daca nu ma insel, se invata despre el si printr-a VIII-a, nici nu trebuie sa faci scoala de soferi ca sa afli.

@petemoretti: FOARTE TARE :D. Si eu care credeam ca stimularea vaginala e mult supraestimata (imi venea sa zic way overrated, dar m-am abtinut).

#158

  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View Postpetemoretti, on Jun 25 2007, 17:12, said:

Intr-o dimineata vine o tanara invatatoare la vreo 23 de ani si dupa o minima anamneza in care ne relateaza aparitia unor secretii urat mirositoare si a unor dureri de vreo 2 zile, medicul o roaga sa pofteasca pe masa de examinare. Ne strangem si noi (majoritatea grupei eram baieti) in jurul lui si dupa ce fixeaza departatoarele observam evident secretiile urat mirositoare si ceva suspect negru. Medicul atinge cu pensa obiectul suspect, ciocaneste putin - suna a plastic si evident incep intrabarile - intr-un final plina de rusine invatatoarea recunoaste ca obiectul este capacul unui tub de spray. In sfarsit incep manevrele de extragere a obiectului buclucas dar acesta se dovedeste atat de bine inclavat in jurul cervixului ca in final a fost nevoie de o mica interventie chirurgicala...

Ok asta-i tot deocamdata. Trebuie sa ma mai gandesc si la alte chestii amuzante (si din rezi de la Psihiatrie) caci se pare ca posturile serioase sunt in pericol de a fi sterse...


Stiu o poveste asemanatoare spusa de un medic... singura diferenta e ca era vb de un cuplu (sot+sotie) si capacul spray-ului era intepenit in posteriorul sotului... "explorau noi orizonturi" (vorbele sotiei...) :D :D

#159
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005
serie_noire, unde esti? :D

#160
serie_noire

serie_noire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.05.2007
Pai pe unde sa fiu....cand acasa cand plecat....cum spuneam. :rolleyes:
Recunosc ca am cochetat cu ideea de a nu mai scrie nici un rand pe forum, dar nu ma pot abtine.
Am luat foarte in serios mesajele moderatorilor si a altor useri lezati si voi face o selectie riguroasa a povestilor astfel incat sa nu bulversez pe nimeni.
Din cauza asta voi posta rar, chiar foarte rar pentru ca, judecand la rece in posturile de pana acum (cu 2-3 exceptii)am facut misto de niste oameni bolnavi care sunt parintii cuiva ..... si gasesc destul de greu povesti in care sa nu ranesc sentimentele unora.
Sper ca urmatoare poveste sa nu supere pe nimeni si vreau sa mentionez ca nici un animal nu a fost ranit in timpul filmarilor.    

E o  intamplare foarte haioasa patita de un coleg mai in varsta, burlac convins.
Tipul are vreo 55-56 de ani, arata bine, o duce  bine, are suces la dame dar evita sa se lege asa ca primeste foarte des cereri in casatorie.
Se poarta foarte tare ca, internat fiind, sa incerci sa iti mariti nepoata schiloada cu nepotul mai slab la minte al unui vecin de salon.... si daca asta nu merge, poti incerca cu doctoru', nu?
Tipa la 60 de ani, tipul de codoasa, scai de nenea doctoru'
-Domnu' Doctor, Domnu' Doctor, numai putin....
-Da doamna.
-Nu stiu cum sa va spun, dar am o nepoata, foarte draguta, foarte draguta pe care as vrea sa o cunosateti!
- Haideti, lasati-ma-n pace ca n-am timp de chestii d'astea...
A doua zi.
-Domnu' Doctor, Domnu' Doctor, numai putin....
-Da doamna....
-Nu m-ati lasat ieri sa termin: are 42 de ani, e economista si draguuta, foc.
-Dar mai termina cucoana, ti-am zis ca nu ma intereseaza.
Peste vreo 2 zile..
-Haideti dom' doctor sa va fac cunostinta, nici nu stiti ce draguta e!
-Bine doamna, m-ati convins, dar sa stiti ca parintii mei nu ma lasa sa ies cu orice fata!
-Pa..pa.parintii dvs?
-Daaa, in special mama, tine foarte mult ca fata cu care ies sa fie virgina!
-Vorbiti serios dom' doctor?
-Foarte serios! E fecioara nepoata dumneavoastra?
-Va referiti la zodie dom' doctor?

#161
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.09.2005
pai daca o sa fie posturi cenzurate.... ce rost mai are? n-ar trebui sa fii chiar asa afectat de postul sters. stiu it sucks, mai ales cand te chinui sa-l scrii sa-l faci sa iasa bine, dara asta e. speram ca pe viitor cand iti mai sterg posturile moderatorii sa ti le trimita pe pm. parerea mea ca e o idee buna. in rest keep up de good work. topicul asta e singurul lucru amuzant de pe fun... daca si asta se duce eu ce ma fac?  :confused:
astea fiind spuse... spor!

#162
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postnegotzel00, on Jun 27 2007, 18:41, said:

pai daca o sa fie posturi cenzurate.... ce rost mai are? n-ar trebui sa fii chiar asa afectat de postul sters. stiu it sucks, mai ales cand te chinui sa-l scrii sa-l faci sa iasa bine, dara asta e. speram ca pe viitor cand iti mai sterg posturile moderatorii sa ti le trimita pe pm. parerea mea ca e o idee buna. in rest keep up de good work. topicul asta e singurul lucru amuzant de pe fun... daca si asta se duce eu ce ma fac?  :confused:
astea fiind spuse... spor!


cu posturi de-astea se cam duce... spor!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate