Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand crezi ca le-ai vazut pe toat...

O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?
 5 mituri comuniste demontate

Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux
 Sfaturi amplificator + bose

Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...
 Cer autorizatie, modific fara aut...

Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024
 

Viata in spital

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1910 replies to this topic

#181
serie_noire

serie_noire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.05.2007

View Postlandscape10, on Jun 28 2007, 22:35, said:

Eu cred ca serie_noire e o panarama de doctor care nici macar nu stie sa minta calumea. Cand a vazut ca rahatul ala de intamplare care se voia amuzanta nu a fost apreciata a intors-o patetic, ca dom'le a fost un test..
:D don't stop! please! si n-a fot test, a fost o farsa.E cu totul si cu totul altceva.
@me and myself : ce-i nasol e ca in general lumea se supara pe mine la faze de genul asta. M-am obisnuit. Dar sper sa iti treaca! :inlove:

Edited by serie_noire, 28 June 2007 - 22:01.


#182
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View Postserie_noire, on Jun 28 2007, 22:54, said:

:D don't stop! please!
Cum doresti. :)
O sa ma interesez sa vad cat de "legal" este sa stai sa razi ca idiotul, medic fiind in timp ce un bolnav se sufoca, in loc sa ii pui masca de oxigen.

#183
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postserie_noire, on Jun 28 2007, 07:14, said:

Va cer tuturor iertare!Serios! Si sa va spun de ce.
am jignit alti useri(Rox scuze, daca nu erai tu era altcineva,  :heart: )
pe mine m-au invatat ai mei sa nu-mi cer iertare niciodata pentru ce gindesc. asa ca din partea mea....n-ai decit sa faci/zici/gindesti ce vrei. Nu ma intereseaza, nu ma priveste si nu-mi pasa

La revedere ( vorba vine, ca ma indoiesc ca va exista vreo "revedere")

#184
serie_noire

serie_noire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.05.2007

View Postlandscape10, on Jun 28 2007, 22:59, said:

Cum doresti. :)
O sa ma interesez sa vad cat de "legal" este sa stai sa razi ca idiotul, medic fiind in timp ce un bolnav se sufoca, in loc sa ii pui masca de oxigen.
E legal sa razi de idiotul care a scris asta!

#185
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Nu toti murim ca-n The Last Samurai, iar d-nului doctor ii lipseste un memento mori. Sa-i reamintesc ca nimeni nu stie cum moare. Nici chiar d-nul doctor. Eu ii doresc moarte usoara, departe de spitale, si ii mai doresc sa nu ajunga subiect de bascalie pe forum (nu c-ar mai conta dupa aia).

Dar poate d-nul doctor sa nu aiba parte de o moarte la fel de usoara ca pacientul dansului. Poate va muri de cancer la colon, poate nici nu va ajunge la metastaza si va muri de infarct din cauza durerilor, poate va muri in accident de circulatie iar salvarea nu se va obosi sa vina, iar dansul va muri dupa vreo cateva ore de chin, cine stie..
Sau poate va muri de batranete si va cadea pur si simplu fulgerat in timp ce duce gunoiul insotit de hohotele de ras ale locatarilor blocului, si intre timp poate un caine va ridica piciorul si isi va face treaba pe cadavrul dansului. Iar un pusti care din intamplare asista la scena va relata intamplarea in mod amuzant seara pe viitoarea editie a forumului softpedia. Ce ziceti, ma apuc sa scriu si eu un scenariu d-asta funny?

Edited by landscape10, 28 June 2007 - 22:15.


#186
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View Postlandscape10, on Jun 28 2007, 23:09, said:

Nu toti murim ca-n The Last Samurai, iar d-nului doctor ii lipseste un memento mori. Sa-i reamintesc ca nimeni nu stie cum moare. Nici chiar d-nul doctor. Eu ii doresc moarte usoara, departe de spitale, si ii mai doresc sa nu ajunga subiect de bascalie pe forum (nu c-ar mai conta dupa aia).

Dar poate d-nul doctor sa nu aiba parte de o moarte la fel de usoara ca pacientul dansului. Poate va muri de cancer la colon, poate nici nu va ajunge la metastaza si va mkuri de infarct din cauza durerilor, poate va muri in accident de circulatie iar salvarea nu se va obosi sa vina, iar dansul va muri dupa vreo cateva ore de chin, cine stie..
:huh:

:console:

#187
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Ce v-ati morbidizat (so to speak)...

#188
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View PostLoveDemon, on Jun 28 2007, 23:15, said:

Ce v-ati morbidizat (so to speak)...
Cum? Nu mai e funny? Eu care credeam ca sunteti pe jos de ras..

#189
ZuzaTicaloasa

ZuzaTicaloasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.09.2006
Intrebare intrebaciaoasa...cand esti la spital si ai chef de pariuri dar calculatorul este departe, ce te faci? Alegi un grup de pacienti si faci experiente? Acum incep sa inteleg de ce a disparut cainele ala.
In alta ordine de idei la cobaii de pe softedia pe spinarea carora faci farse ..le dai si lor un strop pe viziki?
Bafta la tine acolo

Edited by ZuzaTicaloasa, 28 June 2007 - 22:18.


#190
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006
:roflmaofast:  :raygun:   :ph34r:   :raygun:  :roflmaofast:
ma duc sa pun de floricele

#191
serie_noire

serie_noire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.05.2007
dau vizichi, dau ce vreti voi.
din pacate vad ca v-ati suparat pe mine de-a binelea.
speram sa nu fie asa, mai ales ca nu mai am la dispozitie decat 3 zile. Luni plec pentru 6 luni.
mai am cateva intamplari pe care voiam sa vi le spun.....hai mai ingaduiti-mi 3 zile si apoi scapati de moi.
@landscape: tu imi vei lipsi cel mai mult :lol:
@rox:
(nu i-am scris nimic lui rox pt. ca nu o intereseaza)

Edited by serie_noire, 28 June 2007 - 22:28.


#192
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View Postserie_noire, on Jun 28 2007, 23:26, said:

dau vizichi, dau ce vreti voi.
din pacate vad ca v-ati suparat pe mine de-a binelea.
speram sa nu fie asa, mai ales ca nu mai am la dispozitie decat 3 zile. Luni plec pentru 6 luni.

Hai, baga, sa vedem :)
Ca pacient, stai linistit, ca mi-as inghiti limba mai degraba decat sa dau spectacol, deci nu ti-as lipsi. :)

Edited by landscape10, 28 June 2007 - 22:30.


#193
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Cand a fost taica-meu internat vreo 3 luni la neurologie la Elias (cu AVC), murea multa lume in jurul lui si m-a uimit la inceput atitudinea asistentelor, care tratau orice deces ca parte din rutina zilnica, si care aveau in sertar, langa sonde pe post de pai, feșe si alte maruntisuri, lumanari. Prima oara cand am vazut lumanarile m-am deprimat foarte tare. M-am deprimat si mai tare cand am vazut cum se duc respectivele sa aprinda lumanarile: cum s-ar duce la o injectie. Dar pana la urma, e normal - una la mana, ca incidentele de genul asta chiar fac parte din rutina zilnica (sau macar saptamanala), si a doua la mana, ca n-ar mai fi loc in spitalele de psihiatrie daca ar face tot personalul medical cate o depresie pentru fiecare pacient pe care-l asista pre- si postmortem.
Am un prieten care e medic legist. Nu taie el, dar sta langa un nene care taie, si-si mananca tacticos sandwich-ul in timp ce vorbeste in reportofon. Asta da cinism. Nu?

Edited by LoveDemon, 28 June 2007 - 22:30.


#194
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006

View Postrox, on Jun 28 2007, 23:06, said:

Nu ma intereseaza, nu ma priveste si nu-mi pasa
remember that & don't come back! ;)

View Postlandscape10, on Jun 28 2007, 23:09, said:

Nu toti murim ca-n The Last Samurai, iar d-nului doctor ii lipseste un memento mori.
Ba da, din moment ce traim in Romania (si in lume de altfel, lume ce are frumoasa proprietate de a ne potcovi cu un comic morbid) :sadwalk:
propun un campionat national de bocitori, pe motiv ca suntem prea multi aia care vrem sa ne intrecem in destine mioritice tragice.
duamne ce popor masochist...
si apropos - cine spune ca moartea e sfarsitul?... eh, nici macar tu lande nu poti garanta ca-i asa (sau invers) ;)

View PostLoveDemon, on Jun 28 2007, 23:15, said:

Ce v-ati morbidizat (so to speak)...
postam in romania -si asta... cauzeaza grav la umorul inteligent...
insa ajuta la isteria moralizatoare!

:OK:
:cheers:

edit: "manole, manole, mestere manole..."
simptomatic...
tara trista, plina de bocitori... ca de n-ar fi, se va mai povesti!
;)

Edited by sexterminator, 28 June 2007 - 22:36.


#195
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,957
  • Înscris: 28.11.2006
@serie_noire, trebuia s-o lasi cum a cazut, sa nu mai fi spus ca a fost o farsa si mai scapai de incrancenarea unor useri sau (mai grav) moderatori. In fine, sper ca acest incident sa nu te afecteze si sa continui ce-ai inceput. Ca doar n-o sa interzicem serialul MASH sau alte asemenea creatii care vorbesc pe un ton de bascalie despre moarte (precizerz ca pentru mine, atata timp cat nu cunosc identitatea persoanelor implicate, e echivalent cu o povestire, nu ma intereseaza macar daca sunt persoane reale sau inventate). Keep up the good work si daca reusesti sa publici cartea vreau si eu un autograf :first:

#196
serie_noire

serie_noire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.05.2007
Interesante mai sunt si congresele astea medicale. Nu din punct de vedere al noutatilor de specialitate colportate – astea sunt destul de firave (mare lucru daca afli 2-3 chestii cu adevarat noi si utile) – ci din toate celelalte puncte de vedere.
Participantii sunt mai mereu aceiasi, sunt organizati in bisericute si se barfesc in continuu; chiulesc masiv de la lucrari, se reunesc cand se anunta pauza si se serveste un piscot, atunci imbulzindu-se  precum leii la primii crestini.
Organizatorii incearca permanent sa ii atraga la lucrari prin diferite tertipuri, de la un pix si un caiet oferite la intrare pana la organizarea de tombole cu castiguri la fel de anacronice la sfarsitul prelegerilor. Evident, nu reusesc.
Locatia – in cazul congreselor internationale se schimba permanent si e foarte bine aleasa, asa de bine ca nici dracu’ nu se duce la lucrari, toata lumea umbla creanga prin orasul respectiv – in cazul celor nationale este mereu aceiasi, in luni de minim interes turistic( primavara devreme sau toamna foarte tarziu) lapovita fiind, se pare, un aliat de nadejde al organizatorilor.
In orice caz, nu exista un astfel de congres in care sa nu se intample macar o chestie haioasa.

Congres in Grecia.
Ca niciodata vreme oribila, ploaie, frig; romanii ajunseseram primii in holul hotelului unde se tinea congresul si picoteam in fotolii asteptand sa apara si ceilalti . Era o vreme atat de urata ca se prefigura o prezenta masiva la dezbateri.
Cum stateam noi asa, vedem langa usa o pereche de papagali Ara superbi care spuneau fiecarei persoane care trecea pe langa ei “Kali merrrra!”. Brusc am simtit cum se desteapta in noi dorinta de a aduce un strop de romantism in patria filosofiei, asa ca 2 colegi s-au dus tintit la zburatoare si au inceput sa repete “Sugi p***!”. Ei spuneau “Sugi p***!”, papagalii spuneau “Kali merrra!”. Si tot asa de vreo 20 de ori pana cand s-au plictisit si s-au indepartat convinsi ca au dat peste niste animale excesiv de indoctrinate.
Nu trec 10 minute si incep sa vina celelate delegatii. Noi uitasem de papagali si incercam sa conversam in engleza cu delegatia franceza despre viata de noapte din Paris si alte chestii medicale. Cand, deodata, auzim urarea romaneasca rostita anterior. Cand ne intoarcem, inghetam: fiecare persoana care intra in sala de congres era astfel gratulata. E drept ca era rostita mai prelung si cu un pic de accent, dar mesajul era limpede.
Evident a inceput sa radem, dar asa, mai cu teama, incercand sa ghicim pe fetele celorltati daca intelege careva ceva. Am primit confirmarea ca totul era in regula de la 2 membre ale delegatiei sarbe care, cazute in admiratie, incercau sa repete ce ziceau papagalii, convinse fiind ca asta era salutul local si strigat una la alta “Sujiii pou’ahh!” cu incantarea pe care doar turistii tembeli o pot avea.
Trei zile cat a tinut congresul, sute de doctori din toata lumea, unii de renume mondial, mari profesori, toti, absolut toti au primit calda urare romaneasca de la cele doua pasari. Ma intreb cat or mai tinut-o asa dupa ce am plecat noi si , mai ales, ce fata o fi facut primul turist roman care a trecut pragul hotelului si a fost astfel intampinat. E posibil sa fi fost forte impresionat si sa fi zis:”Da dom’le, grecii astia te fac sa te simti cu adevarat ca acasa!”

#197
serie_noire

serie_noire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 04.05.2007
So, urmeaza ultimele 3 povesti de anul asta. Cate una in fiecare zi pana plec. Voi cauta sa fie cat mai misto.
Noapte buna!

#198
Krystyna

Krystyna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 11.12.2006
prea tare faza cu papagalii :lol:
incerc sa imi imaginez membrele delegatiei sarbe rostind cuvintele magice :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate