Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare
 

Acte necesare pentru iesirea din tara cu masina

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
anonimusboy

anonimusboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.02.2006
Salut, poate ma informeaza si pe mine cineva cu privire la actele necesare pentru a parasi tara, prin vama Giurgiu cu masina personala. De fapt nu e chiar personala in totalitate.Masina este cumparata de curand, si nu am apucat sa trec pe carte numele  meu, este inca al fostului proprietar.Pot iesi cu ea asa din tara, sa demonstrez ca masina este a mea prin contractul de vanzare-cumparare? sau imi trebuie procura de la fostul proprietar?
Mersi mult

#2
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Iti trebuie un act facut la notariat. Iti spun sigur, la firma la taica-miu s-a dus un director cu masina firmei in Polonia si a trebuit sa faca un astfel de act.

#3
anonimusboy

anonimusboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.02.2006

 mwlambo, on Apr 20 2007, 14:17, said:

Iti trebuie un act facut la notariat. Iti spun sigur, la firma la taica-miu s-a dus un director cu masina firmei in Polonia si a trebuit sa faca un astfel de act.

Chiar daca masina practic e a mea, daca iau amenzi de ce nu ii vin pe numele lui daca tot trebuie sa-i cer voie sa ies cu propria masina din tara.

#4
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 anonimusboy, on Apr 20 2007, 15:44, said:

Chiar daca masina practic e a mea, daca iau amenzi de ce nu ii vin pe numele lui daca tot trebuie sa-i cer voie sa ies cu propria masina din tara.

amenzile le primește șoferul, nu proprietarul mașinii sau mașina.

#5
anonimusboy

anonimusboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.02.2006

 Fr3ak, on Apr 20 2007, 21:57, said:

amenzile le primește șoferul, nu proprietarul mașinii sau mașina.

Te contrazic si ar trebui sa stii bine ca nu ai dreptate. Pe DN1 daca iti face poza ca ai depasit viteza, o trimite acasa la cel ce este proprietar al masinii.
In cazul in care te trage politistul pe dreapta si iti da amenda, intr-adevar soferul este cel pe numele caruia se emite amenda.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate