Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric
 

First Bike (tepari)

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

Cătălin, on Mar 15 2004, 17:07, said:

Din luna decembrie a anului trecut mi-am luat o "bicicleta medicinala" de la magazinul First Bike. Scopul ? SLABIRE.

<{POST_SNAPBACK}>


io-s curios cit o slabit omu :smoke:

#56
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

Mosotti, on Aug 12 2005, 23:54, said:

io-s curios cit o slabit omu :smoke:

<{POST_SNAPBACK}>


nu prea slabesti cu bicicleta. alergatul e sfant. rezultatele cele mai rapizi se vad la femei...(bombatul fundului :)  )

#57
Rodeo

Rodeo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 11.08.2004
Pai a slabit la portofel cu 150 de strainezi...

A tinut mortis si nevasta-mea sa ia de la ei o bicicleta medicinala, dar nu de aia eliptica ci simpla. Noroc ca am reusit sa o conving sa cumpere cea mai ieftina varianta sa limitez pagubele. Calitatea fabricatiei este foarte slaba (bavuri peste tot, piese care se potrivesc prost etc). Normal ca au sarit componentele de vreo doua ori dar am reusit sa o re-ansamblez. Oricum, sunt convins ca nu s-a defectat definitiv pentru ca nu a fost solicitata prea mult. Mult mai avantajos ieseam daca luam una sh adusa de afara (aveau in Iasi la Super Copou la etaj, unde e mobila).

#58
Flavyuz

Flavyuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.08.2005
Imi cer scuze dak am scris prea mare dar intr-un fel am incercat sa atrag atentia cuva care sa imi dea niste sfaturi si solutzii.
Nu sunt din Bucuresti si nu prea stiu eu magazinele cu biciclete made in USA , Germany...etc.
Dak o fi vreunul care sa-mi dea niste informatzii ii sunt foarte recunoscator.
Apropo de bicicletele FB.
Acu 2 saptamani un tovaras de al meu si-a luat un BMX de la tzeparii astia de la FB.
Si asa n-a avut timp sa se bucure de ea pt iau furat-o din a 3-a zii de cand o cumparase. Detaliile pe care le-a dat la politzie despre bicicleta au fost : jocul de la pedale, rotzile descentrate si inca cateva (n-am mai retzinut).
Legat de faptul ca eu am fost la FB sa cumpar camera de bicicleta si mi-au dat una defecta chiar din raftu de expunere al produselor chiar nush cxe sa mai zic.
Mai zicea unu ca:" Tu nu te uiti la ce cumperi?
                          Nu ar fi trebuit sa verifici intai? "
Pai bai Roguru de ce ar trebui sa verifici toate componentele cand tu cumperi de la ei un lucru nou nu SH  :nonobad:  . Normal ar trebui sa stai fara griji si doar "sa mergi cu bicicleta " asa cum iti spun ei cand ai cumparat o bicicleta.
Eu drept sa spun la bicicleta mea, care este cat de cat simpla fatza de altele, nu a avut probleme la jenti , axuri, butuci, cadru,brate, etc desi a avut parte numai de cazaturi si sarituri de 5-6 trepte mari.
Dak o fi vreunul care sa-mi dea niste informatzii despre magazine in care se vand BMX-uri fabricate in afara ii sunt foarte recunoscator.

Attached Files



#59
Jo_jo

Jo_jo

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 119
  • Înscris: 01.02.2005
eu am luat doar o pompa de bicicleta de la ei

in 5 min dupa ce am iesit din magazin si am avut inspiratia s-o incercam, ne-am dat seama ca ... s-a stricat

m-am intors si ne-a dat alta fara nici o discutie

bicicleta sau orice altceva de la ei nu imi iau sigur

:w00t:

altcineva decat OPC nu stiu cine te-ar putea ajuta Catalin

la OPC stiu de reclamatii facute vizavi de firme taxi sau METROM care s-au terminat prin oprirea din salariu a celui reclamat

asa ca poate ai succes

#60
ad_axel

ad_axel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 04.09.2004
Cataline, daca citeai ce scrie in garantie slabeai pana acuma de 1000 de ori! Citeste garantia pana gasesti un paragraf asemanator:

Quote

...Reapararea va fi executata in maxim 10 zile de catre persoane autorizate de S.C. BIKE LAND S.R.L....
Deci poti sa te duci frumos la OPC, chiar daca ghidonul nu intra in obiectul garantiei, dai ceva "cadou" la astia de la OPC si sa vezi cum se repara bicicleta. ;)

#61
Flavyuz

Flavyuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.08.2005
Am vazut ca se vorbeste foarte mult despre franele pe disc de la bicicletele de la FB.

Pai nu ar trebui sa fie pe pistonase cum sunt si la motociclete?

Am vazut si eu in sfarsit cum arata o astfel de frana pe disc: pur si simplu erau doua chestii asemanatoare sabotzilor care picau pe disc, o adevarata prostie dupa parerea mea.

Pan la urma tot alea clasice raman sfante.Attached File  ist2_231703_cartoon_skull.jpg   13.01K   36 downloads

#62
Alexadi

Alexadi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 16.11.2002
2 biciclete FBuna pt mine alta pt prietena, ambele clasice, fara suspensii, schimbatoare viteze shimano.

Am mers cu ele cam 150km, doar pe trotuare/alei, fara sa sarim peste borduri sau sa franam cine stie ce. Viteza medie in jur de 12-15km/h

la bicla prietenei: roata spate s-a descentrat, schimbatorul de viteze s-a stricat si schimbi 2 viteze ca sa schimbe de fapt una, a trebuit sa schimbam saua pt ca era o porcarie- extrem de tare, franele ating roata, le centrezi si la prima franare iar se deplaseaza si ating jantele. Toata bicicleta scartaie.

La a mea: s-a stricat schimbatorul de viteze, si franele se ating de roata.

De la inceput ghidonul la a mea era montat stramb si roata spate la cealalta bicla era montata gresit, nefiind aliniata cu cea din fata si cu cadrul. Astea le-am rezolvat la magazin in sapt in care le-am cumparat.

#63
SilverGhost

SilverGhost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.04.2005
Salutare !

Cam inainte sa inceapa vacanta vroiam sa imi iau o pereche de role ... dar din diverse probleme n-am putut . Totusi si inainte si pana acum m-am tot documentat , si eu ca si altii primisem o oferta la casuta postala si pusesem ochii pe modelul ala la 2.2 mil . Am gasit pe un forum ( poate chiar pe acesta , nu mai stiu sigur ) pe cineva care isi cumparase acelasi model si nu era prea multumit . Mi-a spus ca i s-au parut incomode , ca rotile nu se mai invarteau bine , etc. ... io mi le-am luat ieri si deocamdata n-am vazut nici un defect . Sa speram ca nu apar ... totusi sunt nemultumit ca nu mi-au dat cheie imbus . De asemenea sper sa gasesc axe la ei pentru ca vreau sa imi scot frana de pe spate si axul de acolo e mai lung ... daca nu gasesc presupun ca o ma plang inca de ceva ... iar daca mai apar defecte ... va anunt :) .

Have a nice day .

P.S.: Bine ca nu mi-am luat bicicleta  <_<

Edited by SilverGhost, 28 August 2005 - 11:23.


#64
Flavyuz

Flavyuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.08.2005
Buei SilverGhost mai puneai 500.000 lei si iti luai niste role mai k-lumea.

Nush dak ai auzit de Roxa

Sunt printre cele mai bune din lume.
Crezi ca aia de la FB nu ar tzapi si la role.
Am mai intrat eu la ei si toate chestiile de acolo miros a lucruri de duzina.

Bafta cu rolele!

P.S.  :nonobad:  NU CUMPARATI OBIECTE MADE IN ROMANIA  ca sunt cele mai mari vrajeli.

#65
SilverGhost

SilverGhost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.04.2005
produsele FB sunt made in China  :D , nu Romania ... tot aia

am auzit de roxa insa nu am vazut pe nicaieri , ca 500.000 in plus nu reprezentau o problema prea mare .

chestia e ca m-am gandit ca pt niste role pe care o sa invat , o sa le cam busesc , etc..... nu are sens sa dau prea mult ... planuiesc ca urmatoarele sa fie ceva gen Salomon :) .

#66
Flavyuz

Flavyuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 12.08.2005
SilverGohst bine ca te-ai gandit la Salomon ca e o marca buna pt ca dalea am vrut si eu sa-mi iau (dar nu mi-am mai luat). Avand in vedere pretul care nu e prea mare, eu zic ca merita.
;)

#67
SilverGhost

SilverGhost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 20.04.2005
Da , ai dreptate , pretul pt Salomon e acceptabil dar nu am vrut sa imi iau ceva super bun de la inceput si sa le busesc , rup , etc ... in afara de asta momentan nici nu am prea avut fonduri pt Salomon-uri :) . Sunt pe buget propriu  <_<  :D

#68
Adventix

Adventix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 12.07.2006
Bicicletele FB sunt cele mai nasoale!!! eu am bicla DHS de vreo 4 luni si sunt extrem de multumit de ea. are schimbatoare shimano care nu mi`au facut absolut nici o problema, suspensia se comporta foarte bine.. tinand cont ca eu ma dau cu ea in fiecare zii si am cred ca sute de km cu ea ... ieri am facut 50 km cu ea in afara localitatii , pe drumuri de tara si de asfalt , am luat un sentuletz in fatza de am crezut ca am ramas fara janta si fruca dar, stupoare nu avea nimic!!! mentionez ca am jante duble ... e cea mai buna alege pe care o puteam face ... singura pb a fost o coroana care in 2h mi`au schimbat`o si mi`au si reglat toata bicla + uns .. DHS rullz ...

bafta si nu cumparati de la FB

#69
stiffler19

stiffler19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.02.2008
Nu trebuia sa-i cumperi de la first bike :death:

#70
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,818
  • Înscris: 08.02.2007
am luat de curand aceasta bicicleta de la FB... intr-adevar, nu e pentru mine, ci pentru o fetita de 10 ani
am probat-o si eu, desi conform specificatiilor greutatea mea depasea cu 15 kg pe cea admisa
nu mi s-a parut rea deloc, chiar functioneaza excelent
cei de la FB am observat ca stau f prost la reglaje si la pregatirea pentru vanzare, desi am achitat-o si le-am mai lasat-o cateva zile pentru a o pregati de drum
tot eu singur a trebuit sa ii fac reglajele optime si sa o strang cum trebuie, dar a fost un neajuns minor, ca ma pricep cat-de-cat
vazand comentariile de aici, la ce ar trebui sa ma astept?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate