Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B
 Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 

Cumparaturi din State (Intrebari si raspunsuri)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
30 răspunsuri în acest subiect

#1
bulis

bulis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 12.07.2006
Salutare,am o mica problema si nu stiu ce sa fac:cunosc pe cineva in state care poate sa-mi aduca un aparat foto problema mea este ca nu stiu de unde sa-l cumpere,am intrat pe e-bay si am vazut ca au preturile cele mai mici(???) cam dubios de mici(un Nikon D80 Digital SLR- 18-55mm & 70-300mm PRO 3Lens Kit ajunge la 1144 $ in timp ce de exemplu la B&H Nikon D80, 10.2 Megapixel, SLR Digital Camera with Nikon 18-135mm f/3.5-5.6G ED-IF AF-S DX este la 1246$) mi se pare diferenta cam mare...Va rog mult sa ma ajutati

#2
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.133
  • Înscris: 29.06.2005
Diferenta apare din obiective. 18-55-ul e o pocnitoare ieftina, probabil ca la fel si 70-300.
18-135-ul e, teoretic, de o calitate net superioara vad ca are focus intern, si acopera foarte bine focalele cele mai uzuale.

#3
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.642
  • Înscris: 07.10.2005
Am cumparat 2 aparate foto(in 2005 si 2006) de pe Butterflyphoto.com(unde vad ca D80+ob.18-135 este la 1149$) si de pe Amazon.com(unde vad ca acelasi kit este la 1194$).
Am mai cumparat un aparat foto in decembrie 2006 si de pe Newegg.com,totul a decurs foarte bine,foarte seriosi(nu am vazut acolo D80-ul dar e posibil sa intre in oferta).
In toate cazurile,aparatele au fost cumparate si aduse de un prieten de acolo si nu au fost niciun fel de probleme,aparatele merg super,cutiile au fost complete,preturile foarte bune,nimic de reprosat. ;)

#4
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.846
  • Înscris: 14.01.2005
Inainte sa faci comanda intereseaza-te daca nu mai sunt taxe suplimentare pentru zona de unde este legatura ta din state.

#5
bulis

bulis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 12.07.2006
Va multumesc mult o sa raman la varianta cu kitul 18-135 mm...

#6
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.830
  • Înscris: 06.12.2004
Bulis, daca il cumperi dintr-un magazin (online chiar) si iti vine in tara insotit de factura, cand or sa ti-l desfaca la vama, or sa te vamuiasca, daca provine din afara Uniunii. Eu asa am patit cu produse cumparate pe net din US. Daca cumperi de pe eBay poti face o mica intelegere cu ofertantul, ca sa il declare "as gift" cand il pune la posta si sa nu puna factura in colet, sa ti-o trimita separat. Daca iei de la un magazin serios e foarte putin probabil ca vor face trocuri de genu asta cu tine...

PS: Crede-ma, ca stiu ce spun cand zic asta, ca eu am platit vama de 2 ori, cand am cumparat un laptop si respectiv o placa de achizitie de date din US. Prima data m-a vamuit ala de la Posta Obor destul de mult (cu 15% parca), iar a doua oara a pus botu si a luat 25$ spaga.

#7
bulis

bulis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 12.07.2006
Salutare,ideea mea era sa il aduca un prieten din state cu avionul deci sa scap de vama

#8
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.830
  • Înscris: 06.12.2004
Aia e clar cea mai buna solutie!!!  :photo:

#9
fotoman

fotoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 19.03.2007
Salut! A cumparat cineva de beachcamera.com?Am gasit un Nikon D70s cu obiectiv 18-70 la 779 dolari?Sa fie o oferta serioasa?Apropo,ce taxe as mai plati pt coletul asta?

#10
fotoman

fotoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 19.03.2007

View Postfotoman, on Mar 21 2007, 06:25, said:

Salut! A cumparat cineva de la beachcamera.com sau buydig.com?Am gasit un Nikon D70s cu obiectiv 18-70 la 780 dolari?Sa fie o oferta serioasa?Apropo,ce taxe as mai plati pt coletul asta?


#11
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.133
  • Înscris: 29.06.2005

View Postfotoman, on Mar 21 2007, 17:25, said:

Salut! A cumparat cineva de beachcamera.com?Am gasit un Nikon D70s cu obiectiv 18-70 la 779 dolari?Sa fie o oferta serioasa?Apropo,ce taxe as mai plati pt coletul asta?


Poti sa-ti faci o idee despre seriozitatea lor de aici: http://www.resellerr..._Camera_Beachtr

Eu zic ca sunt de incredere.


Catalinmariescu; da-mi voie sa ma indoiesc de seriozitatea butterflyphoto. Uite aici http://www.resellerr...ButterFly_Photo cam ce experiente au avut oamenii cu ei.Eu nu m-as risca insa.

#12
fotoman

fotoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 19.03.2007
Le-am dat  mail celor de la beachcamera.com si au zis ca nu fac livrari internationale.Voi cum ati cumparat din state?(in cazul cand nu ai pe cineva sa ti-l cumpere personal)

#13
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.133
  • Înscris: 29.06.2005

View Postfotoman, on Mar 22 2007, 14:41, said:

Le-am dat  mail celor de la beachcamera.com si au zis ca nu fac livrari internationale.Voi cum ati cumparat din state?(in cazul cand nu ai pe cineva sa ti-l cumpere personal)

Am cumparat de la BH.Care livreaza.

#14
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.104
  • Înscris: 19.01.2004
am amic in sua care cumpara numai de la beachcamera.
parerea lui despre bh : "scumpi"
despre adorama: "neseriosi"

#15
fotoman

fotoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 19.03.2007
Acum ambele magazine au la oferta aparatul care ma intereseaza...oricum am aflat ca nu fac livrari internationale.Ramane sa caut un "amic" care sa aduca din state (ca aici te rup)

#16
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.000
  • Înscris: 26.06.2003

Quote

am amic in sua care cumpara numai de la beachcamera.
parerea lui despre bh : "scumpi"
Si mie mi-a facut capul calendar o prietena cu beachcamera ca e asa si pe dincolo. Ca tot ce si-a luat si-a luat de acolo... Ca preturile sunt mai mici .. Sincer n-am remarcat o mare oportunitate.

Ce e mai ieftin la beachcamera, ca nu ma prind?
30d - bh - $ 1,120.95
30d - bh - $ 1,119.99
Iar diferenta se pastreaza cam la tot ...

Site mai aiuristic "organizat" ca beachcamera mai rar. Plus ca merge ca mortu'. Plus ca nu se compara ca si oferta (ma refer strict la foto) cu BH.
Singurul avantaj este ca poti scapa de transport (numai SUA) daca nu te arde buza tare sa ai coletul acum. Cam singurul.

Editat de tim2003, 27 martie 2007 - 07:52.


#17
Hann

Hann

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 604
  • Înscris: 18.01.2006

View Posttim2003, on Mar 27 2007, 07:51, said:

Si mie mi-a facut capul calendar o prietena cu beachcamera ca e asa si pe dincolo. Ca tot ce si-a luat si-a luat de acolo... Ca preturile sunt mai mici .. Sincer n-am remarcat o mare oportunitate.

Ce e mai ieftin la beachcamera, ca nu ma prind?
30d - bh - $ 1,120.95
30d - bh - $ 1,119.99
Iar diferenta se pastreaza cam la tot ...

Site mai aiuristic "organizat" ca beachcamera mai rar. Plus ca merge ca mortu'. Plus ca nu se compara ca si oferta (ma refer strict la foto) cu BH.
Singurul avantaj este ca poti scapa de transport (numai SUA) daca nu te arde buza tare sa ai coletul acum. Cam singurul.


Faza cu BeachCamera (aka BuyDig.com) e ca au stocuri imense. Acum la ei gasesti Canon 20D nou, Nikon D70 nou si altele ceea ce la BH nu prea...La ei gasesti tot timpul marfa in stoc...la BH treuie sa fii rapid nene. Avand o putere financiara mare isi permit preturi mai mici la unele chestii. Apoi transpotul e moca (unii te rup pe transport), iar serviciul am inteles ca e impecabil. Sigur, ei sunt mult mai generali in oferta ca BH sau Adorama. Nu au numai foto/video/audio. Eu am luat de la ei un FZ50 (adus de cineva in geanta in Romania) si omul mi-a zis ca a fost foarte multumit de experienta avuta cu ei. Cat de curand am sa dau o noua comanda la ei (la fel adusa aici cu gentuta). Oricum, din state merita cumparat daca ai pe cineva sa ti le aduca. Altfel iesi tot acolo cu transportul si vama+taxe.

Editat de Hann, 27 martie 2007 - 08:51.


#18
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.642
  • Înscris: 07.10.2005

View Postflorinel, on Mar 22 2007, 11:21, said:

Eu zic ca sunt de incredere.
Catalinmariescu; da-mi voie sa ma indoiesc de seriozitatea butterflyphoto. Uite aici http://www.resellerr...ButterFly_Photo cam ce experiente au avut oamenii cu ei.Eu nu m-as risca insa.
Iti dau voie sa te indoiesti cat doresti,am expus o parere proprie rezultata dintr-o experienta personala,am fost multumit,as mai cumpara de la ei. ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate