Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

RCS&RDS Cluj-Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#55
bujuu

bujuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 13.03.2005
cei de la RDS indiferent de tipul de abonament ofera IP EXTERN? sau e pe IP Local(gen 192.XXX)?

#56
Radu18

Radu18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.06.2007

View Postbujuu, on Oct 24 2007, 16:32, said:

cei de la RDS indiferent de tipul de abonament ofera IP EXTERN? sau e pe IP Local(gen 192.XXX)?


Da, IP extern, gen 86.xxx. sau 79.xxx sau 62.xxx, 82.xx depinde de oras si tipul de abonament.

#57
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 02.06.2005
Nici nu exista altfel. Ca e IP dinamic sau fix e alceva...

#58
vvasile

vvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007
Stie cineva ce oferta are RDS in zona Manastur? Cum merge RDS in Manastur, la cei care au deja?

#59
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

View Postvvasile, on Nov 13 2007, 09:36, said:

Stie cineva ce oferta are RDS in zona Manastur? Cum merge RDS in Manastur, la cei care au deja?
Nu cred ca au vreo "oferta" speciala pentru un cartier anume - doar ce e la http://www.rdslink.ro/, la fel ca in tot Clujul..

#60
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
se grabesc sa vina sa imi instaleze... de azi vara imi tot zic ca la toamna. si acuma probabil ca o sa vina la primavara.... deh. pana atunci ma mut! si la casa sigur nu baga fiberlink.

#61
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Depinde, in ce zona?

#62
vvasile

vvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007

View Posttudor_turcu, on Nov 16 2007, 23:46, said:

Nu cred ca au vreo "oferta" speciala pentru un cartier anume - doar ce e la http://www.rdslink.ro/, la fel ca in tot Clujul..

M-au cautat ieri de la RDS cu o oferta care e acelasi cu ce-i pe site, cu diferenta ca nu se acorda cele 30 de minute la telefonie in orice retea mobila. Net acelasi, TV 21 ron+8 ron extrapachet. M-am interesat special si mi-au zis ca se pot conecta mai mult de 2 televizoare fara probleme (chiar si 10, fiindca o sa fie pe cablu ca UPC-ul, asa mi-au zis), eu avand 2 TV + un calc cu care inregistrez din cand in cand.

Ceea ce am uitat sa intreb, cum este cu uploadul... cat este specificat ca si download sau este limitat ca si la UPC?

#63
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
1 mega la abonamentul de 25 ron, 1.5 la cel de 35, 2 mega la cel de 45. Adica jumatate din download.

Edited by burgher, 29 November 2007 - 12:27.


#64
vvasile

vvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007

View Postvvasile, on Nov 29 2007, 12:25, said:

M-au cautat ieri de la RDS cu o oferta care e acelasi cu ce-i pe site, cu diferenta ca nu se acorda cele 30 de minute la telefonie in orice retea mobila. Net acelasi, TV 21 ron+8 ron extrapachet.

Trebuie sa rectific: in pliantul cu oferta RDS sunt 2 tipuri de abonament la internet:

3Mbps extern, 30Mbps metropolitan - 25 ron
5Mbps extern, 50Mbps metropolitan - 35 ron

deci nu este aceeasi oferta ca si pe site. Pe site 25ron 2Mbps/30Mbps si 35ron 3Mbps/50Mbps.

Am incercat sa editez postul anterior, dar nu a aparut butonul de edit...

#65
geojoking

geojoking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 04.11.2005
in ce zona locuiesti? ca eu incerc sa-i conving sa vina la mine de cam 1 an de zile....

#66
vvasile

vvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007
Manastur, zona pietei noi.

#67
ciraco

ciraco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.12.2007
Io am UPC de vre-o luna, abonament de 10 mbps cu 35 lei si sunt super multumit. Merge tot timpul peste 80% din banda plus ca am si metropolitan in cluj... cea mai buna oforta.
La rds am facut contract de digi si net si am asteptat 4 luni si inca nu am renuntat decat la contractu de net, digi mai astept... seriozitate nu gluma... plus ca upc a venit in 3 zile si a rezolvat treaba.
Nu zic ca rds nu are oferte bune, tot timpul am vrut sa-mi fac ab. la ai, da sunt foarte neseriosi, foarte cu f mare :P

#68
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 08.08.2007
Eu am internet de la OMP NET parteneri RDS mai bine zis ca ii cumparat deja de RDS firma ca iti dau contract cu RDS.
Eu zic ca merge ff bine netu mai bine decat la uni colegi cre au UPC.


BTW. Client Service din cluj ii foarte prost mai bine zis exagerat de prost zic la iei ca nu pot trimite mailprin outlook expres ca am adresa de rds! si ei zic ca sa setez serverul smtp la  smtp.rdslink.ro ca os sa mearga (serveru care nu merge la un an) si trebuia sa sun la buuresti sa mi se rezolva problema ca astea de la RDS cluj is nesimtiti!

#69
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View Postciraco, on Dec 2 2007, 13:57, said:

Io am UPC de vre-o luna, abonament de 10 mbps cu 35 lei si sunt super multumit. Merge tot timpul peste 80% din banda plus ca am si metropolitan in cluj... cea mai buna oforta.
La rds am facut contract de digi si net si am asteptat 4 luni si inca nu am renuntat decat la contractu de net, digi mai astept... seriozitate nu gluma... plus ca upc a venit in 3 zile si a rezolvat treaba.
Nu zic ca rds nu are oferte bune, tot timpul am vrut sa-mi fac ab. la ai, da sunt foarte neseriosi, foarte cu f mare :P

Daca ai televizor cu diagonala mare, ceva plasma sau ceva de genul, ar fi bine sa renunti si la DigiTV pt ca-i pacat de televizor. Calitatea e ca ceaiul.

Incearca mai bine Boom sau Dolce.

#70
mr. bad guy

mr. bad guy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 22.06.2007
nu doar in Cluj se intampla asta. Client serviceul merge prost peste tot. asta e politica RDS. Si pana sa ai serviciile alea- bune sau proaste- te umpli de nervi si ii injuri, de ajungi sa nu iti mai trebuiasca

#71
vvasile

vvasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007
Din data de 13.12.2007 mi-au instalat cablurile pana la calculator si mi-au instalat si telefonul, primit gratuit la abonamentul de 35 ron, insa nici pana in acest moment nu sunt functionale. La instalare mi-au zis ca diseara va fi activat.... am asteptat 2 zile, am facut sesizare, mi-au zis tot diseara... Luni seara iar am facut sesizare, aceeasi poveste... diseara o sa fie activate serviciile. Si acum, marti dupamasa, tot nu am ton in telefon si la net nu ma pot conecta prin rds!

#72
groowe

groowe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 05.09.2007
Dupa mine, cele mai importante 2 lucrui pentru un furnizor de internet ar fi calitatea serviciilor si calitatea suportului tehnic.
Serviciile la RDS ii bune, cand exista. Stau in dambu rotund, unde a existat un ISP, cumparat de RDS.
Se mai intampla inainte sa pice netu vreo jumate de zi, pana ajungea cineva la switchuri(majoritatea baiurilor de acolo erau).
In fine, credeam ca dupa ce vine RDS, se rezolva porblema.Fix. La 2-3 saptamani aveam cate 2-3 zile de pauza totala.
Sunat la serviciu clienti.Nimic in afara de clasica "se va rezolva cat de curand posibil".

Acuma is in cea mai lunga pauza, deja o saptamana si 3 zile(momentan pe vodafone). Am sunat de vreo 6 ori la ei, cred ca vor sa bata un record.
De fiecare data ma puneau sa refac conexiunea, dezactivandu-mi firewallu si trecand pe direct(am router).Din cate stiu esti obligat sa ai firewall si antivirus(vezi contract)...
Si normal ca nu te pot ajuta daca nu vrei sa le dezactivezi (nu ca s-ar intampla mare lucru, dar din principiu, daca se intampla, ii poti da in judecata ca ti-ai pierdut ceva din cauza lor, ca n-ai avut "protectie"?)

Nesimtire totala. Fiind total impartial fata de toate chestiile astea pot zice ca RDS ii un mare ca*at. Foarte bine ca merge bine internetul, daca nu merge deloc :|.
Ciudat ca pana acuma s-o rezolvat de 2 ori cu amenintari de OPC, acuma cred ca s-o imunizat.Oricum, reziliez contractul, seriozitate romaneasca dusa in extreme...

Cheers .. si "se va rezolva cat de curand posibil"...
La anu si La multi ani!(drept ca nu mai ii tare mult pana atunci...)

Edited by groowe, 18 December 2007 - 22:55.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate