Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B
 Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 

Card 2 GB cu probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006
Am cumparat un card SD de 2GB "A-data speedy" . L-am testat in magazin si a mers (am facut si poze in mod continuu). Dar acasa au aparut probleme daca incep sa filmez cu camera si depasesc 30-40 secunde cand opresc filmarea imi arata "card error" de fiecare data si eroarea nu dispare decat daca il formatez. Cand fotografiez in mod continuu primele 30-40 poze le face normal dar apoi incepe sa scada viteza Se mai intampla sa nu mai afiseze capacitatea cardului imi arata doar liniute unde ar trebui sa scrie 1,8 GB si dupa ce il formatez de cateva ori apare normal. Am incercat cu alt card si nu apare nici o eroare. Maine il duc inapoi e posibil sa refuze sa mi-l schimbe?
Am camera A710 IS.

#2
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,134
  • Înscris: 12.06.2004
Incearca:
- acelasi card pe un alt aparat
- acelasi aparat cu un alt card

#3
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
Nu au de ce sa nu ti-l schimbe (daca intr-adevar are probleme). Numai sa nu se "cuminteasca" la magazin :D ... se mai intampla si d-astea

#4
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006

View PostKunzite, on Dec 6 2006, 21:18, said:

Incearca:
- acelasi card pe un alt aparat
- acelasi aparat cu un alt card
Am scris mai sus ca am incercat aparatul cu alt card si nici cea mai mica urma de eraore

#5
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006

View Postdeejay86, on Dec 7 2006, 00:06, said:

Nu au de ce sa nu ti-l schimbe (daca intr-adevar are probleme). Numai sa nu se "cuminteasca" la magazin :D ... se mai intampla si d-astea
Sa speram ca o sa-l schimbe, acum nu mai merge deloc imi arata "eroare card de memorie"  tot timpul.

#6
Livik

Livik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 21.08.2006
Mi l-au schimbat cu un card Exigo(a auzit cineva de firma asta?) cu promisiunea sa mi-l inlocuiasca cu un Kingston atunci cand vor primi stoc nou. Am observat ceva ciudat primul card dupa formatare ramnea cu 1,8 Gb(cum cred ca e normal) dar cel Exigo ramane cu 1,9 Gb stie cineva de ce?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate