Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ușa exterioara care scar5...

Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...
 Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone
 La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....
 

moneybookers

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#73
cocoalex

cocoalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 05.06.2005
Daca suni la banca, sa intrebi de moneda. Ei lucreaza in dollari si la un cont in euro de la banca iti va spune in Euro.
Trebuie sa ii intrebi care este suma initiala de transfer.

#74
M3ntal

M3ntal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 28.08.2006
Cica sa ma uit pe extras, ca exact acelasi lucru le apare si lor X(.Eu am card Visa Electron de la ING.

#75
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Revin si eu cu o problema la moneybookers. Am facut cateva retrageri pana acum, de obicei banii ajungeau in 6 zile(socotind si sambata-duminica). De la ultima retragere au trecut 13 zile si banii nu au ajuns pe card. Am trimis un mail si iata ce mi-au raspuns:

"Please be advised that due to some issues with our bank in Romania and
the recent change of our banks there, the processing of your withdraw
transaction in question has been delayed. Nevertheless, we assure you
that we are doing our best to send the funds to your bank account as soon
as possible."


Eu ce ar trebui sa inteleg acum, inteleg ca au nu stiu ce probleme dar cand imi vin banii? Ca sa nu mai spun ca la sfarsitul lunii imi expira cardul.

#76
M3ntal

M3ntal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 28.08.2006
Naspha, daca erau cateva sute de euro ai cam pus-o.

Oricum la mine spune ca ar putea dura ceva pana apare cifra pe extras.
O sa ma mai duc azi sa mai verific la banca :D

Edited by M3ntal, 16 May 2007 - 16:33.


#77
M3ntal

M3ntal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 28.08.2006
Gata!

Mi-a aparut cifra, in sfarsit B)

ionut xx - Mi se pare ca nu poti sa retragi de la moneybookers direct pe card, doar daca ai cont bancar.

Edited by M3ntal, 18 May 2007 - 12:25.


#78
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006

View PostM3ntal, on May 18 2007, 13:23, said:

Gata!

Mi-a aparut cifra, in sfarsit B)

ionut xx - Mi se pare ca nu poti sa retragi de la moneybookers direct pe card, doar daca ai cont bancar.

Ba da se poate, am mai retras de cateva ori pentru ca acest card are atasat si un cont bancar.
Azi mi-au venit banii, dupa 2 saptamani si 4zile. Asta da profesionalism!

#79
Butza

Butza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.05.2007
Am si eu aceeasi problema cu retragerea de pe moneybookers.
Practic cardul desi e verificat nu poate fi folosit nici la a pune bani pe MB si nici sa retragi ca cik pe Romania nu se poate pe card.
Apoi cu platile a fost ok. Am depus banii din cont in contul lor de l Raiffeisen. Totul a mers cam greu pana au intrat in MB.
Acum mi-au ramas niste bani si am dat sa ii retrag. Evident numai prins transfer bancar se putea. Totul bine si frumos insa nici acum dupa 10 zile nu au intrat banii. Pe de alta parte am aflat ceva din FAQ-ul lor. Ca daca banca la care tu ai cont foloseste o banca corespondeta pentru a primii banii din strainatate atunci nu ii poti primi.

respectiv scrie asta : Banca mea folosește o banca corespondentă cu scopul de a primi plăți internaționale. Este posibil să primesc retragerile spre acest cont bancar?
Nu. Moneybookers nu execută retrageri prin bănci corespondente. Deci dvs. TREBUIE să folosiți banca care este direct legată de rețeaua SWIFT.

Si de exempli ING unde am eu contul zik asa ar face. Sa vedem ce raspund la email. Dumnezeu cu mila cu astia. Slava Domnului ca am PayPal. BTW pt cine nu a aflat inca e disponibil si pt Romania odata cu transferul pentru UE s-a facut PayPAl Luxemburg care da posibilitatea tuturor tarilor UE sa se inregistreze pe Paypal. Bine ca suntem in UE. macar cu atat sa ne alegem

#80
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006

View PostButza, on Jun 6 2007, 23:12, said:

Am si eu aceeasi problema cu retragerea de pe moneybookers.
Practic cardul desi e verificat nu poate fi folosit nici la a pune bani pe MB si nici sa retragi ca cik pe Romania nu se poate pe card.
Apoi cu platile a fost ok. Am depus banii din cont in contul lor de l Raiffeisen. Totul a mers cam greu pana au intrat in MB.
Acum mi-au ramas niste bani si am dat sa ii retrag. Evident numai prins transfer bancar se putea. Totul bine si frumos insa nici acum dupa 10 zile nu au intrat banii. Pe de alta parte am aflat ceva din FAQ-ul lor. Ca daca banca la care tu ai cont foloseste o banca corespondeta pentru a primii banii din strainatate atunci nu ii poti primi.

respectiv scrie asta : Banca mea folosește o banca corespondentă cu scopul de a primi plăți internaționale. Este posibil să primesc retragerile spre acest cont bancar?
Nu. Moneybookers nu execută retrageri prin bănci corespondente. Deci dvs. TREBUIE să folosiți banca care este direct legată de rețeaua SWIFT.

Si de exempli ING unde am eu contul zik asa ar face. Sa vedem ce raspund la email. Dumnezeu cu mila cu astia. Slava Domnului ca am PayPal. BTW pt cine nu a aflat inca e disponibil si pt Romania odata cu transferul pentru UE s-a facut PayPAl Luxemburg care da posibilitatea tuturor tarilor UE sa se inregistreze pe Paypal. Bine ca suntem in UE. macar cu atat sa ne alegem

Am si io o problema cu MB...am trimis bani de N ori unui amic din SUA care-mi trimite diferite articole de modelism. Pana acum nu a fost nici un fel de problema...insa deja  a trecut mai mult de o saptamana de cand i-am trimis ultima oara bani si tot nu poate sa-i ia....banca ii spune ca sunt " pending ". Ce ar trebui sa faca...sa sune la MB sau sa mai astepte ? In acest caz, pare ca banca ar fi de vina..insa asa sa fie oare ?

Despre Paypal pentru Ro stiam, dar care-i treaba cu Luxemburgu' ?

#81
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
fratilor,si eu astept de o sapt. sa vad suma luata de ei deoarece m-am zgarcit la cei 5 euro cu care GB te taxeaza la a 2 retragere lunara [desteptii de la GB nu proceseaza plati pe card in week-end si luni , existand optiunea moneybookers ] fata de bet365 de unde mi-au ajuns banii pe cardul electron de la banca transilvania in 38 DE ORE,fata de GB in 4,5 zile [transfer solicitat in aceasi zi].....alta faza ca de trimis de la moneybookers la bet365 nu vrea dar la GB merge...deci sunt pe-o "mana"....

#82
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
In ultimul timp monebookers lucreaza ca un cur cu Romania.

#83
Alessio21

Alessio21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.04.2007
Salut.Am si eu o intrebare.Contul din banca trebuie sa fie in RON sau merge si in valuta? Eu am un cont in dolari la BRD si am facut extragerea aceia de 20$ ca sa-mi verifice contul si apoi sa confirm prin codul care o sa-mi apara pe extrasul de cont.Problema e ca au trecut 3 saptamani si nu a intrat nici un ban in contul bancar.La contul moneybookers imi pare ca transferul a fost efectuat.Oare asta sa fie problema ..ca am contul in dolari ?

#84
johanes

johanes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.05.2007
Eu lucrez la webdesigner siteuri si aplicatii web pe .........

Pana acum mi-am retras banii prin Western Union. Faza e ca ma cam usuca la comisioane insa sunt super rapizi si siguri. Ma gandeam totusi la o alternativa si anume MoneyBookers .... Siteul cu proiecte unde am eu banii lucreaza cu MB. Este vorba de vro 2.000$$ ... sa ma risc sa-i scot prin MB ??? Sau mai bine stiu o treaba ... platesc 200+ $$ si ii scot clasic prin Western Union decat sa ma zgarcesc la aia 200$ si sa risc sa raman cu "ea" in mana :D

Am un card la Raifessien de pe vremea cand eram student si imi luam bursa pe el deci e in LEI ( RON ). Am cartonasul ala cu IBANul ... insa nici urma de SWIFT... bine astea le pot afla de la banca sunand la TelVerdele ala banuiesc. Eram curios daca e bun contul ... si mai ales daca merita riscul.

Eu am la aia destule modalitati de plata ...

Please select withdrawal method:

   1. PayPal. Read more on Paypal site.
   2. Wired Transfer
   3. Check
   4. Western Union. Read more about Western Union
   5. porcarie. Read more about porcarie
   6. Moneybookers.com. Read more about Moneybookers.com


Cu PayPal pot sa rezolv cumva sa SCOT bani ? Am inteles ca in Romania poti doar sa platesti cu el ... Wired Transfer ( banuiesc ca asta inseamna transfer bancar ) iese din calcul ca am inteles ca sunt taxe mari ... Check mi-e cam frica de Posta Romana sa nu rataceasca cecul ... porcarie am folosit si au fost cam neseriosi cu Departamentul de Clienti ( exact cum se plangea cineva mai sus de MB ) ... plus d-asta nush cum sa scot cash de la porcarie ... si bineinteles MB ...

Voi ce sugerati ... mersi.

Edited by Eagleye9, 11 June 2007 - 00:43.


#85
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
Eu iti sugerez sa ai grija data viitoare cand mai postezi pe aici daca nu vrei sa ne suparam...

#86
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Cine cu ce a gresit?

#87
cocoalex

cocoalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 05.06.2005

View PostAlessio21, on Jun 11 2007, 00:48, said:

Salut.Am si eu o intrebare.Contul din banca trebuie sa fie in RON sau merge si in valuta? Eu am un cont in dolari la BRD si am facut extragerea aceia de 20$ ca sa-mi verifice contul si apoi sa confirm prin codul care o sa-mi apara pe extrasul de cont.Problema e ca au trecut 3 saptamani si nu a intrat nici un ban in contul bancar.La contul moneybookers imi pare ca transferul a fost efectuat.Oare asta sa fie problema ..ca am contul in dolari ?

Da, trebuie in lei. Si eu am facut la fel si dupa ce le am scris mi au explicat unde greseam.
Dupa ce am solicitat banii si am avut cardu in lei am primit destul de repede banii si acel cod.

Acum astept insa de 2 sapt sa mi intri primii bani de la ei si nimic.

#88
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Dupa cum zic ei "avem probleme cu banca noastra din Romania", problemele astea dureaza de vreo 2luni. Le-am trimis mesaj prin mesagin center de o saptamana si nu s-au obosit sa raspunda.

M-am resemnat ca banii ajung dupa aproape 3saptamani. Azi s-au implinit 2saptamani de cand am facut retragerea, probabil saptamana viitoare o sa am banii.

Edited by ionut_xx, 14 June 2007 - 18:43.


#89
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006
Nu cred ca e numai cu Romania...cel de la care eu cumpar diverse chestii din USA a asteptat zile bune pana i-au intrat banii in cont, insa spre deosebire de ce se intampla in RO, el a primit mail de la ei in care se scuzau, spunand ca...au probleme cu banca !

#90
rombaer

rombaer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 09.02.2006

View Postionut_xx, on Jun 14 2007, 19:42, said:

Dupa cum zic ei "avem probleme cu banca noastra din Romania", problemele astea dureaza de vreo 2luni. Le-am trimis mesaj prin mesagin center de o saptamana si nu s-au obosit sa raspunda.

M-am resemnat ca banii ajung dupa aproape 3saptamani. Azi s-au implinit 2saptamani de cand am facut retragerea, probabil saptamana viitoare o sa am banii.

Si eu astept 800 de Euro din 27.05.2007. Azi am facut o reclamatie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate