Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pragurile minime de raportare pen...

Anevrism de aorta ascendenta

Dovada adresei de resedinta

Tulsa King (2022 - )
 Tv box android fara "servicii...

Factura platita la Supercom si ne...

Nu mai primesc sms pentru locker ...

Apeluri efectuate dar nu apar in ...
 Apa de puț in Berceni-Ilfov

Recomandare alegere - R7 7800X3D/...

OCEANIA NATIONS CUP 2024

Recomandare router portabil wifi
 Plata internaționala

Problema cheie/inchidere centrali...

Casa pe structura de lemn (timber...

In ce an ati facut scoala de sofe...
 

tel mobil 200 euro

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
kostinesku

kostinesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.07.2004
ziua buna

dati-mi un sfat va rog, ce tel mobil de pana in 200 euro sa-mi cumpar?
am fost sfatuit sony ericsson k750i, e ok? exista variante mai bune in banii astia?

multam fain

#2
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

View Postkostinesku, on Sep 25 2006, 16:59, said:

ziua buna

dati-mi un sfat va rog, ce tel mobil de pana in 200 euro sa-mi cumpar?
am fost sfatuit sony ericsson k750i, e ok? exista variante mai bune in banii astia?

multam fain
E varianta optima din toate punctele de vedere. ;)

#3
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
La 750 RON iei un spv c600 de la Orange. Asta in cazul in care vrei un smartphone.

#4
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Daca mai pui inca 39 de $ iei un motorola V3x!

#5
kostinesku

kostinesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.07.2004
lamuriti-ma si pe mine, ce are in minus svp c600 fata de k750i de sunt la acelasi pret?
toata lumea vorbeste de ce au svp-urile in plus fata de telefoane normale, ar trebui sa aiba si astea din urma ceva avantaje, ca altfel cine le-ar mai cumpara? :)

#6
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
SE K750 are camera mult mai buna decat Spv.La K750 e camera de 2 Mega si la Spv de 1.3 Mega.

#7
apocalypto

apocalypto

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 755
  • Înscris: 25.03.2006
K750 este un mobil fiabil,foto,muzica si convorbiri.
spv este unul de afaceri

#8
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006
Exact...
Trebuie sa te hotarasti ce vrei, telefon multimedia sau business.

#9
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006
Dacă vrei 3G îți recomand V630... www.vodafone.ro/personal/telefoane-si-accesorii/sony-ericsson-v630i.html

#10
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Cum ti-am mai spus, de ce nu mai pui tu inca 39 $ si iti iei un telefon cu clapa, cu slot pentru card, cu camera de 2MP, ecranul extern 65.000 culori, ecranul intern 262.000 culori, doua camere, externa 2MP, intern 640*480, flash si multe altele! De ce ?

#11
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006

View Postmihai20005, on Sep 26 2006, 05:58, said:

Cum ti-am mai spus, de ce nu mai pui tu inca 39 $ ! De ce ?
:mellow: Pai poate nu mai are 39 USD in plus...ce poate sa faca acum ?

#12
kostinesku

kostinesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.07.2004

View Postmihai20005, on Sep 25 2006, 18:08, said:

Daca mai pui inca 39 de $ iei un motorola V3x!

mihai, ce ar avea in plus v3x fata de k750i, care sa compenseze designul cu clapa, care mie nu-mi place? :)

sa inteleg ca nokia nu are nimic competitiv la banii astia?

#13
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006

View Postkostinesku, on Sep 26 2006, 09:08, said:

sa inteleg ca nokia nu are nimic competitiv la banii astia?


Dacă vrei Nokia și nici nu-ți plac telefoanele de fițe (cum sunt cele de la Motorola!), poți opta pentru 6234...

www.vodafone.ro/personal/telefoane-si-accesorii/nokia-6234.html

#14
kostinesku

kostinesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.07.2004
cum la pretul asta svp-ul (c600) nu mi se pare ok (in sensul ca nu are, de ex, touch screen sau tastatura completa - necesare in cazul redactarii documentelor), mai ramane sa aleg intre SE k750i si Nokia 6234.
ce parere aveti?

#15
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postkostinesku, on Sep 26 2006, 09:31, said:

cum la pretul asta svp-ul (c600) nu mi se pare ok (in sensul ca nu are, de ex, touch screen sau tastatura completa - necesare in cazul redactarii documentelor), mai ramane sa aleg intre SE k750i si Nokia 6234.
ce parere aveti?
:lol:  :lol:  :lol:

Asta este cea mai buna gluma ever...Auzi...touchscreen la 7 milioane...


spv c600 are in plus sistem de operare, ceea ce inseamna ca ai o flexibilitate extraordinara in ceea ce priveste aplicatiile pe care le poti rula.


k750i are o camera dementiala si suna bine in casti (desi cam incet dupa gustul meu). Daca nu te deranjeaza aspectul de hipopotam inghitit de anaconda uriasa si regurgitat in malul nilului, e ok.

PS:

Cand vorbiti despre o camera foto, megapixelii conteaza mai putin. Spre exemplu spv-ul are 1.3, dar face niste poze mizerabile. Deci nu va orientati dupa cati megapixeli are un telefon sau altul, cautati poze facute cu ele pentru a va putea da cu parerea. ;)

#16
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006

View Postkostinesku, on Sep 26 2006, 09:31, said:

cum la pretul asta svp-ul (c600) nu mi se pare ok (in sensul ca nu are, de ex, touch screen sau tastatura completa - necesare in cazul redactarii documentelor), mai ramane sa aleg intre SE k750i si Nokia 6234.
ce parere aveti?


Eu aș alege 6234... Avantajul lui principal este reprezentat de faptul că dispune de 3G (dar și de EDGE, deși nu e cazul în România)...

În rest, de la dimensiuni până la camera de 2 megapixeli lucrurile stau destul de asemănător (Bluetooth, Infrared, USB, carduri Micro SD / Memory Stick Duo Pro pentru extinderea memoriei, MP3 player, radio FM sau handsfree încorporat, ca să înșir numai câteva dintre caracteristicile similare celor două telefoane)...

Alegerea îți aparține...

#17
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View Postinside_spy, on Sep 26 2006, 13:04, said:

Eu aș alege 6234... Avantajul lui principal este reprezentat de faptul că dispune de 3G (dar și de EDGE, deși nu e cazul în România)...

În rest, de la dimensiuni până la camera de 2 megapixeli lucrurile stau destul de asemănător (Bluetooth, Infrared, USB, carduri Micro SD / Memory Stick Duo Pro pentru extinderea memoriei, MP3 player, radio FM sau handsfree încorporat, ca să înșir numai câteva dintre caracteristicile similare celor două telefoane)...

Alegerea îți aparține...
Te contrazic putin. E cazul de EDGE in Romania, si chiar mai mult decat 3G. Acoperirea EDGE (Orange) este mult mai mare decat cea 3G a Vodafone (nu vorbesc despre 3G Orange pentru ca e o gluma acoperirea :) ). Deci e un avantaj...pleci pe undeva, daca esti inresedinta de judet ai net relativ rapid...

Din pacate nu stiu cum merge browserul de la Nokia...

Care e diferenta de pret intre cele 2?

#18
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,297
  • Înscris: 05.04.2006

View Postcrz, on Sep 26 2006, 13:20, said:

Te contrazic putin. E cazul de EDGE in Romania, si chiar mai mult decat 3G. Acoperirea EDGE (Orange) este mult mai mare decat cea 3G a Vodafone (nu vorbesc despre 3G Orange pentru ca e o gluma acoperirea :) ). Deci e un avantaj...pleci pe undeva, daca esti inresedinta de judet ai net relativ rapid...

Știu...  :) Dar Nokia 6234 e exclusiv Vodafone, iar Vodafone nu are EDGE (la asta mă refeream!)...

View Postcrz, on Sep 26 2006, 13:20, said:

Din pacate nu stiu cum merge browserul de la Nokia...

Se comportă bine browserul de la Nokia (ca la 6233, dacă știi)...


View Postcrz, on Sep 26 2006, 13:20, said:

Care e diferenta de pret intre cele 2?
Nokia 6234 este 199 de dolari fără TVA la Vodafone (cred că se încadrează la limită în bugetul de 200 de euro), iar Sony-Ericsson-ul nu l-am mai văzut prin ultimele oferte... Cert e că în urmă cu vreo două luni și ceva era la Best Deal la Orange cu 149 de dolari...

Sper că te-am lămurit!

Greets!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate