Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 

Steve Irwin a avut un accident ?

- - - - -
  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#109
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005

View PostGreuHip, on Sep 5 2006, 00:49, said:

si pentru asta ii faceti statuie ?

Ai dreptate, ar fi mult mai potrivit sa-ti ridicam tie o statuie. Indiferent de parerea ta, omul asta va ramane in istorie si in inimile multor oameni, pe cand tu cel mai probabil vei trece prin viata neobservat.
Iar a te bucura de moartea unui om, chiar daca n-ar fi realizat nimic, te face mai nul decat jegul de sub unghie.

#110
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View PostGreuHip, on Sep 5 2006, 01:01, said:

eu nu ma apuc sa compatimesc o persoana cunoscuta prin intermediul mass-mediei chiar daca "consider" ca facut un mare bine omenirii
nu am facut nimic laudabil dar Steve cam chinuia animalele si punctul meu de vedere este impartasit de mai multe persoane ce iubesc natura

Cine esti tu ca sa stabilesti ca Steve chinuia animalele? Ai facut vreo specializare? Cum le chinuia cand a facut campanii de protejare a speciilor pe cale de disparitie? Cu poti spune ca le chinuia cand a primit distinctii pentru EFORTURILE DEPUSE PENTRU SALVAREA ANIMALELOR?!
Daca tu nu il poti intelege...asta e. Poti sa nu fii de acord cu ceea ce facea, insa asta nu inseamna ca trebuie sa ii consideri pe ceilalti imbecili si nici ca este bine ca a murit.



View PostGreuHip, on Sep 5 2006, 01:01, said:

respectele mele pentru el ca si-a dus copilul langa un crocodil

Din nou...daca nu intelegi, e problema ta.


Ideea e ca spre deosebire de tine, omul ala a facut ceva in viata, ceva util planetei, ceva util OMENIRII. Pentru asta merita, din partea ta, daca nu o abreviere englezeasca, macar un dram de respect, cat sa te abtii de la orice comentariu rautacios si, mai mult, de la afirmatii aberante.

Edited by crz, 05 September 2006 - 00:12.


#111
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
@greuhip
du-te te rog pe aria ta favorita, unde poti sa-i proslavesti pe idolii tai adrian, vali, copilu, laura, etc. si lasa-ne pe noi ...ca nu o sa-ti ducem lipsa

Attached Files



#112
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006

View PostcyberDJ, on Sep 5 2006, 01:10, said:

Ai dreptate, ar fi mult mai potrivit sa-ti ridicam tie o statuie. Indiferent de parerea ta, omul asta va ramane in istorie si in inimile multor oameni, pe cand tu cel mai probabil vei trece prin viata neobservat.
Iar a te bucura de moartea unui om, chiar daca n-ar fi realizat nimic, te face mai nul decat jegul de sub unghie.
m-am exprimat gresit fata de ce am simtit despre/pentru el
ceva intre indiferenta si scarba

cauza in mare se afla in postul precedent

@bubalus oare care e mai rau dintre noi ? eu care imi exprim parerea si te accept asa cum esti sau tu care cataloghezi oamenii in functie de ce muzica asculta ? -
faptul ca am postat unde am postat a fost tot din cauza unor nerozi
manelele nu sunt  preferatele mele desi, ascult cu multa placere melodii ce fac parte din acest gen de muzica

Edited by GreuHip, 05 September 2006 - 00:29.


#113
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005

View PostGreuHip, on Sep 5 2006, 01:15, said:

@bubalus oare care e mai rau dintre noi ?
TU, pentru ca viata unui om care a facut ceva bun la viata lui valoreaza cam cat o ceapa degerata in viziunea ta despre viata.


Ce-a fost de zis am zis...RIP Steve, Dumnezeu sa te odihneasca in pace. :(

Edited by crz, 05 September 2006 - 00:26.


#114
double_b_phantom

double_b_phantom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 28.04.2005
Pentru GreuHip

Steve facea milioane din documentare... isi facea treaba din placere si pentru bani. Ce facea cu banii ? pai sa vedem... a investit extraordinar de multi bani in Australia Zoo, una dintre cele mai renumite gradini zoologice din Australia (a castigat Australia's Best Major Tourist Attraction for 2003-2004), una dintre putinele gradini zoo din lume unde era acel feeling de adventure... (cine a urmarit documentarele sale, stie la ce ma refer)...

Emisiunile si documentarele sale aveau scop educativ pentru noua generatie... am vazut ca cineva spunea ca este mai educativa emisiunea "Tele-enciclopedia"... poate ca este pentru cei trecuti de varsta a 3-a, dar tinerii invata mai multe 'traind' cu personajul fiecare moment...

O alta idee pe care o sublinia Steve era legatura dintre familie si natura, invata spectatorii sa respecte natura, si la randul lor sa-si invete copii/nepotii etc.

Peripetiile prin care trecea in fiecare emisiune, desi pareau exagerate, aveau scopul de a arata omului ca prin poluare si prin distrugerea mediului inconjurator va omori totul, chiar si pe el.

Dupa ce s-a zvonit ca Steve a murit, mii de oameni au accesat site-ul oficial, acesta fiind oprit pentru ca nu rezista. Faptul ca noi vorbim aici (si pe majoritatea forumurilor mari din Ro) despre moartea sa arata ca era cunoscut si indragit de multi, foarte multi oameni.

....

moartea sa a pus o pata mare in lupta pentru salvarea naturii... sa speram ca mai sunt oameni ca el...

#115
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006
Un om grozav si foarte nostim (mai ales cu accentul ala de australian  :) ) . Dumnezeu sa-l odihneasca  -_- .

#116
CuCkOo

CuCkOo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.09.2006
Tot respectul meu unui om care mia incantat copilaria...si parintii mei si eu m-am uitat si o sa ne mai uitam in continuare la documentarele sale...Apropo...pt critici...bine ati venit in epoca contemporana......ca de cresteati si voi astialalti the old ones....cu Steve nu cred ca pomeneati asa ceva....da oricum nu mai comentez pentru ca tot ceea ce zicem ne este pan la urma distrus de o intelgenta superioara de pe pamantul acesta care mereu are dreptate, nostalgici ce sa faci,si oricum..daca te doaren cot de el atunci de ce ai mai postat aici?? deschideti un alt topic deh( Prostiile lui Steve).....oricum mas mira ca multa lume sa posteze in el...si acea inteligenta cred ca se autorecunoaste.....

#117
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,748
  • Înscris: 23.11.2005
trist eveniment :(

ma uitam pana acu cativa ani la greu la emisiunile sale

atunci mi se parea ceva normal ca se bate cu crocodili/serpi  ...  :cursing: eram prea mic/tampit sa imi dau seama

acu realizez ca nu era doar ''oleaca de brigada'' ci BAROI BAROI   :coolspeak:

#118
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
kranky ...

urat eveniment, totusi aiurea cum de a murit de la o pisica de mare ...

stiu ca de fiecare data cand aparea la tv, taica-meu zicea "asta n-o sa moara acasa"

guess he was right ... RIP

#119
Hijacker

Hijacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 08.08.2005

View PostGreuHip, on Sep 5 2006, 00:15, said:

m-am exprimat gresit fata de ce am simtit despre/pentru el
ceva intre indiferenta si scarba

cauza in mare se afla in postul precedent

@bubalus oare care e mai rau dintre noi ? eu care imi exprim parerea si te accept asa cum esti sau tu care cataloghezi oamenii in functie de ce muzica asculta ? -
faptul ca am postat unde am postat a fost tot din cauza unor nerozi
manelele nu sunt  preferatele mele desi, ascult cu multa placere melodii ce fac parte din acest gen de muzica

Ba "pustiu'" tu esti unu care a scris cele mai mari penalitati posibile din cate am citit eu pe forumul asta. Eu unu eram sigur ca omul ala nu o sa moara de batranete cu toate neamurile la capul lui acolo in Australia Zoo, dar de aici pana sa scoti ineptiile pe care le scoti tu, e cale lunga..."pustiu'"...Ce sa mai zic...nici nu stiu de ce dracu m-am obosit sa te jignesc in randurile astea... :death:

#120
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Ma credeti k mi`au dat lacrimile cand am auzit?? Nu mai pot de ciuda..a murit intr`un mod stupid tare...s`a jucat cu moartea pana acu si de`odata a cazut...fara sa stie... :( Imi pare rau tare..era preferatul meu din toti prezentatorii de pe Animal Planet...era nebunatic si cu tupeu..plus k a descoperit si a aratat la TV multe specii pe cale de disparitie si nemaivazute...ma gandesc acu cum s`o fi simti Terri... :confuzzled:

Edited by O`Blonda, 05 September 2006 - 07:34.


#121
Panthera

Panthera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 07.07.2003
R.I.P. Steve.

cat despre ce spune GreuHip .. omule, nu cred ca are nimeni ceva personal cu tine, dar putina compasiune nu a daunat sanatatii nimanui. Ficare cu ideile lui, dar bravura asta de genu "imi este indiferent" nu scoate cu nimic ce e mai bun in noi. Si la o adica, pacat de tine ca gandesti asa negativ despre un seaman de-al tau.

#122
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
R.I.P Steve... :( a fost un om mare....

cat despre ce zici GreuHip...las-o moarta...teleenciclopedia...lasa-neeee....crezi ca am avut ce invata din emisiunea aia comunista de jumatate de ora care prezenta foarte slab si foarte succint si cu o prezentatoare de cacat, realitatea care uneori era distorsionata ca sa nu auda copii de pe vremea comunista ca rata face mac ? hai lasa-ma cu ideile tale de doi lei cum ca multi plang un om care nu a facut nimic si a cautat rating si mai stiu eu ce...

datorita lui Steve multi crocodili inca mai exista pe planeta noastra, multe animale au fost salvate de la disparitie...

realitatea prezentata pe discovery si pe animal planet e cu mult mai buna pentru copii din zilele noastre si nu numai. pe ce lume traiesti tu ? nu are rost sa intru in detalii dar cand afirmi ca un om si-a riscat viata pentru bani...DOCUMENTEAZA-TE si dupa aia adu argumente...macar l-ai cunoscut ca sa poti sa te BUCURI de moartea lui ? :death: era un om rau, ti-a nenorocit viata cu emisiunea lui ? termina cu prostiile, e cu mult mai bun decat tine indiferent ce varsta ai si ce ai facut pana acum. nu ai facut tu ce a facut el in toata viata lui, asa ca nu ai nici un drept sa judeci omul, mai ales ca nu stii decat partea comerciala despre el. :death:

#123
ScottishTerrier

ScottishTerrier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 13.02.2005
Dumnezeu sa-l ierte !!!!
Omul asta avea o carisma...
@greuhip si noua ne e scarba ca Romania e plina de ciori maneliste...dar le suportam

#124
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
I'm pretty fucking sure ca steve n-ar fi vrut sa va certati pentru ca l-o omorit o pisica :wacko:

#125
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Eram sigura k moso o sa scoata duma :))))))))) :lol:
O pisica de mare l`a omorat!!!Si nu se cearta nimeni...doar aduc argumente pro si contra!!
Dumnezeu sa te odihneasca in pace Steve!! :crybaby:  :crying:

#126
GreuHip

GreuHip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 29.07.2006
1. e adevarat ce se spune ca lumea nu mai apreciaza lucrurile care merita si se indreapta spre tot felul de nimicuri
2. ce simtiti voi pentru acel om nu denota decat ca e foarte slab caracterul uman si la voi aceasta latura a umanitatii este foarte dezvoltata
nu va da de mancare un om mort pe care il scuipa reptilele si nici nu o sa va faca viata mai frumoasa si mai fericita

dupa voi si Teo face emisiunile de placere si pentru telespectatori nu pentru bani daca moare in timp ce aluneca pe scena o sa apara o alta LEGENDA
habar nu aveti cat timp pierde sa vada cu ce sa mai incante publicul sa nu-i scada rating-ul

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate