Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune

Sony Xperia 1 VI
 Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...

AC Mobil fara evacuare?
 SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Incurajarea, stimularea si sustin...
 Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 

Unde sa NU ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
808 replies to this topic

#685
katona

katona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.04.2007
daca ajungeti in zona Sibiului sa evitati cazare in Orlat la Pensiunea Turistica Perla Marginimii http://www.turistinf...ii-c49227.html
va pot spune ca tot ce este postat pe site sau in urma discutiilor telefonice purtate cu proprietara este total eronat,  vei fi dezamagit la sosirea in pensiune, dar si la plecare cand ti se vor cere sume de bani in plus pentru diverse lucruri (curatenie, folosirea gratarului, veselei, etc.).
ocoliti aceasta zona, speram sa ma simt bine la a doua experienta in zona sibiului, insa la fel ca prima data oamenii de aici m-au dezamagit profund.

#686
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
Buna ziua ! Doresc sa atentionez pe acesta cale pe toti cei care vor sa se cazeze in Sibiu sa evite pensiunea Herannstadt - http://www.pensiunea...stadt-sibiu.ro/
Saptamana trecuta, fiind in interes de serviciu si nimerindu-ma in plin festival ARTmania, nu am gasit o locatie mai apropiata de centru si am facut rezervare la acesta pensiune pt 3 camere single. Circul a inceput chiar inainte de a ajunge in locatie...patronul pensiunii ne-a sunat de 4 ori sa se asigure ca nu este ogluma si chiar frem sa ne cazam acolo. cand am ajuns una din camere avea toaleta pe hol.e adevart ca ne atentionase de acest aspect, dar cceea ce nu stiam era aspectul camerelor, aspect total diferit de imagine de pe web site. mobilier vechi, parca cioplit de un bunic cu grave probleme de vedere si aer conditionat ce se platea separat - 10 ron - aspect de care nu am fost informati
micul dejun 18 RON nu era inclus in pretul camerei dar nu va sfatuiesc sa optati pt el. la 18 ron primesti o cafea proasta/ceai, un gem mic, un unt mic, 1 felie de paine si o omleta subtire....
receptionerul este baiatul all in one - receptie, bucatarie, curatenie
la iesirea/intrarea in imobil sunteti intampinati de patron - ca nu cumva in camere sa se mai cazeze si alte persoane- citat
per ansamblu: 80 RON camera single cu baie pe hol + 18 RON mic dejun + 10 ron aer conditionat - la banii astia gasesti ceva sigur mult mai bun in Sibiu

#687
puiuxmen

puiuxmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.05.2009
Camping s nu mai este nici pe departe ce a fost prin anii 2008-2010-. a devenit extrem de scump iar serviciile au scazut considerabil. in ultimii 7 ani am fost de 6 ori cu cortul la camping s.
in 2012 am fost in perioada 2 - 10 august si in mod sigur a fost ultima vacanta petrecuta aici. nu am mai gasit apa calda decit la toaletele din fata, aproape toate dusurile si wc-urile aveau usile defecte, miros urit la grupurile sociale,
mincarea la terasa usor indoielnica (am mincat acolo doar in primele 2 zile)
plaja nu a fost curatata nici o data in aceasta perioada, am avut noroc de plaja de alaturi de la regia arena unde se cernea nisipul in fiecare seara. de altfel cam jumatate din clientii de la camping s mergeam pe plaja de la arena spre disperarea celor de la camp. s care incercau sa ne convinga sa folosim sezlongurile si umbrelele de pe plaja lor care erau scumpe dar de o calitate mult mai inferioara.
mai este si problema cu somnul de noapte. poti dormi doar luni si marti. miercuri si joi am avut karaoke si disco dj pe plaja linga arena regia care se aude cam prea tare iar in weeckend pur si simplu vibreaza corturile de la discoteca in aer liber de la arena regia. in mod sigur nu au ce cauta copii acolo. citiva au plecat chiar in toiul noptii din cauza galagiei care te inebuneste pur si simplu.
pentru 2 pers. +cort + pavilion (in fiecare seara numarau pavilioanele, cum aparea unul cum il puneau la plata, 15 lei pe zi), +auto + curent = 85 lei pe zi.
cam prea scump pentru campare. am gasit camera la pensiune cu aer cond., apa calda, gratar acces la bucatarie si masina de spalat si loc de parcare cu 70 lei negociabil in functie de nr, de zile inchiriate, in aceeasi perioada in mamaia si in navodari la doar citeva sute de metri de plaja.
am incercat sa discut cu patronul situatia dar acesta cam arogant mi-a spus scurt ca astea sunt preturile si regulile si ca daca nu im-i place... dupa care ne-a intors spatele. (mai eram cu doi clienti de la camping)
pe scurt de la anul schimb campingul sau caut o pensiune,
am gasit camping in mamaia unde curentul se plateste in functie de cit consumi, totul e mai ieftin si mai de calitate, m-ar fi costat numai 50 de lei pe zi. i-mi aduc aminte cu mare placere de vacantele petrecute la camping s si i-mi pare rau ca nu voi mai veni pe aici.
august 2012 puiuT

#688
protect2t

protect2t

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2012
Evitati cazarea la pensiunea Poiana Izvoarelor, situata la 3km de Vatra Dornei, la iesirea din com Rosu: servicii in camera sub orice critica, ospatari/ receptioneri obraznici, bucatar prost, nu se elibereaza doc fiscale si mai ales se inchiriaza destul de des restaurantul pensiunii pt nunti, in timp ce alti turisti sunt cazati si incearca sa se odihneasca. Oare cand a trecut ultima data Garda Financiara pe la aceasta pensiune si mai ales ce a facut acolo? Dupa cateva zile petrecute la Poiana Izvoarelor ajungi sa-i dai dreptate celui care a afirmat: frumoasa e tara asta, dar pacat ca e locuita!
:nonobad:

#689
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Proaspat intors de pe TA,evitati Pensiunea Ela din Novaci,o mizerie de nedescris si niste miresme...
Pacat de curtea superba.

#690
aka_razvan

aka_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 10.12.2008

View Postprotect2t, on 19th August 2012, 10:02, said:

Evitati cazarea la pensiunea Poiana Izvoarelor....

Pacat ca s-a dus dreq si pensiunea asta...
Pe vremuri (cu 2-3ani in urma), serviciile erau ok, mancarea f. buna si preturile accesibile...chiar era loc deosebit.

#691
SimonaDespin

SimonaDespin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 09.03.2008

View Postprotect2t, on 19th August 2012, 10:02, said:

Dupa cateva zile petrecute la Poiana Izvoarelor ajungi sa-i dai dreptate celui care a afirmat: frumoasa e tara asta, dar pacat ca e locuita!
:nonobad:


Exceptand partea cu nuntile (care intr-adevar banuiesc ca e neplacuta), personal, cred ca este una din cele mai bune pensiuni din zona Suceava privind serviciile, conditiile de cazare si mancare, facilitatile oferite si peisaj. De gustibus, probabil....

#692
doctorel

doctorel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.11.2007
Daca ajungeti la Pestera Muierii, de evitat Pensiunea Nico. Ma refer la servit masa, deoarece nu am fost cazat ca sa pot scrie si despre asta. Servire execrabila, mancare proasta(2 ore 30 min am asteptat pranzul).

#693
MrHaihui

MrHaihui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.08.2009
In mai noua "statiune" Parang, pensiunea Paralpina.
Lasand la o parte ca intreaga zona este un enorm santier, plin de praf si mizerie (in special resturi de materiale pentru constructii), pensiunea cu pricina este un exemplu foarte reusit de cum "sa nu construiesti o pensiune". Camere mici, unele de-a dreptul meschine, sala de mese unde inghesuiala este la ea acasa, scari de urcare la etaj exact la 1/2m. in fata usii principale de intrare in pensiune (casca de protectie strict necesara!), etc., etc. Pretul de cca. 80 lei camera, prea mare pentru cum arata pensiunea in acest moment. Si, se pare, nici nu prea ar exista ganduri de imbunatatire, proprietarii cred ca sunt foarte multumiti si asa. Clientii, cu siguranta, nu! Pana la urma, daca ai simtul umorului, constructia este chiar hazoasa, caci pune probleme de indemanare in folosinta, ingeniozitate chiar, autocontrol si sange rece... Voi reveni cu poze, spre sustinerea celor de mai sus.

#694
pompilik

pompilik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 17.02.2008
a fost cineva la pensiunea carmen din cheia?

#695
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View Postchisi, on 21 august 2007 - 17:18, said:

Hotel ONIX din Cap Aurora

Hotel mare de 2 stele, apartinand Unita Turism. Inteleg ca la 2 stele nu e ca la 3 si ca dotarile sunt modeste, dar functionale. Iata ce am gasit la ONIX :

1. Peretele dinspre balcon al camerei era doar un geam imens inramat in lemn, fara pic de izolatie fonica ori termica. Deci soarele batea in el de voie, temperatura in camera fiind de minimum cod portocaliu.
2. Geamul usii de la balcon juca in rama, de l-am "chituit" cu un pachet de guma.
3. Sezlongurile din balcon erau exact din vremea lui Ceausescu, niste schelete din fier care fac mai mult zgomot decat balans
4. Apropo de Ceausescu, majoritatea dotarii este din perioada aceea, inclusiv gresia si faianta din baie, plus inevitabila poza tablou de Grigorescu atarnata pe perete
5. Lenjeria de pat era apretata, lucru total aiurea!
6. Spatiul din camera era asa de stramt, incat te loveai tot timpul de un obiect de mobila.
7. "Minibarul" era un jaf de minifrigider FRAM (!!) care lasa apa.
8. Televizorul era pe Digi, dar jumatate din canale nu functionau.
9. Izolare fonica zero in tot hotelul, orice cuvant rostit in interior fiind amplificat de cateva ori.
10. In perioada cat am stat acolo, fatada dinspre Venus dadea spre o terasa (Carul cu scoici) unde lalaia un amarat cantece de petrecere din anii 70-80, iar discoteca Calypso functiona, pana la ora 1, cu boxele afara, la maximum. Posted Image  
11. Lifturile sunt la fel de vechi precum hotelul, unele cu peretii mochetati!!!
12. Usa de la baie nu se inchidea DE LOC, Posted Image  iar daca reuseam asta vreodata, de deschidea cu un pocnet de pusca. Posted Image
13. Chiuveta era semiinfundata de la jeg, desi la luarea in primire a camerei era sigilata cu "igienizat"
14. Langa cada era un "covor" din plastic rupt. la fel si bucatile de mocheta din camera.
15. Rezervorul de la WC trebuia declansat doar intr-un anumit fel, in caz contrar apa scurgandu-se direct in buda.
16. Cameristele dadeau cu aspiratorul la orice ora, de preferinta dimineata, cand te odihneai
17. Nu mai pomenim ca celelalte laturi ale hotelului bat fiecare spre o terasa, o piscina si cea dinspre mare, inspre un wc public cu "locuitori" permanenti.
18. Apa de la piscina putzea pana in camera.
Mai vreti?

EVITATI HOTELURILE MARI SI VECHI!


Ele inca mai exista pentru ca aexista clienti.
Eu daca merg la noi la mare(mai rar ca la bulgari e mai ieftin la 5 stele decat la noi la 2 margarete ca nu lepot zice stele) cer la receptie cheia de la camera sa vad pe ce dau banii.
Anul trecum am fost in Neptun la Hotel 2D.Jos palaria.Doar ca se vorbea romaneste iti amintea de patria mama.
Am ajuns in statiune la ora 8 seara si nu am gasit nici o camera libera in tot Saturn,Venus,Saturn.Doar la 2D si Inca unul am gasit cemere libere,dar pana sa ajungem acolo ne-am speria si eu si sotia de toate hotelurile comuniste.Jeg peste tot si un miros de mucegai de numa numa.
Aceste hoteluri de 2 lei erau pline pentru ca romanul accepta orice.
Asa meritam.Nu o sa le renoveze decat daca noi ,clientii le lasam goale vreo 2 sezoane.

#696
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
Niciodata nu voi mai merge la Popasul Pescarilor - http://popasul-pescarilor.ro/wp/
Am asteptat la masa 2 ore !!!!!!!
Preturile sunt cele mai mari din ce am vazut pana acum la un restaurant.Dupa 20 minute de asteptat vine un chelner care te intreaba ce bei....vrei sa comanzi...nu, imi pare rau pentru mancare vine altcineva....dupa alta bucata de timp...vine un chelner plictisit..: bors pescaresc nu avem, icre de crap nu avem....dar ce mama voastra aveti la meniu pescaresc? in fine   un suc + o portie de icre de stiuca, piept de pui + cartofi si o dorada 100 RON, mai exact 99 RON....wtf???????????????
numai ifose si fitze la mese...iar pe terenul viran ce se voia parcare numai de la x5 in sus.....
fara alte comentarii. am mancat la restaurantul pescaresc din portul  giurgiu de o mie de ori mai bine si mult mai ieftin. si este doar un exemplu

asa ca daca va bate gandul sa mergeti la popasul pescarilor, inarmati-va cu rabdare si cu bani si ..pofta mare la o shaorma dupa:-)

#697
florin_trs

florin_trs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 10.06.2008
Sa imi aduc si eu contributia in speranta ca va citi cineva...

Este vorba despre Casa Brizant din Costinesti - fosta Vila Tomis din Costinesti... aici aveti si link-ul http://www.turistinf...ant-c41507.html am scris chiar si o recenzie pe pagina domnilor de la TURIST INFO .ro care se pare ca sunt cam mana in mama cu cei care au adaugate anunturi pe site-ul lor, dovada fiind faptul ca nu se poate citi nici o recenzie din cele postate pe pagina lor de facebook unde te trimit ei ca sa iti scrii si sa-ti exprimi opiniile...

Locatia este frumoasa si totul este exact ca in fotografiile de pe internet. Baia este insa foarte mica, lipseste cadita pentru dus, nu este nici macar un simplu covoras din cauciuc sau un gratar din lemn pe care sa stai atunci cand faci dus... te speli cu dusul direct pe gresie deasupra vasului de wc... lipsesc de asemenea cu desavarsire prosoapele de la baie... Gazdele ( in special doamna propietara ) nu stiu sa faca turism si sunt total inospitaliere... Daca aveti de gand sa va cazati la Casa Brizant din Costinesti intrebati mai intai propietarii daca aveti voie sa faceti o supa pentru copii sau daca puteti gati si altceva in afara de gratar, cartofi prajiti sau omleta... Am fost cazati in perioada 20 - 27 Iunie 2013, la Casa Brizant din Costinesti un numar de 5 familii dintre care 3 familii au avut si copii mici fapt pentru care a trebuit sa gatim pentru copii si o supa... moment in care gazda s-a suparat si a precizat clar ca la ea nu admite sa se gateasca supe sau ciorbe si daca vrem asa ceva sa mergem la carciuma...A doua zi cand am cerut o oala mai mare in care sa punem niste carne la decongelat pentru a face un gratar seara, ne-a specificat ca a luat oala si nu a mai lasat-o in bucatarie ca sa nu mai gatim supa sau ciorba... Am ramas tablou cand am auzit una ca asta... De asemenea nu uitati sa intrebati daca aveti voie sa vina pe la dvs. in vizita si sa bea o cafea sau sa stea la masa un prieten care, din intamplare este cazat chiar in pensiunea din imediata apropiere... Nu am stiut despre acest lucru si in seara zilei de sambata 22 Iunie 2013 niste prieteni care erau cazati in imediata apropiere au trecut pe la noi si cum era si normal i-am invitat sa ramana cu noi la masa... A doua zi ni s-a atras atentia ca nu admite asa ceva in conditiile in care nu am incurcat pe nimeni, nu am facut galagie, nu s-a imbatat nimeni, nu am dat drumul la muzica cei care au venit in vizita nici macar la toaleta nu au mers... In ziua de Luni 24 Iunie noi si inca o familie am plecat prin statiune la plimbare iar celelalte 2 familii ce erau cazate impreuna cu noi, prietenii nostri, au ramas la pensiune sa faca un gratar... si mare greseala au facut... In jur de orele 23:30 am fost sunat de ei si ne-au spus ca au facut greseala sa invite la masa pe acei prieteni care statusera cu noi la masa in seara zilei de sambata moment in care doamna propietara s-a prezentat la masa la ei si le-a cerut sa plece... Va imaginati ce a iesit... noi nu am fost de fata... dar mi-au povestit prietenii ulterior... copii plangeau... ei incercau gazdei sa explice ca nu au facut nimic rau si ca nu stau decat la masa... doamna propietara le cerea sa plece si ca nu o intereseaza ca nu au apucat sa manance, ca e trecut de 22:00, ca este noapte si ca au copii mici ca dansa nu admite asa ceva ca putin ii pasa ca ei au copii mici si sa plece de la ea din curte... copii plangeau ca ii da doamna afara... s-a ajuns si la jigniri din partea dansei... ce sa mai... fara cuvinte... In cele din urma prietenii nostri care se cazasera cu noi la Casa Brizant din Costinesti au fost nevoiti sa plece in toiul noptii cu tot cu copii si bagaje si s-au cazat la o pensiune din imediata apropiere... Noi fiind plecati la plimbare am scapat si nu am fost dati afara... dar va imaginati cum ne-am simtit pana Joi 27 Iunie cand ne-am decazat si am plecat... Referitor la decazare... camera trebuie sa o eliberati la ora 09:00 au pus afis in care era specificat acest lucru... asa ca, luati-va gandul de la o ultima baie in mare in ziua in care plecati... Nu imi imaginam niciodata ca o sa dau peste niste gazde atat de neospitaliere... pacat de locatie...si de casa... puneti mai multe intrebari inainte... nu merita sa va stricati concediul... va spun acest lucru vorbind in numele a 10 adulti si a 3 copii mici pana in zece ani... care s-au cazat in perioada mai sus mentionata la Casa Brizant din Costinesti ocupand practic jumatate din pensiune... Corect ar fi fost sa avem acces la tot si sa nu ni se reproseze ca facem o mancare pe aragaz si ca au venit niste prieteni in vizita la noi pentru ca ulterior sa fie dati afara unii dintre noi, pe acest motiv... Am avut o experienta total neplacuta iar concediul ne-a fost practic stricat... Nu credeam ca o sa intalnesc asa ceva sau ca o sa mi se intample tocmai mie dar s-a intamplat din nefericire...

Las acest comentariu pentru a fi de folos urmatorilor turisti ce se vor caza la aceasta locatie... nu este nici o minciuna, nu am exagerat cu nimic, este doar adevarul... am stat mult si m-am gandit inainte sa postez acest mesaj... dar am gandit considerat ca este corect sa las acest comentariu pentru a fi de folos urmatorilor turisti ce se vor caza la aceasta locatie... sa stie la ce sa se astepte... sau ce sa intrebe in prealabil ca sa nu-si strice concediul.

Edited by florin_trs, 03 July 2013 - 17:53.


#698
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009
Atentie mare la Pensiunea Iazurile Bucovinei din localitatea Cacica, in inima Bucovinei. Sa nu luati teapa pe care am luat-o noi. Ne-am propus, impreuna cu inca o familie prietena, sa facem o saptamana pe plaiuri bucovinene, cu cazare agro si mancare ca la mama acasa. Am ochit 2-3 pensiuni care sa ne permita sa avem acces in mai multe zone. La Iazurile Bucovinei ne-a tentat ca patronii sunt tineri, crezand noi ca fac un altfel de turism si vor fi mai atenti la nevoile clientului. Total eronat, a fost exact pe dos. Cazare cel mult acceptabila, sub nivelul prezentat pe site, iar mancarea dezastru. Nimic natural, chestii reincalzite, mancaruri fara gust, totul dupa asteptari de cate o ora. Nici vorba de tuica, visinata, afinata, ciorba radauteana, tochitura si alte minunatii de care tot auzim. Cireasa de pe tort, apa de la chiuveta. Despre atitudinea patronilor nu mai e cazul sa pomenesc, caci la asa servicii, e de prisos.
Asadar Iazurile Bucovinei - Cacica, la rubrica asa nu.

#699
octav79

octav79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2013
Imi aduc si eu aportul aici cu o pensiune pe care am intalnit-o intamplator. De rusalii anul acesta am plecat cu sotia si fetita de 3 ani la munte intr-o minivacanta. Am ajuns in drumul nostrum la aceasta pensiune http://www.lepsapanoramic.ro/ intr-o zona f linistita si frumoasa. Am zis ca o sa fie super. Urma sa stam 2 nopti. Dupa ce ne-am inteles la pret, am plecat putin la plimbare cat sa faca curat ca plecasera in graba oaspetii.
Totul a inceput ciudat cu muzica la maxim din partea gazdei care o luase pe ulei dar care ne-a asigurat ca dupa ce ne vom intoarce va fi totul in regula. Cand ne-am intors surpriza... camerele erau aranjate  insa mai avea cativa prieteni de petrecere si pahar si a inceput chinul. Pana la 2-3 noaptea am fost de mai multe ori sa-i spun sa inchida muzica sa ne putem odihni si noi pentru ca fetita se trezea cand baga basii la maxim.
A culminat cu faptul ca a zis "Ia banii si pleaca".
I-am zis ca e nebun si ca nu pot pleca cu copilul la acea ora.
A doua zi pana la 10 cand am plecat nu s-a aratat la fata sa-si ceara scuze.

Deci daca va doriti un loc linistit in care sa va relaxati si sa va odihniti EVITATI ACEASTA PENSIUNE.

#700
mlct1

mlct1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 03.05.2007
Probabil ca romanul accepta orice,proaspat intorsi din Grecia voiam sa incercam si litoralul autohton. Am fost dezamagiti de Casa Camelia,Mangalia ,unde tot ce e pe site e o minciuna. Curatenia si ospitalitatea nu sunt regulile dupa care patroana sa se ghideze in afaceri ,ci numai goana dupa bani .Cazarea e mai groaznica decat intr-un camin studentesc, toate-s f vechi bune de dat la fier vechi:frigiderul si aragazul,pernele vechi si grele ,mirosul de ranced.........Ma opresc aici.Decat sa dorm intr-o astfel  de camera,mai bine dorm in masina.

Edited by mlct1, 29 July 2013 - 23:14.


#701
chambao

chambao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 21.02.2007
Evitati Hellios Inn din 2 Mai. Mizerie, mancare infecta, banii de cazare ceruti in avans, tupeu formidabil al angajatilor, lipsa locuri parcare, preturi foarte mari, etc

#702
DarkButterfly69

DarkButterfly69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.08.2013
EVITATI PE CAT POSIBIL CABANA LA RAZVAN -Parang, Petrosani.

1)Am facut rezervare la telefon. Toate bune si frumoase pana am ajuns acolo. Am intrat inauntru si le-am spus ca am facut rezervare la telefon. S-au uitat surprinsi la noi spunandu-ne ca nu au nici o camera libera. In fine...pana la urma s-a rezolvat si ne-am cazat.
2) Am coborat la masa. A venit o Doamna cam pe la 40 de ani, care duhnea in ultimul hal a bautura si ne-a luat comanda. Am asteptat o ora jumate ca sa ne aduca doua portii de cartofi prajiti cu piept de pui la gratar. Carnea nu era patrunsa bine, cel putin a sotului meu era cruda la mijloc iar cartofii erau rancezi. Am mancat,(numai mancare nu a fost aia) si ne-am dus la Cabana Bonea sa ne incercam norocul. No comment. Mancare ca la mama acasa, am plecat full de acolo, nici nu am mai putut skia.
3) In ziua cand trebuia sa plecam, normal trebuia sa eliberam camera la ora 13:00, dar am fost pur si simplu scosi afara la ora 9:30 dimineata.

JALNIC. Am fost cazati in foarte multe pensiuni si cabane, unele foarte bune altele mai putin dar asta mi s-a parut cea mai jalnica.
Urmatorul concediu clar va fi la cabana Bonea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate