Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

RUSINE!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
35 răspunsuri în acest subiect

#19
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.021
  • Înscris: 18.09.2005
sunt intr-o situatie disperata!!!! :worthy:

de doua luni nu se vizioneaza preferatul meu canal german RTL care a fost singurul canal german din pacate si acum nu pot imagina fara RTL cu care eram obisnuit de mult timp....
spre deosebire de alte canale straine, RTL este cel care priveste spre VIITOR programe noi, totul NOU SI INOVATOR CA INTOTDEAUNA .....

i-am spus la Astral sa aduca inapoi RTL si ei nici nu m-au bagat in seama, mai degraba am primit injuraturi de la ei :cursing: SHIIIIT ASTRAL!!!!!!! :cursing:

ce ma fac? am incercat cu frecventa dar nu merge(am TV relativ nou)....nu am antena .....

sa ma ajute cineva :worthy:
PS sunt din jud Alba

#20
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.665
  • Înscris: 26.07.2004
antena parabolica mica, satelit hotbird, receptor digital fta ... investitie minima

Editat de amadeus79, 27 septembrie 2006 - 21:10.


#21
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.021
  • Înscris: 18.09.2005

View Postamadeus79, on Sep 27 2006, 22:10, said:

antena parabolica mica, satelit hotbird, receptor digital fta ... investitie minima

unde se gasesc aceste piese? la un magazin? cam cat costa toate? cate programe prind?

#22
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 21.754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postdave, on Sep 28 2006, 15:57, said:

unde se gasesc aceste piese? la un magazin? cam cat costa toate? cate programe prind?
Vezi secțiunea D.T.H.. Ai de unde să alegi. :coolspeak: Sunt 4 operatori D.T.H.: U.P.C. DIRECT (ex-Focus Sat), Digi TV, Max TV și BOOM TV. :naughty:
Fișier atașat  victor.jpg   126,7K   67 download-uri  http://forum.softped...owtopic=157389

Editat de megafanro, 28 septembrie 2006 - 16:02.


#23
Brian

Brian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 68
  • Înscris: 04.07.2006
Pentru recepția posturilor germane nu se merită să apelezi la ceea ce ți-a indicat megafanro,adică furnizori de servicii tv gen Digi Tv,Focus sat,etc.
O simplă antenă de satelit pe care o poți procura de la magazine specializate e cea mai simplă și ieftină  soluție,după cum a indicat și rz într-un post precedent (caută în Pagini Aurii,vei găsi cu siguranță o firmă de genul ăsta).
Posturi prinzi destule.Doar ca un exemplu,pe unul din sateliții Astra prinzi peste 25 de posturi germane (RTL,RTL 2,VOX,PRO 7,SAT 1 ș.a.m.d.)

#24
dragoste_rebela

dragoste_rebela

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 18.10.2006
CE PARERE AVETI DACA TVRM VA DIFUZA O TELENOVELA PRODUSA DE EI ?
ACEASTA TELENOVELA AVAND CA SUBIECT VIATA TINERILOR DIN ZIUA DE AZI ,INCERCAND SA DEZBATA  4 MARI PROPBLEME INTALNITE FOARTE DES IN VIATA COTIDIANA .
-CONSUMUL DE DROGURI
-VIRUSUL HIV
-TINERI CU HANDICAP
-CURSE DE MASINI
ACEASTA  TELENOVELA SE NUMESTE :'DRAGOSTE-REBELA'
ASTEPTAM PAREREA VOASTRA AICI PE FORUM SAU LA ADRESA :
[email protected]

#25
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005
Avem o parere ... buna  :notangel:
fratilor , faceti telenovela ca e cine sa se uite la ea ... daca e buna automat va fii transferata la o alta televiziune unde ar avea un alt succes :rolleyes:

#26
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.084
  • Înscris: 29.04.2006
Eu ma-npusc!  :death:
M-am saturat de atatea stifturi romanesti.  :cursing:   :puke:   :deadtongue:

@dragoste_rebela: Nu cumva esti complet paralel/a si ai gresit topicul?

Editat de Zygoth, 18 octombrie 2006 - 15:13.


#27
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.021
  • Înscris: 18.09.2005

View Postmegafanro, on Sep 28 2006, 15:25, said:

Vezi secțiunea D.T.H.. Ai de unde să alegi. :coolspeak: Sunt 4 operatori D.T.H.: U.P.C. DIRECT (ex-Focus Sat), Digi TV, Max TV și BOOM TV. :naughty:
Attachment attachment  http://forum.softped...owtopic=157389


am 3 televizoare, sunt abonat la upc de tot rahatul :cursing:  si vreau sa desfiintez la upc ca nu mai pot de programe romanesti(prea multe), nici un post german, francez, italian, englez(RTL, TV5, RAI UNO, EURONEWS......)

cat costa exact o antena parabolica de mici dimensiuni+piese pt receptare semnal+manopera?

daca am 3 televizoare, se poate da la 3 cabluri prin antena parabolica ?

am auzit ca DigiTV se foloseste numai la un televizor si nu ma incanta astra.....toata lumea are cate 2-3 televiozare ca TV este ieftin si util.....

#28
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.021
  • Înscris: 18.09.2005
ce se intampla cu upc de a scos canale tv de calitate ca RTL, RAI UNO, TV5, EURONEWS, BBC......????? :angry2:

in schimb sunt numai programe romanesti ca m-am saturat deja ca se cultiva prostia si incultura specific romaneasca ca OTV, Taraf( uau!!!! :curse: ),canale maghiare antice/numai pt mosi si babe de 100 ani:DunaTv si MTV2 :madanimated: , desigur exista si canale maghiare de mare audienta dar numai in Ungaria ca nu se prind aici din zgarcenie :bored: .....

ce se intampla, doamne!!! ca nimeni din upc nu-mi explica nimic ca am primit numai injuarturi :argue:    si praf in ochi ca vreau sa desfiintez/tai cablul cu mana mea :rant:

scuze ca sunt asa de  :cursing: dar totul este din cauza upc de tot rahatul

#29
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.258
  • Înscris: 21.12.2003
Pai  desfinteaza cablul de la upc si aboneaza-te la un operator  de televiziune digitala , evident exclus Focus , care este tot UPC .

#30
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.021
  • Înscris: 18.09.2005
am uitat sa mentionez locatia mea ...sunt in ardeal la un oras mic...cel mai apropiat oras de mine este cluj sau tg mures..dar degeaba  :confused:

#31
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.021
  • Înscris: 18.09.2005

View Postkingblana, on Jan 10 2007, 19:33, said:

Pai  desfinteaza cablul de la upc si aboneaza-te la un operator  de televiziune digitala , evident exclus Focus , care este tot UPC .

am 3 televizoare si am nevoie de 3 cabluri asa cum are toata lumea (cate 2-3 TV) si nu stiu daca Focus face acest lucru...
de ex DigitV este numai pt un TV daca am 3 televizoare.....culmea! :bored:

#32
Clau44

Clau44

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 24.01.2008
[quote name='asgardxx' post='1736895' date='Aug 1 2006, 20:28']La Canal 7 (RCS) Baia Mare avem PRO 7, RTL, RTL2, VOX, VIVA. Pana in 2005 aveam si SAT 1 si VIVA+. Intotdeauna au existat multe posturi germane in grila Canal 7. Pana prin 2003 erau in grila si 3 sat si am avut si Super RTL o perioada.[/quote]

aici s-au mai păstrat pro7 și viva

[quote name='dave' date='Jan 10 2007, 20:31' post='2300144']
ce se intampla cu upc de a scos canale tv de calitate ca RTL, RAI UNO, TV5, EURONEWS, BBC......????? :angry2:

în baia mare la Canal 7  mai sunt canalele RAI UNO, TV5, EURONEWS, M6, ȘI O GRĂMADĂ SE POSTURI ROMÂNEȘTI!!!
AR FI BINE SĂ SE SCOATĂ PROGRAMELE MAGHIARĂ SAU SĂ LE PUNĂ ÎN PACHET EXTRA, IAR ÎN LOCUL LOR SĂ PUNĂ POSTURILE GERMANE ȘI EU URMĂREAM CAMERA ASCUNSĂ DE PE RTL 2!!!
ASTA AR FI O IDEE, PENTRU TOATE SOCIETĂȚILE DE CABLU!!!

#33
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 415
  • Înscris: 08.08.2005
Da ce-ți veni să dezgropi un topic din 2007 ? Culmea, cu un reply la un post din 2006....doh

#34
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.243
  • Înscris: 10.07.2007

View PostInq, on Apr 27 2009, 23:27, said:

Da ce-ți veni să dezgropi un topic din 2007 ? Culmea, cu un reply la un post din 2006....doh
Ce-ai, frate, cu el ? O fi arheolog  :D

#35
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.691
  • Înscris: 09.01.2007
@softpedic +1 ;)

#36
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.901
  • Înscris: 04.04.2008
Clau44 chiar care e motivu? :P

vad ca idei ai ,dar nu din cele bune

softpedic

probabil clau asta mai va baga fitile deci...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate