Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B
 Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 

K-Ninja Samurai browser

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
63 răspunsuri în acest subiect

#19
scaparici

scaparici

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 378
  • Înscris: 19.12.2004

View PostSkizo, on Jun 27 2006, 20:30, said:

De SlimBrowser ati auzit ? Cred ca nu ...
Auzit. Incercat. Motor de IE.
:death:

Revenind la subiect... K-Ninja e atat de rapid, simplu si usor de folosit incat te pune pe ganduri. Te inteleg.

#20
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.406
  • Înscris: 28.11.2001

View PostSE7EN, on Jun 27 2006, 21:56, said:

Eu inteleg ca ai pareri insa nu trebuie sa le exprimi asa categoric. Preferabil da si niste argumente nu doar arunca niste vorbe fara sens. Nu am zis ca e grozav, nici un browser nu este, insa e destul de bun pentru un browser fara pretentii.
Si termina cu prostiile astea cu "ati auzit de nu stiu ce browser". Da, am auzit  si ce e cu asta?
Daca ai ceva de spus spune lasa atitudinea asta de cunoscator ca nu e cazul

Nu e voie sa ma exprim categoric ? Pe cuvintul dumneavoastra ? Nu mi se pare la fel de rapid ca SlimBrowser-ul (am curatat cache-ul si am navigat pe aceleasi pagini), nu are atitea plug-in-uri, de aspect nu mai vorbesc. Si vad ca scaparici o arde cu o multime de post-uri, dar fara sa spuna nimic concret. As fi inteles, daca browser-ul era pe bani, iar scaparici il avea la vinzare, dar asa ...

#21
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

Nu e voie sa ma exprim categoric ? Pe cuvintul dumneavoastra ? Nu mi se pare la fel de rapid ca SlimBrowser-ul (am curatat cache-ul si am navigat pe aceleasi pagini), nu are atitea plug-in-uri, de aspect nu mai vorbesc. Si vad ca scaparici o arde cu o multime de post-uri, dar fara sa spuna nimic concret. As fi inteles, daca browser-ul era pe bani, iar scaparici il avea la vinzare, dar asa ...
Nu intelegi. Poti spune ca x browser e mai bun, e ok, iti respect parerea, dar vino si cu ceva argumente. E o discutie nu un monolog.
Fara suparare, slim browser e un browser banal. N-am nevoie de inca o clona a Internet Explorer. Daca vorbeai de interfata, interfata la slim browser e absolut banala. Daca iti place internet explorer e ok altfel...
Sa nu se inteleaga ca eu promovez nu stiu ce browser, n-am nici un interes in acest sens, insa singurul browser care merita atentie dintre clonele ie, este Maxthon.Restul istorie

#22
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
Ma joc si eu cu el. Pare mult mai rapid ca vulpea. Imi place ca e simplist. E ca un Foobar2000 :). Dar nu gasesc *****-ul. Super si chestia aia cu search-ul in URL bar.

Acu vad ca de fapt face curatenie singur. Dar tot nu am gasit functia de Enable/Disable ptr asa ceva. Si nu gasesc nici functia de view cookies.

Editat de Materium, 27 iunie 2006 - 23:14.


#23
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.950
  • Înscris: 23.06.2003
"Sorry, Unable to process request at this time -- error 999."
Apare o eroare, sa fie picat yahoo (geocities)?
M-ati facut tare curios! sper sa-si revina!

Editat de Arpi, 28 iunie 2006 - 06:47.


#24
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.950
  • Înscris: 23.06.2003
Si-a revenit!

Este ok browseru-ul! nu pot sa-mi dau seama daca este chiar mai repid decat mozzila dar .... sunt in teste!

Thx for tip ;)

#25
scaparici

scaparici

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 378
  • Înscris: 19.12.2004

View PostSkizo, on Jun 27 2006, 23:07, said:

Nu e voie sa ma exprim categoric ? Pe cuvintul dumneavoastra ? Nu mi se pare la fel de rapid ca SlimBrowser-ul (am curatat cache-ul si am navigat pe aceleasi pagini), nu are atitea plug-in-uri, de aspect nu mai vorbesc. Si vad ca scaparici o arde cu o multime de post-uri, dar fara sa spuna nimic concret. As fi inteles, daca browser-ul era pe bani, iar scaparici il avea la vinzare, dar asa ...
:)

Asa e! E al meu, recunosc! Si, odata cu propaganda asta, am facut si o gramada de bani! Acum va rog sa ma scuzati; ma asteapta afara un Ferrari (sa-l conduc) si Nicoleta Luciu (s-o trag de tate)!

Bun. Si acum sa revenim. Cam ce ai vrea sa-ti spun "concret" mai mult decat am zis? Ti-am zis unde l-am gasit (2 surse), ti-am zis cu ce se "mananca" si am mai zis si parerea mea (poate prea entuziasta, dar nu ca sa-i fac vreo reclama)!
Nu cumva ai fi vrut sa stau cu cronometrul in mana si sa vad cum se misca pe net? Ptr asta se ocupa altii (vezi aici) si, fie vorba intre noi, acel browser de care ziceai nici macar nu e in lista aia de 20 si ceva de browser-e; chiar daca exista cam din 2001, din cate am citit. K-Ninja nu e ca e prea tanar.
Cu riscul de a repeta ce a zis SE7EN, aceeasi parere o am si eu: dintre "clonele IE" n-am remarcat decat Maxthon-ul si, poate, Avant-ul (cu amandoua am navigat o perioada lunga... din placere, pana am descoperit motorul Gecko).
Am vazut ca exista probleme la download-ul de pe Softpedia si chiar de pe pagina oficiala. Am gasit o pagina care are 3 ferestre de download aici. Asta se numeste AJUTOR sau HELP (pe intelesul tuturor), nu se numeste RECLAMA!!!

#26
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.011
  • Înscris: 05.02.2004
Ok. Dar cu consumul de resurse cum stă? :w00t: Faţă de Firefox care acum, cu 5 taburi deschise ocupă 110 mega :w00t:

#27
scaparici

scaparici

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 378
  • Înscris: 19.12.2004

View Postshumilica, on Jun 28 2006, 09:48, said:

Ok. Dar cu consumul de resurse cum stă? :w00t: Față de Firefox care acum, cu 5 taburi deschise ocupă 110 mega :w00t:
Avand acelasi motor, se cam aseamana la consum.

Eu am acum in Firefox 7 tab-uri deschise si nu-mi ocupa decat 65Mb din 512Mb disponibili. Cu K-Ninja, aceleasi pagini: 60Mb.

#28
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.885
  • Înscris: 05.05.2005
Mda, l-am incercat si eu. L-am setat ca default, si am incercat sa intru in yahoo mail direct din mess. Si nu a reusit (zicea ceva ca nu e adresa vailda). Si cam asta a fost si cu el..

#29
scaparici

scaparici

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 378
  • Înscris: 19.12.2004

View PostMorticia, on Jun 28 2006, 10:29, said:

Mda, l-am incercat si eu. L-am setat ca default, si am incercat sa intru in yahoo mail direct din mess. Si nu a reusit (zicea ceva ca nu e adresa vailda). Si cam asta a fost si cu el..
Are bug-uri. Am mai descoperit si eu unul.
Niciun browser nu-i perfect!

#30
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.885
  • Înscris: 05.05.2005

View Postscaparici, on Jun 28 2006, 11:04, said:

Are bug-uri. Am mai descoperit si eu unul.
Niciun browser nu-i perfect!
E adevarat, dar eu chiar pt chestii de astea vroiam sa il folosesc. Acum navighez cu Firefox dar am IE ca default fix pt linkuri si chestii de gen. (ce sa zic, m-am obisnuit cu 2 browsere). De aia K-ninja suna bine, dar daca nu rezolva problema asta...

#31
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.011
  • Înscris: 05.02.2004

View PostMorticia, on Jun 28 2006, 11:12, said:

E adevarat, dar eu chiar pt chestii de astea vroiam sa il folosesc. Acum navighez cu Firefox dar am IE ca default fix pt linkuri si chestii de gen. (ce sa zic, m-am obisnuit cu 2 browsere). De aia K-ninja suna bine, dar daca nu rezolva problema asta...
Nu înteleg unde e problema în a înlocui firefoxul cu K-ninja în cazul tău, dacă oricum pentru linkuri din YM folosești IE atunci nu foloseai bug-ul k-ninja.

#32
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.663
  • Înscris: 30.07.2005
Foarte rapid acest K-Ninja. E adevarat ca e cam minimalist dar, de cele mai multe ori, nu-ti trebuie mai mult.
Din cate am citit, se bazeaza pe K-Meleon.  L-am folosit si pe asta si am fost multumit de el. Parerea mea e ca merita instalat, ca browser secundar (sau tertiar  :) ),  alaturi de Opera si Firefox.

#33
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.885
  • Înscris: 05.05.2005

View Postshumilica, on Jun 28 2006, 11:20, said:

Nu înteleg unde e problema în a înlocui firefoxul cu K-ninja în cazul tău, dacă oricum pentru linkuri din YM folosești IE atunci nu foloseai bug-ul k-ninja.
Vroiam sa inlocuiesc IE cu K-ninja. Nu Firefox. Acum intelegi??? Altfel de ce l-as mai fi pus default etc etc???

#34
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.271
  • Înscris: 07.05.2004
L-am incercat si noi... pare interesant, fata de Firefox pare mai rapid si ocupa mai putine resurse. Totusi, sunt cateva probleme: intai cu Bookmarks Toolbar, care daca e mai lung decat ii permite spatiul, restul nu sunt accesibile prin ">>" (ca la versiunea 2.0 preview), tasta backspace folosita pentru a naviga inapoi e lipsa, la fel tastele PgUp/PgDn; la meniul Tools-Privacy, cateva meniuri nu merg, sau cel putin nu asa cum te astepti (flashblock, kill flash, etc), enable/disable ad-block, etc.
Cu siguranata ca mai este de lucrat la el, dar pe ansamblu as spune ca e o laudabila initiativa!
Speram si la o versiune 64-bits.

Editat de Bitch_in_Red, 28 iunie 2006 - 19:21.


#35
DeathCom233

DeathCom233

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 656
  • Înscris: 24.01.2006
Am testat si eu browserul... dar sincer sa faiu nu vazut nici o diferenta  :mellow:

Editat de DeathCom233, 28 iunie 2006 - 22:32.


#36
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.406
  • Înscris: 28.11.2001

View PostSE7EN, on Jun 27 2006, 22:21, said:

Nu intelegi. Poti spune ca x browser e mai bun, e ok, iti respect parerea, dar vino si cu ceva argumente. E o discutie nu un monolog.
Fara suparare, slim browser e un browser banal. N-am nevoie de inca o clona a Internet Explorer. Daca vorbeai de interfata, interfata la slim browser e absolut banala. Daca iti place internet explorer e ok altfel...
Sa nu se inteleaga ca eu promovez nu stiu ce browser, n-am nici un interes in acest sens, insa singurul browser care merita atentie dintre clonele ie, este Maxthon.Restul istorie

Nu, nu-mi place IE. M-am oprit la SlimBrowser nu datorita interfetei (nici macar nu am instalat skin-urile), ci datorita facilitatilor si usurintei in navigare. Chestia cu usurinta poate sa fie subiectiva - fiecare cu ce s-a obisnuit. Am oscilat intre Maxthon si SlimBrowser, dar mi-a placut mai mult ultimul. N-am lasat sa se inteleaga si nici n-am spus ca promovezi un anumit browser. Nici tu si nici scaparici, dar cred ca n-a citit atent post-ul. (scaparici, ia o carte de ortografie a Limbii Romane si vezi cum si cind se pun cratimele :D).
http://www.acoobrowser.com - inca nu am actiuni la companie :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate