Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

Sony Erricson T310 ! unde, cat???

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Cat face un sony erricson T310 la magazin???
Daca stie cineva o adresa de net (de firma serioasa) unde pot sa-l comand on line, sa vad cat costa.
Am fost la Germanos si NU-l AU!!
Ma mai intereseaza daca merita sau nu!!
La incercat cineva???

Merci!

#2
ovidiugm

ovidiugm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 16.06.2003
Un T310 este un T300 cu face-lift. Nici o diferenta, acelasi ecran, aceeasi baterie. Nu merita 180-190$, tinind cont de faptul ca T300 costa 135-145$. (deci dai 1.500.000 ca sa ai o alta carcasa)

Deci, tine minte: difera DOAR carcasa, nimic altceva...

#3
ovidiugm

ovidiugm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 16.06.2003
Reformulind:

Nu merita x - (x+5)$, tinind cont de faptul ca T300 costa (x-45) - (x-35)$. (deci dai 1.500.000 + TVA ca sa ai o alta carcasa)

Unde x difera in functie de unde cumperi :)

#4
ovidiugm

ovidiugm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 16.06.2003
Bineinteles ca riscul e mult mai mare cumparind la negru: nu tu garantie, nu tu certitudine ca telefonul e intr-adevar nou. Asa ca...nu va cumparati la negru (piciulica: asta asa, ca sa-ti fac pe plac :) )

#5
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Bun !! Toti vorbiti de T310 ca ar fi un t300!! Si atunci eu intreb:

De ce nu am auzit pe cineva spunand ca si-a schimbat carcasa la T300 ca sa arate la fel cu un T310?????????

Sincer T300 arata ca porcu. Singura culoare mai acceptabila e bordoul ala in rest ....

Ca sa inteleg: In magazin (cu TVA cu tot) l-as putea gasii la 250 $????
A mai aparut un Tel frumos T220.
De asta ce mai spuneti????

Oricum mersi de info si poate imi spune-ti si mie vreun site de unde sa-l comand!

#6
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Pt cine nu stie ce poate un T220:
http://www.gsmarena.com/



[ http://212.213.255.72/keepthis/bigpic/snt220.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Oricum! Ca sa nu ne abatem de la discutie:
Unde pot sa cumpar un T310?? Un sit cu lista de preturi!!

Chiar nu exista nici o firma care sa aiba T310 in oferta de preturi pe NET??????????

Pentru cei care spun ca nu se merita un T310: MIE imi place la nebunie telefonul (tine bateria, arata bine,....)

#7
ovidiugm

ovidiugm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 16.06.2003
Ma omule, carcasa nu se poate schimba pur si simplu, ca difera sistemul de fixare. Daca esti dispus sa dai atitia bani ca sa nu ai un telefon care sa arate ca un porc, da-i inainte.

Iar T220 (T226, pentru CDMA) NU a aparut inca, de-abia a fost anuntat, si o sa apara la sfirsitul anului.

Site sa comanzi telefoane...esti in Ro sau in afara?

T310 merita banii in aceeasi masura in care ii merita T300, mi se pare foarte *feminin* sa afirmi ca T310 este un telefon bun si T300 e teapa :)

#8
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

Quote

[Site sa comanzi telefoane...esti in Ro sau in afara?

Sunt in ro normal. Ma gandesc ca afara il aveam deja!!


Quote

T310 merita banii in aceeasi masura in care ii merita T300

Ai dreptate. Ca si tehnologie nu merita banii!!
Ex: Daca ar fi sa alegi intre o gagica frumoasa si una urata care stiu sa gateasca la fel! Ce ai alege????
Iti spun eu: pe cea frumoasa!! chiar daca ar trebui sa depui un efort mai mare sa o ai!!!

Aici ma aflu si eu (sa fac efortul sau nu??)
Imi cumpar telefon sa-l am mai mult timp. Nu il cumpar sa-l am 2 saptamani sau cand il scot din buzunar sa zic "Ba ce naspa e telefonu asta!!"


Quote

mi se pare foarte *feminin* sa afirmi ca T310 este un telefon bun si T300 e teapa :)

Nu am spus ca T300 e tzeapa, poate T310 e tzeapa din punct de vedere al pretului!!

Si degeaba spui T300=T310 ca nu e chiar adevarat!!

Oricum iti multumesc de raspuns! Tu nu l-ai cumpara! Eu ma mai gandesc!!

Poate ca l-as cumpara daca as avea de unde. Dar in Romania asta ciudata totul e posibil!

Daca gasesti vreun sit unde pot sa vad si pretul sau chiar sa-l comand anunta-ma!!

Multam!

#9
danutzzz

danutzzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 06.05.2002
Daca esti din Bucuresti du-te la magazinul unirii.... ;-))) Sigur il gasesti, si daca te plimbi un pic pe jos spre piata romana ai sanse sa-l gasesti si mai ieftin. Adrese de net sunt mai rare....

#10
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
de 4 ani de zile eu imi iau telefoane "la negru"  cum s-ar zice. nici unul nu a avut vreo problema. daca eshti atent, nu prea ai cum sa itzi iei tzeapa. mentzionez ca toate telefoanele luate de mine au fost achizitionate cu cutia lor originala, manuale + telefon sigilate... shi verificate.
T310 n-o sa gaseshti prin magazinele noastre, pt ca tzara asta este mult prea varza ca sa fie "la curent cu lumea".
in schimb il gaseshti pe bursa.rol.ro la mai multzi indivizi. cu pretzuri mai mult decat bine. eu l-am luat pe-al meu acum 3 luni cu 190$ shi sunt super-multzumit de el. bateria tzine 5 zile cu vorbit intensiv pe el.
din punct de vedere al dotarii nu prea sunt diferentze intre T310 shi T300... dar primul e mult mai aratos. shi se pot schimba fetzele shi la asta. doar ca nu am vazut nici o fatza  :confused:
la banii ashtia nu exista alt telefon la fel de bine dotat.
chiar daca ar exista in magazine, nu merita sub nici o forma sa dai atatzia bani pe el. cred ca ar fi in jur de 300$. pe cand de pe bursa il iei la aproape jumate... in aceleashi conditzii ca shi in magazin.

#11
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Am gasit 2 sit-uri pentru cine vrea sa vada preturi:

http://www.proton.ro/pricip.htm
http://www.gsmonline.ro/

#12
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
1.spune-mi ce pretz, pt ca pe bursa il gaseshti cu 180$. SIGILAT (tzipla)
2.nici unul nu are calendar. DAR a aparut un update de firmware, shi au "remediat problema" pt ambele telefoane. baietzi serioshi, nu gluma. itzi spun eu ca chiar este... nu doar pare...

ps: oricum a aparut super-tarziu prin magazine. eu il am de 3 luni cel putzin.

#13
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
eu am un t310, mi l-a trimis tata de putin timp, dar cutia originala a ramas la aia de la vama, sa aiba ce arata la copii, totusi mai am hartiile la el. de asemenea incarcatorul original avea cracii in alta schema si a trebuit schimbat.

telfonul e in stare super, la 2 megapixeli nu gasesti zgarieturi pe el.

ma intereseaza schimb cu ceva cu aspect mai misto, daca se poate tot color, daca nu, asta e.. prefer samsung a 800

#14
t0y2610

t0y2610

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.02.2004
www.eurogsm.ro din cate stiu eu astia au cele mai mici preturi!
bafta!

#15
t0y2610

t0y2610

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.02.2004
si inca ceva... germanos isi cumpaar telefoanele de la astia (cei carora li s-au stricat tel. de la germanos stiu ca au fost trimisi aici!)
cel putin asha m-a dus pe mine capu' ... :ciocan:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate