Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

D50 vreau pareri avizate

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#73
zomir

zomir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.09.2006

View PostAndrey1, on Oct 27 2006, 20:35, said:

Mersi la toti pentru raspunsuri  ;)

Inca nu sunt clarificat 100% legat de ISO, dar e mai mult curiozitate nu altceva. Pentru mine, si cred ca pentru orice utilizator de D50 ar fi fost acelasi lucru daca ISO200 se numea ISO50, ISO400 se numea ISO100 si asa mai departe. Vreau sa spun ca dupa mine e vorba doar de un nume....corectati-ma daca gresesc.

Si cu expunerea mai lunga de 30'' m-am linistit, mai ales cand am citit in threadul despre telecomenzi ca se gaseste telecomanda aia de 10RON..... :coolspeak:

Acum mai am o curiozitate...intrebare pentru utilizatorii de D50: cati dintre voi folositi camera pe alta setare decat Normal la Optimize Image?
eu folosesc JPEG fine, pt ca se simte la final, in calitatea fotografiilor editate.

in forumurile avizate de afara se spune ca nu e mare diferenta, dar mie imi pare ca da, este!

poate ca e doar o impresie personala, nu am facut studiu comparat.

la poze cat mai bune, tie si celorlalti D50-cisti!

#74
canon_lover

canon_lover

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 95
  • Înscris: 26.08.2006

View Posttda, on Oct 27 2006, 02:54, said:

Testul din revista PHOTO Magazine este f.f. slab
Lasand la o parte ca in test nu sunt 400D, D80 si K100D, nu exista argumente solide pentru punctele puse in joc. Nu conteaza cine a castigat, toata structura testului mi se pare de 2 bani. Luati un test dintr-o revista de specialitate de "afara" sa vedeti diferentele(in care castiga tot 350D).

Doua la primarie si cu doua la scoala de fete....in total 72 de puncte Coane Iancule!!

#75
boogieman

boogieman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.10.2006
Sal all!!

In sfarshit am gasit shi eu o oferata care ma atrage adica Nikon D50 kit la doar 700$$$...

http://www.evrika.ro...t.php?n=1317048

Dar am cateva intrebari... a mai cumparat cineva de la acest Chirean Claudiu... ca deshi mi-a raspuns destul de promt la intrebarile adresate pe mail... nu shtiu daca sa arunc cu 700$$ pe o tzeapa. :)

Sau macar vreau cateva sfaturi despre cum sa procedez ca sa evit o eventula tzeapa....

Multzumesc anticipat!!! Orice raspuns ar fi binevenit!!!!(in special din partea cuiva care a cumparat de la el shi ma poate linishti putzin!!!)

#76
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Pai, daca e second, nu se merita la banii aia.

La f64 e 2600 roni nou cu 2 ani garantie.

#77
boogieman

boogieman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.10.2006

View PostPac_Man, on Nov 2 2006, 12:43, said:

Pai, daca e second, nu se merita la banii aia.

La f64 e 2600 roni nou cu 2 ani garantie.


Nu e second!!!

sunt noi shi sigilate din cate am intzeles yo!!!!
shi livrarea se face prin FanCourier (www.fancourier.ro) cu plata la curier... deci nu cred ca am motive de ingrijorare prea mari... dar totushi

#78
alinux33

alinux33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.11.2006

View Postsergione no.911, on Jun 12 2006, 14:54, said:

Vreau sa imi iau un D50 ( mai mult din limita bugetului) cu kitul de 18-55.
Nu sunt incepator , fac foto de mult si am avut SLR-uri pe film si un D1 o perioada.
Vreau insa sa stiu din gura posesorilor daca e chair asa bun raport pret/performanta.Pana acuma , am intrebat pe cativa si mi-au confirmat chestia asta , insa as vrea sa stiu mai multe.
Mie imi trebuie o calitate a imaginii buna , ma multumesc ( sper! )cu 6mpx,si viteza medie.
ce poate obiectivul de kit ma intereseaza de asemenea.
Multumesc anticipat.


Sergione, de unde vrei sa ti-l iei? M-ar interesa si pe mine scula asta, ca am citit numai de bine de el. As trece de la un P&S la un SLR.
Un site cu preturi bune, un hint ceva ?

Merci si bafta!

Alinux
www.photo.net/photos/alinux33

#79
zomir

zomir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.09.2006

View Postalinux33, on Nov 17 2006, 14:42, said:

Sergione, de unde vrei sa ti-l iei? M-ar interesa si pe mine scula asta, ca am citit numai de bine de el. As trece de la un P&S la un SLR.
Un site cu preturi bune, un hint ceva ?

Merci si bafta!

Alinux
www.photo.net/photos/alinux33
salut,

eu am luat un D 50 la inceputul lui septembrie de la digitalbox.ro, cu factura si garantie. era atunci un kit cu cele 2 obiective (18-55 si 55-200)

verifica pe site daca mai au oferta, mie mi s-au parut seriosi si au si accesorii. ei spun ca le furnizorul lor e european, dar banui ca sunt reseleri ai unui al site american, daca te uiti la preturi...

cert e ca scula e originala (made in tailanda...) si e kit identic cu oferta Nikon de pe site-ul oficial (la momentul in care am am cumparat-o eu!)

deci...

PS. am verificat eu, uite link-ul: http://www.digitalbo...ED_AF-S_DX_Zoom

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate