Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei
 Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 

Generatia X

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
130 replies to this topic

#127
de_mona82

de_mona82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 22.08.2006
si eu sunt din generatia `90 si da poate atunci(inainte de 90) era mai putina indobitocire gen -manele-mobile la gradi-aparate digitale in a 2-a :rolleyes:.In copilaria mea imi amintesc Pentiumul meu I la care nu avusesem mouse primele zile si imi placea sa ma uit la el ce frumos e sau sa desenez in Paint :x, imi aduc aminte cum stateam cu prietena mea cea mai buna si ne jucam cu papusile barbie, cum ma uitam prin `94 la Sailor Moon cu un prieten bun si beam suc de trandafiri facut de bunica-sa.Nu am avut o copilarie atat de wild :roflmao: cum au copii nascuti de la 93-94 incolo  acum fetele de clasa a 7-a merg in disco si "se combina cu tipii bOooni" <= their quote, sau merg la fumat in spatele scolii ca sa fie sexi :(.Poate am fost eu mai inchisa la cap or smth da mie mi se parea ciudat si sarutu` frantuzesc in a 7-a :))

Cativa ani conteaza ;)

#128
zimzi

zimzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 02.12.2007
mona, mie nu imi place la discoteca:P. nu sunt fitos.

#129
zimzi

zimzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 02.12.2007
hmm.. daca nu ma insel, se pare ca nu a zis nimeni de faptul ca prin clasa se trimiteau biletele de hartie cu textul "ce faci?".
cam asa a fost si pe la noi prin cls a 7-a..8-> (lucrurile astea se intamplau dupa 2000, cel putin am fost martor)
plus ca atunci cand era meciul danemarca-romania sa nu uitam ca fusesem UMILITI cu 5-2 la noi acasa, pai ce mai conta ce faceam in deplasare daca la noi mereu dupa ce conduceam eram egalati.. uff.. si sa stiti ca eu nu aveam 3 ani atunci ...
si ca sa pun cireasa de pe tort, ca tot ziceati ca treaba cu "sexul" era un tabu: nu am sarutat niciodata :(

..si eu ma uitam la greu pe Cartoon Network, era si merloce place p'acolo, dar mi-a placut si Colombo..
NA! :P

#130
de_mona82

de_mona82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 22.08.2006
la noi se puneau biletele in niste chestii de beton pentru flori puse pe scari (scoala mare scari mari :D) biletele de amor :roflmao:

#131
zimzi

zimzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 02.12.2007

 Dida, on Oct 14 2006, 12:29, said:

Eu am doar 17 ani..Dar nu mi-am trait copilaria jucandu-ma pe calculator. Am avut calculator in cls. a V-a abia si nici atunci nu renuntasem la unele jocuri care se mai jucau inca in fata blocului dupa ce ne faceam lectiile. Am jucat si eu ata, sotron, coarda, ratele si vanatorii, ascunsa, prinsa(pe orice: nume, animale, catarat), flori fete si baieti :D , tara tara vrem ostasi(aveam mainile asa firave.. :( ), Mila(am citit pe aici Mila si Shiro) nu stiu de Shiro ca nume, dar stiu de Mila, imi placea la nebunie cum avea parul prins in coada si ochii mari :), meciurile de volei, schemele pe care le pregateau, de strumfi a zis cineva? Imi amintesc si de ei..La foc la foc sa vina pompieriiiiiiii, ce mai era? Desenele pe trotuar cu creta furata de la scoala in clasele primare sau cea de la bca :D, udatul oamenilor de la balcon(sa-mi fie rusine :lol: ) sau udatul intre noi cu sticlele sau cu pistoalele cu apa..
Ce ne enervam toti cand ne striga mama de la balcon sa ne cheme la masa..:"Inca 5 minute, vin imediat!" si mama:"Acum Andreea ca iesi dupa iar. Nu te mai las daca nu vii acum!". Sau sa ma supere cineva si sa strig la mama de jos  :lol:  Sau cand imi arunca mama de la balcon biletel  cu ce sa cumpar de la magazin si banii prinsi cu o clama de rufe. Era un chin pt mine sa fac boacane si sa fiu pedepsita sa stau in casa. Sa vad pe geam cum alergau tovarasii mei de joaca :(
Frumoase vremuri.. Pacat ca acum copiii mici au dat de calculator si nu-l mai lasa nici 2 ore sa alerge putin p-afara. Ciudat sa vad tancii in cls I-III cu telefoane de 10 milioane la gat..Iresponsabili parinti..
lasa, tu ai 19 ani.. ai scapat, sau esti in cls a 12a. lasa ca lucrurile au si ele rostul lor. cand o sa ai copii, sa ai in casa doar un laptop ca sa ii tii de parte de calculator, si cand ii duci la scoala, sa nu existe pe acolo cocalari. si se rezolva treaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate