Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 

DVD region

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Bodyy

Bodyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.02.2005
Am si eu o intrebare : Cum pot afla pt ce regiune a fost scris un Cd-DVD ? Pt k am un prieten cu un dvd home ... si nu vede dvd-urile scrise de mine ... si drept urmare am luat un dvd de la el ... sa aflu ce regiune are ... dar nu stiu cum vad asta .. Ma poate ajuta cineva ?

Peace !

#2
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 15.06.2005
Toate DVD urile au scrisa pe ele regiunea pentru care au fost scrise. Fie chiar pe disc fie pe coperta  :)
In cazul in care discul este piratat...nu prea mai este cu protectie de regiune, adica este freeeee  :notangel: .
La prietenul tau se pare ca altceva este problema

#3
porscheg

porscheg

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 263
  • Înscris: 17.11.2005

 voodooeye_69, on May 9 2006, 00:47, said:

Toate DVD urile au scrisa pe ele regiunea pentru care au fost scrise. Fie chiar pe disc fie pe coperta  :)
In cazul in care discul este piratat...nu prea mai este cu protectie de regiune, adica este freeeee  :notangel: .
La prietenul tau se pare ca altceva este problema


DVD Decrypter iti da posibilitatea sa vezi si ce regiune e discul si il scrii cu protectiile necesare in asa fel incat sa poata fi vazut de un Player locked region sau macrovision

#4
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

 Bodyy, on May 8 2006, 21:48, said:

Am si eu o intrebare : ....
Si pentru intrebarea asta trebuia sa deschizi 3 threaduri? Citeste regulamentul de pe aria video si nu iti bate joc de acest forum.

enjoy,
Mtz

#5
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

 Bodyy, on May 8 2006, 19:48, said:

Am si eu o intrebare : Cum pot afla pt ce regiune a fost scris un Cd-DVD ? Pt k am un prieten cu un dvd home ... si nu vede dvd-urile scrise de mine ... si drept urmare am luat un dvd de la el ... sa aflu ce regiune are ... dar nu stiu cum vad asta .. Ma poate ajuta cineva ?

Peace !
Incearca dvd region free ,s-au altceva ,cum sa cauti un program?Da cu google si gasesti ce doresti ,asta trebuie sa te ajute...dar fi atent cu copyright-ul...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate