Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Muncim, invatam

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
ah, am uitata sa zic: vezi ca exista tot felul de vitamine-anul trecut, doctorul de familie i-a zis maica-mii sa-mi ia vitamax, parca, era ceva de genul o folie cu 5 pastile...in fine, dupa ce luai o pastila pe zi, aveai atata energie, incat nici nu-ti mai venea sa dormi...eu zic sa nu te "avanti" si sa te arunci la d-astea; e bine sa iei niste lecitina, are si un oarecare efect, si in rest, doar chestii uzuale, incearca niste magne B6, e bun in situatii d-astea de insomnie cauzata de stress. in rest, nimic altceva. NU te baga la somnifere, nu e cazul si sunt tricky

#38
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Consum cu regularitate inainte si in timpul sesiunii: Ginko biloba si spirulina.
In ceea ce priveste energizantele, nu iau decat inainte efectiv de examen, daca e cazul, dar mai mereu e cazul pentru ca nu dorm noaptea, ca deh, invat, si dimineata sunt zombie. In timp ce invat nu imi fac bine energizantele, imi dau o stare de egitatie si de neastampar.  <_<

#39
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
nu sunt in masura sa zic asta, dar iti pot recomanda ce mi-a zis profu de mate:
"bai, cand nu mai poti sa inveti iei cartile, le arunci si te duci in oras sau unde vrei tu"
profa de bio:
"aeriseste-ti camera cat mai mult, mai ales daca ai calculator/televizor in ea"
profu de sport:
"baga-ti p*la in ea de scoala"

bineinteles, pe cel din urma nu il iau in seama :nonobad:

#40
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postgcm, on May 6 2006, 13:17, said:

nu sunt in masura sa zic asta, dar iti pot recomanda ce mi-a zis profu de mate:
"bai, cand nu mai poti sa inveti iei cartile, le arunci si te duci in oras sau unde vrei tu"
profa de bio:
"aeriseste-ti camera cat mai mult, mai ales daca ai calculator/televizor in ea"
profu de sport:
"baga-ti p*la in ea de scoala"

bineinteles, pe cel din urma nu il iau in seama :nonobad:
:lol: Cred ca sunt ruda cu primul si cu al treilea  :lol:

Edited by rashid, 06 May 2006 - 12:30.


#41
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postmaxy, on May 4 2006, 17:16, said:

Taci și îndură. :death:
Cu toții am trecut/vom trece prin asta. (cei care vor să ajungă în învățământul superior, desigur...)
Aiurea. Prin asta trec numai cei care vor să îngrașe porcul în ajun, că cine e băiețel/fetiță cuminte se pregătește din timp, și ia examenele fluierând.

#42
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
vrjeala pamantului..exact aia care se pregatesc temeinic si invata au cele mai mari emotii si sunt cei mai panicati....

#43
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postrox, on May 7 2006, 12:13, said:

vrjeala pamantului..exact aia care se pregatesc temeinic si invata au cele mai mari emotii si sunt cei mai panicati....

corect. atata timp cat nu stii nimic nu ai de ce sa ai emotii pentru ca orice subiect ti-ar pica il stii la fel de bine ca pe celelalte  :lol:
daca stai si inveti nopti intregi,mereu vei avea senzatia ca nu stii destul de bine anumite subiecte si vei fi stresat de gandul ca ai putea avea ghinion.

#44
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
mi-am cumparat Memo Plus si Supradyn efervescent... mi-am dat seama ca principalul factor care determina insomniile era faptul ca invatam pana seara tarziu. acum mi-am facut program de plimbare :lol: si incerc sa termin cat mai repede ca sa nu raman cu "restante" dupa-amiaza. inca mai am mici probleme, in sensul ca desi sunt foarte obosita, adorm greu, dar adorm! :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate