Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

200 km/h

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
137 replies to this topic

#91
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
poate cel ce si-a incercat norocul la viteza aia ar fi bine sa se uite si aici  :rolleyes:

#92
tufy

tufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.02.2006
eu nu am spus ca masina mea e stabila .........daca e goala :) prietenul meu care a facut topicul a pus poza ca UN TOP SPEED daca nu intelegeti asta ............ oricum sunteti dusi in mare parte .........

#93
tufy

tufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.02.2006
spre diferetanta de fordul tau care a fost cat 2 logane dar eu sunt din aceia care recunosc ca daca avea banii jos nu isi luau Logan dar atata timp cat asta mi-am permis trag de ea si .......... sa ma conving si pe mine ca nu e chiar asa de proasta masina ........

#94
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006

View Posttufy, on May 3 2006, 22:02, said:

... trag de ea si .......... sa ma conving si pe mine ca nu e chiar asa de proasta masina ........



Convinge-te. Trage de ea cat vrei. Numai, incearca si tu singur in masina si pe o sosea pustie. Macar sa nu moara vre-un om nevinovat.  :bandit:

Edited by X-plane, 03 May 2006 - 21:34.


#95
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 16.12.2005

View Posttufy, on May 3 2006, 22:02, said:

dar atata timp cat asta mi-am permis trag de ea si .......... sa ma conving si pe mine ca nu e chiar asa de proasta masina ........

mie imi este greu sa-i inteleg pe cei care au tot timpul impresia ca au ceva de dovedit ...mai ales la volan  :puke:

pt toti cei   cu mancarimi in talpa : SUNTETI PENIBILI  !!!!

#96
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Posttufy, on May 3 2006, 18:18, said:

eu nu am spus ca masina mea e stabila .........daca e goala :) prietenul meu care a facut topicul a pus poza ca UN TOP SPEED daca nu intelegeti asta ............ oricum sunteti dusi in mare parte .........
Noi suntem aia care suntem dusi? Cred ca ai inteles pe dos situatia... de fapt sunt sigur.
O stii pe aia cu aia mai multi care iti zic ca esti beat si ca e cazul sa te duci sa te culci?

#97
gigi_p

gigi_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 17.07.2005

View Posttufy, on May 3 2006, 22:02, said:

spre diferetanta de fordul tau care a fost cat 2 logane dar eu sunt din aceia care recunosc ca daca avea banii jos nu isi luau Logan dar atata timp cat asta mi-am permis trag de ea si .......... sa ma conving si pe mine ca nu e chiar asa de proasta masina ........

Fraza asta a ta are vreo logica ? ... asa, privita de la cap la coada...

Care e legatura intre faptul ca un Ford e cat 2 loganuri si faptul ca tu incerci sa te minti singur si sa incerci sa te convingi ca ai o masina mai buna decat este ea in realitate?

Cat despre faptul ca noi suntem dusi cu pluta, cred ca ala dus cu pluta esti chiar tu. Daca tu crezi ca o masina = viteza maxima pe care o poate atinge, esti chiar penibil.

O masina inseamna mult mai mult decat asta: calitatea asamblarii, calitatea materialelor folosite, comportamentul rutier, stabilitate, fiabilitate, aspect interior si exterior, dotari, confort oferit, siguranta, calitatea sistemului audio, performantele motorului, precizia cutiei de viteze, etajarea ei, eficienta franelor, calitatea anvelopelor stock....sa mai continui ?

Ti-am mai zis si iti repet: lasa-ne ca esti penibil dincolo de orice limita.

Edited by gigi_p, 04 May 2006 - 08:41.


#98
tufy

tufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.02.2006
hai ca ma obosesc degeaba sa va zic ceva .................
dar va ofticati ca ati vazut pe bordul loganului apraope 200 si era AUTOSTRADAAAAA  pe linei dreapta ii dau masinii sa sara pistoanele din ea pe curbe mai reducem..........

#99
gigi_p

gigi_p

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 17.07.2005
In sfarsit te-ai potolit...

#100
cata.s

cata.s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 08.06.2005
nu se oftica nimeni (cred) ca ai prins 200 sau 175 Km/h cu masina ta

ideea e sa intelegi tu, ca ai mers cu o viteza mult prea mare pentru un Logan, o viteza mult prea mare pentru conditiile de trafic din romania, chiar si pe "autostrada", o viteza care daca ai sa o atingi frecvent, poate sa duca la o tragedie, in care poti sa implici si alte persoane

serios, sa spui ca ai prins xxx viteza, pe un drum public, e una, sa afirmi ca esti mandru de realizarea asta ....... e inconstienta, sau mai rau.

din toate discutiile de pe acest forum, cu totii avem cate ceva de invatat, poate cel mai important lucru ar fi ca trebuie sa ne civilizam in trafic

imi pare rau dar cu atitudianea dezinvolta, nu realizezi nimic

#101
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Posttufy, on May 3 2006, 22:02, said:

eu sunt din aceia care recunosc ca daca avea banii jos nu isi luau Logan dar atata timp cat asta mi-am permis trag de ea si .......... sa ma conving si pe mine ca nu e chiar asa de proasta masina ........


si daca abia ti-ai permis sa iti iei un logan,preferi sa-l faci praf in loc sa ai grija de el. nu asa se comporta un om care a muncit mult ca sa-si cumpere o masina,fie ea si un logan.
taica-tu stie ca ii iei masina si mergi cu 200km/h cu ea?

#102
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Posttufy, on May 4 2006, 08:38, said:

dar va ofticati ca ati vazut pe bordul loganului apraope 200 si era AUTOSTRADAAAAA  pe linei dreapta ii dau masinii sa sara pistoanele din ea pe curbe mai reducem..........
Poate imi zici si mie UN SINGUR motiv pentru care ne-am (m-as) oftica de faptul ca am vazut pe bordul loganului aproape 200 (erau cam 160-170 reali)???????

#103
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,312
  • Înscris: 03.12.2005
prietene, trebuie sa ai ceva sange in bilute sa iti inchipui ca poti frana de la 200/h (sau pe aproape, cat o fi fost de fapt) cu o masina cu tamburi pe spate.
eu unul am fost nevoit pe A2 sa incetinesc cu un m3 al unui prieten de la 190 la 50 cand  am dat de un blocaj, si tot m-am facut leoarca de transpiratie.

#104
RAN

RAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2004
Oare sunt singurul caruia i se pare ciudat ca pozele alea sunt extreme de clare? Totusi masina vibreaza destul la 200 km/h.

#105
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
Cum sa vibreze daca era ridicata fata pe cric?!?! :P

#106
RAN

RAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2004
my point exactly :D

#107
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005

View PostRAN, on May 4 2006, 15:19, said:

Oare sunt singurul caruia i se pare ciudat ca pozele alea sunt extreme de clare? Totusi masina vibreaza destul la 200 km/h.
Hai ma nu o da in SF ur.i. Eu am vazut si aparate foto performante care scot poze clare chiar daca tremuri mana. Mai tii minte reclama de la aparatele foto Panasonic cu stabilizator optic de imagine  :naughty:

Eu consider ca nu e de mers cu 200km/h cu nici o masina. Testele EuroNcup se fac la 65km/h si se fac varza masine de perete acolo, dapoi la 200. Dar acum prea multi vad postand ca e imposibil , ca era tractat de o unda electromagnetica de vreun StarShip-Entreprize, etc.
Daca fisa tehnica a Loganului spune VITEZA MAXIMA=175Km/h trebuie sa vina acum mai multi gica contra sa ne explice ca e imposibil, ca nu are cum, ca e trucata imaginea, etc :nonobad:
Da a mers cu 175, sau chiar cu 180 , dar voi chiar va ofticati acum ca aprins viteza asta :huh:

Edited by $eb, 04 May 2006 - 16:05.


#108
RAN

RAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 04.07.2004

Quote

Hai ma nu o da in SF ur.i. Eu am vazut si aparate foto performante care scot poze clare chiar daca tremuri mana. Mai tii minte reclama de la aparatele foto Panasonic cu stabilizator optic de imagine naughty.gif

Tie-ti par poze facute cu un aparat macar decent?
Daca a prins 200 (sau 180, cat o fi) cu loganul nu se oftica nimeni, chestia e ca a prins viteza asta pe loc :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate