Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

200 km/h

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
137 replies to this topic

#109
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cred ca conteaza prea putin daca loganul prinde sau nu 1mach pe ora  :D conteaza mai mult ca la viteze de peste 100 de km/h se pot intampla multe nenorociri. Uitati-va aici ce se intampla cu un Renault Clio la un impact cu un tir la ~190 km/h.

Edited by romaximusro, 04 May 2006 - 16:27.


#110
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005
Incredibil cum a scapat soferul din accident. Oricum ce va urma pentru el nu se va mai numi viata. Probabil ca asta ii e pedeapsa pentru inconstienta sa.  
Arunca un ochi tufy si apoi incearca sa vezi daca prinzi 250km/h cu Loganul tau.

#111
tufy

tufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.02.2006

View Postbarbosa, on May 4 2006, 11:17, said:

si daca abia ti-ai permis sa iti iei un Logan,preferi sa-l faci praf in loc sa ai grija de el. nu asa se comporta un om care a muncit mult ca sa-si cumpere o masina,fie ea si un logan.
taica-tu stie ca ii iei masina si mergi cu 200km/h cu ea?

daca te iontereseaza treaba cu permisul nu e vb de permis e vb de cati bani disponibili pentru masina au fost .......... ca trebuie facuta si o casa si altele nu am banii aia si gata imi iau masina cand o sa am mai multi bani o sa imi iau si eu M, si in legatura cu tata el mi-a luat caucuri mai bune ca stie cum merg si cand am ajuns acasa i-am aratat pozele asa ca .............. si nu a zis nimic deoarece a mers cu mine si e sofer profesionist de 30 de ani si asta face el la munca conduce si nu in tara si pe extern............


View Postsebulbus, on May 4 2006, 14:18, said:

prietene, trebuie sa ai ceva sange in bilute sa iti inchipui ca poti frana de la 200/h (sau pe aproape, cat o fi fost de fapt) cu o masina cu tamburi pe spate.
eu unul am fost nevoit pe A2 sa incetinesc cu un m3 al unui prieten de la 190 la 50 cand  am dat de un blocaj, si tot m-am facut leoarca de transpiratie.

ma sa incetinesc cu nici o masina peste 150 nu mai poti evita ceva daca iti iese brusc in cale sunt constient dar atunci se numeste GHINION  
si faza ca ar fi trucata poza nu ma mai contrazic doar va spun ca trebuia trasa frana de mana ca riscam sa cada daca era asa cum spuneti voi..............
si ieri am fost pana la km 21 pe buc pitesti am avut niste treaba  si am coxato si pana acolo dar era goala si cand am ajuns la 180 am redus pana la 140-150 max deoarece era prea usoara si inalta si nu o simteam ca sta prea bine pe sosea asa ca daca eu nu simt masina ca ar sta bine pe sosea nu fac nefacute ....
doar ca sa arat eu ca sunt smecher si emrg cu 198 cu loganul dar uni sunt soferi iar altii sunt "soferi de duminica"

#112
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Posttufy, on May 4 2006, 15:39, said:

si in legatura cu tata el mi-a luat caucuri mai bune ca stie cum merg si cand am ajuns acasa i-am aratat pozele asa ca .............. si nu a zis nimic deoarece a mers cu mine si e sofer profesionist de 30 de ani si asta face el la munca conduce si nu in tara si pe extern............
Daca nu a zis nimic, degeaba are atatia ani de condus, sau e vreun sofer de tir sau microbuz dintre aia care conduc ca niste cizme si se suie pe tine fara nici un fel de probleme, ca au masina mare si au soseaua lor.



ma sa incetinesc cu nici o masina peste 150 nu mai poti evita ceva daca iti iese brusc in cale sunt constient dar atunci se numeste GHINION  
- se cheama prostie, nu ghinion. ti-o faci tu cu mana ta.




si faza ca ar fi trucata poza nu ma mai contrazic doar va spun ca trebuia trasa frana de mana ca riscam sa cada daca era asa cum spuneti voi..............
Si daca era frana de mana trasa si cadea de pe cric, ce se intampla? ramanea pe loc?




si ieri am fost pana la km 21 pe buc pitesti am avut niste treaba  si am coxato si pana acolo dar era goala si cand am ajuns la 180 am redus pana la 140-150 max deoarece era prea usoara si inalta si nu o simteam ca sta prea bine pe sosea asa ca daca eu nu simt masina ca ar sta bine pe sosea nu fac nefacute ....
doar ca sa arat eu ca sunt smecher si emrg cu 198 cu loganul dar uni sunt soferi iar altii sunt "soferi de duminica"
Tu nu faci din astea doar ca sa arati tu ca esti smecher, aha... si atunci ce motiv ai avea sa mergi cu viteza aceea?


#113
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004

View Postromaximusro, on May 4 2006, 17:23, said:

cred ca conteaza prea putin daca loganul prinde sau nu 1mach pe ora  :D conteaza mai mult ca la viteze de peste 100 de km/h se pot intampla multe nenorociri. Uitati-va aici ce se intampla cu un Renault Clio la un impact cu un tir la ~190 km/h.

nu stiu daca soferul saracul va scapa "intreg" si se mai adauga si constiinta, din cauza neatentei lui si-a omorat propriu copil si sotia.
inconstienta si lipsa de experienta si-au spus cuvantul.

#114
cristi1981tm

cristi1981tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.03.2006

View Posttufy, on May 4 2006, 17:39, said:

am ajuns acasa i-am aratat pozele asa ca .............. si nu a zis nimic
deoarece a mers cu mine si e sofer profesionist de 30 de ani si asta fa

Pai trebuie sa ai si tu pe cine semana,nu ?! ;)

:puke:

View Posttufy, on May 4 2006, 17:39, said:

ce el la munca conduce si nu in tara si pe extern............

Sunt eu confuz sau doar tu?

View Posttufy, on May 4 2006, 17:39, said:

ma sa incetinesc cu nici o masina peste 150 nu mai poti evita ceva daca iti iese brusc in cale sunt constient dar atunci se numeste GHINION
Nu tocmai.As spune ca ti-ai fortat norocul,tinand cont ca ai condus in tara,unde drumurile sunt departe de a fi ok,si unde poti avea parte de tot felul de surprize neplacute-ma refer si la circulatia relativ haotica a unora.Dar se pare ca la tine e un hobby in a iti cauta un sfarsit rapid.

View Posttufy, on May 4 2006, 17:39, said:

si ieri am fost pana la km 21 pe buc pitesti am avut niste treaba  si am coxato si pana acolo dar era goala si cand am ajuns la 180 am redus pana la 140-150 max deoarece era prea usoara si inalta si nu o simteam ca sta prea bine pe sosea asa ca daca eu nu simt masina ca ar sta bine pe sosea nu fac nefacute ....

De-ai fi doar tu cu gandire atat de infantila,ar mai fi o chestie,ca as putea trai cu speranta ca drumurile noastre nu se vor intersecta vreodata.Dar din pacate nu esti unicat  :confuzzled:

View Posttufy, on May 4 2006, 17:39, said:

doar ca sa arat eu ca sunt smecher si emrg cu 198 cu loganul dar uni sunt soferi iar altii sunt "soferi de duminica"

Serios?!
Si desteptu' de mine credea ca esti sofer kamikaze,ca nici aia care sunt test-driveri la Dacia nu fac gesturi atat de iresponsabile ca tine...

In final,pt ca "presimt" ca un epilog va fi aproape,daca mergi in ritmul asta,da-mi voie sa-ti urez un sincer RIP,si iti urez sa produci cat mai putina suferinta in rest. ;)



(Btw,chestia de mai sus era necesara,ca cine stie?! poate ai norocul sa iti iei si un M3,si sa vrei sa vii cu poze facute la 300 km/h nu prin Occident,pe autostrazi fara limita de viteza ci tot pe poteci mioritice,"proaspat asfaltate"(stim noi cum) ;) ).

Dar poate iti mai vine minte la cap(desi momentan ma cam indoiesc de faptul asta)si o sa iti limitezi smecheria la a face demaraje turbate,a merge cu boxele la maxim si la a lua curbele cu frana de mana trasa,in loc sa incerci sa te intreci cu avioanele.
Barem asa risti ceva mai putin sa creezi imagini de cosmar pt cei de la descarcerari.:P

Edited by cristi1981tm, 04 May 2006 - 18:05.


#115
cristi1981tm

cristi1981tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.03.2006

View Posttufy, on May 4 2006, 19:49, said:

eu cred ca tu il simti in CUR si ureaza-i lu maicata RIP si familiei tale   ;) nu crezi ca ar fi mai bine asa??
si faza cu frana de mana sa sti ca aia e o arta daca sti ce sa faci cu masina  ;)  si in legatura cu muzica credema ca merg si cu muzica tare dar AM CU CE !!!!
Nu cred ca am zis nimic la adresa familiei de...specimene nefericite care te-a conceput,ok ?! ;)
Nu o sa continui pe un ton vulgar,asemanator celui ce il folosesti,pt ca sunt destul de sigur ca nu o sa traiesti mult,cu o asemenea ura pt viata in tine :D
Numai... adu-ti te rog aminte,daca mai apuci,in secundele in care iti vei da seama ca nu mai poti redresa frigiderul,ca ai fost atentionat in nenumarate randuri,si ca tot show-ul ce va urma va purta in exclusivitate vina ta.
Masina la urma urmei ramane o colectie de fiare,si daca te increzi prea mult in capacitatile ei,provoci drame.

P.s: Mai ia niste lectii de limba romana,mai pune mana si pe gramatica,ACE ! :deadtongue: Ciobanel mutat la oras,ce esti ! :)

Edited by cristi1981tm, 04 May 2006 - 19:01.


#116
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
oare nu ar fi mai bine ca un moderator sa inchida topicul asta? Tot ce era de spus eu cred ca s-a spus..

#117
cristi1981tm

cristi1981tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.03.2006
Pai unde ne mai anunta Marady de pocneala ?  ;)

(Doamne fereste,totusi,ca nu doresc raul nimanui!)

Edited by cristi1981tm, 04 May 2006 - 19:28.


#118
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005
Acum cam banui ce ar iesi daca renault'ul ar scoate varianta RS pt Logan.E ca si cum ai imparti arme la spitalul de nebuni. Imi aduc aminte ca eram prin germania cu ceva timp in urma si imi povestea un batranel ca prin '90,aia din est au schimbat wartburgu' si trababntu' pe BMW si Mercedes,dupa care le "pocneau" pe autostrazi.
Ar cam trebui sa le dea de gandit multora accidentul ala cu Clio la 190.

#119
blackdeath22

blackdeath22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.02.2006
este o nebunie sa mergi cu 140km/h pe drumurile noastre cu Logan dar mai cu 180(asta e viteza reala nu 200).Mergi cu aceasta viteza in germania si sa vezi cum trec baietii pe langa tine si tu vei depasi doar mosi, asa ca nu inteleg de ce te lauzi ptr ca nu mi se pare un lucru deosebit.
Si ca sa-ti exemplific ca este o nebunie ce faci: taicamiu merge  cu viteza medie de 140-150 avand un Ford Focus(una dintre cele mai stabile si sigure masini de pe piata)si niciodata trecand peste 160.

Edited by blackdeath22, 05 May 2006 - 20:39.


#120
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postblackdeath22, on May 5 2006, 21:37, said:

este o nebunie sa mergi cu 140km/h pe drumurile noastre cu Logan dar mai cu 180(asta e viteza reala nu 200).Mergi cu aceasta viteza in germania si sa vezi cum trec baietii pe langa tine si tu vei depasi doar mosi, asa ca nu inteleg de ce te lauzi ptr ca nu mi se pare un lucru deosebit.
Si ca sa-ti exemplific ca este o nebunie ce faci: taicamiu merge  cu viteza medie de 140-150 avand un Ford Focus(una dintre cele mai stabile si sigure masini de pe piata)si niciodata trecand peste 160.


la faza asta as fi ceva mai retinut. Nu uita ca exista un Porsche, un Ferrari, un BMW etc..

#121
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,405
  • Înscris: 03.12.2005
prietene, roaga un amic sa tina minte forumul asta, si sa ne anunte imediat dupa pomana.
ca daca o tii asa nu e problema de "daca", e mai degraba de "cand".

#122
tufy

tufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.02.2006
mdeah cum zici tu ....................   de unde sti exact ca la 200 la Logan sun180 reali ???? ai masurat tu sau asa din calculele tale ??

#123
blackdeath22

blackdeath22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.02.2006

View Posttufy, on May 6 2006, 00:59, said:

mdeah cum zici tu ....................   de unde sti exact ca la 200 la Logan sun180 reali ???? ai masurat tu sau asa din calculele tale ??

1.A calculat cineva mai sus viteza reala cu care mergeai cu acele cauciucuri.
2.Si daca in carte scrie 175km/h  mai greu depasesti tu cu 25km/h aceasta viteza  cu imbunatatiri doar la rulare si un filtru de aer.(aerodinamica,motor,greutate-toate cam deficitare le logan)

#124
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002

View Postblackdeath22, on May 5 2006, 21:37, said:

Ford Focus(una dintre cele mai stabile si sigure masini de pe piata)

hahah...

ce roti ai pe Logan si cu cat vine de fabrica?

Edited by Blade, 06 May 2006 - 12:04.


#125
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
Hmm 200 Km/h ?
Suma rotunda, insa ...

- am mers cu 200 Km/h cu Subaru si BMW X3, insa la acea viteza nu te mai scapa nici mama suspensiei/franei !
La acea viteza stabilitatea ramane un concept si te rogi sa nu apara curbe...
- am prins pe DN1 pana in Ploiesti 180 Km/h cu un Megane Sedan 1.5 dci 80 cp (Vitezamaxima constructiva era de 171 Km/h).
Cred ca am prins 180 pt ca betea vantu din spate si era vale..

Ma indoiesc ff. mult ca al tau Logan chiar a prins 200 Km/h pt ca rezistentele la inaintare dupa 140-160 Km/h sunt fenomenale si simt cum peste 180 Km/ urca ff. greu motoare de 230 CP !!!!

Ce e drept pe autostrada soarelui de paste m-a depasit un Logan 1.4 MPI cu 175 Km/h (am fost curios cat are), insa era cu pedala la blana si propbabil scotea fum la destinatie.

Nu stiu de motor ai pe ea, insa chiar daca ai 1.6 MPI.. un castig de 25 Km/h la viteza maxima cu un asemenea motor e de cartea recordurilor !

http://www.daciagrou.../images/181.pdf

#126
tufy

tufy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 19.02.2006
stock are 185/65/15 = 195/60/15 (mai late dar ca cerc egale) si eu am  195/55/15 care sunt putin mai late ca ca 195/60 dar si putin mai micute ca diametrucativa mm............    oricum abatere de km e si e precizat si in cartea masinii DAR toate masinile au aceasta abatere ;)  si cauciucurile putin mai mici dar nu e semnificativ deoarece diferenrta e de ordinul mm

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate