Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu subwoofer?

Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...
 Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro
 Facultatea de geologie - ingineri...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Discuții imobiliare 2024

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
6718 replies to this topic

Poll: Intentii 2024 (199 member(s) have cast votes)

Doriti sa cumparati ceva in 2024?

  1. Da, un apartament (53 votes [26.63%])

    Percentage of vote: 26.63%

  2. Da, o casa (16 votes [8.04%])

    Percentage of vote: 8.04%

  3. Da, un teren (15 votes [7.54%])

    Percentage of vote: 7.54%

  4. Studiez in asteptarea unei minuni (47 votes [23.62%])

    Percentage of vote: 23.62%

  5. Nu (68 votes [34.17%])

    Percentage of vote: 34.17%

Vote Guests cannot vote

#4645
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,279
  • Înscris: 17.12.2017
Du-te bă la croitor să le ajusteze. Draperiile se cumpără la dimensiune standard că nu știe fabrica ce înălțime ai tu.

Luxul luxului.🤣 Așa ai purtat și pantalonii de nuntă?

Uite are la Dedeman ajustare pe etalon de opulență https://www.dedeman....tionare-perdele

#4646
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,424
  • Înscris: 21.06.2016

Vizualizare mesajpixel3cs, pe 16 aprilie 2024 - 16:02, a scris:

Cautand sa schimb unele perdele si draperii am ajuns sa gasesc pe net ca defapt luxul suprem este sa atarne alea pe jos. Mie mi se pare cam tiganie plus ca nu e functional pt curatenie.

In baie am zis sa incerc prima data cu o perdea inainte sa pun inca un geam. E o tiganie cu perdea de dus. Daca pun inca un geam problema e ca se micsoreaza si spatiul. La multi am vazut ca pun doar un geam intr-o parte asta fiind alt etalon de lux pt multi. E frumos dar nu e functional.
Nu inteleg pixele.
E un apartament mare, deci presupun ca ai mai mult de o baie, deci de cine ti-e rusine? Sper ca nu de sotie Posted image
Cabinele de dus din sticla transparente au niste dezavataje. Se vede inautru, si te cam stradui sa le mentii curate.
Leacul la prolemele astea, desi banui ca pe tine nu te ajuta acum, e sa ai numai usa transparenta si un perete din zid/rigips, sau sa le faci din sticla opaca.

Edited by vrajitoruldinoz, 16 April 2024 - 16:55.


#4647
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 14.09.2021
Ce spune pixel3cs cu luxul luxului ca să fie lungi draperiile este cum e în poza asta dar se folosesc la vile mari ca să acopere complet ușile de la terase că intră curentul pe sub uși.

Draperiile din poză se desfac și se trag și partea de jos se face sul și se dă lipită de perete.

Așa se izolează total ușile alea.

Dacă stăteați și voi măcar o noapte într-o vilă mare ȘTIAȚI ce am scris eu.

https://www.casafoca...alizate_001.jpg

#4648
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,424
  • Înscris: 21.06.2016
Draperiile lui Pixel trebuie in mod normal scurtate la dimensiune dar s-a lenevit lumea.

#4649
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajpixel3cs, pe 16 aprilie 2024 - 16:02, a scris:

Cautand sa schimb unele perdele si draperii am ajuns sa gasesc pe net ca defapt luxul suprem este sa atarne alea pe jos.

Așa e cum ai scris dar se aplică dacă ai VILĂ care are 4.5 m înălțime tavanul ca să acopere jos cum am scris.

Edited by anonimuI, 16 April 2024 - 16:53.


#4650
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 18.03.2007
Sticla de la cabina poate fi îndoliată cu folie mată și devine discretă. Mă gândesc că rezistă câțiva ani.

#4651
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 14.09.2021

Vizualizare mesajvecim, pe 16 aprilie 2024 - 16:32, a scris:

Sa vina unu cu basca galbena și sa îți spuna: uite, aici în vila asta a locuit Marin 20 de ani, fără mâncare, fără caldura, la comun cu mii de gândaci negri și mari cât o nuca iar curtea plina de gunoaie.

Dacă te plimbai și tu pe acolo măcar ÎNVĂȚAI cum e și cu draperiile de lux și nu te făceai de RÂS pe aici că nu știi nimic.

#4652
twotall

twotall

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 29.12.2023
Cabinele de dus cu un singur perete sunt deobicei orientate altfel, in asa fel incat dusul sa aiba in partea opusa un alt perete, si sunt si mult mai generoase ca spatiu. Altfel, faci balta pe langa atunci cand faci dus, ceea ce intuiesc ca e si problema in cazul de fata.

Edited by twotall, 16 April 2024 - 16:56.


#4653
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,424
  • Înscris: 21.06.2016
Eu tot sunt curios sa aflu necesitatea.

#4654
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,406
  • Înscris: 04.03.2014

Vizualizare mesajvrajitoruldinoz, pe 16 aprilie 2024 - 16:47, a scris:


Cabinele de dus din sticla transparente au niste dezavataje. Se vede inautru, si te cam stradui sa le mentii curate.


Depinde cat calcar ai in apa:).
Curatate cum trebuie odata pe saptamana se pastreaza ca si noi mult timp.

#4655
tesla_s3xy

tesla_s3xy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 14.08.2023

Vizualizare mesajtwotall, pe 16 aprilie 2024 - 16:56, a scris:

Cabinele de dus cu un singur perete sunt deobicei orientate altfel, in asa fel incat dusul sa aiba in partea opusa un alt perete, si sunt si mult mai generoase ca spatiu. Altfel, faci balta pe langa atunci cand faci dus, ceea ce intuiesc ca e si problema in cazul de fata.

I-a zis the_lion inca de cand a postat anuntul ca va inunda baia la fiecare dus.

#4656
2cata

2cata

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 07.06.2023

Vizualizare mesajpixel3cs, pe 16 aprilie 2024 - 16:02, a scris:

C

In baie am zis sa incerc prima data cu o perdea inainte sa pun inca un geam. E o tiganie cu perdea de dus. Daca pun inca un geam problema e ca se micsoreaza si spatiul. La multi am vazut ca pun doar un geam intr-o parte asta fiind alt etalon de lux pt multi. E frumos dar nu e functional.
Mai pui un geam cu balamale,  adica usa.
https://www.germanqu...us-batante.html

Edited by 2cata, 16 April 2024 - 19:08.


#4657
Mo_su

Mo_su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 13.02.2024

Vizualizare mesajpixel3cs, pe 16 aprilie 2024 - 16:02, a scris:

Cautand sa schimb unele perdele si draperii am ajuns sa gasesc pe net ca defapt luxul suprem este sa atarne alea pe jos. Mie mi se pare cam tiganie plus ca nu e functional pt curatenie.

In baie am zis sa incerc prima data cu o perdea inainte sa pun inca un geam. E o tiganie cu perdea de dus. Daca pun inca un geam problema e ca se micsoreaza si spatiul. La multi am vazut ca pun doar un geam intr-o parte asta fiind alt etalon de lux pt multi. E frumos dar nu e functional.
Eu le-am facut la un magazin specializat, si cerintava fost sa fie suficient de scurte incat sa incapa mopul/ robotul pe sub ele , a iesit undeva la 8-10cm distanta de la podea ! De la distanta zici ca aproape ating podeaua si mai stau si intinse , nu ingramadite aiurea.
Vezi ca moda mai inseamna si bratara de scoci transparent cu 3k euro ! Sau geanta de rafie la 5k ! Blugi gata rupti sau murdari !

#4658
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,446
  • Înscris: 14.09.2021
De draperii - uitați vilă la Cluj cu draperii lungi cum am scris eu. Se vede că draperiile sunt lungi.

https://deusimobilia...28e67a895c5.jpg

https://deusimobilia...28e69b27093.jpg

Și anunțul cu vila.

https://deusimobilia...cluj-napoca-472

Cei care vând draperii sunt proști că nu spun că doar la VILE draperiile trebuie și lungi și legate când sunt strânse.

Draperiile acum 80 de ani erau ca o BARIERĂ a curentului de aer care intra pe la uși și ferestre.

Nu erau să facă ÎNTUNERIC total.

Acum omul se mută la bloc și se VISEAZĂ ca la VILĂ și îl păcălește vânzătorul de draperii că e luxul luxului să ia draperii lungi.

Edited by anonimuI, 16 April 2024 - 19:38.


#4659
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,560
  • Înscris: 03.12.2021
Si eu tocmai ce am pus draperii noi, duse la croitor evident. Muream de caldura fara..

#4660
fun_fact

fun_fact

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 26.06.2020
Statistici ANCPI:
- martie 2024 minus 3.141 tranzactii
- martie 2023 minus 14.624 tranzactii

Edited by fun_fact, 16 April 2024 - 20:15.


#4661
vecim

vecim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.12.2023
Eu nu mai am de mulți ani perdele sau draperii ori alte cârpe pe la geamuri, jaluzele exterioare z90 și interior tot din aluminiu varioflex.

#4662
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,560
  • Înscris: 03.12.2021
Bun bun

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

6 user(s) are reading this topic

2 members, 4 guests, 0 anonymous users

scutarovik, vrajitoruldinoz

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate