Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Discuții imobiliare 2024

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
5990 replies to this topic

Poll: Intentii 2024 (191 member(s) have cast votes)

Doriti sa cumparati ceva in 2024?

  1. Da, un apartament (51 votes [26.70%])

    Percentage of vote: 26.70%

  2. Da, o casa (15 votes [7.85%])

    Percentage of vote: 7.85%

  3. Da, un teren (14 votes [7.33%])

    Percentage of vote: 7.33%

  4. Studiez in asteptarea unei minuni (46 votes [24.08%])

    Percentage of vote: 24.08%

  5. Nu (65 votes [34.03%])

    Percentage of vote: 34.03%

Vote Guests cannot vote

#3709
tesla_s3xy

tesla_s3xy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 14.08.2023

View Postvrajitoruldinoz, on 29 martie 2024 - 22:48, said:

Eu am avut toate interviurile din viata mea live. Si oricum am si eu ca tot omul un ipad, un telefon.

Aha deci ai si tu niste bunuri mobile care se depreciaza, asta dupa ce mi-ai "explicat" mie ce si cum. Deci n-ai iPad, telefon, masina de la firma cum imi explicai mie ca e bine contabiliceste. Sau nu le ai doar pe alea.

View Posttwotall, on 29 martie 2024 - 23:09, said:

Nu mi-am mai cautat de 15 ani job nou, sper sa nu fie nici de acum inainte cazul, dar daca noblesse oblige ma descurc, iau ipadul copilului.

Pai normal ca nu cauti job de ani de zile, despre asta era vorba nu despre eficienta contabila pe care v-ati concentrat voi. Golden handcuffs. Cum sa cauti alt job ca poate altul nu-ti ofera skodar-cotetzar alb-frigider, telefon huawei si rasnita de laptop Dell plin de keyloggers si care poate fi wiped peste noapte. Sa nu mai zic ca n-a dat patronu' si un iPad sa dai la copil, chiar in halu asta am ajuns?!

Edited by tesla_s3xy, 30 March 2024 - 00:03.


#3710
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 02.12.2021
Eu unul m am saturat de unii bogatasi din IT gen ' burta verde" alias Figo cu investitii  in bursa mari antreprenori dar zgaraie branza la origini.A pus un pariu cu mine si Leul cu dobanda la Euro,deja au trecut 6 luni.A pierdut lamentabil.Poate Leului ia trimis burbonul,eu am cerut la schimb in loc de vin de butururuga sa dea o shaorma de pomana unei babute amarate.Sunt multi cacanari,mari investitori pe bursa in teorie si muritori de foame la propriu.Va dati bogati in vile si Tesla ,dar va chinuiti sa va platiti facturile,nicidecum un pariu banal,multi dintre domniile voastre va dati in barci de 2k pe luna mancare si scoli private de alte nșpe k lunar,dar refuzati o shaorma sa va ramana bani de un sandwich cand stati pe hol cu desalatele sa le faceti impresie ca sunteti bogati cu bmv ul firmei.
Oare n are dreptate Kaii sau Vaccinatul sa tarasca perpedes prin rumegus pe opulenta?
Shame of you.

Edited by Roland74, 30 March 2024 - 00:51.


#3711
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021
Că tot scrie lumea de muncă pe aici - și eu mai muncesc dar rar cum se aude în înregistrarea asta.

#3712
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,170
  • Înscris: 21.06.2016

View Posttesla_s3xy, on 30 martie 2024 - 00:02, said:



Aha deci ai si tu niste bunuri mobile care se depreciaza, asta dupa ce mi-ai "explicat" mie ce si cum. Deci n-ai iPad, telefon, masina de la firma cum imi explicai mie ca e bine contabiliceste. Sau nu le ai doar pe alea.


Mie nu-mi da angajatorul nimic. Ca dacă mi-ar da chiloți și ar fi de calitate ok i-as folosi.
Ca doar aici era discuția, dați dea angajatorul și tu sa refuzi ca preferi sa ai “al tău”. Eu nu vreau sa am nimic al meu. Sau cat mai puțin.
Și sa stii ca dacă vine mâine interviul vieții și nu am încredere in laptopul de la munca și nu am nici o alta posesiune electronica, ies din casa, ma duc la primul magazin și îmi cumpar un iPad. Ca nu e o avere.

#3713
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,170
  • Înscris: 21.06.2016

Quote

care poate fi wiped peste noapte

Si calculatorul personal poate sa crape.
Aici trebuie sa fii putin atent. Daca laptopul de la munca e foarte restrictiv e clar ca nu o sa fie folosibil pentru lucruri personale. Dar daca nu e, e foarte convenabil sa ai totul ep un singur calculator. Stocarea nu ai decat sa o faci inc loud sau pe un NAS acasa.
Oricum e indicat sa fii cat mai independent de ha

#3714
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,170
  • Înscris: 21.06.2016
hardware am vrut sa scriu.

#3715
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 03.12.2021
Asa este, vrajitorul.



#3716
GabiS_ro

GabiS_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.04.2007

View PostanonimuI, on 30 martie 2024 - 01:12, said:

Că tot scrie lumea de muncă pe aici - și eu mai muncesc dar rar cum se aude în înregistrarea asta.

Nea Marine nu pari prea sănătos fizic după voce.
Posibil că terenul ăla mare să îl mănânce ăla care nici macar nu ți-a carat servieta cum ai făcut-o tu la alții. Iar dacă e așa ești și tu la fel de bogat sau sarac ca restul de aici, cu 2-5000 sau pe acolo.
Oricum cel care nu-ți cara servieta va sparge banii aia repede după ce va moșteni și-l va vinde și la preț mic, că vrea să scape repede de el și nu e in tara.

#3717
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021

View PostGabiS_ro, on 30 martie 2024 - 09:27, said:

Nea Marine nu pari prea sănătos fizic după voce.
Posibil că terenul ăla mare să îl mănânce ăla care nici macar nu ți-a carat servieta cum ai făcut-o tu la alții. Iar dacă e așa ești și tu la fel de bogat sau sarac ca restul de aici, cu 2-5000 sau pe acolo.
Oricum cel care nu-ți cara servieta va sparge banii aia repede după ce va moșteni și-l va vinde și la preț mic, că vrea să scape repede de el și nu e in tara.

La terenul mare eu am 20%, nevasta 15%, cumnata 50%, un străin 15%. Chiar dacă MURIM toți tot va fi moștenit terenul de copilul meu, nepotul meu și alt străin mai tânăr.

De sănătos sunt foarte sănătos la vârsta mea, chiar pot să alerg 4 km și am 80Kg la 1.85 înălțime.

Edited by anonimuI, 30 March 2024 - 10:03.


#3718
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021
Să spun cum am ajuns noi să avem firma aia că doar nu crede cineva că am făcut milioane și am luat-o.

A divorțat cumnata mea în altă țară și la divorț a primit firma asta, ea a fost măritată mai mult de 20 de ani cu un străin care a făcut afaceri în România.

După divorț ea a dat 20% mie în contul la niște bani, 15% lui sora ei, adică nevasta și 15% unui străin că ăsta în Israel primea comenzile pentru o fabrică a ei.

Adică străinul pentru 15% dintr-o firmă lua marfă în Israel la containere. Nu a mai mers de vreo 2 ani dar el are 15% cum a fost înțelegerea la început.

#3719
GabiS_ro

GabiS_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.04.2007
Oare merita sa stai jumătate de viață cu popriri că sa moștenească fiul 15% dintr-o firmă sau 20% dacă aveți partaj/divorț ptr datoriile alea in caz că se întâmplă ceva cu tine?
Și dacă se întâmplă și se alege cu procentele alea incep discuțiile și planurile de vânzare și procese. Poate vinde direct părțile sociale unuia.
Întreb și eu, nu dau cu parul, dar ori că ai teren de milioane pe care-l lași moștenire unuia care probabil îl va sparge repede, ori că nu-l ai cam tot aia mi se pare.
Felicitări pentru forma fizica. Din voce nu pare așa. Dacă e vorba de o tura de lac aia are ceva mai puțin de 4km, dar oricum e f bine.

#3720
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021
Datoria nu o poate plăti nici eu, nici nevasta, nici cumnata, străinul nu are treabă cu datoria.

Am tot făcut planuri cum să plătim fără să vindem ceva și nu a ieșit nimic.

Datoria e mică acum comparativ cu ce avem dar ar însemna să se vândă ceva și nu vrea nimeni să vândă.

De taxe și impozite pe firma aia se plătesc dintr-o chirie a unuia care are depozit de ceva.

Ca bani și profit nu produce nimic firma ca să poată fi strânși bani pentru datorie.

Trebuia o fabrică să producă minim 3 - 4 ani și tot profitul să îl dăm pentru datorie.

Nu a ieșit nimic și nici măcar nu mai discutăm de datoria aia, poate cândva vom avea bani să o plătim.

#3721
GabiS_ro

GabiS_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.04.2007
Înțeleg că există interdicție de înstrăinare pe teren și plătiți ceva eșalonări.
Poate se găsește un milionar pe aici sa cumpere din firma in schimbul datoriei.

#3722
the_lion_king

the_lion_king

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 10.02.2022
Voi înțelegeți ceva din ce zice "anonimul"? Eu chiar ma străduiesc sa pricep dar îmi este peste puterea mea de înțelegere.

#3723
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,873
  • Înscris: 02.12.2021

View Postthe_lion_king, on 30 martie 2024 - 12:34, said:

Voi înțelegeți ceva din ce zice "anonimul"? Eu chiar ma străduiesc sa pricep dar îmi este peste puterea mea de înțelegere.

Cetateanul ne povesteste despre o retea globala condusa de evrei care cumpara apartamente in Bucuresti,le inchiriaza la negru si in loc de bani,proprietarii sunt platiti cu pisici care la randul lor sunt ambalate in containere si trimise in China pentru a fi gatite in restaurantele de lux.Adica afaceristii aia castiga la doua capete,odata prin aprecirea pasivului,si a doua oara prin exportul bietelor patrupede .Dumnealui ne da de inteles ca capul tuturor acestor rautati e un june de 180 cm si 80 Kg care alearga fara nicio problema 4 km dar gafaie precum Bator din Fefeleaga cand sta in fotoliu si vorbeste la telefon.Pentru a nu se desconspira el foloseste adesea ghicitori pentru urmaritorii fideli.

Pana una alta,se zvoneste ca alt prieten de al nostru investitor,s a fript cu 100k euro la bursa din Toronto .Prezenta emisiunea "cum sa ti castigi independenta financiara" si a ratat vanzarea actiunilor Gabriel Resources si s a ales cu un kg de maculatura.Acum face scandal prin presa ca vrea sa l dea pe Ciolaku pe mana DNA ului pentru manipularea bursei

https://youtu.be/mMr...2pLAbC4Yb7Ofivs


https://www.bzi.ro/i...8#goog_rewarded

Edited by Roland74, 30 March 2024 - 15:34.


#3724
rue_baree

rue_baree

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 18.03.2007
Pixel, la tine acolo în zona e Tesla Supercharger? Ieși la un suc pe la 19:10?

Edited by rue_baree, 30 March 2024 - 16:09.


#3725
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 14.09.2021

View PostRoland74, on 30 martie 2024 - 15:27, said:

Cetateanul ne povesteste despre o retea globala condusa de evrei care cumpara apartamente in Bucuresti,le inchiriaza la negru si in loc de bani,proprietarii sunt platiti cu pisici care la randul lor sunt ambalate in containere si trimise in China pentru a fi gatite in restaurantele de lux.Adica afaceristii aia castiga la doua capete,odata prin aprecirea pasivului,si a doua oara prin exportul bietelor patrupede .Dumnealui ne da de inteles ca capul tuturor acestor rautati e un june de 180 cm si 80 Kg care alearga fara nicio problema 4 km dar gafaie precum Bator din Fefeleaga cand sta in fotoliu si vorbeste la telefon.Pentru a nu se desconspira el foloseste adesea ghicitori pentru urmaritorii fideli.


Ce a ajuns și aria asta.

#3726
pixel3cs

pixel3cs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 26.01.2007

View Postrue_baree, on 30 martie 2024 - 16:08, said:

Pixel, la tine acolo în zona e Tesla Supercharger? Ieși la un suc pe la 19:10?

Este la mall Selimbar dar azi nu sunt la SB. Am fost la Bucales si inainte cu 50km de capitala se simtea ca intru in Uniunea Sovietica. Pai cand am ajuns nu mai aveam dubii, US scria peste tot.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

5 user(s) are reading this topic

1 members, 3 guests, 1 anonymous users

mihand75

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate