Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

PSD - pro si contra

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
341 replies to this topic

#181
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,794
  • Înscris: 08.12.2006

View Postpasilla, on 10 iulie 2023 - 18:42, said:


Cred ca e util de citit si asta.
Am citit, creditul e acolo, BCR, 130000 lei. Intrebarea este, totuși, ce dr.Acu cauta individul asta în CA la metrorex și CFR marfa. Nu ma interesează ce studii are, poa sa fie doctor în transport feroviar, poa sa fie geniu, nu are experienta necesara sa fie acolo.

#182
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 06.01.2009
vad ca toate trompetele propagandei ruse il injura pe Banescu ca a avut tupeul sa se ia de Firea. Interesant...

#183
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postantinari, on 10 iulie 2023 - 18:51, said:

ce dr.Acu cauta individul asta în CA la metrorex și CFR marfa.

Daca nu era el, era altul. De obicei că sa ajungi in astfel de CA-uri trebuie să deții ceva competente, mă îndoiesc sincer că tipul nu le-ar avea.

#184
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostBucifon, on 10 iulie 2023 - 18:58, said:

De obicei că sa ajungi in astfel de CA-uri trebuie să deții ceva competente, mă îndoiesc sincer că tipul nu le-ar avea.
Orice fel de competente utile celor care te numesc., nu legate de domeniu.

#185
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postantinari, on 10 iulie 2023 - 18:40, said:

În articol scrie ca a luat mașina pe credit.

Pai vedeți? Ce mare brânză ii sa îți iei un credit și să ai o Tesla?

#186
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,794
  • Înscris: 08.12.2006

View PostBucifon, on 10 iulie 2023 - 18:58, said:

că sa ajungi in astfel de CA-uri trebuie să deții ceva competente, mă îndoiesc sincer că tipul nu le-ar avea.
Cu siguranță. Ia să-l întrebi ce e ala boghiu, sa ne spui și noua ce ți-a răspuns :)

View Postpasilla, on 10 iulie 2023 - 19:00, said:


Orice fel de competente utile celor care te numesc., nu legate de domeniu.
Eu am auzit ca singura cerință e sa știe tabla împărțirii....

#187
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postantinari, on 10 iulie 2023 - 19:03, said:


Cu siguranță. Ia să-l întrebi ce e ala boghiu, sa ne spui și noua ce ți-a răspuns :)

Dă-mi un motiv bun pentru care am face telefonul fără fir când dumneata îl poți întreba direct pe 544, datele de contact pentru acele CA-uri ar trebui sa fie publice.

#188
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,794
  • Înscris: 08.12.2006

View PostBucifon, on 10 iulie 2023 - 19:08, said:

Dă-mi un motiv bun pentru care am face telefonul fără fir când dumneata îl poți întreba direct pe 544, datele de contact pentru acele CA-uri ar trebui sa fie publice.
Dupa cum i-ai apreciat presupusele competente pare ca îl cunoști. Nu vreau sa cred ca trolezi... Sau am citit eu greșit și are 28 de ani experienta în management transport feroviar?!? Dacă asa e, îmi cer scuze.

Edited by antinari, 10 July 2023 - 19:15.


#189
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,854
  • Înscris: 13.10.2003

View PostBucifon, on 10 iulie 2023 - 18:58, said:



Daca nu era el, era altul. De obicei că sa ajungi in astfel de CA-uri trebuie să deții ceva competente, mă îndoiesc sincer că tipul nu le-ar avea.

Ai idee ,,cat de bine" functioneaza Metrorex sau CFR marfa?
Cred ca nu are rost sa-ti pun link-uri eventual de pe site-ul MF...
Sunt in buda asa zic cifrele, ca sa te scutesc de cautari.
Apropo, stii ca CFR marfa a scos la licitatie nu demult vagoane si locomotive cu pret de prima strigare vreo 160 de milioane de euro dand termen de depunere a ofertelor vreo saptamana, lucru imposibil ptr orice cumparator serios. Adica na, trebuie sa verifici o multime de active rasfirate pe intreg teritoriul tarii, sa discuti cu banci, asiguratori, clienti, etc
Asta inseamna ca nimeni serios nu se apropie si se va vinde la cea mai buna oferta data de cine trebuie. Cat anticipezi ca va fi tunul?

Asa se fac banii adevarati fratele meu. Tu ai plecat din tara sa faci un ban rotund si cinstit, altii ca mine am ramas aici sa dam cu sapa si sa platim taxe iar smecherii dau tunuri ptr ca pot.

Edited by radumiki, 10 July 2023 - 19:17.


#190
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,794
  • Înscris: 08.12.2006

View Postradumiki, on 10 iulie 2023 - 19:14, said:

Apropo, stii ca CFR marfa a scos la licitatie nu demult vagoane si locomotive cu pret de prina strigare vreo 160 de milioane de euro dand termen de depunere a ofertelor vreo saptamana, lucru imposibil ptr orice cumparator serios. Adica na, trebuie sa verifici o multime de active rasfirate pe intreg teritoriul tarii, sa discuti cu banci, asiguratori, clienti, etc
Asta inseamna ca nimeni serios nu se apropie si se va vinde la cea mai buna oferta data de cine trebuie.
O săptămână e mult, și-a asumat un risc inutil. Putea sa publice vineri cu termen trei zile calendaristice :)

#191
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Dragii mei, 9000Ron respectiv 5000 anual, repet, ANUAL, ca membru în CA-urile alea doua vi se par niște venituri pentru care sa facem caz? Niște venituri pentru care sa merite deranjul? :)

Nu mai calculez cat vine pe lună că ajungem să ne întristăm.

Edited by Bucifon, 10 July 2023 - 19:18.


#192
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,794
  • Înscris: 08.12.2006

View PostBucifon, on 10 iulie 2023 - 19:18, said:

Niște venituri pentru care sa merite deranjul? :)
Ai dreptate, norocul nostru ca se sacrifica junele pesedist, nu mai trebuie sa ne deranjam noi...

#193
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostBucifon, on 10 iulie 2023 - 19:18, said:

Dragii mei, 9000Ron respectiv 5000 anual, repet, ANUAL, ca membru în CA-urile alea doua vi se par niște venituri pentru care sa facem caz? Niște venituri pentru care sa merite deranjul? Posted Image
Esti naiv, daca ai impresia ca asta e miza.

#194
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postradumiki, on 10 iulie 2023 - 19:14, said:

Ai idee ,,cat de bine" functioneaza Metrorex sau CFR marfa?

Metrorex-ul nu are cum sa meargă bine atâta timp cât veniturile sunt strangulate de tot felul de subvenții și limitări ale prețurilor biletelor. Nu poți să te dezvolți având un biloi legat de picior

Referitor la CFR marfă performanta nu știu dacă nu are legătură, printtr altele, și cu calitatea infrastructurii feroviare

Edited by Bucifon, 10 July 2023 - 19:26.


#195
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,854
  • Înscris: 13.10.2003
Indemnizatia aia de sedinta CA este praf in ochi, maruntis.
Tu nu ai priceput de ce tunuri vorbim care se fac cu acordul CA al companiei?
Sigur, baiatul e tinerel, nu o sa ia un % mare ptr ca sunt multi peste el in ierarhie insa a depasit stadiul de invatacel, oamenii se bazeaza pe el altfel nu-l plasau in 4 functii cheie.


#196
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,902
  • Înscris: 27.06.2006

View PostBucifon, on 10 iulie 2023 - 19:18, said:

Dragii mei, 9000Ron respectiv 5000 anual, repet, ANUAL, ca membru în CA-urile alea doua vi se par niște venituri pentru care sa facem caz? Niște venituri pentru care sa merite deranjul? :)

Nu mai calculez cat vine pe lună că ajungem să ne întristăm.

Nu trebuie să primească nici un leu fiindcă nu are competențe să administreze societățile respective.

Ma întreb: incompetenții ăștia, numiți politic în diverse consilii de administrație, cotizează la partid cu un anumit procent din banii primiti și cam care este acel procent?

Edited by gabicen, 10 July 2023 - 19:28.


#197
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,854
  • Înscris: 13.10.2003

View PostBucifon, on 10 iulie 2023 - 19:26, said:



Metrorex-ul nu are cum sa meargă bine atâta timp cât veniturile sunt strangulate de tot felul de subvenții și limitări ale prețurilor biletelor. Nu poți să te dezvolți având un biloi legat de picior

Referitor la CFR marfă performanta nu știu dacă nu are legătură, printtr altele, și cu calitatea infrastructurii feroviare

Acuma te intreb la modul serios: tu ai administrat o firma sau ceva de genul la viata ta sau ai fost tot timpul angajat?
Pana la urma nu conteaza, ce parere ai, cum ar evolua compania la care esti angajat si-ti iei salariu daca ar fi condusa de niste incompetenti? Stii tu,  habarnisti si hoti care ar fura din firma si i-ar durea la baston de noi proiecte, dezvoltare, angajati, etc?

#198
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,302
  • Înscris: 14.09.2004

View PostImperathor, on 10 iulie 2023 - 18:34, said:

In 5 ani lucrati a strans de-o Tesla... si de concedii exotice... si de alte acareturi... totul din salariul de bugetar!

Doar pesedistii pot crede asa ceva! Posted Image
Si Zbucifon. Sau este tot pesedist?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate