Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

Djokovici - sportivul care s-a modelat singur

* * - - - 10 votes
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#91
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,297
  • Înscris: 17.08.2022

 Fane, on 14 iunie 2023 - 12:02, said:

Vio, ii trebuie si astuia o statuie cam cum sustineai ca-i trebuie o statuie lu’ ceasca?

Nu statuie , bust sau macar o placa, la intrarea in Metroul  de care  beneficiaza sute de milioane de romani an de an.

----------------------

in rest, ia de aici cu unt pe paine....

 kriiss, on 14 iunie 2023 - 07:20, said:

Nu și Djokovici! Fie că vorbim despre vaccinare (a refuzat să-și ia dozele), despre părerile sale politice legate de Kosovo (cum îndrăznește să le aibă?!) sau preocuparea sa pentru modul în care sunt tratați jucătorii de tenis (cum își permite să vorbească în numele lor?!), Novak a fost mereu prezent, disponibil, atingând chiar absurdul, uneori. Dar a acceptat să-și pună pielea la bătaie."


#92
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,422
  • Înscris: 05.06.2002
a construit ceausescu metroul?

#93
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,297
  • Înscris: 17.08.2022

 iladi, on 14 iunie 2023 - 09:38, said:

Un jucator de pus in rama



Este atat de comod cat timp nu am simtit-trait, marea tensiune a unui turneu stresant, a unor meciuri de ore,
a unor mize ce inseamna 10 de ani de munca linista a noastra....
a unor adevrsari care si ei au cautat sa scoata din echilibru adversarul....
Si mai ales cu propriile rachete , cumparate din banii proprii....

Inteleg reprosurile.
Sunt justificate.
Dar nu esentiale

Edited by vio69c, 14 June 2023 - 13:44.


#94
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,513
  • Înscris: 29.04.2008

 vio69c, on 14 iunie 2023 - 13:43, said:

Si mai ales cu propriile rachete , cumparate din banii proprii....

Poate tu Posted Image

#95
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,297
  • Înscris: 17.08.2022

 iladi, on 14 iunie 2023 - 13:52, said:

Poate tu Posted Image



Da, am cumparat si eu ceva rachete, unele bunicele. Nu pentru mine.
Da am insotit pe cineva pana aproape de sus, apoi a clacat, psihic si chiar fizic.
Intrecerea, mai ales in sporturile individuale, tenisul printre ele, este dura, miza este mare.
Familiile pun la bataie si ce nu au ca sa dezvolte talentul nativ al unui copil.
Platesc echipament, antrenor, drumuri, cazari, sali de sport, si cate si mai cate....


PS
Ce "eu".....nu am prea inteles

Edited by vio69c, 14 June 2023 - 14:09.


#96
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,513
  • Înscris: 29.04.2008

 vio69c, on 14 iunie 2023 - 14:08, said:


PS
Ce "eu".....nu am prea inteles


- Ce ai pățit la ochi?
- M-a lovit nevasta...
- De ce?
- I-am vorbit cu "tu".
- Pfff, dar ce fel de relație aveți de te-a lovit pentru atâta lucru?
- Pai aseară, când mâncam, mi-a zis: "Știi, noi n-am mai făcut dragoste de 3 luni".
La care eu i-am răspuns:
- Poate tu ...


Esti foarte naiv daca tu crezi ca Djokovic sau alti tenismeni de rang dau macar un cent pe rachetele cu care joaca. Sau pentru orice alta parte de echipament. Primesc bani ca sa joace cu ele. Asa, ca fapt divers, parte din ei nici macar nu joaca cu marcile respective de rachete, ci sunt doar vopsite in culorile respective.

#97
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,297
  • Înscris: 17.08.2022

 iladi, on 14 iunie 2023 - 14:23, said:



Esti foarte naiv daca tu crezi ca Djokovic sau alti tenismeni de rang dau macar un cent pe rachetele cu care joaca

Eu am vorbit de rangul pe care il cunosc eu.
Si il cunosc pe Tsitsipas de acum 12 ani cand parintii si-au vandut casa ca plece la Academia din Anglia
Cand mama lui statea cu orele la teren si ii facea observatie ca e neglijent cu rachetele...."au costat multi bani"

#98
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,513
  • Înscris: 29.04.2008

 vio69c, on 14 iunie 2023 - 14:33, said:


Si il cunosc pe Tsitsipas de acum 12 ani cand parintii si-au vandut casa ca plece la Academia din Anglia


Poate te referi la al Tsitipas, Viorico Posted Image :

Tsitsipas began taking lessons at Tennis Club Glyfada near Athens at the age of six, and has continued to train there.[12][16] His father has always served as his primary coach, and he formally studied tennis coaching at the University of Athens to help train his children.[10][15][17] In 2015, Tsitsipas also began training at the Patrick Mouratoglou Academy, splitting time between France and Greece during this period.[18][19][20]

Pe bune, ori isi spune cuvantul varsta, ori "le incurci" ca la Ploiesti. Nu e prima data pe topic cand dai cu bota in balta.

#99
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,297
  • Înscris: 17.08.2022

 iladi, on 14 iunie 2023 - 14:43, said:

Poate te referi la al Tsitipas, Viorico Posted Image :


Ma refer la cine ma refer...nu-mi spune de Glyifada sau de Varkiza unde era Chatzinikoloaou Tennis Academy
ca am ars zeci de ore acolo langa teren cand o duceam pe nepoata mea.
Care juca cu Petros pe atunci, un bun talent si el, dar nu la inaltimea lui Tsitsipas...
Ore statea pe terasa la cafea si mama lor, care mult a pompat in Petros, dar nu a reusit sa il aduca mai aproape de varf
Tatal, care l-a luat in obiectiv numai pe Stefanos,  era plecat ba in Franta , ba in Anglia.


[ interesant ca atunci cand cineva vrea sa jigneasca ataca varsta.....
te asigur ca ma simt foarte confortabil ]

Edited by vio69c, 14 June 2023 - 17:47.


#100
Wilee_Coyote

Wilee_Coyote

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 13.08.2021

 Moinesti72, on 14 iunie 2023 - 08:48, said:

Un mare jucator cu un caracter infect.
Ca Maradona.
Depinde de gust si de valorile fiecaruia. Pentru tine e un jucator infect, ca si Maradona, pentru altii e un jucator cu coloana vertebrala si un model, nu neaparat ca Maradona.
Despre Maradona putem sustine ca avea un caracter infect pentru ca a dat acel gol cu mana si nu a recunoscut, a fost un moment care nu i-a facut cinste deloc, apoi a fost viata particulara plina de cocaina care la fel nu i-a facut cinste. Ai putea sa mentionezi un moment in care Djokovic a facut ceva asemanator golului dat cu mana de Maradona? A avut si are Djokovic o viata nesportiva si imorala in afara terenului?

 g1102, on 14 iunie 2023 - 12:19, said:

LOL, da îl eclipsează pe Nadal 2023, corect.
Nadal 2008, aflat  înainte de prima accidentare ar șterge cu alcaraz pe jos .
Nadal 2008 vs Alcaraz 2023 la RG, castiga Alcaraz in 3 seturi. Nu poti compara nivelul tenisului din 2008 cu cel din 2023, vorbim de un progres de 15 ani.
Nu stiu daca iti amintesti dar in 2009 Nadal a pierdut in semifinale in fata lui Soderling.

#101
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 06.06.2005
Eu cred ca Nadal neaccidentat (la orice varsta)  ar fi sters pe jos  cu Alcaraz pe zgura. Dar e doar o parere , nu poate fi probata :).
Altfel mi se pare cam un pic umflat Alcaraz asta , chiar sunt curios cum evolueaza in continuare. E bun fara discutie dar sa nu moara speranta.

#102
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,306
  • Înscris: 17.01.2012

 Kiddosu, on 14 iunie 2023 - 08:56, said:


... numa sa il scoata din ritm pe adversar....si a facut de multe ori asta.

„scopu' scuză mijloacele”... cică :(

#103
g1102

g1102

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 17.07.2018

 Wilee_Coyote, on 14 iunie 2023 - 20:59, said:


Depinde de gust si de valorile fiecaruia. Pentru tine e un jucator infect, ca si Maradona, pentru altii e un jucator cu coloana vertebrala si un model, nu neaparat ca Maradona.
Despre Maradona putem sustine ca avea un caracter infect pentru ca a dat acel gol cu mana si nu a recunoscut, a fost un moment care nu i-a facut cinste deloc, apoi a fost viata particulara plina de cocaina care la fel nu i-a facut cinste. Ai putea sa mentionezi un moment in care Djokovic a facut ceva asemanator golului dat cu mana de Maradona? A avut si are Djokovic o viata nesportiva si imorala in afara terenului?


Nadal 2008 vs Alcaraz 2023 la RG, castiga Alcaraz in 3 seturi. Nu poti compara nivelul tenisului din 2008 cu cel din 2023, vorbim de un progres de 15 ani.
Nu stiu daca iti amintesti dar in 2009 Nadal a pierdut in semifinale in fata lui Soderling.

Deci Nadal 2022 la 35 îl bate pe Alcaraz pe suprafața dura(Indian Wells) și îl bate la 34 de ani ,la Madird (2021), ii da un 6-1 în setul 2 la Madrid(2022) ,dar Nadal 2008 , care îl bate pe Federer ,la apogeu ,pe suprafața favorita, iarba(Wimbledon), ar lua 3-0 de la alcaraz în 2023?

Ție nu ți se pare nimic aberant în ce ai scris?

Edited by g1102, 15 June 2023 - 10:36.


#104
Wilee_Coyote

Wilee_Coyote

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 13.08.2021

 kriiss, on 15 iunie 2023 - 08:16, said:

Eu cred ca Nadal neaccidentat (la orice varsta)  ar fi sters pe jos  cu Alcaraz pe zgura. Dar e doar o parere , nu poate fi probata Posted Image.
Altfel mi se pare cam un pic umflat Alcaraz asta , chiar sunt curios cum evolueaza in continuare. E bun fara discutie dar sa nu moara speranta.
Sa speram ca va fi probata.
N-are cum sa moara speranta din ce moment e castigator de US open

Edited by Wilee_Coyote, 15 June 2023 - 13:15.


#105
Wilee_Coyote

Wilee_Coyote

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 13.08.2021

 g1102, on 15 iunie 2023 - 10:34, said:

Deci Nadal 2022 la 35 îl bate pe Alcaraz pe suprafața dura(Indian Wells) și îl bate la 34 de ani ,la Madird (2021), ii da un 6-1 în setul 2 la Madrid(2022) ,dar Nadal 2008 , care îl bate pe Federer ,la apogeu ,pe suprafața favorita, iarba(Wimbledon), ar lua 3-0 de la alcaraz în 2023?

Ție nu ți se pare nimic aberant în ce ai scris?
Ai uitat sa spui de ultimul meci pe zgura intre cei doi de anul trecut de la Madrid, dupa care Nadal a castigat RG, deci nu poti sa spui ca Nadal nu era in forma sportiva maxima. Intre timp a mai trecut un an si Alcaraz are 20 de ani, eu cred ca conteaza, tu ce crezi?

Nu, nu are de ce sa-mi fie rusine, mai ales pentru ca Nadal din 2022 l-ar fi distrus pe Nadal din 2008!

In 1990 George Foreman dupa revenirea in box a fost la David Letterman show si la un moment dat e intrebat "cine e mai bun tanarul George Foreman sau batranul George Foreman?" iar George Foreman a raspuns ca old Foreman e mult mai bun decat tanarul Foreman.

#106
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,297
  • Înscris: 17.08.2022
Favorit la Winbledon.
Dar trebuie sa ii dau dreptate si lui @Iladi....
alaturi de cei care prefera pachetul intreg -sportiv+calitati morale+ modestie

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/A6hLzoMdhsk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by vio69c, 16 June 2023 - 09:12.


#107
Wilee_Coyote

Wilee_Coyote

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 13.08.2021
Sa speram ca anul acesta Nole va realiza Grand Slamul, adica va castiga toate cele 4 titluri intr-un singur an. Ar fi o performanta unica ce ar intari faptul ca este cel mai mare jucator din era moderna a tenisului, adica de la infiintarea ATP.

#108
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,297
  • Înscris: 17.08.2022
Puteai sa te astepti de la englezi sa fie marlani cu favoritul nr 1....
Djokovici a fost exclus din afisul de promovare sub sloganul "Intotdeauna ca niciodata inainte".
Organizatorii s-au laudat cu materialul promotional, doar ca..... Novak Djokovic, castigator a sapte trofee la Wimbledon, lipseste de pe afis.
In plus, marele campion sarb  a aparut doar o secunda in videoclipul de promovare.

Djokovic nu a fost niciodata rasfatatul publicului.
Indiferent de locul unde a jucat, sarbul a avut mereu inamici in tribune
si nu de putine ori a intrat in conflict cu publicul.

Ploaia care a amanat cateva neciuri l-a suparat.
Ca atare a ajutat organizatorii stergand  terenul ud cu prosopul lui.....!!!

"Iarba pur si simplu nu voia sa usuce. Ne-am intors pe teren de mai multe ori, luam cate o pauza de 10-15 minute, dar nu erau imbunatatiri sesizabile. Am luat prosopul si am incercat sa ajut si eu. O sa le cer celor de la Wimbledon sa ma plateasca pentru noul meu job"

Attached File  3737659-76043108-2560-1440 (1).jpg   127.11K   6 downloads

Edited by vio69c, 07 July 2023 - 21:08.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate