Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Promisiunile și realizările primarului Dominic Fritz

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1653 replies to this topic

#1045
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,215
  • Înscris: 28.07.2008
Va sta in gât decizia judecatoreasca?

#1046
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,839
  • Înscris: 23.04.2007

View PostGlCA_Contras, on 10 aprilie 2023 - 09:27, said:

are steagul Germaniei la primarie?
La data din poza ... era acolo ... la ora asta ... habar n-am Posted Image

... si n-am curaj sa ma duc sa verific ... exista riscu' sa-mi pice un catarg din ala in cap  Posted Image

Attached Files



#1047
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,854
  • Înscris: 13.10.2003
Ce zice Fritz pe pagina lui de FB.
Nu mai am ce comenta eu, omul explica bine:

,,Un nou pseudo-scandal a umplut golul de idei al coaliției naționaliste din Timișoara. E o pildă edificatoare despre cum se fabrică isterie pe baza unor sentimente legitime de patriotism - și cum se vor duce campaniile electorale în 2024.
Ce au în comun AUR, Antena 3, PNL, PSD și prefectul PSD de Timiș? Toți m-au atacat în ultimele zile pentru o știre falsă, bineînțeles cu subînțelesurile xenofobe obligatorii.
Știrea falsă este că eu aș fi semnat o dispoziție care ar dispune să se demonteze trei catarge din Timișoara pe care este arborat steagul României.
Corect este că există o propunere a aparatului de specialitate al Primăriei, într-un ”referat de aprobare”, care îmi aduce la cunoștință că sunt mai multe construcții ilegale pe domeniul public care, conform legii, trebuie desființate. Referatul, un document strict intern și care de la sine nu produce efecte, a ajuns în presă înainte să ajungă pe biroul meu sau să semnez eu vreo dispoziție. (Surpriză: toți semnatarii referatului sunt români!)
Bineînțeles că știrea falsă că primarul neamț vrea să dea jos tricolorul era prea tentantă pentru a fi supusă rigorii realității, și toți s-au întrecut în apropouri. PSD Timiș îmi urează „Frohe Ostern” la sfârșitul atacului lor, subliniind astfel, în ziua Paștelui catolic, că nu sunt nici român, nici ortodox. Un consilier local PNL îmi reproșează că aș fi „umilit orașul care m-a primit cu brațele deschise” și repetă minciuna veche că eu aș fi arborat în fața primăriei steagurile altor state, deși ele au fost puse acolo cu mult timp înainte să ajung eu primar. Prefectul PSD preia tema, vrea să trimită ”o echipă mixtă de control”, deși putea foarte ușor să controleze câte dispoziții am dat eu pe această speță (adică zero), că doar la Prefectură le trimit după ce le semnez. Ori nu știe, ori minte, oricum niciuna din variante nu-l flatează.
Revenind la catarge, mă uimește nonșalanța cu care auto-declarații iubitori de țară trec peste faptul că sunt amplasate ilegal, fără autorizație de construire. Și asta într-un oraș în care un alt simbol al patriotismului local prost înțeles, o poartă de intrare amplasată tot așa fără autorizație și căzută la prima furtună, a omorât în 2017 un cetățean al acestei țări. S-a deschis un dosar penal, dar pare-se că deschis a rămas.
Cine vrea ca un tricolor să fie arborat pe o construcție care nu respectă tocmai legea țării pe care steagul vrea s-o onoreze? Libertate (albastru) - Dreptate (galben) - Frăție (roșu) pe un catarg care sfidează dreptul și pune siguranța cetățenilor în pericol? Ce fel de patriotism e asta?
Iubesc steagul României. Îl port cu mândrie și speranță și mă bucur să-l văd arborat în oraș tocmai pentru că eu cred în valorile pe care le exprimă. Nu îl folosesc pentru propagandă politică ieftină. Iau în serios obligațiile mele ca primar și nu mă las intimidat de nimeni în aplicarea legii.
Voi studia documentele transmise de colegi și voi analiza dacă există o variantă legală și sigură pentru ca aceste catarge puse în 2019 să rămână. Indiferent de soarta catargelor, tricolorul României, la fel ca steagul Uniunii Europene, va sta mereu în locul pe care îl merită: fluturând cu mândrie pe străzile Timișoarei.''

#1048
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,839
  • Înscris: 23.04.2007

View Postradumiki, on 10 aprilie 2023 - 10:02, said:

PSD Timiș îmi urează „Frohe Ostern” la sfârșitul atacului lor, subliniind astfel, în ziua Paștelui catolic, că nu sunt nici român, nici ortodox.
Oare nea Fritz sufera de mania persecutiei ?

View Postradumiki, on 10 aprilie 2023 - 10:02, said:

Ce zice Fritz pe pagina lui de FB.
Pai ce drac sa mai zica si el ... daca n-a fost suficient de dibaci ca sa evite scandalu'  Posted Image

PS - evident ... adevaru' e ... ca de obicei ... la mijloc ...

Edited by adrian_r5, 10 April 2023 - 10:30.


#1049
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,854
  • Înscris: 13.10.2003

View Postadrian_r5, on 10 aprilie 2023 - 10:22, said:

PS - evident ... adevaru' e ... ca de obicei ... la mijloc ...

In cazul asta nu e la nici un mijloc, E disperare mare la pesedisti - care nu au oricum nici o sansa ca de obicei la Timisoara si la penelisti care sunt intr-o digringolada totala pe plan local (nu ca pe plan national ar sta mai bine).
Problema lor e ca Fritz a inceput sa livreze pe langa ca a destructurat grupuri ale mafiei lor politice de unde sifonau aia bani. In acelasi timp astia nu livreaza nimic concret decat scandaluri interne sau fumigene nationaliste care prind la cei saraci cu duhul.

Edited by radumiki, 10 April 2023 - 10:37.


#1050
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,246
  • Înscris: 21.03.2020
PS  -deci o alta "stire" falsa aruncata pe piata de aurolaci... nimic surprinzator Posted Image

Edited by GlCA_Contras, 10 April 2023 - 10:48.


#1051
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,839
  • Înscris: 23.04.2007

View Postradumiki, on 10 aprilie 2023 - 10:36, said:

Problema lor e ca Fritz a inceput sa livreze
ce livreaza ?

View Postradumiki, on 10 aprilie 2023 - 10:36, said:

a destructurat grupuri ale mafiei lor politice de unde sifonau aia bani
poti da un exemplu concret ?

#1052
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,246
  • Înscris: 21.03.2020

View Postadrian_r5, on 10 aprilie 2023 - 10:58, said:

ce livreaza ?


poti da un exemplu concret ?
Livreaza civilizatie- daca stii sa citesti ia aici si alege cate exemple vrei:

https://www.facebook...r/?locale=ro_RO

#1053
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,794
  • Înscris: 08.12.2006

View Postradumiki, on 10 aprilie 2023 - 10:02, said:

un document strict intern și care de la sine nu produce efecte, a ajuns în presă înainte să ajungă pe biroul meu sau să semnez eu vreo dispoziție.
Asta e caz de demitere din functia publica a vinovatului. Nu ar trebui lăsat asa.

View Postadrian_r5, on 10 aprilie 2023 - 10:58, said:

ce livreaza ?
Administrație publica eficienta în folosul cetățenilor. Respect! A reușit sa reabiliteze mitul distrus de herr Iohannis :)

#1054
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,839
  • Înscris: 23.04.2007
Niste paie pe foc  -  Dominic Fritz nu a purtat tricolorul la deschiderea oficială a Capitalei Culturale Europene


View PostGlCA_Contras, on 10 aprilie 2023 - 11:16, said:

Livreaza civilizatie- daca stii sa citesti ia aici si alege cate exemple vrei:
Gargara de pe "feisbuc" e una ... mizeria din Timisoara e alta.
Tu continua sa bati cimpii ... sa avem si noi de cine ride.

View Postantinari, on 10 aprilie 2023 - 11:27, said:

Administrație publica eficienta în folosul cetățenilor. Respect!
Poti spune si ceva concret sau doar demagogie ?

Edited by adrian_r5, 10 April 2023 - 11:50.


#1055
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,246
  • Înscris: 21.03.2020
Bandana tricolora, esarfa tricolora, petlite tricolore, insigne tricolore, stelute tricolore, cocarde tricolore, un steag tricolor in fund si mai ce trebuie sa poarte Fritz ca sa faca treaba buna in acceptul vostru?

Posted Image

#1056
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,838
  • Înscris: 03.10.2014
Pfoa o buda publica din parc era problema!

#1057
Skyler-ftw

Skyler-ftw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 28.02.2008
Unii timisoreni sunt cam netezi pe creier, il regreta pe Robu care a omorat oameni prin incompetenta lui in locul unuia care incearca sa repare ce a facut papagalul ala de primar.

#1058
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,794
  • Înscris: 08.12.2006

View Postadrian_r5, on 10 aprilie 2023 - 11:47, said:

Poti spune si ceva concret sau doar demagogie ?
Citește topicul acesta. Am și criticat, am și lăudat, după cum am considerat ca a fost cazul.

#1059
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,246
  • Înscris: 21.03.2020
Omu vrea exemple concrete, nu vorbe uslamiste... De aia nici nu voteaza USL sau patrihoti de carton Posted Image

#1060
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,839
  • Înscris: 23.04.2007

View Postelef, on 10 aprilie 2023 - 11:56, said:

Pfoa o buda publica din parc era problema!
Sa intelegem ca tie iti place ?

View Postantinari, on 10 aprilie 2023 - 12:09, said:

Am și criticat, am și lăudat, după cum am considerat ca a fost cazul.
Posted Image

View PostSkyler-ftw, on 10 aprilie 2023 - 11:57, said:

Unii timisoreni
il regreta pe Robu
In contextu' topicului de fata ... ce mesaj vrei sa ne transmiti ?

#1061
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,838
  • Înscris: 03.10.2014
Nu prea ma omor dupa budele "ecologice" , dar mi se pare infinit mai folositoare decat steagurile alea.

#1062
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,215
  • Înscris: 28.07.2008

View Postadrian_r5, on 10 aprilie 2023 - 11:47, said:


Poti spune si ceva concret

Poftim! Anunta-l si pe Bucifon

https://www.tion.ro/...2022complet.pdf

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate