Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...

Ranjetul la oameni
 recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...
 Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare
 

Telefon 800-1200lei

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#55
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Chinezării 🤡

realme 6s le bate pe toate. 👍

#56
BoyMadD

BoyMadD

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.02.2021
Samsung Galaxy M31 64GB l am cumpărat de pe telefonultau cu 970 de lei. Recomand ecran mare, baterie mare numai buna de Facebook toată ziua. Recomand sa te uiți peste el până mai este la ofertă

#57
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 29.01.2008
Realme 7 pro, ecran amoled, dimensiuni civilizate (nu cărămidă), rezistent la stropire cu apă, sistem de operare curat, rulează fluent, poze bune, autonomie bună, încărcare 65W, semnal mai bun decât la Samsungul S7 al soției pe care l-a înlocuit (în casă erau locuri unde cu S7 avea probleme cu semnalul de la Vodafone, acum nu mai are). Vine cu folie de plastic preaplicată și cu husă de silicon în cutie. 1199 lei la emag și la alții.

Edited by alin2pas, 11 February 2021 - 09:38.


#58
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Gigaset GS4 (baterie schimbabila, fabricat in Germania).

#59
lyanna

lyanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 02.09.2007

 lyanna, on 07 februarie 2021 - 14:25, said:

S-a cantat bingo! Am facut comdanda de Moto G 5G Plus

Mersi frumos pentru ajutor!

#60
StefanN1234

StefanN1234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 21.04.2020

 calbog, on 08 februarie 2021 - 15:00, said:

Chinezării 🤡

realme 6s le bate pe toate. 👍
Mi a venit ieri telefon ul asta.
Nu stiu de ce îl lauda toți atâta.
Nu are nimica special, nici măcar ecranul.

#61
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 29.01.2008
Oamenii au diferite preferințe și necesități, ce îmi place mie sau altora nu e necesar să-ți placă sau să ți se potrivească și ție. Te gândești la ce vrei să folosești telefonul, cauți review-uri pe gsmarena, notebookcheck, mi bi li ssi mo, kimovil, vezi părerile utilizatorilor pe SP, emag, altex etc și alegi, dacă găsești modelul într-un magazin fizic să îl iei efectiv în mână e mai bine.

Edited by alin2pas, 12 February 2021 - 11:03.


#62
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013

 StefanN1234, on 11 februarie 2021 - 20:39, said:


Mi a venit ieri telefon ul asta.
Nu stiu de ce îl lauda toți atâta.
Nu are nimica special, nici măcar ecranul.
Dai retur.

#63
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Ia un Xiaomi redmi note 8t și o anunți că xiaomi a fost cumpărat de americanii de la apple

#64
Florin94321

Florin94321

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2017

 calbog, on 07 februarie 2021 - 11:04, said:

Iphone 6s , iPhone SE primul model. Sigilat de pe olepix ? Ai garanție 1 an internațională.
Pai si asta nu e chinezarie???? Uitate pe spate la telefon sa vezi unde e facut..... Si initiatorul spunea clar ca nu vrea chinezarie lol :))))

#65
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,161
  • Înscris: 16.04.2007
Samsung a41

#66
Lexon

Lexon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,610
  • Înscris: 07.08.2011
Motorola Moto G9 Plus e o alegere buna dar numai daca poate sa treaca peste amanuntul ca nu are LED de notificare. Pentru unii conteaza f mult!

#67
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

 Florin94321, on 10 martie 2021 - 16:14, said:

Pai si asta nu e chinezarie???? Uitate pe spate la telefon sa vezi unde e facut..... Si initiatorul spunea clar ca nu vrea chinezarie lol Posted Image)))

Daca tu crezi ca tara unde se asambleaza produsul este si producator esti in mare eroare.
Este o cutuma ca sigla "Made in ...." sa reprezinte locul unde a fost facuta ultima asamblare.

In eroare esti si cu 6S si SE: amandoua asamblate in India.

#68
Florin94321

Florin94321

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 23.02.2017

 breitner, on 13 martie 2021 - 08:35, said:

Daca tu crezi ca tara unde se asambleaza produsul este si producator esti in mare eroare.
Este o cutuma ca sigla "Made in ...." sa reprezinte locul unde a fost facuta ultima asamblare.

In eroare esti si cu 6S si SE: amandoua asamblate in India.
Pana la urma eu cred ca cel mai important nu e cine le asambleaza ci unde se produc acele piese. Pana la urma calitatea piesei e cea ce ne intereseaza nu daca a bagat surubul un indian sau un chinez....... Aia nu are relevanta find si cea mai simpla parte a procesului.

De asemenea acum in 2021 tot recomandati iphone 6s???? Cu doar 2gb ram si 1,86 GHZ??? Pai daca ruleaza un joc e tot sacadat ..... De bani astia i-si cumpara xiaomi sau pocophone f1 care il gasesti la 600-700 lei ( f2 e la 1500 lei)cu 6 gb ram si un procesor mult mai bun. Pai macar pe un pocophone merge orice aplicatie/joc pe cand pe apple doar ai un mar primitiv daca alegi un 6s ca si model ...... Cu scuzele de rigoare dar raman uimit de ce puteti recomanda. Da, daca vrei apple musai i-ti cumperi ultimul sau penultimul model si ai performanta si un mar muscat dar atunci va fi la alt pret. Altfel la ce rost doar ca sa ai si tu un mar ????

#69
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,471
  • Înscris: 08.02.2011
Nu compara telefoanele noi, sigilate din magazin cu rable vechi si uzate de pe olx, indiferent cat de bune au fost la vremea lor.

#70
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
iPhone 6s este un rebut infect și depășit, care nu se poate compara cu un Android nou, sigilat și cu factură+garanție. Daca ai și posibilitatea de a instala un custom ROM pe el, eu zic că te vei alege cu un telefon bun de ținut cel putin 2-3 ani. Părerea mea este sa te uiți cel puțin la un Poco M3, care vine cu un procesor Qualcomm și baterie mare.

Edited by TrafalgarLaw, 15 March 2021 - 15:32.


#71
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 29.01.2008
De ce? iPhone 6s e un telefon bun, rulează cursiv. Nu e o problemă așa mare că nu mai primește actualizări software, pentru că multe telefoane cu android mor cu versiunea de android de la lansare. Dacă stai bine cu vederea, nu e o problemă ecranul mic, nici nu e nevoie de ecran FHD că e un moft. Fiind mic și ușor, încape în buzunar împreună cu o baterie externă cu care împreună face față o zi întreagă fără probleme. Vei plăti pentru unele aplicații gratuite pe android, dar ai un iPhone, nu?

Edited by alin2pas, 15 March 2021 - 20:57.


#72
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,471
  • Înscris: 08.02.2011

 alin2pas, on 15 martie 2021 - 20:50, said:

. Fiind mic și ușor, încape în buzunar împreună cu o baterie externă cu care împreună face față o zi întreagă fără probleme.

Buna gluma, stai cu o caramida in buzunar pe langa telefon care doar "mica si usoara " nu e doar sa tina si bateria aia uzata si facuta praf de iphone 6s o zi intreaga. Asta-i unul din principalele motive pentru care telefoanele vechi nu se cumpara, bateria e uzata la ele, iar de schimbat nu-i usor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate