Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 

Promisiunile și realizările lui Nicușor Dan, noul primar al Bucureștiului

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
21488 replies to this topic

#20971
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,230
  • Înscris: 12.06.2004

View Postcatalina1, on 09 mai 2024 - 07:44, said:

Tine de subiectul asta, doar ca sari tu aiurea la orice. Tine in ideea in care trebuie subliniat ca ce face primaria pe subiect e grav limitat.
Nu stiu daca-ti dai seama, dar chiar nu te-am injurat Posted Image
Pai hai sa vedem daca e on topic. Care dintre candidati promite ca rezolva injuraturile in trafic?

#20972
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,230
  • Înscris: 12.06.2004
Burdujel isi continua campania electorala, mintind ca situatia financiara a PMB s-ar fi inrautatit in mandatul lui Nicusor (pentru ca, sigur, de la faliment la stabilitate e o inrautatire clara).
Raspunsul lui Nicusor: "Incep si eu sa cred ca si Piedone ca exista un blat in favoarea mea". Posted Image

#20973
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,211
  • Înscris: 15.01.2017
Datoriile au crescut destul de mult sub plicusor, o fi inrautatiere, imbunatatire?

#20974
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,230
  • Înscris: 12.06.2004
Las ca vine Piedone, iar datoriile vor fi alungate de damful de ustoroi Posted Image

Edit: sau firea, al carei slogan este: "nu exista datorii, daca n-ai nici o intentie sa le platesti".

Edited by Kunzite, 09 May 2024 - 13:10.


#20975
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 63,014
  • Înscris: 21.04.2011

View PostKunzite, on 09 mai 2024 - 09:20, said:


Nu stiu daca-ti dai seama, dar chiar nu te-am injurat Posted Image
Pai hai sa vedem daca e on topic. Care dintre candidati promite ca rezolva injuraturile in trafic?
Discutam despre trafic, urmareste firul discutiei. Nu, fara politie rutiera nu faci mare branza. Asta e ideea.

#20976
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 14.09.2021

View Postcatalina1, on 09 mai 2024 - 13:11, said:

Discutam despre trafic, urmareste firul discutiei. Nu, fara politie rutiera nu faci mare branza. Asta e ideea.

Acum mulți ani au venit niște japonezi și au spus că sunt prea multe mașini în oraș. Nu există soluții să fie altfel decât dacă se scot din oraș minim 500.000 de mașini.

#20977
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,211
  • Înscris: 15.01.2017
Ar fi buna o taxa de acces in functie de norma de poluare….

#20978
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 14.09.2021
S-a încercat cu parcări în spic ca să intre mai multe mașini dar tot degeaba.

Numai marcarea peste tot și taxă de parcare vor scoate din oraș câteva sute de mii de mașini.

#20979
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,230
  • Înscris: 12.06.2004
Bine, am inteles, trebuie musai-musai sa fie cum zici tu Posted Image
Nici nu te intreb de cine tine Politia Rutiera.

#20980
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,155
  • Înscris: 28.12.2005

View PostanonimuI, on 09 mai 2024 - 13:14, said:


... Nu există soluții să fie altfel decât dacă se scot din oraș minim 500.000 de mașini.

exceptionala idee!
dar ce ne facem cu niste cash mult mai putin la bugetele centrale si locale, daca masinile alea se bronzeaza frumos la soare prin parcarile de la marginea orasului (stiu, care parcari?), sau si mai rau, sunt vandute prin moldova si ucraina?
transportul local modernizat recent (da, stiu si asta, dar putem visa, nu?) poate prelua 2-3 sute de mii calatori in plus zilnic?

#20981
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 14.09.2021

View Postnoris08, on 09 mai 2024 - 13:32, said:


exceptionala idee!
dar ce ne facem cu niste cash mult mai putin la bugetele centrale si locale, daca masinile alea se bronzeaza frumos la soare prin parcarile de la marginea orasului (stiu, care parcari?), sau si mai rau, sunt vandute prin moldova si ucraina?
transportul local modernizat recent (da, stiu si asta, dar putem visa, nu?) poate prelua 2-3 sute de mii calatori in plus zilnic?

Dacă se apucă poliția locală să dea amenzi poți să fi sigur că se îmbogățește rapid primăria. Nu e nevoie de 500.000 de cazane să aibă bani primăria.

#20982
Kunzite

Kunzite

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,230
  • Înscris: 12.06.2004
Care primarie se imbogateste?

#20983
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 63,014
  • Înscris: 21.04.2011

View PostKunzite, on 09 mai 2024 - 13:19, said:

Bine, am inteles, trebuie musai-musai sa fie cum zici tu Posted Image
Nici nu te intreb de cine tine Politia Rutiera.
Nu inteleg ce contrazici. Whatever...

#20984
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,155
  • Înscris: 28.12.2005
si acum inutilii aia de la locala de ce nu dau amenzi? acum n-are nevoie primaria de bani?
numa' ca nu de la amenzi sunt banii multi, ci de la consumul de carburant. 500k masini care nu consuma carburant, mai putine impozite, mai putine taxe de parcare, detalii ==> bani mai putinei de spart pe salariile inutililor. stiu, banii din taxele din carburant se duc la bugetul de stat, dar primariile primesc bani si de acolo.
si numarul 2, pe care vad ca il ignori gratios, intra inca 2-300k cetateni in tramvaiele alea noi cumparate de matematician?

Edited by noris08, 09 May 2024 - 13:51.


#20985
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 14.09.2021

View Postnoris08, on 09 mai 2024 - 13:49, said:

si acum inutilii aia de la locala de ce nu dau amenzi? acum n-are nevoie primaria de bani?

Nu sunt obligați să facă asta în timpul programului. Și nu primesc prime dacă dau și câte 50 de amenzi pe zi fiecare polițist local.

View Postnoris08, on 09 mai 2024 - 13:49, said:

si numarul 2, pe care vad ca il ignori gratios, intra inca 2-300k cetateni in tramvaiele alea noi cumparate de matematician?

Ăștia 2-300.000 nu au unde să se plimbe cu tramvaiele că nu mai sunt fabrici mari lângă oraș și să meargă la muncă acolo.

Edited by anonimuI, 09 May 2024 - 14:03.


#20986
noris08

noris08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,155
  • Înscris: 28.12.2005
^^
credeam ca vorbesti serios.
mbine, pa!

#20987
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,128
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă scade numărul de maşini, nu mai e nevoie de aşa o mare întreţinere a străzilor. Se mişcă de asemenea mai repede transportul în comun, deci îi creşte capacitatea. Şi mai dispar şi din sensurile unice (le urăsc!). Dar astea sunt doar vise. Ce poate face un transport în comun bun: să reducă din fluxul de maşini la anumite ore şi să reducă numărul de maşini parcate în zonele unde oamenii lucrează. Destulă lume foloseşte tramvaiele la orele de vârf... şi mai suns şi aglomerate pe unele linii.
Nu a făcut Nicuşor multe, dar îl voi vota pentru că nu ştiu dacă restul vor fi în stare să-i continue proiectele.

#20988
anonimuI

anonimuI

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,413
  • Înscris: 14.09.2021

View Postnoris08, on 09 mai 2024 - 14:09, said:

^^
credeam ca vorbesti serios.
mbine, pa!

Să știi ceva extrem de serios - dacă luau toți traseul la permis mai erau vreo 700.000 de mașini în București.

Sunt curios unde mai încăpeau și astea în oraș.

Poate spui tu.

Uite cum trebuia să fie în București dacă luau toți traseul la permis.

https://4.bp.blogspo...zY/s1600/OF.JPG

Edited by anonimuI, 09 May 2024 - 14:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate