Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bataie ritmica la viteza resimtit...

panou de sigurante la casa

Comanda online, compania nu vrea ...

Reduceri mincinoase Makita
 Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 

1500E

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
chitanr

chitanr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 30.08.2005
Salut!
O sa va prezint problema in cateva cuvinte.
Vreau sa i-au un credit de 1500E...problema este de timp.
Vineri 24.03.2006 mi se acceptate de la pireus insa datorita unei neaintelegeri cu un comision
de la HVB sunt trecut in CRB.
Eu am nevoie urgent de acesti bani pana luni 27.03.2006....sa zic 28.03.2006 ,marti de dimineata cel tarziu.
Stie cineva cum as putea rezolva problema?
Eu am venit pe cartea de munca 1451RON si am incheiat de o luna un contract pe PFA(persoana fizica autorizata) de 20mil....dar imi sunt luati in considerare numai dupa un an dupa rezultatul de la fisc.
Am o rata la HVB de 527 ron.
O sa mi se aprobe in max 15zile un card de credit in valoare de 45mil...dar este tarziu.
Stie cineva daca pot sa garantez cu contul de pe pfa ?..sa dau imputernicire sa mi se scoata banii din contul de pe pfa, in cazul in care nu ii restituiez banii in termen de 1luna?
Stiu ca suna a camata..dar stiu ca se poate face si un act de imprumut pe PFA(fictiv  ca nu ma imprumuta nimeni...cu o suma mai mare cu dobanda ) si eu o sa fac pana la urma rost de la banca si ii dau pana mi se aproba de la o banca sau din cardul de credit...si asa eu sunt obligat sa ii dau inapoi.
Multumesc pentru timpul acordat si poate imi dati si mie niste informatii care sa ma ajute pana luni seara.
0740.808.134

#2
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Nu stiu daca sunt in masura sa-ti raspund, dar intr-o situatie similara am fost si eu. Prea multa birocratie pe la banci. Am avut dosarul la una dintre banci, am fost sunat si chemat sa merg sa-mi ridic banii, iar dupa 5 minute, sunat din nou si amanat pe motiv ca imi mai trebuie niste acte. Timpul era foarte scurt ptr mine, asa ca am apelat la niste prieteni de unde am luat imprumut de la persoana fizica.

#3
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
faza cu CRB ul se poate rezolva doar la banca care te a inregistrat. am avut problema asta la brd, am vb cu ei, m au rugat sa depun in cont vreo 200 ron, iar dupa 3 sau 4 zile cand am verificat numai apaream in CRB. Din pacate nu stiu cat timp dureaza reglementarea si daca HVB e dispusa sa te ajute...

#4
chitanr

chitanr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 30.08.2005
Am vorbit cu HVB si mi-au zis ca nu intarzierea este problema ci faptul ca plafonul ma impiedica sa mai i-au credit.
Chiar daca i-au pe PFA 20mil ei nu sunt in considerare numai dupa 1an sau chiar 2ani...sa am istorie la venitul global de la fisc....contractele au articolul de incetare prin anuntarea partii implicate in termen de "x "zile.... si se poate ca dupa o perioada una din parti sa ceara rezilierea contractului si gata...asa ca nici un contract nu iti poate garanta venitul anual ci numai istoria inregistrarii la fisc.
Asta este!!!!
Singura solutie dupa mine ramane inregistrarea la notar cu o persoana fizica dispusa sa iti imprumute bani cu dobanda...in cazul meu imprumut pe PFA...se scrie in acte mai mult cu dobanda si tu primesti suma fara dobanda.
Si cred ca se poate rezolva pe loc.(ma rog ore)
Dupa mine si asta este o afacere ....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate