Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Cum v-a apucat dragostea pentru istorie?

* * - - - 9 votes
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#181
seaman

seaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 16.12.2006

View PostMorosanul, on 01 martie 2021 - 22:39, said:

Tu te-ai obișnuit pe arii de Politică, Religie, nu știu, Elucubrism, unde potți spune ce-ți trece prin cap, și când ai aterizat aici unde se aduc argumente și tre să ai cunoștințe, te-ai lovit ca musca de beton. Și acum sigur, toată lumea e de vină ! Posted Image

Problema nu e că ești pe dinafară, apar din ăștia pe arie cred că la fircare două luni, dar ai insistat să fii grosolan, astea de-a descalificat în final.

Morosene , nu te fa mai de rahat decat esti . Nu ai adus nici o proba istorica sa-ti justifice intoleranta bisericii ( aka crestine) . Esti lame , pentru ca am spus eu ca stii mai mult ca mine .
Mai Morosene , te provoc la cunostinte . Tehnic, iti sunt net superios . Despre biserica si inceputurile ei iti sunt net superior.
Tu crezi ca daca ti-am dat nistre circumstante , te si cred destept ? Nu, baiete , esti doar increzut !

Eu sunt pe dinafara ? M-am obisnuit unde ?  Elucubrism. Iti amintesti ce mi-ai spus cand am "aterizat " aici  . Ca am agenda . Cand ti-am spus ca sunt ardelean, bihorean si roman nu a contat . Ti-ai mai mancat din rahat cand m-am exprimat despre originea maghiarilor , altfel ai fi spus ca sunt ungur .
Auzi ma, daca WestPoint nu mai posteaza tot timpul , e din cauza mea . Altfel va bruia retorica cu Coloana .
Forumul ar putea sa para ca despre istorie, dar nu prea e . Afirmatii ca ale tale sau ale dop-ului ar trebui sterse .
Si nu sunteti voi patriotii si nici detinatotorii secretelor istoriei .

#182
Morosanul

Morosanul

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,170
  • Înscris: 12.12.2006
Evident, evident !
Eu zic că un somn bun poate face minuni ;)

#183
seaman

seaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 16.12.2006
Eu zic ca _ du-te undeva ! Fara sa mai deschizi gura ! Te-am apreciat si ai inceput sa faci pe desteptul - fara argumente, cu ceva superioritate "istorica" .
Bai baiete, stii de ce pluteste un vapor ? Ti-a spus Basescu ieri !
Pana sa vorbesc cu tine despre  abilitatile tale tehnice, baga la cap ca ale mele sunt certificate international . Cele istorice , o sa ti le demonstrez aici . Pana acum te-ai facut  de rahat !

Ahh si WestPoint poate sa bage la cap ca nu il voi lasa sa vanda soft BMW furat si hackuit .

Mai rau e ca tu Morosene esti low end ca si West Point - gura mare si nimic in spate  . Stim noi aici in Ardeal cum sa catalogam oamenii astia .

Edited by seaman, 01 March 2021 - 23:26.


#184
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,459
  • Înscris: 05.08.2015

View Postseaman, on 01 martie 2021 - 17:23, said:

Yermosh - intrebarea mea initiala a fost daca putem considera biserca retrograda pentru ca a fost intoleranta . ACUM , in ziua de azi , facem aprecierea  !!! Aveti o problema de definitie temporala ?
Au fost tot felul de raspunsuri de la aiureala ta , citez "aiureli" , pana la " intoleranta era normala " .
Eu am adus argumente pentru a demonstra ca intoleranta bisercii a fost o realitate . Ce ma frecati cu normalitatea acelor vremuri si axioma, valabila pentru unii ?
Cine ti-a propus izolarea in vid - ai probleme ? Am pus un exercitiu logic la care toata lumea se fereste sa raspunda pentru ca zdruncina temeliile credintei . Tu ai raspuns pe ocolite prrintr-o analogie .
Da, normal ca nu poti sa-mi dai dreptate direct - adica un nou nascut care nu e expus bombardamentului "credintei" sau invatarii limbajului - NU va crede in veci in dumnezeu si nu va vorbi !
Ce relevanta are ca si cu alte informatii esti bombardat ? Nu vine decat sa intareasca raspunsul ca credinta e rezultatul bombardamentului - si atunci devine dintr-o data ceva "weak" sau apanajul celor "weak" . Incearca si spune asta bisericii sa vezi cum o ia !

Yermosh , ha sa-ti spun una .
Am un subordonat , undeva in mijlocul Africii , mare credincios . Stii ce argument mi-a dat pentru faptul ca exista Dumnezeu si ca trebuie sa credem ?
Ca oceanul nu curge de acolo unde e . Dumnezeu il tine pe loc . Stii ca mai gasesti chestii de astea pe la aia cu Flat Earth .
Ei uite ca asta e rezultatul bombardamentului - cam 90% din crediciosi sunt la nivelul asta de inteligenta si intelegere, mari pupatori de moaste . Binefacerea bisericii pentru omenire .

Spui atatea prostii pe cmp incat te rog sa ma scutesti

#185
seaman

seaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 16.12.2006

View PostMount_Yerrmom, on 01 martie 2021 - 23:34, said:

Spui atatea prostii pe cmp incat te rog sa ma scutesti


Hai ma , nu nu esti in stare sa spui care sunt prostiile ? Tu si Morosanu ?  
Treaba voastra - erau altii care va dadeau peste bot in alte timpuri . Acum va credeti alfa si omega adevarului . Pfui  !
Zi ma caraghiosule - care sunt prostiile  ?

Pot sa te scutesc , cand ma scutesti si tu . Deci ignora postarile mele si nu ma caracteriza . Capisci ?

#186
Mount_Yerrmom

Mount_Yerrmom

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,459
  • Înscris: 05.08.2015

View Postseaman, on 01 martie 2021 - 23:40, said:

Zi ma caraghiosule - care sunt prostiile  ?

Pai daca ti-as zice poate te-ai destepta dar mie-mi place de tine asa cum esti Posted Image

Edited by Mount_Yerrmom, 01 March 2021 - 23:44.


#187
seaman

seaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 16.12.2006

View PostMount_Yerrmom, on 01 martie 2021 - 23:44, said:

Pai daca ti-as zice poate te-ai destepta dar mie-mi place de tine asa cum esti Posted Image

Asta mi'a placut  .Ai un 10 , dar nu la istorie sau filozofie .
De astia ca tine sau ca Morosanu inghit pe degete , dar nu pe forum , ci in teste de capacitate .
Go Mosh

Iti sugerez sa apreciezi Dazed and Confused , by Led Zeppelin in interpretarea lui Yoyoka , ca sa  vezi cat de departe poti sa fiii de realitate !!!
Mosh , de la Maramu , e valabil si pentru tine !

Edited by seaman, 01 March 2021 - 23:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate