Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ
 Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...
 Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 

Router ZTE F668 Port Forwarding imposibil pentru server de minecraft

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
adegyRX

adegyRX

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 03.06.2020
Buna seara (sau buna ziua) tuturor, vreau sa fac si eu un server de minecraft 1.15.2 pentru mine si prietenii mei , am un router ZTE F668 , am abonament cu fibra optica la digi si am calculatorul conectat prin cablu la router.
problema vine cand vreau sa realizez port forwarding la portul 25565 , in imagine puteti vedea ca am completat spatiile cu informatii corecte , iar cand vreau sa vad daca portul este deschis (folosind siteuri precum www.yougetsignal.com/) , imi apare ca portul este inchis ( si da , serverul de minecraft este deschis), m am uitat si la alte topice cu aceeasi problema si tot n am rezolvat nimic , am dezactivat firewall , am dezactivat Windows Defender ( mentionez ca nu am niciun fel de antivirus) , am setat un ip static , am creat inbound si outbound rules pentru firewall si am facut tot posibilul si imposibilul si inca nu am rezolvat nimic , orice propunere/idee este binevenita , multumesc

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.471
  • Înscris: 08.02.2011
Probabil ai IP CGN, suna la RDS sa te scoata de acolo, spui ca ai camere de supraveghere. De pe alt calculator din reteaua RDS iti merge serverul respectiv ? Nu are treaba firewalul si Windows Defender daca ai dat accept  cand minecraft insusi a cerut acest lucru.

Nu se vede nici o poza.

#3
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.392
  • Înscris: 21.04.2020
Cauta pe forum:
port forwward rds
camera supraveghere rds
nu merge camera supraveghere
si asa mai departe.......

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate