Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua
 Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 Un calculator ieftin ?!

macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake
 Recomandare telefon

Achizitie SSD

Cum se vor numi romanii care vor ...

Recomandare videoproiector buget ...
 

Coronavirusul și turismul

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#109
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,664
  • Înscris: 19.04.2009
Am făcut rebooking moca și la tripul din Elveția :/

#110
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 14.11.2005
Vineri plec spre Kiev. Nu am anulat desi tot stam pe ganduri. Nu pt ca ar fi ceva acolo ci pt ca noi venim din Belgia care are destule cazuri. Ne e frica sa nu ne trezim
Izolati sau in carantina.

#111
PeRuZzI

PeRuZzI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.12.2005
Eu am planificat sa plec in Cipru intre 2 - 5 mai, inca nu e nimic de speriat pe acolo, dar la fel imi e sa nu ne puna aia sa stam in carantina..

#112
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,664
  • Înscris: 19.04.2009
Anulat Napoli, full refund.

A mai ramas un trip in Paris de anulat si s-au dus toate...

#113
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,169
  • Înscris: 20.12.2007
Suntem loviti rau in tara de anulari si restrictii, noi astia care lucram in turism. Au fost doua luni foarte bune, ianuarie si februarie dar martie ne-am prabusit.

#114
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,504
  • Înscris: 14.11.2005
Tocmai am aflat ca intra si Kiev ul in carantina. Inchid scoli, magazine etc
Asa ca am anulat cazarea si turul la Cernobyl.
Banii de avion se pierd.
Asta e.

#115
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View PostPeRuZzI, on 10 martie 2020 - 17:45, said:

Eu am planificat sa plec in Cipru intre 2 - 5 mai, inca nu e nimic de speriat pe acolo, dar la fel imi e sa nu ne puna aia sa stam in carantina..

Acum doua zile au anuntat ca au deja 2 cazuri.
Nasol este cu unul dintrele ele, medic care s-a intors din UK. El a si operat fix in ziua cand s-a intors....de aceea ieri spitalul era in carantina. AM inteles ca era cel mai mare spital sin Nicosia.

#116
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 11.11.2007
Aveam planificata o mica vacanta spre Florenta incepand cu 8 aprilie. Am agreat ci cei de la Blue Air utilizarea sumei achitate pentru biletele de avion sub forma de voucher cu valabilitate de 1 an, am renuntat la cazare in perioada de anulare gratuita.
Am o vacanta achitata integral pentru finalul lui august in Bulgaria, pentru parintii mei. Sper sa se linisteasca lucrurile pana atunci.

#117
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006

View Postralu_seby, on 11 martie 2020 - 16:33, said:

Aveam planificata o mica vacanta spre Florenta incepand cu 8 aprilie. Am agreat ci cei de la Blue Air utilizarea sumei achitate pentru biletele de avion sub forma de voucher cu valabilitate de 1 an, am renuntat la cazare in perioada de anulare gratuita.
Am o vacanta achitata integral pentru finalul lui august in Bulgaria, pentru parintii mei. Sper sa se linisteasca lucrurile pana atunci.

cum adica ai agreat cu cei de la Bleau air?
ti-au trmis notificare sau i-ai contactat tu?

#118
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,000
  • Înscris: 25.01.2007
agoda e un site serios, nu?

#119
PeRuZzI

PeRuZzI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 30.12.2005
@moniK_06 au 6 acum... e destul de ciudat.. vom vedea pana pe 2 mai.

#120
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,664
  • Înscris: 19.04.2009

View Postslai, on 11 martie 2020 - 18:51, said:

agoda e un site serios, nu?

Da, dar e folosit mai mult in Asia. In rest, au parteneriat cu Booking.

Am folosit Agoda foarte mult in Asia si nu am avut probleme cu ei.

View Postsomething00, on 11 martie 2020 - 15:54, said:


Banii de avion se pierd.

Cu ce zbori? LH Group permite rebooking gratuit la absolut toate rezervarile facute inainte de 5 martie cu zbor pana pe 30 aprilie worldwide.

Eu am avut mare noroc ca mi se pusese pata anul asta sa zbor aproape exclusiv cu LH si acum am putut modifica rezervarile pentru date ulterioare..

#121
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Banii de avion se pierd daca anulezi tu. Ma rog, primesti taxele de aeroport inapoi.
Daca anuleaza ei, atunci toti banii vin inapoi.
Astept Tarom-ul sa anuleze pana pe 5 Aprilie cand e plecarea.
Daca nu, anulez singur, asta e.

#122
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 11.11.2007

View PostmoniK_06, on 11 martie 2020 - 17:12, said:

cum adica ai agreat cu cei de la Bleau air?
ti-au trmis notificare sau i-ai contactat tu?

M-a sunat un reprezentant Blue air cu aprox. 1 saptamana inainte de zborul programat pe 8 martie. Initial mi-a comunicat ca zborul retur a fost anulat si ca in situatia in care dorim amanarea/anularea calatoriei, imi ofera posibilitatea transformarii sumei achitate intr-un voucher cu valabilitate pana in 21 octombrie (nefiind afisat inca orarul de iarna). Este practic o incercare a companiei de zbor de a nu pierde banii, exista insa si posibilitatea returnarii integrale a sumei achitate. Ne-a rugat sa luam o decizie si sa revenim cu un telefon in acest sens.
Intrucat ne dorim sa calatorim pe viitor si in mod clar as fi cheltuit banii pe alte chestii, am ales varianta voucherului. Dna din call center mi-a comunicat ca in aprox 1 saptamana voi primi voucherul, acesta putand fi utilizat pentru orice destinatie Blue air, pe o perioada de 1 an. Astept voucherul, dureaza putin avand in vedere volumul anularilor din aceasta perioada.

Edited by ralu_seby, 12 March 2020 - 09:47.


#123
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 29.12.2016
Eu am pachet cumparat pentru Tunisia (22-29 mai) din care am achitat deja in avans vreo 4000 de lei. Am inteles ca asigurarea nu acopera cazuri de forta majora. Probabil ca voi pierde acesti bani.

Edited by 2Unlimited, 12 March 2020 - 10:09.


#124
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
@ ralu_seby
nelamurirea mea era deoarece initial ai scris 8 aprilie si nu 8 martie cum ai clarificat ulterior.
Si nu intelegeam cum de ai putut sa anulezi in conditiile in care eu presupuneam ca e prea devreme (anulare pana la 31 martie a zborurilor -desi sansele sigur sunt sa se prelungeasca).

#125
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,664
  • Înscris: 19.04.2009

View Post2Unlimited, on 12 martie 2020 - 10:09, said:

Eu am pachet cumparat pentru Tunisia (22-29 mai) din care am achitat deja in avans vreo 4000 de lei. Am inteles ca asigurarea nu acopera cazuri de forta majora. Probabil ca voi pierde acesti bani.

Tunisia pare ok. Doar sa nu se anuleze avorturi.

Și până in mai sperăm că se rezolva. Eu mi-am mutat Elveția după 25 mai.

#126
ralu_seby

ralu_seby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 11.11.2007

View PostmoniK_06, on 12 martie 2020 - 10:33, said:

@ ralu_seby
nelamurirea mea era deoarece initial ai scris 8 aprilie si nu 8 martie cum ai clarificat ulterior.
Si nu intelegeam cum de ai putut sa anulezi in conditiile in care eu presupuneam ca e prea devreme (anulare pana la 31 martie a zborurilor -desi sansele sigur sunt sa se prelungeasca).

Silly me, acum ca mi-ai atras atentia am observat ce gogomanie am scris. Nu mai pot insa edita acum.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate