Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!
 Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica
 Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 

Divort la 55 +

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
60 replies to this topic

#55
hiwucora

hiwucora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 13.11.2011

View Posthdlt, on 02 ianuarie 2020 - 08:58, said:


Copii au spus-o: va cautati singuri azil...deci e tot ce urmeaza dupa 60 de ani? abandon si azil? cat de cinica a devenit relatia intre oameni?
Va multumesc oameni buni..si sa aveti un an bun!
Cam ce ai vrea sa urmeze?
Poate iti găsești una cu 30 de ani mai mică (sau ai deja) care te taxează de bani si se jura ca te iubeste.

#56
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019

View Posthiwucora, on 03 ianuarie 2020 - 20:33, said:

Cam ce ai vrea sa urmeze?
Poate iti găsești una cu 30 de ani mai mică (sau ai deja) care te taxează de bani si se jura ca te iubeste.

E femeie inițiatoarea, de aia are și atâta teamă cu divorțul ăsta.

#57
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Ar trebui sa ii fim alaturi. Asta inseamna sa fii OM.Eu am primit aici ajutor dezinteresat si un umar pe care sa plang si la randul meu o sa il ofer cui are nevoie.
Nu ii e usor la 55 ani sa fi suportat vreo 35 ani de viata aiurea langa un barbat. Oricum eu cred ca viata ei va fi mult mai frumoasa dupa divort si are sanse mari sa gaseasca un barbat de varsta ei care a trecut si el prin greutati, si cu care sa se inteleaga foarte bine. Internetul si siteurile se socializare ii vor da sansa de a il cunoaste si a fi fericita. Daca eu cu doi copii bolnavi am reusit, pai reuseste si ea care are copiii majori cu viata lor

#58
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,892
  • Înscris: 10.12.2006

View Postscania_delfin, on 03 ianuarie 2020 - 20:28, said:

Matusa este fericita acum?
Absolut. Joaca remi online, are niste vecine de-o varsta cu ea cu care mai sta la povesti. Baiatul vine si mananca destul de des la ea, ca e necasatorit. Sta la cateva blocuri de mama ei (bunica mea) si se pot vizita daca vor, nu stiu daca o si fac :))

Fericita, dar cu sechele dupa o casnicie cu peripetii. Spre exemplu am invitat-o sa faca miscare prin padure dupa niste ciuperci, a zis ca are oroare de activitatea asta pentru ca Ghita era Hitler prin padure cu ea si copiii.

Ma rog, exemplul meu e extrem pentru ca nu toate relatiile sunt abuzive.

Dar si aici s-a ajuns prin aceeasi gandire defectuoasa: il iubesc si o sa-l corectez eu pe parcurs, avem un copil mic si are nevoie de un tata, mai avem un copil si acum e si mai greu, copiilor le va fi mai bine sa aiba doi parinti macar pana cresc, etc. si asa ajungi la 55 de ani cu viata traita... cum?!

Si la 70-80 de ani oare n-o sa-ti zici ca totusi, era ceva daca te rupeai macar la 55?

Eu am 35, deci nah, puteti zice ca-s prea tanar, si sa nu ma bagati in seama. Dar sper sa nu imi schimb niciodata modul asta de gandire.

#59
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postmarin1973, on 03 ianuarie 2020 - 21:07, said:


E femeie inițiatoarea, de aia are și atâta teamă cu divorțul ăsta.
Stim asta, dar nu are importanta.
"Omul" a vrut informatii juridice. Le-a obtinut. Mai departe este treaba lui ce face.

#60
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

View PostMizu, on 03 ianuarie 2020 - 21:28, said:

Absolut. Joaca remi online, are niste vecine de-o varsta cu ea cu care mai sta la povesti. Baiatul vine si mananca destul de des la ea, ca e necasatorit. Sta la cateva blocuri de mama ei (bunica mea) si se pot vizita daca vor, nu stiu daca o si fac Posted Image)

Fericita, dar cu sechele dupa o casnicie cu peripetii. Spre exemplu am invitat-o sa faca miscare prin padure dupa niste ciuperci, a zis ca are oroare de activitatea asta pentru ca Ghita era Hitler prin padure cu ea si copiii.

Ma rog, exemplul meu e extrem pentru ca nu toate relatiile sunt abuzive.

Dar si aici s-a ajuns prin aceeasi gandire defectuoasa: il iubesc si o sa-l corectez eu pe parcurs, avem un copil mic si are nevoie de un tata, mai avem un copil si acum e si mai greu, copiilor le va fi mai bine sa aiba doi parinti macar pana cresc, etc. si asa ajungi la 55 de ani cu viata traita... cum?!

Si la 70-80 de ani oare n-o sa-ti zici ca totusi, era ceva daca te rupeai macar la 55?

Eu am 35, deci nah, puteti zice ca-s prea tanar, si sa nu ma bagati in seama. Dar sper sa nu imi schimb niciodata modul asta de gandire.
Foarte bine ai expus problema matusii,cand te duci in vizita daca esti mai atent ai sa vezi totusi ca este nemultumita. Baiatul este singur ,ea fara ajutor,nu as vrea sa fi in pielea ei.

#61
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018
Eu cred ca femeia e chiar multumita de viata dansei. Are libertatea de a alege ce sa faca si cum sa faca. E stapana pe viata ei. Baiatul e bine daca are locuinta separata. Faptul ca nu s-a casatorit nu e un minus in 2020, hai sa fim seriosi! Mai bine te casatoresti cand esti matur in gandire si dupa ce ti-ai trait viata decat sa te trezesti cu 2-3 copii langa cineva care nu iti este deloc asemanator.
Daca ar fi sa imi retraiesc viata nu m-as mai marita la 18 ani cu un nebun pe care nu il iubesc, as trece peste supunerea care o aveam in fata mamei si as pleca in lume

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate