Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 

Recomandare scaun gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 28.09.2008
Salut.
Am 1.85  si 110 Kg si ceva probleme cu spatele.
Ma intereseaza un scaun din material textil avand buget de 600 lei.
M-am oprit la Scaun gaming NATEC Genesis Nitro 770, negru - rosu (Fostul SX77) la 594 lei la Altex
La pc garage costa 900 lei !!!!
E ok modelul asta?

Edited by mariusixy, 26 November 2019 - 21:30.


#2
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,131
  • Înscris: 30.04.2017
vrei sa dai 600 de lei pe un scaun care nici cotiere nu are ca lumea? pentru confort ia-ti scaun directorial

#3
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 12.02.2008
Markus de la Ikea

#4
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 28.09.2008

View Postnicu131, on 26 noiembrie 2019 - 22:00, said:

Markus de la Ikea
Ne pare foarte rău. Din cauza unei cereri mari neprevăzute, nu putem procesa comanda ta Click & Colectezi în acest moment. Te rugăm să încerci din nou mai târziu sau să vizitezi unul dintre magazinele IKEA cel mai aproape de tine.

#5
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 17.11.2012
https://jysk.ro/biro...rup-negru-verde

Așteptă să intre acesta în promoție, în trecut a fost pe la 600 lei. În acest buget cred că e peste majoritatea. 1000 lei nu consider că merită totuși.

Picioarele sunt de metal, spătarul este reglabil și blocabil, este tapițat textil, are pernă lombară, cotiere de metal și reclabile pe înălțime, testat la o greutate de 110kg.

Recomand să îl testezi în orice magazin Jysk.

#6
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 637
  • Înscris: 22.03.2019
da care-i faza cu scaunu gaming ? daca nu e gaming nu joci la fel de bine ?

#7
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,386
  • Înscris: 22.10.2007
markus de la ikea e cel mai ok, in restul te coci dupa o vreme, nimic nu se compara cu spatarul ala din plasa.

#8
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 28.09.2008

View PostWebbbob, on 26 noiembrie 2019 - 23:56, said:

da care-i faza cu scaunu gaming ? daca nu e gaming nu joci la fel de bine ?
Nu ma pricep ca nu am avut nici unul dar din ce am citit si vazut se pare ca sunt mai comode. Sunt ptevazute cu perne in zona lombara si cervicala.

View PostPowerup, on 26 noiembrie 2019 - 21:47, said:

vrei sa dai 600 de lei pe un scaun care nici cotiere nu are ca lumea? pentru confort ia-ti scaun directorial
Nu o sa folisesc cotierele pt ca nu ma uit la filme.
Pt gaming o mana e pe mouse si celalalta pe tastatura...
Scaun directoral nu ma incainta pt ca e din imitatie de piele si cei care au folosit asa ceva spun ca se crapa pielea, vara cica iti fierb ouale....

View Post_-livio-_, on 26 noiembrie 2019 - 23:57, said:

markus de la ikea e cel mai ok, in restul te coci dupa o vreme, nimic nu se compara cu spatarul ala din plasa.
Te cred insa sunt din Pitesti si nu exista nici un astfel de magazin in zona. Am incercat online dar la emag nu am gasit. Sjnt 2 magazine in Bucuresti dar dupa ce am bagat cod postal pt livrare la domiciliu mi-a aparut mesaj ca nu livreaza.

#9
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011
In bugetul tau cele 2 ar fi ok. vezi si tu care ti se potriveste mai bine ,conteaza si masa sa fie inalta cam la 80 cm inaltime.

View Postmariusixy, on 27 noiembrie 2019 - 10:52, said:

Nu ma pricep ca nu am avut nici unul dar din ce am citit si vazut se pare ca sunt mai comode. Sunt ptevazute cu perne in zona lombara si cervicala.


Nu o sa folisesc cotierele pt ca nu ma uit la filme.
Pt gaming o mana e pe mouse si celalalta pe tastatura...
Scaun directoral nu ma incainta pt ca e din imitatie de piele si cei care au folosit asa ceva spun ca se crapa pielea, vara cica iti fierb ouale....


Te cred insa sunt din Pitesti si nu exista nici un astfel de magazin in zona. Am incercat online dar la emag nu am gasit. Sjnt 2 magazine in Bucuresti dar dupa ce am bagat cod postal pt livrare la domiciliu mi-a aparut mesaj ca nu livreaza.
lol ar trebui sa fie in interesul lor sa isi vanda marfa
sau cauti alt curier

#10
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,386
  • Înscris: 22.10.2007

View Postmariusixy, on 27 noiembrie 2019 - 10:52, said:


Te cred insa sunt din Pitesti si nu exista nici un astfel de magazin in zona. Am incercat online dar la emag nu am gasit. Sjnt 2 magazine in Bucuresti dar dupa ce am bagat cod postal pt livrare la domiciliu mi-a aparut mesaj ca nu livreaza.

te urci in masina sau iei un prieten care are masina, dai o fuga pana in buc si vezi si luminitele de craciun, n-am idee daca le-au dat drumul.

#11
Powerup

Powerup

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,131
  • Înscris: 30.04.2017

View Postmariusixy, on 27 noiembrie 2019 - 10:52, said:

Nu o sa folisesc cotierele pt ca nu ma uit la filme.
Pt gaming o mana e pe mouse si celalalta pe tastatura...
Scaun directoral nu ma incainta pt ca e din imitatie de piele si cei care au folosit asa ceva spun ca se crapa pielea, vara cica iti fierb ouale....

pai mainile normal ca sunt pe mouse si pe tastatura, dar antebratul si cotul le tii in aer sau pe masa? nu ar fi mai comod pe cotierele scaunului? Daca te temi ca iti fierb ouale vara nu-i musai sa porti pantaloni lungi

#12
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,392
  • Înscris: 05.06.2002

View Postmariusixy, on 26 noiembrie 2019 - 22:31, said:


Ne pare foarte rău. Din cauza unei cereri mari neprevăzute, nu putem procesa comanda ta Click & Colectezi în acest moment. Te rugăm să încerci din nou mai târziu sau să vizitezi unul dintre magazinele IKEA cel mai aproape de tine.
Am comandat si eu ceva de la ei si prima data am primit mesajul asta. A doua zi a mers ok si mi-a sosit a treia zi cu toate ca pe site estimau livrarea dupa 5 zile. Am senzatia ca vor sa le dai comanda in timpul programului de lucru.

Edited by Fane, 28 November 2019 - 00:11.


#13
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 28.09.2008

View PostFane, on 28 noiembrie 2019 - 00:11, said:


Am comandat si eu ceva de la ei si prima data am primit mesajul asta. A doua zi a mers ok si mi-a sosit a treia zi cu toate ca pe site estimau livrarea dupa 5 zile. Am senzatia ca vor sa le dai comanda in timpul programului de lucru.
Ai dreptate acum vad ca merge.
https://ww8.ikea.com...ect/ro/family/1
Cost livrare 39 lei.
Total plata 588 lei.
Asta e modelul laudat pe toate forumurile?
Hmmn am citit si comentariile si  vad ca nu se recomanda acest scaun celor cu probleme in zona lombara. Suportul lombar e fix. In plus nu imi place ca nu e trecuta o greutate maxima suportata. Scrie testat pt 110 kg exact cat am eu.

#14
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 28.09.2008
Dar care-i treaba cu genesis nitro 770 ca pe site la genesis nu exista modelul asta?
https://genesis-zone...category/chairs


#15
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 28.09.2008
Am trecut azi pe la un magazin Altex din zona.
Am gasit genesis nitro 370 la 630 lei. La pc garage costa 400 lei.
Mi-a atras in schimb atentia Marvo ch-106. Nu mai retin pretul dar wtf ce bine ca nu l-am comandat !!!! Ma uit la specificatii pe garage si scrie 150 kg greutate maxima admisa insa pot sta comod intr-un astfel de scaun doar fotomodele la 30 kg. Doar un picior si o palma mi-ar fi incaput intr-un astfel de scaun

Edited by mariusixy, 28 November 2019 - 16:09.


#16
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Ai răbdare și vezi de scaunul de la ikea. E destul de comod si baza de metal va tine lejer 100+ kg

#17
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 28.09.2008
Dar wtf ce fel de scaune de gaming se vand in Romania?
Am zis sa nu mai pierd timpul pe forumuri si sa merg la sigur si am dat cautare pe gogle: top budget chair gaming under 150$, 200$.
Nu mi-a venit sa cred ce am gasit in acele topuri din afara. Nu exista nici un model din ce se vinde in Romania in acele topuri. Am incercat sa gasesc in Romania macar un model din ce apare in acele topuri dar fara succes.


#18
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,530
  • Înscris: 28.09.2008

View PostBloodRa, on 28 noiembrie 2019 - 22:31, said:

Ai răbdare și vezi de scaunul de la ikea. E destul de comod si baza de metal va tine lejer 100+ kg
Ala e un scaun de 400 lei. Constat si aici ca e manipulare la greu pt o mizerie de scaun cu un spatar care e foaie de ceapa. Ma refer aici la modelul cu spatar din panza.
Am citit toate comentariile de pe mygarbage pana in 2018 si in fiecare topic aparea un binevoitor cu acelasi citat copy paste: am la servici scaun ikea markus si am fost atat de multumit incat mi-am luat si pt acasa.
M-am pacalit cu mizeria de carcasa silentiumpc regnum rg4t dar nu mai fac greseala a 2a oara.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate