Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Flatulenta și responsabilita...
 Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 

Piata imobiliara Iasi!

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
428 replies to this topic

#379
Myorlawr

Myorlawr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 08.08.2019
Valori mai mari în Bucium decât în India!
Meanwhile, in poza, un amarat de Galben pe care scrie MODERATE...
Unde e Rosu cu HIGH?

#380
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,179
  • Înscris: 21.06.2016
Eu n-am zis ca e adevărat, am vrut numai sa aduc subiectul in discuție :)

#381
o_mores

o_mores

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 16.04.2005
Una din sursele principale de poluare este tocmai praful. Nu vorbim de microparticule, de diesel si alte chestii mai complexe. Vorbim de noroiul cel de toate zilele... care se ia pe roti si adidasi... si se transforma în particule de praf.

O imagine cat 2000 de cuvinte in atașament.

In cazul mocirlelor dintre blocuri, chiar se poate lua masuri! Nu trebuie fonduri europene, nu trebuie expertize, proiecte etc.

Attached Files



#382
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Mocirla aia vad ca e aici; pare loc suficient pentru un dezvoltator sa mai tranteasca un bloc si rezolva si mocirla (doar e fix langa statia de transport in comun) Posted Image

Edited by MembruAnonim, 24 April 2021 - 15:09.


#383
Mariaaleeee

Mariaaleeee

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.04.2021
O părere despre Cartier Iriss din Valea Lupului? merita o investiție ? Sunt blocuri de calitate ?

#384
Mariaaleeee

Mariaaleeee

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.04.2021
O părere despre domnul dezvoltator Slava care are Rediu RESIDENCE?

#385
Machmaldus

Machmaldus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,742
  • Înscris: 23.10.2020

View Posto_mores, on 24 aprilie 2021 - 14:36, said:

Una din sursele principale de poluare este tocmai praful. Nu vorbim de microparticule, de diesel si alte chestii mai complexe. Vorbim de noroiul cel de toate zilele... care se ia pe roti si adidasi... si se transforma în particule de praf.

O imagine cat 2000 de cuvinte in atașament.

In cazul mocirlelor dintre blocuri, chiar se poate lua masuri! Nu trebuie fonduri europene, nu trebuie expertize, proiecte etc.

Unde e făcută poza? In Nicolina?

Să știi ca asa e, noroiul este o problemă. Ghetutele mele, care in Germania abia vad noroi, erau prăfuite non stop cat am stat în Iași. La mine in fața blocului desi asfaltat, se face câte o balta cand ploua...

View PostMembruAnonim, on 24 aprilie 2021 - 15:05, said:

Mocirla aia vad ca e aici; pare loc suficient pentru un dezvoltator sa mai tranteasca un bloc si rezolva si mocirla (doar e fix langa statia de transport in comun) Posted Image
Attachment cug.jpg

😁 Sper ca nu e niciun investitor pe Softpedia, sa te fi citit, ca le dai ideei😅

#386
o_mores

o_mores

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 16.04.2005
Din pacate, unele parcari neterminate de tovarasii comunisti + multe alte terenuri lasate de izbeliste sunt trecute la categoria „spatii verzi”. Desi n-au fost niciodata spatii verzi si nici dpdv legal nu sunt intabulate astfel.

Primarul Chirica nu vrea sa dea prost ca face parcari pe spatii verzi... si face amenajari doar pe unde se demoleaza garaje. Restul parcelelor de pamant sunt sfinte!  Rezultatul? Sute de mocirle lasate printre blocuri. Chiar unde stau eu, in spatele blocului sunt amenajate pe pamant vreo 10 locuri de parcare... Chiar daca am loc platit in fata blocului trebuie ies de pe aceiasi alee cu vecinii care parcheaza in noroi... vreau nu vreau, contribui si eu...

Edited by o_mores, 24 April 2021 - 17:26.


#387
RaraSi

RaraSi

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.08.2020
Ce parere aveti de Complex Zorilor, imediat langa cimitirul Eternitatea?
https://ro.inamstro.md/zorilor/
Preturile sunt decente- 1300/ m2, iar distanta fata de centru rezonabila

Zona e una de case, deci ar fi relativ liniste

Din pacate nu suntem din Iasi, insa zona pare okish, fiind de case si relativ aerisita.
Am vrea Copou, evident, insa scorurile pe 1700 m2 minim sunt prohibitive

Edited by Dany_Darke, 26 April 2021 - 14:36.


#388
o_mores

o_mores

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 16.04.2005
Zorilor - partea buna: complexul e chiar in oras, doar ca 1300E mi se pare la limita de sus a decentei. De banii astia te mutai in zona Palas acum vreo cativa ani. Iar linistea din zona de case vine la pachet cu stradute inguste si fara transport in comun in apropiere (intreg cartierul e mai degraba deconectat). Nu ai nici magazine, cafenele... nimic care sa fie la o aruncătura de bat. Nu-i bai, te obisnuiesti...

Daca nu te grabesti, la Silk District e vreo 1200E metru momentan.

#389
Cocofel

Cocofel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.02.2021
Nu stiu unde ai vazut tu la Silk 1200 E/mp. Eu am rezervat in februarie inainte sa se mareasca preturile si iese cam 1400, tva inclus si terasa calculata la 50%.

#390
o_mores

o_mores

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 16.04.2005

View PostCocofel, on 26 aprilie 2021 - 18:06, said:

Nu stiu unde ai vazut tu la Silk 1200 E/mp. Eu am rezervat in februarie inainte sa se mareasca preturile si iese cam 1400, tva inclus si terasa calculata la 50%.

My mistake.... a fost promo ceva cand s-a lansat, stiu sigur ca cel mai ieftin apartament, care n-avea terasa... era 1200E metru. Dar cel mai mic si mai mic.

#391
Cocofel

Cocofel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.02.2021
@RaraSi: poti sa ne zici si noua unde ai gasit in Copou pret de 1700mp daca se poate?
As fi curios sa vad ce ofera de banii aia, in afara de locatie evident.

#392
mariu85

mariu85

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 01.08.2018

View PostCocofel, on 26 aprilie 2021 - 19:54, said:

@RaraSi: poti sa ne zici si noua unde ai gasit in Copou pret de 1700mp daca se poate?
As fi curios sa vad ce ofera de banii aia, in afara de locatie evident.

Hai ca zic care e parerea mea legata de Copou:

- In apropiere ai unele dintre cele mai bune scoli/licee din Iasi: Negruzzi, National, Eminescu, Ibraileanu, Moisil
- cele mai mari parcuri din Iasi (Copou/Expozitiei)+Gradina Botanica
- stadionul (daca-ti place sa alergi seara);
- aerul este un pic mai respirabil decat in alte zone (inca)
- acces rapid catre centru + acces rapid catre viitoarea autostrada (?!)
- universitati in apropiere (Cuza/UMF - un pic mai departe)
- multe institutii/spitale

Dezavantaje:
- nu ai hypermarket-uri
- e foarte scump

#393
Cocofel

Cocofel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.02.2021
Sunt de acord cu toate lucrurile prezentate de tine marius85. Si eu cred ca Copou e o zona buna.
Nu prea stiu blocuri noi in copou in afara de Exclusive, Stoicescu residence, Sararie 202 la care pretul este descurajant (aproape de 2000E/mp) si Hay Panoramic (in spatele penitenciarului unde si locatia e un pic descurajanta.
Poate mai sunt si altele de care nu stiu, de asta eram curios sa aflu mai multe lucruri. Chiar daca momentan nu sunt in cautare de ceva de cumparat tot timpul sunt curios sa vad ce proiecte mai apar si cu ce upgradeuri vin.


#394
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,179
  • Înscris: 21.06.2016
Sint o multime de blocuri vechi decente acolo.

#395
mariu85

mariu85

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 01.08.2018

View PostCocofel, on 27 aprilie 2021 - 22:26, said:


Nu prea stiu blocuri noi in copou in afara de Exclusive, Stoicescu residence, Sararie 202 la care pretul este descurajant (aproape de 2000E/mp) .

Cu Sararie 202 treaba e foarte serioasa. Sunt curios ce se va intampla cu cei care si-au cumparat apartamente acolo.
https://www.ziarulde...ca--286586.html

#396
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,179
  • Înscris: 21.06.2016
Sint blocuri mai mari in zona (ce e cu ele nu stiu), nu inteleg cum s-a ajuns asa rapid la Sararie asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate