Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...
 Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...
 

Merita sau nu sa il astept?

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#55
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Pfffuaaaa ... să-mi trag un Posted Image

Edited by tomaso, 07 July 2019 - 12:13.


#56
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
:) Nu esti de acord cu ce am spus?

#57
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostKhristine77, on 07 iulie 2019 - 12:10, said:

:check: La tine e vorba si de lipsa tatalui, de-asta te-ai atasat asa de el.
:check: Nu e dragoste, e nevoia de a fi iubita, lipsa de afectiune din copilarie.

Posted Image Barbatii fac multe la inceput sa iti obtina favorurile dar apoi isi arata adevarata fata.
Posted Image Momentan el nu te vrea inapoi, sau esti nebuna aia care se tine dupa el si de care nu poate scapa, chiar ii alimenteaza orgoliul sau te considera doar o  prietena si atunci ar trebui sa rareasca mult convorbirile astea prietenesti, sa iti dea timp sa iti revii.
Posted Image Nu trebuie niciodata sa suferi sau sa fii asa disperata dupa un baiat, nu merita, nu ramai cu nimic.
Posted Image Fii desteapta, gandeste-ti planul de viata si lasa-i pe ei sa sufere dupa tine.
Posted Image Altfel mereu vei fi tratata prost.
Posted Image Daca tu nu poti trai fara el sau nu il poti inlocui, esti de partea gresita a relatiei.

View PostKhristine77, on 07 iulie 2019 - 12:31, said:

Posted Image Nu esti de acord cu ce am spus?

Nu.

Edited by tomaso, 07 July 2019 - 12:44.


#58
MrEagle

MrEagle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.01.2015
Imi plac de astia nice guys cu :"esti fata desteapta uita-l". N-am avut chef sa citesc tot dar daca v-ati despartit din cauza ta, practic, culegi proprile tale roade.

#59
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostAlexandraCris, on 06 iulie 2019 - 19:23, said:

Chiar as fi avut nevoie de un sfat, dar multumesc oricum.
e plina lumea de barbati

#60
AlexandraCris

AlexandraCris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.07.2019

View PostKhristine77, on 07 iulie 2019 - 12:10, said:

La tine e vorba si de lipsa tatalui, de-asta te-ai atasat asa de el. Nu e dragoste, e nevoia de a fi iubita, lipsa de afectiune din copilarie.

Barbatii fac multe la inceput sa iti obtina favorurile dar apoi isi arata adevarata fata. Momentan el nu te vrea inapoi, sau esti nebuna aia care se tine dupa el si de care nu poate scapa, chiar ii alimenteaza orgoliul sau te considera doar o  prietena si atunci ar trebui sa rareasca mult convorbirile astea prietenesti, sa iti dea timp sa iti revii.
Nu trebuie niciodata sa suferi sau sa fii asa disperata dupa un baiat, nu merita, nu ramai cu nimic. Fii desteapta, gandeste-ti planul de viata si lasa-i pe ei sa sufere dupa tine. Altfel mereu vei fi tratata prost.Daca tu nu poti trai fara el sau nu il poti inlocui, esti de partea gresita a relatiei.
Mulțumesc pt raspuns!

#61
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostKhristine77, on 07 iulie 2019 - 12:10, said:

Barbatii fac multe la inceput sa iti obtina favorurile dar apoi isi arata adevarata fata.
daca tu te-ai lasat fraierita de diversi papagali nu inseamna ca toate procedeaza la fel

Edited by marcusdefeis, 07 July 2019 - 14:13.


#62
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostKhristine77, on 07 iulie 2019 - 12:10, said:


Barbatii fac multe la inceput sa iti obtina favorurile dar apoi isi arata adevarata fata.

Si femeile fac la fel "la inceput".

#63
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
de aia e mai bine intai sa le-o tragi femeilor si apoi sa-ti pui altfel de probleme, tocmai ca sa nu te acuze nimeni ca "ai vrut sa obtii favoruri"

#64
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostAlexandraCris, on 07 iulie 2019 - 14:09, said:

Mulțumesc pt raspuns!

Nu-l baga in seama :))

#65
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postepetroiu, on 07 iulie 2019 - 14:15, said:

Nu-l baga in seama Posted Image)
de fapt pe ala din povestea initiatoarei il doare fix in cur
dar dumneaei e in total denial si nu accepta evidenta

Edited by marcusdefeis, 07 July 2019 - 14:18.


#66
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Tomaso, nu m-am referit la tine, tu esti o specie mai aparte, cum ar trebui sa fie mai multi probabil.
Am vorbit la modul general.
Un barbat cand vede ca tii la el mai mult decat tine el la tine e de rau..acea relatie nu va functiona. Va profita pentru ca in general nu se implica la fel de mult pe termen lung, decat la inceput cand vrea sa impresioneze.
Ea degeaba plange acum dupa el, nu face decat sa devina agasanta si sa-si piarda sansele de a-l recupera pe termen lung.
Pana la urma cu ce a gresit? A fost geloasa si s-au despartit 2 zile, timp in care a vorbit cu altcineva (banuiesc ca nimic mai mult). Dupa  care si-a dat seama ca a gresit si s-au impacat. Acum el foloseste asta ca pretext ca si-ar fi pierdut increderea in ea si si-a gasit pe altcineva, fiind in paralel cu ambele (o suna pe initiatoare, vorbesc zilnic, si-a inselat cu ea prietena actuala). Pare o persoana dupa care nu merita sa suferi, numai ca initiatoarei i-a atins niste puncte sensibile prin faptul ca a fost alaturi de ea la greu (dar poate ca facea asta tocmai ca voia sa o cucereasca la inceput). Acum ea in pericol sa se piarda intr-o iluzie, sa piarda ani din viata poate pt unul care isi hraneste orgoliul fiindca ea sufera dupa el.

I-am spus sa fie desteapta fiindca asa trebuie sa fie. Sa gandeasca cu mintea pt binele ei, nu sa se piarda in emotii.
Unul caruia ii pasa de tine are grija sa nu plangi si sa suferi din cauza lui. Ceea ce nu e cazul aici.

Edited by Khristine77, 07 July 2019 - 14:40.


#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Așa i. Trebuie să știi după cine să NU suferi ca proasta. :)

#68
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostKhristine77, on 07 iulie 2019 - 14:49, said:

Am vorbit la modul general.

Posted Image
Te-a supărat vreunul,  bată-l toaca să-l bată!

#69
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Da, normal. Pe toate ne supără câte un cretin din ăsta.

#70
Khristine77

Khristine77

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 21.06.2019
Nu m-au suparat doar ca am ajuns la concluzia ca sunt multi rau.:)

#71
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View PostMrEagle, on 07 iulie 2019 - 12:49, said:

Imi plac de astia nice guys cu :"esti fata desteapta uita-l". N-am avut chef sa citesc tot dar daca v-ati despartit din cauza ta, practic, culegi proprile tale roade.

Cel mai bun raspuns.


Eu am vrut sa fiu mai direct, ado pentru ca ciorba nu se reincalzeste, iar tu ai o problema.Motiv pt care am fost scurt, adio, trebuie sa inveti sa vezi altfel lucrurile.Adica acel adio si ce inseamna.

Si sa nu mai faci romane incercand sa te disculpi oarecum.

Edited by ionutz_joe2009, 07 July 2019 - 15:48.


#72
AlexandraCris

AlexandraCris

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.07.2019

View PostKhristine77, on 07 iulie 2019 - 14:49, said:

Tomaso, nu m-am referit la tine, tu esti o specie mai aparte, cum ar trebui sa fie mai multi probabil.
Am vorbit la modul general.
Un barbat cand vede ca tii la el mai mult decat tine el la tine e de rau..acea relatie nu va functiona. Va profita pentru ca in general nu se implica la fel de mult pe termen lung, decat la inceput cand vrea sa impresioneze.
Ea degeaba plange acum dupa el, nu face decat sa devina agasanta si sa-si piarda sansele de a-l recupera pe termen lung.
Pana la urma cu ce a gresit? A fost geloasa si s-au despartit 2 zile, timp in care a vorbit cu altcineva (banuiesc ca nimic mai mult). Dupa  care si-a dat seama ca a gresit si s-au impacat. Acum el foloseste asta ca pretext ca si-ar fi pierdut increderea in ea si si-a gasit pe altcineva, fiind in paralel cu ambele (o suna pe initiatoare, vorbesc zilnic, si-a inselat cu ea prietena actuala). Pare o persoana dupa care nu merita sa suferi, numai ca initiatoarei i-a atins niste puncte sensibile prin faptul ca a fost alaturi de ea la greu (dar poate ca facea asta tocmai ca voia sa o cucereasca la inceput). Acum ea in pericol sa se piarda intr-o iluzie, sa piarda ani din viata poate pt unul care isi hraneste orgoliul fiindca ea sufera dupa el.

I-am spus sa fie desteapta fiindca asa trebuie sa fie. Sa gandeasca cu mintea pt binele ei, nu sa se piarda in emotii.
Unul caruia ii pasa de tine are grija sa nu plangi si sa suferi din cauza lui. Ceea ce nu e cazul aici.
Îți mulțumesc chiar și pt acest mesaj!

View Postionutz_joe2009, on 07 iulie 2019 - 15:38, said:



Cel mai bun raspuns.


Eu am vrut sa fiu mai direct, ado pentru ca ciorba nu se reincalzeste, iar tu ai o problema.Motiv pt care am fost scurt, adio, trebuie sa inveti sa vezi altfel lucrurile.Adica acel adio si ce inseamna.

Si sa nu mai faci romane incercand sa te disculpi oarecum.
Nu incercam asta doar deloc. Stiu ca mesajul initial a fost chiar lung, dar am zis ca e ok sa dau cat mai multe detalii pentru a se intelege situatia. Partea a doua ca mai exista si oameni care ma iau peste picior, mi-am asumat asta atunci cand am postat mesajul initial pe forum. Oricum, iti multumesc pt parere!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate