Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Cafeneaua Orange România.

- - - - -
  • Please log in to reply
1421 replies to this topic

#307
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 14.05.2016
Hmm, asta nu inteleg de atat timp cand incercam sa fac migrarea si nu m-a lamurit nimeni.
Eu daca mai am o luna perioada contractuala cu telefonul fix si serviciile actuale, apoi daca imi vor trece Voce 0 voi prelungi contractul si la telefonul fix cu Voce 0 nu?
Pentru ca altfel nu imi explic de ce nu pot rezilia telefonul fix sa nu raman nici cu Voce 0, doar TV+NET prin FTTH.

Edited by smiley2, 21 December 2018 - 22:44.


#308
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,373
  • Înscris: 01.09.2012
De 2 zile citesc aceleași cuvine, suna sa ti facă o oferta și te convingi ce și cum

Edited by Alex_23, 21 December 2018 - 22:51.


#309
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,603
  • Înscris: 09.01.2008
Nu se poate scoate din pachet telefonul fix pe client existent, se poate doar migra in voce zero. Migrarea de pe ADSL+DTH pe FTTH înseamnă un nou contract pe același cont existent, nu îți crează alt cont .

#310
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 14.05.2016
Dar daca las sa expire contractul actual si fac altul nou atunci telefonul fix trebuie predat la magazinul Telekom?

#311
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,603
  • Înscris: 09.01.2008
In cazul in care faci un contract nou trebuie predate toate echipamentele care sunt in chirie acum, telefon fix , router, receptoare DTH.

#312
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 14.05.2016
Nu ati raspuns la intrebarea mea anterioara, daca am telefon fix si inca o luna dar fac migrarea catre fibra optica si Voce 0 atunci de ce peste o luna nu pot renunta si la telefonul fix?
Trebuie sa continui cumva inca 2 ani cu Voce 0 daca fac o prelungire a contractului?

Inca ceva, antena parabolica cine vine sa o ridice daca fac migrarea catre fibra optica?Aparatele le predau la un magazin dar antena de la televiziune?

Edited by smiley2, 21 December 2018 - 23:09.


#313
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,603
  • Înscris: 09.01.2008
Nu se mai poate renunța la telefonul fix daca faci migrarea , rămâi cu telefonul fix încă doi ani .

#314
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Postsmiley2, on 21 decembrie 2018 - 13:40, said:

Taxa verde am vazut in partea de sus a plicurilor ca ar fi de 2 lei, restul e cancan in functie de euro si vrajeli.
De ce nu e o taxa fixa daca atat e atunci atat sa fie, ar trebui sa trecem la euro nu sa ceara in lei fiecare cat vrea.
Nu e prost cel care cere, e prost cel care da Posted Image)
Nu-i o suma mare dar de la fiecare nebun va dati seama ca strang ceva bani pe care ei in contract nu au trecut?
O fi scris ei pe undeva daca stai sa citesti tot contractul ca ei pot modifica pretul, deci tot ei fac ce vor.
Ar trebui reclamat la OPC dar cine se complica pentru 2-3 lei in plus la factura?Dar uite ca ei fac asta cu toti si nu doar ei, o fac toate firmele cum ar fi EON.

@marius664 mai uite-te la PM-uri, vreau sa vorbim ceva.
Am fost munca ti-am raspuns acum. Vorbim si maine daca e :)
PS Eu nu platesc taxa verde la factura pentru care am dat exemplul

View Postsmiley2, on 21 decembrie 2018 - 23:07, said:

Nu ati raspuns la intrebarea mea anterioara, daca am telefon fix si inca o luna dar fac migrarea catre fibra optica si Voce 0 atunci de ce peste o luna nu pot renunta si la telefonul fix?
Trebuie sa continui cumva inca 2 ani cu Voce 0 daca fac o prelungire a contractului?

Inca ceva, antena parabolica cine vine sa o ridice daca fac migrarea catre fibra optica?Aparatele le predau la un magazin dar antena de la televiziune?
Antena parabolica ramne pe pozitie, nu vine nimeni s-o ridice, doar daca vrei tu sa faci operatia asta.Oricum e aberanta chestia cu predatul antenei, insa a vazut ca la Digi se poarta
Teoretic nu poti renunta la telefonul fix ca cica face parte din pachet, dar poti trece pe VOCE ZERO cand iti faci prelungirea.Si fiindca intai ti-am raspuns la PM si apoi am vazut mesajele tale o sa-ti mai zic un sfat, dar nu acum ca mi-e somn...Maine daca nu uit :)

#315
darkwings

darkwings

    satana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,520
  • Înscris: 06.04.2006

View Postsmiley2, on 21 decembrie 2018 - 23:07, said:

Nu ati raspuns la intrebarea mea anterioara, daca am telefon fix si inca o luna dar fac migrarea catre fibra optica si Voce 0 atunci de ce peste o luna nu pot renunta si la telefonul fix?
Trebuie sa continui cumva inca 2 ani cu Voce 0 daca fac o prelungire a contractului?

Inca ceva, antena parabolica cine vine sa o ridice daca fac migrarea catre fibra optica?Aparatele le predau la un magazin dar antena de la televiziune?


eu cand am reziliat cu telekom nu am predat decat stn'urile,antena ramanand pe loc,

#316
decebal22

decebal22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 27.01.2016
Posted ImageO, ce veste minunată!
În Betleem ni s-arată
Astăzi s-a născut
Cel făr’ de-nceput
Cum au zis prorocii......
Craciun Fericit !

#317
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 19.11.2017
Sărbători fericite... va urez un An Nou plin de canale noi si preturi cat mai mici! 😂

#318
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Crăciun fericit :).

#319
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017

View Posttrafalgar20, on 24 decembrie 2018 - 17:25, said:

Sărbători fericite... va urez un An Nou plin de canale noi si preturi cat mai mici! ��
Sarbatori fericite tuturor!!!! Canale noi chiar nu este nevoie, daca se reintroduc cele scoase anul asta e perfect...Cat despre preturi o sa avem iarasi o surpriza, bineinteles neplacuta...

#320
Machidis

Machidis

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 23.03.2018
Crăciun fericit!!!

#321
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,264
  • Înscris: 22.02.2017
///

Edited by ronuquet, 26 December 2018 - 22:45.


#322
decebal22

decebal22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 27.01.2016
Ar trebui sa ramana ecran negru tot timpul.Doliu permanent in grila Telekom.

#323
bir75

bir75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.06.2014
Tupeu mult si porcesc/psd-ist trebuie sa ai să elimini Bbc Earth după ce ai mai exterminat un alt monstru sacru,Național Geografic !

In loc de La multi ani va urez Odihniti-va in pace !
Fie-va tarana ușoară!


#324
Rosswell87

Rosswell87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 31.05.2016
Asta mă supără și pe mine cel mai mult! Din zecile de posturi existente în grila, deștepții de la Telekom s-au găsit să scoată exact ce îmi placea mie cel mai mult! (canalele cu documentare). De multe ori mă și întreb, ăștia au ceva cu cultura??? As fi preferat înzecit să scoată mizeriile Intact și "să lase cultura și știința să fie prezente în grila"! Oare vor să rămână doar idioții abonați la serviciile lor? Trist pentru mine că eu, spre deosebire de voi, nu am de unde alege!!! Telekom are monopol acolo unde eu locuiesc, asta e marea dramă pentru mine!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate