Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Cafeneaua Orange România.

- - - - -
  • Please log in to reply
1435 replies to this topic

#271
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 19.11.2017
esti traumatizat cu litele... eu am fibra si e chiar bine... nu am avut probleme.


#272
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postdaniel1976, on 19 decembrie 2018 - 18:33, said:

nu e panica,men, stai chill...
In timp ce aia vad fotbal in 4k , telecioco, va ofera hasde pe lite, nelimitat,neingradit,neinteles,samd...
sigur o sa apara imediat angajatii,sa zica: care noi? nuuu...
Și te joci frumos cu 4k ăsta? Faceți sex? Ești incantat de el? Mă gândesc că și la muncă tot 4k asta merge nu? :))

#273
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,541
  • Înscris: 30.04.2006
papi,ai citit pana la capat, sau o arzi asa pe net la munca?
pune mana pe carte, lasa linguselile...

View Posttrafalgar20, on 19 decembrie 2018 - 18:48, said:

esti traumatizat cu litele... eu am fibra si e chiar bine... nu am avut probleme.
da,am fost traumatizat cu litele alea incalcite...
poveste lunga...

#274
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 15.06.2014

View Postdaniel1976, on 19 decembrie 2018 - 19:43, said:


da,am fost traumatizat cu litele alea incalcite...
poveste lunga...


ghinionul tau si a celor care INCA mai au xDSL

#275
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014

View Posttrafalgar20, on 19 decembrie 2018 - 17:09, said:

Cei de la Digi panicați nevoie mare ca li se vor percepe noi taxe de catre stat si astfel nu vor mai putea face investiții desi au avut o crestere de 424% fata de anul trecut, tot ei zic ca vor fi majorări la toti operatorii prin aceste taxe.. dar noi la Telekom suntem obișnuiți... parca radeau in timp ce la altii cresc preturile... pe pagina lor de fb mai multe detalii

Știi proverbul ăla cu câinele ? Nu mai du tu grija altor operatori și mai bine v-ați uita în propria ”ogradă”, deja s-a uitat scumpirea aia din noiembrie, cu 7 lei ? Acum probabil urmează alta, măcar acum au o scuză (mai) bună.

#276
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,506
  • Înscris: 06.11.2014

View Posttrafalgar20, on 19 decembrie 2018 - 18:48, said:

esti traumatizat cu litele... eu am fibra si e chiar bine... nu am avut probleme.

Bravo tie! La 10km distanta de Suceava, Telekom ofera net de 10Mbps... maxim. Incercase cineva sa ii bage unei cunostinte pe gat IPTV-ul insa.. surpriza, nu duce sarma. Acum are net de 2Mbps, insa indata va trece la UPC, care ofera 500Mbps, in aceeasi locatie.

Edited by iZet, 19 December 2018 - 23:11.


#277
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Clar e ceva suspect cum se animeaza brusc topicul. ...mai ales cu parerologi ce nu au sau nu mai au nimic in comun cu subiectul.

#278
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,271
  • Înscris: 22.02.2017
E un forum liber. In special pe cafenele unde putem discuta mult mai liber. Topicul de Antena 3 e mai jos putin, multumesc!

Edited by ronuquet, 20 December 2018 - 00:37.


#279
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
Au si aia postachi,lor, altii sau aceiasi, nu urmaresc. Stilul nu difera si cam defineste o parte din generatia actuala.
Rahat in ventilator este scopul si telul in viata, nu stiu insa cu ce folos.

Edited by aztec, 20 December 2018 - 00:48.


#280
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,541
  • Înscris: 30.04.2006
mie imi foloseste, la fiecare postare contra Telecioco,imi incarca cardul de tichete cu o masa in oras...raman bani de Ines..😋
Rahat in ventilator este in toate sediile telecioco, efectiv, mentiune in plus ,sediul din metalurgiei, acolo au si un tel din asta..
,

#281
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 15.06.2014
ipocrizia la cote maxime pe aici.. Posted Image

bine ca au altii robinetul de lapte si miere

voi v-ati gresit vocatia mai baieti..

#282
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,378
  • Înscris: 01.09.2012
Deci ce se mai elimina în perioada urmatoare? Nu de alta dar a trecut cam mult timp de la o eliminare

#283
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 14.05.2016
Cum pot face daca am fibra optica in zona de ceva timp iar eu am prins inca net prin sarma de cupru si televiziune prin satelit?
Am fost la magazinul Telekom din oras si mi-au dat niste numere de telefon la care sa sun.
Mai exact, daca am inca contract aproape toata luna ianuarie sa fac o migrare catre FTTH trebuie sa intrerup contractul actual sau cum vine?
Sa il las sa expire si pe urma sa ii sun?Mi-au spus de la Telekom ca pot suna de acum chiar daca mai am o luna insa mi-e sa nu am probleme pe urma sa imi vina 2 facturi simultan si pe contractul actual si pe cel nou.
Stie cineva cum sta treaba si cum ar fi mai bine sa fac?

#284
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 19.11.2017
nu cunosc exact cum procedează cu tv prin parabola.. daca ai internet de exemplu de la ei iti vor inlocui automat treptat cu fibra... poti suna la 1234 pentru detalii... daca renunți la parabola bănuiesc ca - ti vor pune direct iptv... caci cu fibra schimba si modemul router compatibil cu fibra.

#285
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 14.05.2016
Da, vezi ca eu am incercat sa ii sun de aproximativ un an sa trec pe fibra optica.
Cam de atunci am fibra la mine in oras dar cand ii sunam si le ziceam imi raspundeau ca trebuie sa platesc mai mult, ca am si telefon fix si nu il pot scoate din contract.
Acum vreau sa renunt si la telefonul fix si sa trec pe fibra optica serviciile astea de NET + TV.
Cumva eu mai am o luna, is tot in perioada contractuala si as vrea sa trec pe fibra.Sa astept dupa ce expira sa renunt la telefonul fix?
Asta e problema, ca ei nu ma lamuresc deloc daca ii sun.Odata se poate odata nu ca trebuie sa platesc mai mult, imi fac alt contract sau cum ca nu inteleg dar telefonul fix nu il scot :))
Ce sa inteleg de aici, ca se va intampla la fel si acum daca ii sun sau daca e ultima luna din contract trebuie prelungit sau facut alt contract?

#286
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 19.11.2017
faci o noua reofertare, ce vad eu pe site este asa : TELEVIZIUNE M + INTERNET L + VOCE NELIMITAT =15 euro,TELEVIZIUNE L + INTERNET L + VOCE NELIMITAT=18 euro...apai cam  pe acolo ar trebui sa platesti...suna la ramura vanzari sau asistenta ca mai degraba te intelegi pe acolo decat cu cei din magazine.

Edited by trafalgar20, 20 December 2018 - 19:11.


#287
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 14.05.2016
Nu am nevoie de VOCE de nici un fel, nu folosesc telefonul fix decat in cazuri extrem de rare si de asta zic ca nu merita si vreau sa renunt.
Daca fac o noua reofertare atunci e un fel de prelungire a serviciilor actuale, deci in concluzie va trebui sa raman cu telefonul fix.
Eu vreau sa scot din contract telefon de orice fel, iar acum ca imi expira contractul si mai am o luna as vrea doar oferta cu NET + TV, atat nimic mai mult.
Acum sa fac aceasta cerere cand mai am o luna s-ar putea sa imi prelungeasca contractul cred, dar eu intr-un fel cred ca ar trebui sa il las sa expire cu totul(adica inca mai o luna) sau sa imi rezilieze contractul actual si sa migrez la fibra optica.

#288
trafalgar20

trafalgar20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 19.11.2017
stiu ca poti rezilia contractul si inainte de termen...adica in ultimele 6 luni parca...suna la vanzari si spune-le problema te cableaza cu fibra eventual fixul raminind pina la expirare caci toate serviciile vin prin fibra...nu are rost sa discutam la nesfarsit ...suni la ei si le zici clar ca renunti la fix si vrei fibra si iptv fara fix...e normal ca ei sa incerce sa te convinga ca e avantajos fixul...e in interesul lor sa mai traga niste bani.

Edited by trafalgar20, 21 December 2018 - 10:40.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate