Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 

Romancele frumoase au devenit prea selective si feministe

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
286 replies to this topic

#199
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002
nice to be inteligent, but is more important to be nice. sa-ti stapanesti sanatos iq-ul.

#200
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015
Majoritaea femeilor sunt pentru majoritatea barbatilor niste simpli paraziti. Defapt multe feministe zic ca 90% dintre barbati ar trebui executati, eutanisatiati, sau cel putin expulzati din marile orase. Va veni cineva si va zice ca un parazit nu isi omoara niciodata gazda? Serios? Un tip cu hepatita o duce asa de bine? un parazit nu te va lasa sa traiesti prea bine , pt. ca sa nu poti lupta contra lui, te va tine in viata ca pe o mumuie. La fel fac si femeile. Te vad ca castigi 2000 euro saptamanl din IT? "Auzi, daca nu te duci  si lucrezi la fabrica de electronice X? platesc 2000 lei pe luna!". Am cunoscut X oameni care daca aveau o afacere, un mic magazin orice, si castigau 10,000 euro lunar , daca au vrut sa-si mai deschisa unul femeia s-a opus. Hai sa ne facem casa,etc. I-au terminat la maxim si in multe cazuri au insistat sa lase afacerile deoparte si sa se angajeze pe undeva. De ce? Pentru ca asta vor! Sa profite ca niste paraziti! Daca castigi 10,000 euro lunar esti un PERICOL Pt. ele, mai bine te fac sa fii un SCLAV al societatii , sio  PAPUSA de CIRC.

#201
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 29.09.2006
Frustrat mai ești mai frate.
Ce vrei să-ți zică ca ești prea distrus pt ele? Te "protejează".
Tre sa îndeplinești un standard minim sa se uite la tine. Chiar și pt un f....
Tu dacă ieși cu una ce faci? Ii faci capul toaca ca în exemplu de mai sus?
Poartă-te și tu normal, relaxat, zâmbește, fa glume. Ca sunt și ele uameni, chiar dacă tu nu crezi.

#202
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015

View PostFane, on 20 octombrie 2018 - 10:55, said:

nice to be inteligent, but is more important to be nice. sa-ti stapanesti sanatos iq-ul.

Sa-ti repet tie inca odata. Suntem cel putin 2 barbati necasatoriti pe 1 femeie necasatorita. Cum ne imparti? Iti este foarte greu sa intelegi ca sunt mai multe femei decat barbati, doar pentru ca femeile traiesc mai mult decat barbatii?

View Postpaco rabanne, on 20 octombrie 2018 - 10:57, said:

Frustrat mai ești mai frate.
Ce vrei să-ți zică ca ești prea distrus pt ele? Te "protejează".
Tre sa îndeplinești un standard minim sa se uite la tine. Chiar și pt un f....
Tu dacă ieși cu una ce faci? Ii faci capul toaca ca în exemplu de mai sus?
Poartă-te și tu normal, relaxat, zâmbește, fa glume. Ca sunt și ele uameni, chiar dacă tu nu crezi.

M-am retras, ii las pe cei ca tine sa alerge dupa fundul lor.

daca vreu sa f...... gratis, imi iau un bilet de avion si ma duc in America Latina , Africa sau Asia. Fut cate 2-3 pe zi , doar pt. cum arat. Daca voi vrea vreodata un copil cumpar un ovul , si dau 17,000 $ unei mame surogat din Asia. Ies cu 90% mai ieftin ca la un divort... iar acel copil chiar va avea sanse. Sa-ti arat cate politiste (de la arhivar la criminalstica) doneaza ovule fara sa ceara 1 rubla in Ucraina/Rusia.  ? 300 euro la medic, 0 euro pt. ovul , 14,000 euro pt. mama surogat in tailanda, 2000 euro la avocati, ai un copil cu mult peste ce iti pot oferi femeile din Romania. Vrei  sa calculam pretul unui divort, asa mediu?

Edited by althea, 20 October 2018 - 15:06.


#203
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 29.09.2006
Și de ce nu-ți iei o polițistă, dacă ele îți plac? Îți poate oferi și alte chestii faine, nu doar oua.
Sau chiar și din servicii, știi ca și ele vor bărbați și ele vor sa se f...?

#204
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002

View Postfguy, on 20 octombrie 2018 - 11:01, said:

Sa-ti repet tie inca odata. Suntem cel putin 2 barbati necasatoriti pe 1 femeie necasatorita. Cum ne imparti? Iti este foarte greu sa intelegi ca sunt mai multe femei decat barbati, doar pentru ca femeile traiesc mai mult decat barbatii?
nu se imparte nimic. unul castiga, celalalt ia mumu. ca intre barbati.

#205
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Postfguy, on 20 octombrie 2018 - 10:51, said:

Am un IQ de 140. Adica 1 din 250 persoane. Mersi frumos.
Poate, dar trebuie sa iei in calcul ca doar IQ score nu zice prea mult despre calitatile intelectuale ale individului. Uite ce-ti spune un amarat cu 110 :  

In primul rand, orice discutie plecand de la realitatea conjugala din vest, nu are sens a se aplica in Romania.

In al doilea rand, te asigur ca femeile alea sarace, fie si de peste ocean, nu fac parte in masa, din categoria celor care si-au lasat sotii buni.

In al treilea rand, refuzurile femeilor au la baza si (ne)atractia fizica. Daca nu plac un barbat, poa' sa fie detinator de Nobel, degeaba. Valabil si invers. Cat de desteapta si virtuoasa o fi tipa, daca nu atrage fizic si ca personalitate, degeaba. Deci nu e corect sa blamezi femeile pt ca resping barbatii destepti. Nu e suficient sa fii desept, dupa cum nu e suficient sa fii fidela.

In al patrulea rand, experienta ta din liceu, trebuie sa ia in calcul ca te adresai fie unor tipe low end (curve in devenire), fie unor tipe normale sau high end, dar care doreau un pachet mai atractiv, pe care la acea data inca nu-l aveai. Scorul ala ar fi trebuit sa-ti spuna cum merge treaba si sa nu te lase prada asteptarilor nerealiste.

Quote

Iti iau oricand 100 de femei cu prieten/maritate la rand. Stiti cum ma vor refuza? "Scuza-ma am prieten/sunt maritata". De parca daca nu ar fi  as avea mari sanse la ele.
Si asta ar insemna ca sint blamabile ? Lasi de inteles ca orice tipa ar veni la tine ar primi un raspuns pozitiv. E fals. Barbatii sint la fel de selectivi ca femeile. Difera doar criteriile.  

Quote

Luam 100 femei singure, ce vor zice? "nu vreau o relatie"... Ce te faci cand x femei zic nu vreau o relatie?
Simplu. Iei in calcul ca s-ar putea ca, in mod constant, sa te adresezi unei ligi peste a ta. Liga ce reclama alt pachet de calitati disponibile tie. Daca esti un tip de nota 6-7, nu poti astepta tipe de 8-9, nu mai vorbim de 10. Iar daca una dintr-o categorie superioara iti zice DA, fugi. Tocmai incepe sa te utilizeze.

Quote

de multe ori am fost prins in acel "mai vorbim si poate iti dau nr" ... si le rugam ca pe dumnzeu sa-mi dea nr, ma juram ca sterg acel nr, doar ca nu suportam efectul psihiolog cu care se jucau impotriva mea.
Clar. Lipsa de coaching. Iata de ce experienta si maturitatea bat scorul IQ.

View Postfguy, on 20 octombrie 2018 - 10:55, said:

Majoritaea femeilor sunt pentru majoritatea barbatilor niste simpli paraziti.

Defapt multe feministe zic ca 90% dintre barbati ar trebui executati, eutanisatiati, sau cel putin expulzati din marile orase.

E fals. Cu parazitii nu te poti inmulti, creste si asigura viitorul.

Are sens sa discutam despre nebuni ?

View Postfguy, on 20 octombrie 2018 - 11:01, said:

daca vreu sa fut gratis, imi iau un bilet de avion si ma duc in America Latina , Africa sau Asia. Fut cate 2-3 pe zi , doar pt. cum arat.

Daca voi vrea vreodata un copil cumpar un ovul , si dau 17,000 $ unei mame surogat din Asia.

Ies cu 90% mai ieftin ca la un divort...

iar acel copil chiar va avea sanse.

Sa-ti arat cate politiste (de la arhivar la criminalstica) doneaza ovule fara sa ceara 1 rubla in Ucraina/Rusia.  ? 300 euro la medic, 0 euro pt. ovul , 14,000 euro pt. mama surogat in tailanda, 2000 euro la avocati, ai un copil cu mult peste ce iti pot oferi femeile din Romania.

Vrei  sa calculam pretul unui divort, asa mediu?

Se pare ca ai de gand sa pui in aplicare ceea ce reprosezi la femei.

Daca inca nu vrei copii, e grav.

In Romania ?

La ce ? In ce familie ? Ca mai sus, ai face fix ce reprosezi femeilor.

De unde rezulta ?

Da. Depinde de averea familiei. Am mari dubii ca sintem pe aici numai barosani cu meleoane de euro.

Edited by NSR, 20 October 2018 - 11:59.


#206
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
sa mori tu ca alea 3 din America Latina sau Asia care fac sex cu tine pe zi, o fac pentru felul cum arați..

#207
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015

View Postsilesax, on 20 octombrie 2018 - 12:22, said:

sa mori tu ca alea 3 din America Latina sau Asia care fac sex cu tine pe zi, o fac pentru felul cum arați..

100% pozitiv! Sunt atrase foarte rau de barbati din rasa alba. Poti incerca asta:
daca nu stii spaniola foloseste-te de un google translator, cauta curve din peru , colombia, venezuela, rep. dominica, el salvadore, etc.

adauga-le pe whatsapp.

zi-le ca vrei DOAR sa fiti prieteni , sa le cunosti mai bine

ele vor cere poza, da-le poza ta.

intreaba-le daca nu ar face sex gratis cu tine, ca nu ai bani.
vor raspunde pozitiv Posted Image)) ca nu s-au mai f....cu un alb, sau inabereaza...ca vor sa faca o fapta buna Posted Image)



Am incercat sa ma dau la cliente din america latina/asia, pe facebook , instagram sau pe site-urile de videochat. Si nu aveau nici o problema sa si-o traga cu mine. Si crede-ma ca daca si una care face videochat sau prostitutie si-ar trage-o cu tine fara sa-si ceara bani, e ceva.

La fel se comporta si femeile din rasa alba,europeana cu barbatii care arata bine, dupa standardele lor.

View PostNSR, on 20 octombrie 2018 - 11:57, said:

Da. Depinde de averea familiei. Am mari dubii ca sintem pe aici numai barosani cu meleoane de euro.

Personal, eu in cazul unui divort as pierde cat 10-20 de barbati. de ce mi-as face viata un calvar si tot eu sa implor pe una sa fie sotia mea?


Sa-ti explic inca odata. Femeile, cand a inceput libertatea sexuala au mintit ca orice barbat, chiar si cel din sant va avea acces la ele. Ti-am dat un exemplu. Te dai la 100 femei maritate sau cu prieten si te refuza 100% cu "am prieten". Adevarul e ca nu te plac. Ar trebui sa-ti zica "scuza-ma, dar am prieten" doar daca ai fi un mega aratos. Atunci ii poti spune unei barbat "Arati f. bine,dar deja sunt casatorita! prea tarziu prietene!"
Intelegi? E o minciuna, pt. ca si daca nu ar avea prieten nu ai avea nici o sansa le ele. Ele mint ca barbatii le-au ranit, ca nu vor relatii le e mai bine singure, ca sunt atrase de barbati inteligent, cu caracter. Apoi cand pui botul si umbli dupa curul lor, te ataca ca ultimul DEMON.
Chiar si in acest topic putem citi cum femeile sunt singure , sarmanele de ele. Deci barbatii sunt incurajati sa aiba grija de ele, sa le planga de mila. barbatul cu 0 optiuni ii plangei uneia cu 10,000 de optiuni de mila.
Toata aceasta mascarda este in folosul lor. Multi barbati ii vor plange de mila unei femei care a ramas fara bani (sau vrea sa ia bani de la tine, sa de-a la alfa sa-si ia alt telefon) sau unei mamice singurice.
O femeie, desi stie adevarul nu-ti va zice 'dragule, ma adauga 100 baieti pe zi, si ma f.... cu cel mai bun. scuza-ma" . Te vor tine in "intuneric" , apoi din acolo intuneric te va ataca intr-o buna zi demonul din ele. Si te va durea. Tu ii plangeai de mila acelui demon , ca barbatii au ranit-o ....

Edited by althea, 20 October 2018 - 15:08.


#208
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
foarte complicat cu femeile din ziua de azi.. era mai simplu acu 20 de ani. trebuia doar sa dansezi cu ea si sa o faci sa râdă.. bine naibi ca am apucat sa m a insor.

#209
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015
Si da, femeile sunt niste paraziti pt. multi barbati, mai ales atunci cand ele se folosesc de ei pentru asi crese plozii facuti cu altii.

Vezi tu, multi de pe forum isi permit 20,000$ pentru un copil cu mama surogat. Unii de aici , poate isi permit o intreaga gradinita Dar nu o fac. De ce? pentru ca poate ca pentru noi barbatii a avea copii nu e suficient. Noi vrem femei, si ele vor copii. Ele au nevoie de barbati ca sa-si creasca copii. Spera ele la ziua, cand nu vor mai avea nevoie. Spera si saliveaza. Vor face atunci din rasa umana o maimutza frumoasa.


Vin tot felul de destepti pe forum si repeta poezii cu "ovulul scump, si sperma ieftina". Un ovul de femeie care a terminat ACADEMIA DE POLITIE il gasesti GRATIS. - Munca pt. cresterea acelu ovul in schimb este enorma. Nici nu putem fi comparati cu animale gen balene, rechini, caprioare unde mama pune 100% din investitia pt. cresterea copilul. Si referitor la acele animale, ele nu fac selectie sexuala ce masculii se rup in bataie intre ei si cel mai bun isi pune samanta in aceea balena, rechinitza sau capra. Femeia de om vrea sa aleaga ea, dupa ochi!

Milioane de ani munca pt. crestea acelui ovul a depasit pretul ovulului. Pana nu demult era smecheria "50% al meu, si 50% al tau , iar tu pui toata munca". Acuma insa femeile vor ca ""50% al meu, 50% al lui fuck buddy ala tot tatuat, si tu pui munca!".

View Postsilesax, on 20 octombrie 2018 - 12:45, said:

foarte complicat cu femeile din ziua de azi.. era mai simplu acu 20 de ani. trebuia doar sa dansezi cu ea si sa o faci sa râdă.. bine naibi ca am apucat sa m a insor.

Da. Ca ai 50% sansa de divort si in cazul acela 100% sa-ti ia casa. Un apartament de 4 camere se vinde cu 100,000 euro in oras. Cand vecinii au divortat, a venit un evaluator de apartamente si a estimat apartamentul la 60.000 euro. Ea nu a lucrat deloc, doar a avut grija de copii. Tu platesti pensie alimentara, si din banii aia iti da ea inapoi "cum o putea, si cand o putea, 30% din apartamentul platit 100% de tine"

#210
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Postfguy, on 20 octombrie 2018 - 12:38, said:

Personal, eu in cazul unui divort as pierde cat 10-20 de barbati. de ce m-as insura?

Sa-ti explic inca odata.

Femeile, cand a inceput libertatea sexuala au mintit ca orice barbat, chiar si cel din sant va avea acces la ele.

Ti-am dat un exemplu. Te dai la 100 femei maritate sau cu prieten si te refuza cu "am prieten". E o minciuna, pt. ca si daca nu ar avea prieten nu ai avea nici o sansa le ele.

Ele mint ca barbatii le-au ranit,

ca nu vor relatii le e mai bine singure,

ca sunt atrase de barbati inteligent, cu caracter.

Apoi cand pui botul si umbli dupa curul lor, te ataca ca ultimul DEMON.

Bun, si atunci are sens gneralizarea concluziei : "femeile sint naspa" ?

Mersi man, dar am aproape 45 de ani. Nu prea mai am taine in domeniul asta. Posted Image

Iarasi, e o generalizare fara legatura cu Romania. Unde se poate citi angajamentul ala feminin ?

Nu rezulta de nicaieri ca ar fi o minciuna. Sa inteleg ca te astepti sa-ti spuna DA, fiind in relatie / casnicie ? Apoi, nu vad de unde siguranta ca ar zice NU si daca ar fi singure. Realitatea denota contrariul. Femeile singure se cupleaza imediat cum au ocazia.

Da, pai, multe au dreptate.

Dupa trauma e nevoie de un timp de refacere. Mgtow ce fac ? Nu refuza relatiile din acelasi motiv ? Ba da. Atunci de ce reprosul doar fata de femei ?

Logic.

De unde garantia asta ?

Edited by NSR, 20 October 2018 - 12:51.


#211
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002

View PostNSR, on 20 octombrie 2018 - 11:57, said:


Uite ce-ti spune un amarat cu 110 :  
Ce v-o apucat sa va puneti IQ pe masa? Ascultati ce va zice unul cu IQ de 70: IQ e cam ca si penisul. E bine sa-l ai, e bine sa fie cat mai mare dar nu-i bine sa-l scoti in public ca nu mai vrea lumea sa se joace cu tine.

#212
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Postfguy, on 20 octombrie 2018 - 12:48, said:

Si da, femeile sunt niste paraziti pt. multi barbati, mai ales atunci cand ele se folosesc de ei pentru asi crese plozii facuti cu altii.

Femeia de om vrea sa aleaga ea, dupa ochi!

Cu femeile faci copii si asiguri viitorul. Cu parazitii, nu. Nu e corect sa invoci exceptiile pt a trasa o regula.

La fel facem noi, ca barbati.

#213
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
@fguy cred ca nu și arata parerile lui in discuțiile cu femeile... :))

#214
fguy

fguy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 19.10.2015

View PostNSR, on 20 octombrie 2018 - 12:56, said:

Cu femeile faci copii si asiguri viitorul. Cu parazitii, nu. Nu e corect sa invoci exceptiile pt a trasa o regula.

La fel facem noi, ca barbati.

Sa-si creasca copii aia facuti cu "Alfa male" pe spinarea lor si nu pe a mea. Sa exersezea asa putin ce misto e sa joci rolul unui beta-male-provider :) Sa inmulteasca tot drogatii si tatuatii in cap din partea mea. Ma doare fix in ...

#215
NSR

NSR

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 26.06.2016

View Postfguy, on 20 octombrie 2018 - 13:03, said:

Sa-si creasca copii aia facuti cu "Alfa male" pe spinarea lor si nu pe a mea.
Desigur. Nu zicea nimeni altfel. Dar daca ar fi ai tai ?

#216
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002
Mie nu mi se pare ca te-ar durea in fix in pix, dar poate ma insel.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate