Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 

Tensiunea din societate

* * * - - 2 voturi
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
117 răspunsuri în acest subiect

#91
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008

 epetroiu, on 23 iunie 2018 - 21:22, said:

Iar cu vila lui Dragnea?
Mai in primul rand vila aia e intr-un orasel numit Alexandria de vreo 40.000 de locuitori, nu e in buricul capitalei.
Cum si-a facut-o? Ca a fost bugetar? Si daca esti bugetar, ce? Nu poti sa prestezi si alte activitati si sa ai si alte surse de venit? Din meditatii, ca un exemplu Posted Image)
Sau poate omul pur si simplu a fost gospodar/econom.
Vedeti ca va scapa un lucru-pentru astia mai tinerei-in anii imediat dupa '89 cine "a actionat cu cap" s-a procopsit bine cu de toate-case, etc perfect legal... Voi va uitati cat costa un apartament acum-dar atunci era de 10 ori mai ieftin( comparam pretul vechi actualizat, evident), terenurile la fel, tot, etc. Mai ales intr-un catun gen Alexandria...
Deci e invidie pana la urma? Ati vrea si voi vile din alea si nu puteti?
Sincer nu ma deranjeaza cu nimic vilele altora, mie personal nu imi trebuie ditamai viloiul.
Altu' care se da neprihanit a facut 320.000 de euro din inchirierea unei case care nu era a lui, dobandita cu acte false. Trei sute de mii de euro, frate! Nu face vila lui Dragnea din Teleroman atat... si se da neprihanit si-l face p'astalalt infractor pentru niste mizilicuri nici alea probate suficient... da-o dreaq, chiar asa, parca suntem copii de gradinita..


Cati banutzi mai iese la un lins de veceu?Intreb pentru un cunoscut pesedist.

#92
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015

 geostorm, on 23 iunie 2018 - 21:28, said:

Asta nu ar trebui sa le ia mintile, sa vina cu copii in brate sa loveasca jandarmii...
Copiii nu lovesc jandarmii...

O fi zis jandarmu` ceva, o fi injurat..


 geostorm, on 23 iunie 2018 - 21:28, said:

..
Asta e barbat ?
E si pensat ca o femeie
Dar si-a lasat barba sa para si el barbat
Pare barbat, dar nu bag mana-n foc ca nu-l cunosc. Faptul ca are copil inseamna ca i se scoala si a dat la buci macar o data in viata lui.

Pare a fi din Romania aia care se mai si ingrijeste, adica pe an consuma mai mult de un tub de pasta de dinti (media pe tara).

Editat de MembruAnonim, 23 iunie 2018 - 21:41.


#93
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

 edy_wheazel, on 23 iunie 2018 - 21:32, said:

DNA-u' a devenit foarte curios, are obiceiu' asta cand
.... trebuie eliminate anumite personaje de pe scena politica. :)

#94
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.717
  • Înscris: 08.10.2015

 epetroiu, on 23 iunie 2018 - 21:33, said:

Cred ca tu faci... ti-am dat si exemplu cu un alt bugetar care a facut multe case din meditatii. Deci se poate! Posted Image De ce nu ai citat tot?
Nu ti-a fost greu sa te adaptezi de la dosarele cu sina / scrisul cu creionu pe hartie la scrisul la calculator ?

#95
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

 daniMMM, on 23 iunie 2018 - 21:36, said:

Cati banutzi mai iese la un lins de veceu?Intreb pentru un cunoscut pesedist.

Contra-argumente ceva la ce am zis? Am dat exemplul altui bugetar care a facut tot asa, case , vile, etc.
O dati in diverse si jigniri, tipic...si penibil... asa ca voi "raspunde" pe masura, daca ma intelegeti. Posted Image

Editat de epetroiu, 23 iunie 2018 - 21:43.


#96
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.514
  • Înscris: 30.07.2006

 tauru242, on 23 iunie 2018 - 21:34, said:

Curat naturel, coane Fănică!


Fara caterinca acum, cat de prost trebuie sa fie cineva incat sa creada sincer ca ditamai vila cu piscina -gen Pablo Escobar- e din salariul de bugetar al hamsterului?

Indeajuns de prost incat sa se uite cu gura deschisa si stirba din care curge scuipat la Haznaua 3.
Si la fiecare 4 ani sa puna stampila pe PSD.

Bine ca nu avem de astia pe forum aici.

Editat de marius.bunu, 23 iunie 2018 - 21:44.


#97
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.157
  • Înscris: 31.07.2007

 epetroiu, on 23 iunie 2018 - 21:37, said:

.... trebuie eliminate anumite personaje de pe scena politica. Posted Image

In general scursurile soioase ciorditoare PSD-iste. Clar nu au ce cauta pe scena politica, pe nici o scena de fapt decat daca are forma de esafod.

#98
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.615
  • Înscris: 18.10.2011

 geostorm, on 22 iunie 2018 - 14:00, said:

Poate gresesc insa atat in Romania cat si in celelalte tari e o tensiune imensa in societate.
Mai toti  pe strada, la munca, acasa sunt nervosi, frustrati, gata sa dea pumni in stanga si-n dreapta.
Parca niciodalta nu a fost atata tensiune in societate, lume atat de agresiva, o agresivitate latenta ce va exploda la un moment dat.
Care credeti ca e cauza ?
Se va ajunge la revolutii, razboaie, revolte sociale ?
Citisem undeva ca multi prevad o perioada de anarhie, iar bogatii lumii si-au facut deja buncare in zone izolate

Pai e simplu: lumea isi da seama (si-a cam dat, de fapt) ca starea actuala de lancezeala, de stagnare, va dura mult si bine, ca se a fost de crescut a cam crescut.

Si-a dat seama ca intrarea in EU, venirea firmelor straine nu inseamna totusi mare lucru. S-au plimbat prin Europa si au vazut de fapt cum este, ca suntem cetateni de mana a 2-a, cu tara de mana a 2-a (in mai toate domeniile). e normal sa fii frustrat, mai ales ca nu poti schimba mai nimic.

Multi oameni raman sa munceasca pentru asigurarea traiului zilnic, plus o casa/un apartament, studiile copiilor si cam atat.

Sa stai in trafic zilnic in caldura din Bucuresti e infernal, oricum. Eu nu merg curent, dar cand trebuie, ma apuca nervii.

S-a marit birocratia, cozile la banci sunt mai mari, toti au de semnat tot felul de foi, iar in cazde proces, ai de umblat si iti dai seama ca a fost degeaba.

#99
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

 WinstonMontana, on 23 iunie 2018 - 06:48, said:

Din cate am observat eu , multi cred ca saracia lor se datoreaza  coruptilor/hotilor.

Cam asa ceva... in realitate fiecare are parte de saracia sau bunastarea pe care  si-o construieste singur, indiferent de cine e la guvernare.
Dar e foarte comod sa dai vina pe politicieni pentru esecurile proprii...

#100
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.115
  • Înscris: 03.12.2017

 aaaa4567, on 23 iunie 2018 - 21:55, said:

Pai e simplu: lumea isi da seama (si-a cam dat, de fapt) ca starea actuala de lancezeala, de stagnare, va dura mult si bine, ca se a fost de crescut a cam crescut.

Si-a dat seama ca intrarea in EU, venirea firmelor straine nu inseamna totusi mare lucru. S-au plimbat prin Europa si au vazut de fapt cum este, ca suntem cetateni de mana a 2-a, cu tara de mana a 2-a (in mai toate domeniile). e normal sa fii frustrat, mai ales ca nu poti schimba mai nimic.

Multi oameni raman sa munceasca pentru asigurarea traiului zilnic, plus o casa/un apartament, studiile copiilor si cam atat.

Sa stai in trafic zilnic in caldura din Bucuresti e infernal, oricum. Eu nu merg curent, dar cand trebuie, ma apuca nervii.

S-a marit birocratia, cozile la banci sunt mai mari, toti au de semnat tot felul de foi, iar in cazde proces, ai de umblat si iti dai seama ca a fost degeaba.

Despre ce stagnare vorbesti ?
Romania a evoluat enorm, si asta e vizibil pentru oriceromani plecat de 10-20 ani din Romania la intoarcerea in vacanta.
De asemenea au avansat si salariile.
Cel putin in domeniulo meu, am ramas susrpins la ce valori au ajuns salariile in doar 3 ani,mai au putin si le egaleaza pe cele din Franta, Germania sau UK.

Editat de geostorm, 23 iunie 2018 - 21:59.


#101
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.306
  • Înscris: 03.12.2005
Acum, pe bune, incep sa cred ca e raul mai mic situatia in care sa apara ordonantele rapid. Si am sa ma explic: pe guvernarea curenta nu s-au dat inca marile tunuri, doar pomenile electorale. In schimb, ar fi clar pentru toti ce urmarea de fapt partidul si poate ar ajunge in cele din urma la groapa de gunoi a istoriei. Nu pot spera sa fie interzis, desi un astfel de demers ar indreptati aceasta masura, dar sunt sigur ca se va descurca de minune pe limba sa.
Cat despre tovarasul, nu imi fac griji. Scapa pe dosarul curent, dar nu e singura infractiune din cariera, ii vor fi documentate altele si va ajunge linistit in acelasi loc, poate doar mai tarziu.

#102
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

 aaaa4567, on 23 iunie 2018 - 21:55, said:


Multi oameni raman sa munceasca pentru asigurarea traiului zilnic, plus o casa/un apartament, studiile copiilor si cam atat.

Dar pentru ce ar vrea sa munceasca?

Quote

Sa stai in trafic zilnic in caldura din Bucuresti e infernal, oricum. Eu nu merg curent, dar cand trebuie, ma apuca nervii.


Tu ai impresia ca doar in Bucuresti se sta in trafic? La fel e in orice capitala din vest... si nu e obligatoriu sa locuiesti intr-o capitala daca nu iti place.

#103
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 46.022
  • Înscris: 18.01.2007
Hai ca pana acu ne sclavageau strainii eram colonie si ue futusera toata industria ca sa fim piata de desfacere si mancam toate gunoaiele refuzate in vest. Acum ca serveste intereselor de partid si de stat, totu e bine, am evoluat enorm si salariile is blanao.

 epetroiu, on 23 iunie 2018 - 21:59, said:

Tu ai impresia ca doar in Bucuresti se sta in trafic? La fel e in orice capitala din vest

Am cam fost prin destule, in multe trebuie chiar sa iti placa sa te chinui ca sa iei masina, da' n-are sens, pentru ca in mod socant, au transport public de oriunde oriunde, la niste standarde corespunzatoare.

 epetroiu, on 23 iunie 2018 - 21:59, said:

si nu e obligatoriu sa locuiesti intr-o capitala daca nu iti place.

Did you just went full Basescu on us?

 geostorm, on 23 iunie 2018 - 21:58, said:

Despre ce stagnare vorbesti ?

Aia legata de orice nu se rezuma la "inainte puteam sa iau 1 pachet de ciunga, acum imi permit 7, si-un suc"

Editat de shefu_de_combinat, 23 iunie 2018 - 22:05.


#104
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.530
  • Înscris: 05.08.2016

 sebulbus, on 23 iunie 2018 - 21:59, said:

Acum, pe bune, incep sa cred ca e raul mai mic situatia in care sa apara ordonantele rapid. Si am sa ma explic: pe guvernarea curenta nu s-au dat inca marile tunuri, doar pomenile electorale.

Ce tunuri s-ar mai putea da? Greu de crezut, mai ales ca DNA e cu ochii pe ei si daca... "injura in biserica"... orice PSD-ist este arestat si daca fura...5 lei, de unde sa mai dea tunuri.
Mai lasati placa asta cu PSD si coruptia... ca la fel a venit Basescu la putere pe chestia asta si a patronat o coruptie la fel de mare, cu mana lui dreapta-Udrea.
Aveti o obsesie cu PSD-ul asta de parca daca maine se desfiinteaza PSD vine raiul in Romania.
Aiurea...la cum par mecanismele subterane, dimpotriva, e mai bine sa stea PSD la guvernare, macar stim ca DNA e cu ochii pe ei, ca daca vin altii e posibil sa fie mai rau-sa ne gandim ca "ceilalti": sunt flamanzi rau de cand nu au mai guvernat plus ca s-ar putea ca DNA sa nu fie la fel de stricta cu ei.
De fapt e foarte bine asa, sa nu fie si presedintele si guvernul de aceeasi culoare. Ca abia atunci s-ar da marile tunuri!

Ne mai lasati si cu legile justitiei si atata tam-tam cu OUG?
"Ba nene", voi sunteti macar constienti ca guvernul CIOLOS a modificat prin OUG, intr-o singura zi in aprilie 2016, 150(o suta cincizeci) de articole din codurile penale??? Si nu s-a mai crizat nimeni atunci. Chiar asa puneti botul la nesfarsit la manipulari?
Iar PSD, pe langa manipularile ca nu stiu ce face cu justitia (exagerari ipocrite si grosolane), macar are totusi acolo un program de guvernare, un plan p[e care il pune in aplicare. Da, nu curge lapte si miere, dar totusi se pare ca economic nu stam rau-si asta o spun statisticile, si multe promisiuni au fost indeplinite. Daca vin ailalati-PNL sau USR- aia nu au niciun plan, niciun program, decat sa tipe contra PSD. Dimpotriva, PNL are in cap doar masuri care sa avantajeze patronatele, in defavoarea angajatilor, care sa fie munciti bine pe salarii modeste si bineinteles saliveaza la gandul unor afaceri cu statul-ei le numesc "investitii" :)
In rest, seful PNL e tot suspect si el de infractiuni, intamplarea face ca in prima instanta sa aiba o sentinta de achitare, dar nu se stie niciodata, la o adica p[oate lua condamnare.
Asa ca...iar circarii de la USL, aia nu merita nici bagati in seama,. mai ales ca se pare ca au si destui huligani primitivi printre ei... fereasca Dumnezeu sa vina la putere asa specimene.

Editat de epetroiu, 23 iunie 2018 - 22:12.


#105
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.306
  • Înscris: 03.12.2005
Chestia aia numita fondul suveran de nu stiu ce, ca prim exemplu?

Nu am zis niciunde sa vina ceilalti. Dimpotriva. Sa ramana sa o scoata singuri la capat, daca nu exista temei pentru scoaterea in afara legii a acestui partid sub forma de acum. Dimpotriva, ceilalti ar fi niste idioti daca s-ar amesteca. Ar urma un nou guvern de sacrifiu, ca Ciolos si un nou rand de prosteli la urmatoarele alegeri. Uneori e nevoie sa fie mult mai rau inainte sa fie mai bine, si o populatie in mare parte analfabeta doar de foame si de par pricepe.

Editat de sebulbus, 23 iunie 2018 - 22:09.


#106
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.605
  • Înscris: 18.05.2008

 epetroiu, on 23 iunie 2018 - 21:37, said:

.... trebuie eliminate anumite personaje de pe scena politica. Posted Image
Aici suntem de acord.Cum?In afara de faza cu votul.Cuvantul "eliminare" are o conotatie negativa,ne legam de avatarul lui Tomi?

#107
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.157
  • Înscris: 31.07.2007

 epetroiu, on 23 iunie 2018 - 21:55, said:

Dar e foarte comod sa dai vina pe politicieni pentru esecurile proprii...

Ce te face sa crezi ca avem esecuri?

#108
gelublabla

gelublabla

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.122
  • Înscris: 06.01.2005

 epetroiu, on 23 iunie 2018 - 22:01, said:

Ce tunuri s-ar mai putea da? Greu de crezut, mai ales ca DNA e cu ochii pe ei si daca... "injura in biserica"...
Mai lasati placa asta cu PSD si coruptia... ca la fel a venit Basescu la putere pe chestia asta si a patronat o coruptie la fel de mare, cu mana lui dreapta-Udrea.


Marele tun, pe care n-a avut curaj sa-l dea nici macar Nastase, e sa se dea lege/oug prin care niste sclavi proclama stapan absolut o nulitate in aplauzele unor prostalai.
Mai e un pic iar prostalaii deja freamata ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate