Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

”Pleava” lui Dumnezeu

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
371 replies to this topic

#271
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,608
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 08 mai 2023 - 08:13, said:

Cum ar putea vrăjitorul să ia legătura cu mine, fiindcă, da, închipuie-ți, are un mesaj de la Dumnezeu pentru mine?
Adică cum ar putea lua legătura vrăjitorii cu sataniștii, asta ar fi întrebarea ta.

Păi când vă întâlniți la Sala Regatului, discutați de-ale voastre, nu?... Posted Image
Asta ar fi o posibilitate. Nu văd altfel cum.

Edited by Sfantul Jakob, 08 May 2023 - 08:20.


#272
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 06.03.2021

View PostSfantul Jakob, on 08 mai 2023 - 08:07, said:

Iehova este Atotputernic! Almighty God.

Iehovist, vine de la Iehova (Almighty God), iar iehoviștii sunt poporul lui... în trecut erau evreii, astăzi sunt martorii! În niciun caz penticostalii sau altă religie sau denominațiune... :nonobad:

Dacă n-ar fi martorii (cumva să zicem că au reușit ei să-i păcălească pe toți) atunci sigur sunt caraiții... :yes:

View PostSfantul Jakob, on 08 mai 2023 - 08:20, said:

Adică cum ar putea lua legătura vrăjitorii cu sataniștii, asta ar fi întrebarea ta.

Păi când vă întâlniți la Sala Regatului, discutați de-ale voastre, nu?... Posted Image
Asta ar fi o posibilitate. Nu văd altfel cum.

La Sala Regatului se țin programe spirituale de calitate, nu ca în bisericile penticostale unde toți posedații urlă, țipă, se dau cu curu' de pământ și bolborosesc limbi demonice...

Doamne ferește! :no:

#273
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004
Pur și simplu, nu poate exista comparație între Martorii lui Iehova și Penticostalii, este ca și cum ai compara Oxford cu Școala gimnazială ”Ion Ghica” Tortoman (pe care a terminat-o Jakob!)

#274
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,608
  • Înscris: 26.01.2007

View Postheartu, on 08 mai 2023 - 12:56, said:

iehoviștii sunt poporul lui...
Păi tu și cu Dark spuneați că ăștia-s scursurile creștinătății, bețivi, securiști, oportuniști, mafioți și criminali spălați pe creier? Posted Image
Martorii, conform declarațiilor voastre scrise, sunt poporul lui Beelzebut! Posted Image

Uite aici:

View Postheartu, on 20 decembrie 2022 - 11:38, said:

Luăm un caz concret, o familie de martori a ajuns la spital cu copilul lor de câțiva anișori care a avut un accident grav, el având nevoie urgentă de transfuzie sanguină, părinții au refuzat transfuzia, copilul a murit, case closed!
Acum, să ne întoarcem la părinții martori care și-au pierdut copilul ... niciunuia nu îi trece prin cap că ei consumă sânge, iar copilul lor pe care l-au pierdut recent, și-a pierdut viața tocmai pentru că ei au refuzat să i se administreze un tratament pe bază de sânge (transfuzia)... ăsta este un exemplu de ceea ce numim spălare pe creier, atunci când cei spălați nu mai au capacitatea de a gândi/raționa singuri cu creierele lor!
Trist! Posted Image

View Postheartu, on 13 ianuarie 2023 - 14:22, said:

Nu mai vorbesc de ignoranța, ipocrizia și imbecilitatea martorilor atunci când își omoară membrii familiei privându-i de transfuzia sanguină atât de necesară în caz de accident, ca mai apoi să meargă acasă și să consume carne din comerț cu o anumită cantitate de sânge în ea... noaptea minții!

View Postheartu, on 03 ianuarie 2023 - 10:44, said:

Copiii bătrânilor erau protejați, dacă păcătuiau erau mustrați și iertați, dacă nu erai copil de bătrân și erai mai sărman în congregație, la cea mai mică abatere bătrânii, pardon turnătorii, te excomunicau instantaneu, ca să te dea exemplu negativ și să bage frica în ceilalți...

De parcă n-ai știi... Organizația lui Iehova, în cadrul ei colcăie de foști turnători sau oportuniști undercover

View Postheartu, on 26 ianuarie 2023 - 20:41, said:

aveau de ce să mă viziteze, aveam probleme în familie... însă nu erau interesați de  situația mea, îi durea în cot...
... numa' eu știu prin ce-am trecut cu nenorociții ăia... hai las-o baltă!

Nu mai zic de fondurile deturnate de indivizii ăștia... unde erau banii... ia ghici?! ��
Cunoști problema?! ��

View Postheartu, on 26 februarie 2023 - 12:29, said:

Pe câțiva i-am deconspirat și nu doar din congregația mea... și nu cred că aveau vreo legătură cu SRI-ul din prezent, mai degrabă cu fosta Secu'

... ei făcându-și mafia lor și acționând din umbră, făcând ce le trecea lor prin cap, deturnări de fonduri, excluderi pe nedrept, presiuni mari asupra unor tinere martore foarte frumoase, ca să ia de bărbați progeniturile lor urâte ca dracu și alte asemenea mizerii de care mi-e și scârbă să scriu...


Eu nu-i cunosc așa pe frații din asociația religioasă Martorii lui Iehova.
Aveam o părere foarte bună despre ei înainte să vă ascult.
Însă voi vorbiți din interior, sunteți mult mai bine informați.
De aceea nu pot să vă contrazic... Posted Image

Edited by Sfantul Jakob, 08 May 2023 - 14:31.


#275
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 08 mai 2023 - 14:31, said:

Eu nu-i cunosc așa pe frații din asociația religioasă Martorii lui Iehova.

Ăștia sunt dizidenți, noi vorbim de Organizația religioasă M. I. și nu de o asociație!

#276
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 06.03.2021

View PostSfantul Jakob, on 08 mai 2023 - 14:31, said:

Păi tu și cu Dark spuneați că ăștia-s scursurile creștinătății, bețivi, securiști, oportuniști, mafioți și criminali spălați pe creier? Posted Image
Martorii, conform declarațiilor voastre scrise, sunt poporul lui Beelzebut! Posted Image

Uite aici:

Eu nu-i cunosc așa pe frații din asociația religioasă Martorii lui Iehova.
Aveam o părere foarte bună despre ei înainte să vă ascult.
Însă voi vorbiți din interior, sunteți mult mai bine informați.
De aceea nu pot să vă contrazic... Posted Image

Nu mai generaliza penticostale, alea sunt excepțiile de la regulă... iar tu le prezinți ca generalități!

Chiar așa de proști ne crezi măi penticostale?! :)

Nu există pădure fără uscături... și oricum, ți-am mai spus asta, martorii sunt sub asediu de peste o sută de ani! :yes:

Voi în schimb sunteți liberi să vă manifestați demonic cum vreți voi, nu vă oprește nimeni... dar nu ne ziceți nouă că acolo este vorba despre manifestarea spiritului lui Dumnezeu, că nu vă credem, se vede clar ca bună-ziua, din satelit, de pe lună, de unde vreți voi... că sunteți cu Dracu'...


No offence!

Edited by heartu, 08 May 2023 - 16:32.


#277
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,608
  • Înscris: 26.01.2007

View Postheartu, on 08 mai 2023 - 16:27, said:

Chiar așa de proști ne crezi măi penticostale?! Posted Image
Sincer?
Da! :yes:

#278
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 06.03.2021

View PostSfantul Jakob, on 08 mai 2023 - 17:11, said:

Sincer?
Da! :yes:

Părerea ta personală chiar nu contează în ecuația universală a mântuirii... :thumbdown:

#279
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 06.03.2021
Nu știu de ce tot îmi dai like-uri când te contrazic... e vreun fetiș de-al tău?! :)

Oricum îți mulțumesc! :)

#280
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,608
  • Înscris: 26.01.2007

View Postheartu, on 08 mai 2023 - 19:56, said:

Nu știu de ce tot îmi dai like-uri când te contrazic...
Eu îți dau like-uri când ai dreptate bah Heartule.
Că contrazici sau mă aprobi este irelevant.

La acea postare aveai dreptate Posted Image

View Postdark, on 26 februarie 2023 - 12:47, said:

Nu. Eu chiar am scris acum câteva zile, că logodnica mea, Franny, a avut în trecut tot felul de relații cu ”skin-heads”, cu tatuați, cu tipi atletici, mușchiuloși, măciucari de meserie, dandy de profesie, care o plimbau cu motocicleta prin oraș la băute, etc., dar că s-a săturat și acum își dorește o căsnicie reușită, alături de un bărbat care are alte calități decât aceia cu care a tot fost...Posted Image...
Ce părere are logodnica ta de pleava pe care au pus-o jemetiștii și sataniștii tăi în parlamentul european, Darkule?

[ https://i.ibb.co/KN2Y60n/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Se bucură și râde prostește ca în filmuletul ăla de li l-ai pus pe aici? Posted Image

Edited by Sfantul Jakob, 08 May 2023 - 20:58.


#281
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004
Da, acel tablou suprarealist este o parafrază la cuvintele lui Isus:

N-am venit sa chem la pocainta pe cei neprihaniti, ci pe cei pacatosi.(Luc.5:32)

#282
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004
Colegul Jakob s-a milogit de doamna Admin, ca să-i debaneze contul... a promis că nu mai face și iată că... minunea s-a produs! Dar ... de ce ne-am mai mira, oare Megara, o super-banată de mii de ori, nu și-a ”recuperat” contul inițial?Posted Image

#283
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 25 mai 2023 - 08:39, said:

Pe terenul NT îi ai pe Logic și pe Grateful... knockout te fac amândoi! :boxing:

Recunosc, colegul Logic are o cultură vastă și este mult mai inteligent, cu el discut în condițiile în care Logic este cel dezavantajat, fiindcă inepțiile din Biblie nu-l ajută, bietul de el încearcă orice variantă, la care poate nu s-a gândit nimeni...dar Grateful? :ermm:... păi Grateful are 5 versete din Noul testament despre Isus Cristos, notate pe un caiet blocnotes, și atât, pe alea le tot postează, despre Isus... în rest...Posted Image
Mă mir că nu l-ai nominalizat și pe colegul Zexelică...Posted Image

sau... Doamne ferește... pe colegul Jakob! Atunci chiar aș fi râs! Jakob, să-mi ridice probleme, mie?... Ar fi fost gluma secolului!

#284
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004
Am observat 2 perechi de tineri căsătoriți pe videoclipul acela, cu festivitatea de absolvire a școlii de misionari penticostali.
Vă dați seama? Practic, o familie nou constituită, a plătit...12.000 euro, adică 60.000 lei, o sumă fabuloasă, în condițiile în care era atât de ușor ca unul din cei doi să rămână acasă, scuteau 6.000 euro și, peste doi ani, cel rămas acasă putea învăța după notițele de curs luate de consort/consoartă...:unsure:...
Ric Cunigan, directorul lor executiv, nu le-a făcut și el o reducere, să plătească mai puțin, nu, ați observat, chiar făcea mișto, cică... doamna X... singura care are 3 prenume...chestii spuse așa, la mișto...Posted Image

Sau... o idee și mai bună, ia fiți antenă, soția primește pe mail, de la soțul ei, scanate, toate foile de curs pe care le scrie soțul ei, seara, când el vine de la școală! Posted Image

Da, îmi veți spune că soția nu va primi diplomă de misionar. Ei și? Apostolul Pavel a avut vreo diplomă? Oare nu este suficient că soția va învăța și ea acele cursuri? Ba da!
De altfel, dacă din motive obiective lipsești de la curs, institutul patronat de Ric Cunigan se oferă să-ți trimită pe mail, în format pdf, toată materia de studiu de la care ai absentat!Posted Image
Așa că...:unsure:...

#285
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004
Eu sunt adevăratul prieten al lui Jakob, nu... Xlander, fiindcă eu îi spun adevărul, fără ocolișuri, deoarece doresc să-i scot sufletul din Iad, pe când Xlander este numai pe interese, vrea să-l plimbe cu barca, în vacanța de vară...Posted Image
De aceea, Xlander vrea să-i intre în grații, pe când eu i-am zis-o franc, 6.000 euro dați pe cele câteva pdf-uri prezentate de niște ”lectori” la școala lui Ric Cunigan, sunt bani aruncați pe fereastră...Posted Image

#286
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 28 mai 2023 - 11:45, said:

Eu sunt plecat cu lunile de acasă, scriu de pe telefon... avea dreptate Jake, că tu îți cam bagi nasul unde nu-ți fierbe oala și faci comentarii pe lângă... :thumbdown:

Ca de obicei, încurci borcanele...nu Jakob zisese chestia asta ci Xlander! Da, Xlander a susținut că i-am bombardat căsuța poștală cu tot felul de mesaje! :dontgetit:
Voi chiar nu vă dați seama că eu aici mă ocup de lucruri importante? :ermm:

#287
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 07 iunie 2023 - 14:18, said:

cere-i să-ți explice toate discrepanțele, anacronismele, contradicțiile etc din VT, și o să vezi cum o să-ți cadă de pe ochi, solzii ignoranței și a prostiei crase... Posted Image

Aha, deci cel care observă, îndrumat de un expert internațional, Francesca S., care întâmplător îi este și logodnică, toate aceste inepții din Vechiul testament, este de o ”prostie crasă”, dar... cel care dezavuează Noul testament, este un tip cult, inteligent...:ermm:....

O ai mai jos pe Marieta Bușuleagă, exasperată de opțiunile teologice ale viitorului ei soț...:

[ https://media3.giphy.com/media/zIfKgnjD2DJlGE5Yke/giphy.gif?cid=ecf05e47fbncgag7i6stslfmb4mvx48rl2nczp99jh3unryp&ep=v1_stickers_search&rid=giphy.gif&ct=s - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#288
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,352
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 11 iunie 2023 - 18:08, said:

Această creatură mârșavă la fel a procedat și cu Mario după ce omul nu a mai scris pe forum.
A început să-l atace mișelește știind că respectivul user, bun sau rău cum a fost el, nu îi mai răspundea.

Cu tot respectul, dar asta este o minciună! Nu aveam de unde să știu că Mario răspunde sau nu, nimeni nu știa și nu știe nici acum, iar ceea ce am scris a fost o parodie la adresa acelor mesaje ale lui Mario în care îi făcea curte deșănțată unei anume Cristina, grafician, care avea prieten informatician, care prieten îi prezentase când erau la bar, în fața a câtorva coniace, o listă, pe care Cristina o bifase integral.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate