Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024

Scule parkside x20v
 "Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara
 Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural
 Proceduri vamale Port Constanta

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.

Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat
 

Black Friday 2017

* * * * - 44 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4576 replies to this topic

#4501
voltermort

voltermort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 18.06.2008

View Posteugenlb43, on 27 noiembrie 2017 - 19:45, said:

O mizerie astia de la emag,am cumparat un produs de la ei ora 6.57 (17.11.) cu cardul, bani luati,eu tot astept sa primesc produsul din data 17 pana in prezent dar nimic nici un semn de viata de la emag pana azi cand am dat un telefon si am ramas socat dupa discutia cu ei la telefon deci produsul comandat de mine nu mai exista pe stoc,deci ei fura bani,nu rezerva produsul platit de mine ei il vand mai departe la alti prin ramburs am rams cu gura deschisa, nu mai comand de la ei niciodata indiferent de ce promoti au.Mare rusine emag.
Vrei sa zici ca ți-au spus ca produsul nu este pe stoc si ca îți vor anula comanda?(nu prea cred) Eu cred ca te-au rugat sa mai aștepți câteva zile sau macar ti-au oferit o alternativa...

#4502
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Nu cred ca e o regula la livrare in functie de modul de plata. Am un prieten care a platit cu cardul de bf si a primit produsul prin curier in 2 zile.

#4503
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,562
  • Înscris: 06.02.2006
De exemplu telefonul l-am achitat online cu cardul de credit la pisigaraj, a doua zi era la mine (telefonul, nu cardul)

#4504
eugenlb43

eugenlb43

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 23.08.2014
Mi-au zis sa sun vineri sa vorbesc cu angajatul/angajata care se ocupa de stocuri produse iar daca el/ea nu are o data fixa cand primesc produsul in stoc primesc bani automat pe card fara oferta alternativa la un produs similar cu cel comandat.

#4505
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 03.06.2006
A primit vreun coleg Xbox-ul One X ce era pe 17.11 disponibil doar la precomanda la emag? Cel de 2199.99 lei?

Edited by gvincentiu, 27 November 2017 - 22:33.


#4506
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
Sa vedem cat mai dureaza

Attached Files



#4507
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postwoulfy, on 27 noiembrie 2017 - 20:36, said:

Nu cred ca e o regula la livrare in functie de modul de plata. Am un prieten care a platit cu cardul de bf si a primit produsul prin curier in 2 zile.
Eu am primit 3 colete luni, 20.11, (Xbox, Chromecast, boxe edifier) a 4-a încă nu a ajuns, cooler CPU...

Toate plătite cu cardul...

#4508
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,289
  • Înscris: 25.01.2007
Si eu am un produs care s-a expediat doar in 25 nov. Teoretic ar trebui sa se livreze azi.
Restu' s-au livrat pana in 23.

#4509
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,062
  • Înscris: 10.09.2005
Tv-ul meu cine stie pe unde e. Vineri s-a schimbat statusul pe emag de la comanda plasata la produse predate curierului. Bag awb pe site la Sameday, Coletul tau se afla in depozitul central. Duminica s-a schimbat statusul Coletul tau este in tranzit. Si asa a ramas.

Attached Files

  • Attached File  dfd.PNG   7.32K   47 downloads

Edited by gerbil, 28 November 2017 - 15:02.


#4510
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 08.12.2009
E roșu. Probabil vine cu salvarea, dar nu e nici o salvare disponibilă.

#4511
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 06.01.2007
Maine 29.11.2017, se fac cele 12 zile garantate pt. livrare de Emag, iar coletul meu nu a fost predat companiei de Curierat Cargus.
Pe nr. de awb, apare, in livrare, realitatea este ca nici nu a plecat din depozitul DANTE.

#4512
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,562
  • Înscris: 06.02.2006
Mi-au livrat Emag o parte din o comanda sparta in 3, pe spate coletul are un sticker cu "eroare" Posted Image

#4513
saimarica

saimarica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 06.01.2007
Pe pagina Emag de pe facebook, sunt numai comentarii in ceea ce priveste intarzierea livrarii coletelor.
Multi vor sa faca incepand de maine, sesizari la ANPC, au sanse?

#4514
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,289
  • Înscris: 25.01.2007
Au sanse sa ce?
Sa-si anuleze comenzile? ....Au

#4515
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,062
  • Înscris: 10.09.2005
Mda.

Edited by gerbil, 28 November 2017 - 18:39.


#4516
Lord_Silver

Lord_Silver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 01.02.2008

View Postsaimarica, on 28 noiembrie 2017 - 18:11, said:

Pe pagina Emag de pe facebook, sunt numai comentarii in ceea ce priveste intarzierea livrarii coletelor.
Multi vor sa faca incepand de maine, sesizari la ANPC, au sanse?
Oamenii astia sunt culmea... nu pot intelege ca mereu sunt intarzieri de Black Friday din cauza numarului foarte mare de comenzi, mai ales la eMag care au cele mai multe vanzari online dintre toti. Da, se poate intampla ca cineva sa isi primeasca comanda a doua zi iar altcineva peste 1 saptamana, ii ia in ordine si cum fac fata. La fel, daca a venit nu stiu ce colet lovit, aia e mai mult vina curierului decat vina celor de la eMag (dar daca ii contactezi, eMag isi asuma toata vina pentru asta si o sa-ti rezolve problema, ori iti livreaza alt produs, ori iti dau banii inapoi, cum vrei tu).

#4517
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 10.10.2011
azi mi-au ajuns 2 scaune comandate la emag de BF. mai am 3 de primit, o oala sub presiune si cam atat cred:)) de la ei. nu ma stresez ca ajung mai tarziu, important e sa ajunga

#4518
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,928
  • Înscris: 07.08.2008

View Postsaimarica, on 28 noiembrie 2017 - 18:11, said:

Pe pagina Emag de pe facebook, sunt numai comentarii in ceea ce priveste intarzierea livrarii coletelor.
Multi vor sa faca incepand de maine, sesizari la ANPC, au sanse?
Au sanse... sa li se stearga comentariile si sa fie banati pe pagina respectiva. Cam asa se intampla in fiecare an. Iar ca traditia sa fie completa, tot in perioada asta de obicei eMag primeste o gramada de feedback-uri de 1 stea pe pagina de Fb, iar primavara-vara apar miraculos sute/mii de feedback-uri de 5 stele pentru a ridica nota de 2-3 obtinuta iarna.
Spoiler

View PostLord_Silver, on 28 noiembrie 2017 - 19:04, said:

eMag isi asuma toata vina pentru asta si o sa-ti rezolve problema
Sau mai dau vina pe curier desi curierul nici macar nu a preluat coletul... sau alte scuze peste alte scuze. Cam asa se asuma vina.

Edited by tigerheart, 28 November 2017 - 19:17.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate