Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ccleaner

Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!
 Vrabia a infundat cosul centralei

Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox
 20 de miliarde de euro ingropati ...

Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...
 Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni
 

FCSB

* * * - - 12 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3810 răspunsuri în acest subiect

#3763
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 29.920
  • Înscris: 09.05.2008

View PostMalus_Dacus, on 07 mai 2024 - 12:32, said:

38 de ani de la seara magica de la Sevilla!
Aveam aproape 12 ani, dar am stat la TV alb-negru pana la sfarsit... si ce bucurie a fost!

Cu strambu va fi asa: daca castiga dinamuia, va mustaci si va zice ca el a vrut victoria, dar atat s-a putut...
Daca bate UTA, va zice ca el e corect pana la capat.

Cat despre meciul de aseara, s-a vazut ca ai nostri sunt deja in vacanta... deci nu ma astept sa-i incurcam nici pe ceferei...
Si poate doar  cu ciorimoranii sa scoatem un egal, desi e greu de crezut ca-i mai poate mobiliza cineva pe campioni sa-si "rupa picioarele" cu ciomegarii de sub pod.
Cu sburatoarele tre' introdusi toti aia su' 18 ani.
Sa vezi atunci meci si rupere de oase.

#3764
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.518
  • Înscris: 20.02.2008

View Postfuturist, on 08 mai 2024 - 13:51, said:

Cu sburatoarele tre' introdusi toti aia su' 18 ani.
Sa vezi atunci meci si rupere de oase.

Asa, asa, poate reusim sa depasim acel 5-1. Sa fim primii care va umplem poarta pana vin pescarii aia din Silkeborg.

#3765
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.042
  • Înscris: 11.07.2016
Eu as face un "blat" in meciul cu rapid: sa bata ei cu 4-3, sau 5-3,  dar sa dea Coman 2 boabe si Olaru 1 boaba.
Ca sa-si securizeze baietii  convocarea la echipa nationala.
Pentru ca nu-mi dau seama cum ar putea cineva sa-i mai mobilizeze pe campioni ptr aceste ultime 2 meciuri.
La pariuri o sa pariez pe adversari, sunt "easy money"...

Editat de Malus_Dacus, 08 mai 2024 - 15:18.


#3766
Music-Box

Music-Box

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.119
  • Înscris: 16.02.2017
Ce sa faca idiotii aia 2 la CE?
Crezi ca merge la CE ce face tărăoiul ala opărit de Olaru sa stea pe jos sa pacaleasca si simularile si sa le spună de morti arbitrilor?
Croncanul deja si-a amanetat viitorul in tarile arabe...e vorba de bani manele si TikTok nu de fotbal si palmares personal.

#3767
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.266
  • Înscris: 03.03.2007

View Postioppo, on 08 mai 2024 - 14:29, said:

Asa, asa, poate reusim sa depasim acel 5-1. Sa fim primii care va umplem poarta pana vin pescarii aia din Silkeborg.

As intelege sa rada un fan al CFR-ului - oamenii aia s-au dus mai de curand in cupele europene, au jucat in grupe etc.

Voi veniti din ligile inferioare ca echipa formata politic si terminati sezonul pe ultimul loc de playoff. Pana si echipa clonata de voi are vreo 12 ani de cand nu a mai jucat in Europa - iar marea sa performanta acolo ramane o eliminare cu Steaua.

Nici macar nu sunteti originali - clonati pana si glumele. Faza cu pescarii provine din dubla mansa disputata de Dinamo in 1997 cu Knattspyrnufelag. Guess what - ne permitem NOI sa radem de ei - ca in sezonul ala am jucat si noi in Europa - am eliminat pe Fener, pe Bastia si ne-am luat-o greu de la Aston Villa. Dar voi? Cu ce tupeu si nesimtire aduceti vorba de Silkeborg cand nu ati mai mirosit iarba occidentala de cand lumea? Uite cum s-a umflat tarata-n ei Posted Image

Edit: hai ca m-am enervat...

Asta e Silkeborg

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/970_Silkeborg_station_og_langs%C3%B8.jpg/1280px-970_Silkeborg_station_og_langs%C3%B8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vrei o poza cu Giulestiul, ca sa facem diferenta? Pai daca ei sunt pescari, voi sunteti ce? Urmele de dupa Hiroshima?

Editat de Alexandru H., 08 mai 2024 - 15:43.


#3768
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.518
  • Înscris: 20.02.2008

View PostAlexandru H., on 08 mai 2024 - 15:33, said:

As intelege sa rada un fan al CFR-ului - oamenii aia s-au dus mai de curand in cupele europene, au jucat in grupe etc.

Voi veniti din ligile inferioare ca echipa formata politic si terminati sezonul pe ultimul loc de playoff. Pana si echipa clonata de voi are vreo 12 ani de cand nu a mai jucat in Europa - iar marea sa performanta acolo ramane o eliminare cu Steaua.

Nici macar nu sunteti originali - clonati pana si glumele. Faza cu pescarii provine din dubla mansa disputata de Dinamo in 1997 cu Knattspyrnufelag. Guess what - ne permitem NOI sa radem de ei - ca in sezonul ala am jucat si noi in Europa - am eliminat pe Fener, pe Bastia si ne-am luat-o greu de la Aston Villa. Dar voi? Cu ce tupeu si nesimtire aduceti vorba de Silkeborg cand nu ati mai mirosit iarba occidentala de cand lumea? Uite cum s-a umflat tarata-n ei Posted Image

Edit: hai ca m-am enervat...

Asta e Silkeborg

[ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e3/970_Silkeborg_station_og_langs%C3%B8.jpg/1280px-970_Silkeborg_station_og_langs%C3%B8.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vrei o poza cu Giulestiul, ca sa facem diferenta? Pai daca ei sunt pescari, voi sunteti ce? Urmele de dupa Hiroshima?
1. Remarca cu echipa formata politic de la un sustinator al Stelei... e hilara. Vezi ca jumate din titlurile alea au fost castigate in comunism, cand stiu toti cum se imparteau titlurile intre steaua si dinamo. SI jucatorii. Si golgheterii. SI orice voia partidul, ceausescu si armata. Acum sunt bune titlurile comuniste? Aviz si celor ce iti dau like. Posted Image
2. Silkeborg v-au bagat 10 boabe. Asta e umilinta, nu prilej de lauda. Indiferent cat de suporter infocat esti. Silkeborg, nu Real Madrid.
3. Pune si o poza cu Ghencea, ca sa facem diferenta si sa vedem si urmele de la Nagasaki. Posted Image

View PostMalus_Dacus, on 08 mai 2024 - 15:15, said:

La pariuri o sa pariez pe adversari, sunt "easy money"...
Pune asa:
gol Rrahmani si +2 Rapid

#3769
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.306
  • Înscris: 06.10.2006
A venit confirmarea, toate cele 49.800 de bilete on-line au fost vandute, recordul absolut al Arenei Nationale 53.329 e pe cale sa cada, sarbatorim 27!  Posted Image

Editat de StarSteel, 08 mai 2024 - 19:33.


#3770
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.042
  • Înscris: 11.07.2016
@ ioppo:
1. Steaua nu a fost infiintata politic ci militar...
Si parca sustineai ca csa steaua e echipa Steaua adevarata...acu zici ca noi suntem? Hotaraste-te!
2. Ideea e ca noi am jucat in Europa si voi nu ati mai jucat de 12 ani...si totusi va permiteti sa faceti misto...
3. Idem punctul 1...sau comparatia este intre echipe artificiale creeate politic? si atunci da...rapidul tau de azi se compara cu echipa csa steaua de azi...
2 clone infiintate politic si cu stadioane construite de stat din bugetul tarii, la care si eu contribui destul de bine din anul 2000.

Editat de Malus_Dacus, 08 mai 2024 - 19:41.


#3771
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.518
  • Înscris: 20.02.2008

View PostMalus_Dacus, on 08 mai 2024 - 19:36, said:

1. Steaua nu a fost infiintata politic ci militar...
Si parca sustineai ca csa steaua e ecghipa Steaua adevarata...acu zice ca noi suntem? Hotaraste-te!
2. Ideea e ca noi am jucat in Europa si voi nu ati mai jucat de 12 ani...si totusi va permiteti sa faceti misto...
3. Idem punctul 1...sau comparatia este intre echipe artificiale creeate politic, si atunci da...rapidul tau de azi se compara cu echipa csa steaua de azi...
1. Steaua a fost echipa comunista a partidului. De aia castiga cand voia, la rotatie cu dinamo.
Eu nu prea am sustinut serios ce zici tu acolo.  fcsb...steaua...mi-e indiferent. Daca nu era becali... nici una nu mai exista acum.
2. ideea e ca nu se cheama joc ce ati facut acolo. 10-0...
3. sa puna poza din ghencea. ca sa putem compara giulesti-ghencea-silkeborg

#3772
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.355
  • Înscris: 06.07.2007
Cam prin aceeasi perioada Rapidul lua 7 boabe de la Farul. Intr-un meci. Nu de la Real Madrid ci de la Farul.

#3773
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.518
  • Înscris: 20.02.2008

View PostDanyHiker, on 08 mai 2024 - 20:01, said:

Cam prin aceeasi perioada Rapidul lua 7 boabe de la Farul. Intr-un meci. Nu de la Real Madrid ci de la Farul.

Dar noi nu ne laudam ca am jucat cu Farul. Plus ca a fost o intamplare. Nu 5-0 & 0-5.
Si am inscris si noi 2 goluri daca nu ma insel...

#3774
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.042
  • Înscris: 11.07.2016
Dar noi cand ne-am laudat ca am jucat cu pescarii?
Am zis ca voi nu ati jucat de 12 ani in Europa - inainte de faliment si reinfiintare...
Si intre timp noi am jucat an de an.

#3775
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 710
  • Înscris: 26.08.2005
Nimic despre cum ati devenit oficial sponsorii Pesede-ului? Ca neoficial oricum se stia.

Stiu, va deziceti de Becali. Posted Image

#3776
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.355
  • Înscris: 06.07.2007
Nu-i mai grav decat a sta la intins mana pe banii statului la fel ca csa.
Macar becali face o investitie. Csa e un sac fara fund.

#3777
KloppToKop

KloppToKop

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 03.03.2017

View PostBasso, on 09 mai 2024 - 17:36, said:

Nimic despre cum ati devenit oficial sponsorii Pesede-ului? Ca neoficial oricum se stia.

Stiu, va deziceti de Becali. Posted Image
Mai nou o da ciobanul si cu AUR. Săracii fcsbisti, o sa fie bulversati la alegeri si nu o sa mai stie pe care dintre partide sa puna stampila.

#3778
Alexandru H.

Alexandru H.

    Parakoimōmenos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.266
  • Înscris: 03.03.2007

View PostBasso, on 09 mai 2024 - 17:36, said:

Nimic despre cum ati devenit oficial sponsorii Pesede-ului? Ca neoficial oricum se stia.

Stiu, va deziceti de Becali. Posted Image

Eu personal ma dezic de talpanisti. Au facut mai mult rau echipei de fotbal Steaua decat ar fi putut face vreodata unul ca Becali. Clona politica CSA, fondata pe vremea lui Dragnea si controlata de catre pesedistul TIlvar, e o institutie beteaga si blegita, o anemie hemolitica a placerii de a fi parte a fenomenului sportiv. Ce se intampla la Ghencea nu e fotbal, ci cracanare sincronizata pe puntea goala a unui titanic deja pocnit de icebergul realitatii. Vaporul ia apa in timp ce talpanistii o evacueaza cu lingurita. La anul, pe 7 mai, la o sueta amicala pe la Cercul Militar, vom veni cu totii incarcati cu coliva si colaci pentru a-i pomeni pe cei inca adormiti in cosmarul CSA. Se vor pune portile, zabrelele la Ghencea - plus un afis cu textul "Stadion inchis pentru dezinfectie sectanta; pentru biserica lui Talpan incercati Soseaua Berceni, nr. 10 - 50% reducere daca te crezi stelist liber - camasa e din partea casei".

#3779
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.042
  • Înscris: 11.07.2016

View PostBasso, on 09 mai 2024 - 17:36, said:

Nimic despre cum ati devenit oficial sponsorii Pesede-ului? Ca neoficial oricum se stia.

Stiu, va deziceti de Becali. Posted Image

O ajuta pe Firea, ca e din famile. Daca Firea era la USR = sponsoriza usereul?
El nu are treaba cu pesedeul, cum aveti voi, el cred ca inclina spre aurari...Dar isi ajuta fina, pe madam Firea. Probabil si cu gand de a profita pe viitor...
Cat despre faptul ca ne dezicem de cioban....Daca il tot injuram si facem misto de el...ce zici, ne dezicem?
Sau e greu cu analiza, trebiuie sa va spuna cineva ce sa scrieti si ce sa credeti?

Editat de Malus_Dacus, 09 mai 2024 - 19:46.


#3780
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.042
  • Înscris: 11.07.2016
For the record: Firea are tot atatea sanse sa iasa primareasa cat are Steaua sa intre in grupele Champions League!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate