Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 

cum instalez software pe uncalc. care nu ma lasa

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
Tzumpi

Tzumpi

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.11.2005

View PostTonic Water, on Feb 19 2006, 11:47, said:

Cred ca am gasit solutia fara sa ma dea afara astia. Scot frumos HDD ca iese usor, bag un HDD de 2.5''  extern de-al meu, bag win frumos pe diskul nou si joc ce vrea muschiul meu  dupa program. dupa ce termin cu joaca pot sa bag iar discul vechi. eventula pot copia si ip-ul de pe ala vechi si o sa am si internet.
sa vedem daca o sa mearga.
daca nu ma vedeti online vreo doua zile sa stiti ca m-au prins si m-au trimis inot la tarm.


asa ai rezolva numai partea cu jocurile. legatura la internet tot e monitorizata daca te folosesti de setarile lor.
cel mai bine, daca incerci cu alt hdd, e sa ramai in afara retelei, cine stie ce idei le vin apoi adminilor.
ceea ce n-am inteles eu: e restrictionat si mailul sau numai messengerul?

sorry, mi-a scapat...vad ca se poate prin mail. e ceva...decat nimic.

#38
robert_dq

robert_dq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.11.2004

View Postkapp, on Feb 18 2006, 10:54, said:

Aaa si off topic asa ca vad ca e la moda :D
Lasati dracu porcaria aia de e-messenger.
Aici e solutia pt voi :P

mah .. nu-i rau meebo ala. arata interesant

#39
robert_dq

robert_dq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.11.2004

View PostTonic Water, on Feb 19 2006, 11:47, said:

Cred ca am gasit solutia fara sa ma dea afara astia. Scot frumos HDD ca iese usor, bag un HDD de 2.5''  extern de-al meu, bag win frumos pe diskul nou si joc ce vrea muschiul meu  dupa program. dupa ce termin cu joaca pot sa bag iar discul vechi. eventula pot copia si ip-ul de pe ala vechi si o sa am si internet.
sa vedem daca o sa mearga.
daca nu ma vedeti online vreo doua zile sa stiti ca m-au prins si m-au trimis inot la tarm.

parerea mea? nu mai incerca sa te conectezi pe mess sau pe net (fara restrictii) ca nu o sa fie a bine (cred eu) avand in vedere ca tipii tin prea mult la securitatea retelei.

#40
netk

netk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 26.12.2005
fa un vpn cu ipsec... ma mir ca nu i-a trecut asta  prin cap lu' adminu' ala fioros

#41
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,773
  • Înscris: 15.06.2004
Mai eu am impresia ca omul numai pe platforma petroliera nu lucreaza. La restrictiile astea, cred ca e in armata SUA.

#42
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Ma intreb dc nu mai posteaza  <_< .

O fi ajuns la mal ?  :naughty:

#43
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,688
  • Înscris: 14.10.2004
Postez si eu aici ca sa nu mai fac un topic nou.
Exista ceva de genul meebo in care sa introduc adresa unei webcam cu ip (este de la gradinita copilului).
Nu ca am foarte mult timp sa ma uit si nici nu vreau sa fac trafic inutil, dar sunt curios.

Adresa arata de genul asta http://82.xx.x.xxx:82/

Pe alte webcam-uri de pe net pot sa ma uit (cele ale connex-ului de exemplu)

Edited by xymzar, 21 February 2006 - 17:10.


#44
clausache

clausache

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 400
  • Înscris: 10.02.2006
in principiu daca are ip are si browser incorporat.

#45
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 09.07.2005

View Posteiffel, on Feb 21 2006, 09:43, said:

Mai eu am impresia ca omul numai pe platforma petroliera nu lucreaza. La restrictiile astea, cred ca e in armata SUA.

Cam toate companiile mari  au restrictii, astia nu ar fi ceva mai deosebiti decat altii. Apropos, accesul pe comp. nu se face numai cu user name si password, mai trebuie si un ID card cu mecla posesorului care se baga intr-un USB reader sau PCMCIA slot si dupa aia apare ecranul de log in.
Inca nu m-au aruncat in mare, cred ca mai delibereaza  inca daca sa atraga  sau nu intai cativa rechini si  dupa aia.
apropos de rechini,  chair daca e off topic ,am vazut un rechin balena pe langa platforma. frumoasa dihania.

Attached Files



#46
clausache

clausache

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 400
  • Înscris: 10.02.2006
cred ca e supermarfa sa stai cu frica in san ca poa sa crape platforma aia oricand si sa ai intalnire romantica cu rechinu ala care iti face curte

#47
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,773
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Cam toate companiile mari au restrictii, astia nu ar fi ceva mai deosebiti decat altii. Apropos, accesul pe comp. nu se face numai cu user name si password, mai trebuie si un ID card cu mecla posesorului care se baga intr-un USB reader sau PCMCIA slot si dupa aia apare ecranul de log in.

Cool. Bill Gates abia acum vorbeste de asta. Eu inca ma loghez pe baza de amprente.

Exista o multitudine de posibilitati de a asigura securitatea unei retele si fara a impiedica un utilizator sa-si foloseasca PROPRIUL calculator. Ideea e sa vrea. ori Aici e problema, adminul vostru ori nu vrea sa-si bata capul, ori nu face decat ceea ce stie si nu stie prea multe.

#48
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,383
  • Înscris: 09.07.2005
[Exista o multitudine de posibilitati de a asigura securitatea unei retele si fara a impiedica un utilizator sa-si foloseasca PROPRIUL calculator. Ideea e sa vrea. ori Aici e problema, adminul vostru ori nu vrea sa-si bata capul, ori nu face decat ceea ce stie si nu stie prea multe.
[/quote]


Aici cred ca ai dreptate, dar mai sunt si reguli pe care  ii este frica sau nu vrea  sa le incalce.
oricum seful mi-a recomandat sa astept celalalt admin (aici  se lucreaza in schimburi de 28 de zile) care este mult mai intelegator. Am vazut eu pe unul care joaca Warcraft pe battle net in timpul orelor de program .

clausache, cei care lucreaza aici nu se gandesc la asa ceva pentru ca nu face bine la moral. asta nu-i loc pentru claustrofobi si pesimisti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate