Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Interviu viza turist SUA

medicament melatonina

La mulți ani @A_Stere!

Vrabia a infundat cosul centralei
 Lipsa semnal decodor Kaon NA1000B

Recomandare sursa!

Avanti Delta Vox

20 de miliarde de euro ingropati ...
 Costuri PUZ

Varsta Biologica vs Varsta Fizica

Disjunctor maxilar - lipsa aparit...

Mutare sediu PFA
 Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici
 

Digi Mobil apel 4G, prin tehnologia VoLTE

* * * * - 25 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
13305 răspunsuri în acest subiect

#7345
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.945
  • Înscris: 28.09.2017

Vizualizare mesajburceamarius, pe 04 mai 2018 - 23:12, a scris:

Va salut. as vrea sa plec in serbia cateva zile daca as folosi apel wifi nu as fi tarifat pentru roaming nu?
Nu.
Vei consuma din “nelimitatul” national .

Editat de A-ONE, 04 mai 2018 - 23:15.


#7346
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.446
  • Înscris: 08.06.2005

Vizualizare mesajDieselCRDI, pe 04 mai 2018 - 22:03, a scris:

Tare mă tem că ai dreptate și asta numai din cauză că Apple cere un preț nesimțit de mare! Posted image
Cat a cerut?

#7347
y999

y999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.373
  • Înscris: 09.02.2013

Vizualizare mesajDieselCRDI, pe 04 mai 2018 - 22:37, a scris:

Scuze dar nu am înțeles absolut nimic!
Vrea să spună că Apple nu implementează separat pe terminale protocoalele, ci atunci când o rețea este certificată din partea lor, toate terminalele Iphone ce suportă protocoalele respective vor primi setările.
În timp ce Digi și partenerii lor par a se axa doar pe telefoanele noi (de unde exprimarea "de la 8 în sus"), așa că s-ar putea să nu le convină abordarea celor de Apple.
Pe de altă e posibil ca și Apple să aibe probleme cu standardul Ipv4 pe care a implementat Volte Digi, naiba știe, că toți sunt cusuți la gură, comunicarea a devenit o artă, "rara avis"...

#7348
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.446
  • Înscris: 08.06.2005
Singura bucatica de informatie oferita de Digi ar fi cea de pe pagina RO-Alert unde zice "informatii in curand". http://www.rcs-rds.ro/ro-alert#iphone8
Presupun ca setarile pentru aceste alerte trebuie incluse in carrier bundle.

#7349
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.148
  • Înscris: 22.01.2013
Eu nu prea sunt lamurit inca cu nenea Volte asta...am o intrebare pt.cei cu samsung S8...la setari-conexiuni-retele mobile mie imi apare -roaming, apel 4G, mod retea, nume puncte de acces si operator retea......
La unii am vz.ca in loc de apel 4G apare Volte la mine nu apare Volte in meniu desi cei de la Digi spun ca telefonul meu este cu Volte...

#7350
mikeciprian

mikeciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.774
  • Înscris: 08.01.2012
Pe scurt si grosso modo:
VoLTE - Voice over LTE
LTE = 4G
=> VoLTE - Voice over 4G (Voce peste 4G -> Apel 4G)

#7351
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.148
  • Înscris: 22.01.2013
Definitia o stiu si eu, astept un raspuns de la cei cu s8 sa-mi spuna ce le apare la meniu

#7352
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 920
  • Înscris: 18.04.2006
S8 Oreo:
Conexiuni:
Apel Wi-Fi (activat sau dezactivat)
Rețele Mobile:
Apel 4G  (activat sau dezactivat)
Am observat că dacă cel pe care-l apelez (sau mă apelează pe mine) este tot în Digi și are activat „apel 4G” calitatea convorbirii este foarte bună.

Editat de slavyk, 07 mai 2018 - 10:00.


#7353
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.148
  • Înscris: 22.01.2013
Aici e enigma mea....din clipul asta vad ca apare la meniu Volte in loc de Apel 4G....sa inteleg ca la unii apare Apel 4G iar la altii Volte?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/85g3hp4oFAY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7354
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 920
  • Înscris: 18.04.2006
În română, așa apare cum ți-am scris. Am schimbat în engleză (US) și apare „4G call”. Dacă bine-mi amintesc, pe Nougat apărea „Volte”.

Editat de slavyk, 07 mai 2018 - 10:28.


#7355
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 15.148
  • Înscris: 22.01.2013
Aaa pai spuneti domle asa.....deci pe A7 probabil aparea Volte iar la A8 apare Apel 4G.....

#7356
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 920
  • Înscris: 18.04.2006

Vizualizare mesajslavyk, pe 07 mai 2018 - 09:59, a scris:

S8 Oreo:


#7357
ddd333

ddd333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 95
  • Înscris: 09.01.2018

Vizualizare mesajValmont43, pe 07 mai 2018 - 10:23, a scris:

Aici e enigma mea....din clipul asta vad ca apare la meniu Volte in loc de Apel 4G....sa inteleg ca la unii apare Apel 4G iar la altii Volte?
Asta tine de producatorul telefonului, nu e o regula generala.

#7358
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.846
  • Înscris: 10.10.2011

Vizualizare mesajDieselCRDI, pe 04 mai 2018 - 22:03, a scris:


Tare mă tem că ai dreptate și asta numai din cauză că Apple cere un preț nesimțit de mare! :(

Eu am cautat pe net in lung si-n lat si nu am gasit nicio informatie despre conditiile necesare pt Apple Carrier Bundle. Asa ca degeaba discutam despre bani, e foarte posibil ca problema sa fie in alta parte. Sa nu uitam ca mult timp Digi nu oferea suport pentru netul FIX daca aveai Mac, desi acolo nu era vorba despre Carrier Bundle si alte chestii complicate...

#7359
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
Printre conditii ar fi: sa accepte marele Apple sa aiba un dialog cu Digi pe aceasta tema; sa treaca Digi prin furcile caudine ale certificarii Apple ceea ce implica deseori o reparametrizare a retelei, schimbari majore. Nu stiu cat de matura e reteaua Digi acum, inainte aveau o groaza de probleme, dar oricum certificarea asta cere luni de zile de chin ca cei de la Apple sunt extrem de stricti. Considerand cele spuse, nu stiu cat interes e si din partea lui Digi ...

#7360
AdalwinRo

AdalwinRo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 900
  • Înscris: 03.03.2014
Cred ca va avantati prea tare. Primul pas si cel mai important este sa vanda telefoane. Multe, la un pret subventionat.

#7361
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 492
  • Înscris: 20.03.2007
Am achiziționat un S9+ din Irlanda de Nord, necodat, branded 3 network.
Voiam să vă întreb dacă am vreo șansă să pot folosi Digi VOLTE sau VOWIFI sau trebuie neapărat CSC ROM. Pot să merg la ei la service să-mi schimbe CSC-ul sau ce opțiuni am fără să pierd garanția? Mulțumesc! Fișier atașat  Screenshot_20180508-081434_Settings.jpeg   31,47K   95 download-uri

#7362
SethNY

SethNY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.888
  • Înscris: 31.01.2006
Obligatoriu CSC ROM. Cu softul tau nu ai sanse, Daca nu te pricepi mergi la un service autorizat sa iti puna soft cu CSC ROM. O sa ai VoLTE cred, ptr VoWiFi mai astepti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 3

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate