Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

Seat Leon - FR-

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
1317 replies to this topic

#433
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,509
  • Înscris: 18.06.2007

View PostMask001, on 22 februarie 2018 - 14:11, said:

Ar trebui sa ajung și cu Jetta fara quattro nu? Posted Image)
ajungi liniștit dar nu vei face așa

https://forum.softpe...4#entry22415782

#434
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017
Haha foarte tare. Urmatoarea masina va fi cu siguranta Audi si ceva hibrid. Am dat un follow topicului ca imi plac discutiile :)
Gata nu mai fac offtopic aici la colegu in "casa"

#435
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Stiu pe de rost satele de la piatra craiului, am urcat cu golful prin fundatica pana sus pe poiana,  prin Magura sus, Sirnea o stiu pe de rost, drumul din spate pe la cheile dambovicioarei. Acolo merg des sa culeg ciuperci.


Cautati cazare sleaul Mandrului sau casa Alinei.

Nu bag seatul pe drumuri neasfaltate  si nu fac misto.

#436
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 24.03.2007
Baile Tusnad, cum bine ziceai, centrul Wellness de langa lac, apa termala, sauna, iesi ca nou de acolo.

#437
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Am fost de 8 ori.

Am fost cam in toata tara.

Tusnad wellness, 30 ron intrarea 3 ore, e ok, imi place, imi place sa ies afara la piscina de sub brazi.

Cazare la Vila Ritz, sau la hanul Secuiesc.

Mancare buna la hanul Secuiesc, o pizza buna peste drum de centru, o cladire placata cu placi de andezit, o pizzerie.

Bere buna, csiki sor gasiti peste tot acolo, sau la hanul Secuilor. Gasiti si in Bucuresti, in Selgros de ex.


Ploua tot weekendul si ma deprim pe vreme din asta, ca nu pot sa-i dau in gura la masina si toti conduc ca mosii.


Ca idee, sambata is -2 grade si duminica -10 grade la Tusnad, dimineata. Cam frig. Nu imi place iarna.

Trebuie sa consum 50 de litri de benzina pana la finalul lunii, si nu stiu cum sa fac. Acu tin masina pe sport si schimb in 3500-4000, dar tot dejeaba.

Edited by Deenman, 22 February 2018 - 20:05.


#438
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 25.04.2016


View PostDeenman, on 22 februarie 2018 - 18:55, said:

Nu bag seatul pe drumuri neasfaltate  si nu fac misto.
Poate daca aveai suspensii adaptive....


#439
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Nici macar, poate daca aveam Logan, sau Duster. Am bagat golful pe drumuri din alea, si mereu imi parea rau de el. Am decis ca seatul sa nu iasa de pe asfalt, decat in cazuri exceptionale si maxim cateva sute de m.

#440
Mask001

Mask001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 13.04.2017

View PostDeenman, on 22 februarie 2018 - 20:03, said:

Am fost de 8 ori.

Am fost cam in toata tara.

Tusnad wellness, 30 ron intrarea 3 ore, e ok, imi place, imi place sa ies afara la piscina de sub brazi.

Cazare la Vila Ritz, sau la hanul Secuiesc.

Mancare buna la hanul Secuiesc, o pizza buna peste drum de centru, o cladire placata cu placi de andezit, o pizzerie.

Bere buna, csiki sor gasiti peste tot acolo, sau la hanul Secuilor. Gasiti si in Bucuresti, in Selgros de ex.


Ploua tot weekendul si ma deprim pe vreme din asta, ca nu pot sa-i dau in gura la masina si toti conduc ca mosii.


Ca idee, sambata is -2 grade si duminica -10 grade la Tusnad, dimineata. Cam frig. Nu imi place iarna.

Trebuie sa consum 50 de litri de benzina pana la finalul lunii, si nu stiu cum sa fac. Acu tin masina pe sport si schimb in 3500-4000, dar tot dejeaba.
Mersi de recomandări.

Înțeleg că ai găsit cumpărător și vrei sa consumi benzina până o vinzi dar nu e prea frumos sa ii dai in goarna înainte să o vinzi. Nu cred că tu ai vrea sa cumperi o mașina care a fost forjata în ultima luna de către posesorul anterior. Ba chiar un om responsabil care caută sa se mute la Viena ar fi mai grijuliu la toți ametitii care conduc pe vremea asta și care stau pe telefon.

#441
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View PostDeenman, on 22 februarie 2018 - 20:03, said:

Trebuie sa consum 50 de litri de benzina pana la finalul lunii, si nu stiu cum sa fac. Acu tin masina pe sport si schimb in 3500-4000, dar tot dejeaba.
Atunci bagă un drum la Băile Felix.
Faci o baie bună pe-aici

#442
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 25.04.2016


View PostDeenman, on 22 februarie 2018 - 20:37, said:

Nici macar, poate daca aveam Logan, sau Duster.
Macar pentru gropile si denivelarile din asfalt, ca tot te-ai plans de suspensia rigida sport a fr-ului....


#443
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,414
  • Înscris: 07.02.2017

View PostDeenman, on 22 februarie 2018 - 20:03, said:

Trebuie sa consum 50 de litri de benzina pana la finalul lunii, si nu stiu cum sa fac. Acu tin masina pe sport si schimb in 3500-4000, dar tot dejeaba.
Asta inseamna ca ti-ai vandut Seatul.Felicitari.Si mult noroc la urmatoarea masina.Speram sa deschizi un jurnal si pentru viitoarea ta achizitie.

View PostDeenman, on 22 februarie 2018 - 20:03, said:

Ploua tot weekendul si ma deprim pe vreme din asta, ca nu pot sa-i dau in gura la masina si toti conduc ca mosii.
Ca idee, sambata is -2 grade si duminica -10 grade la Tusnad, dimineata. Cam frig. Nu imi place iarna.
In asemenea conditii meteo se intampla multe accidente rutiere.Ar fi pacat sa iti sifonezi masina cu cateva zile inainte sa o predai cumparatorului care se poate razgandi iar tu pierzi.Nu stai tu in valoarea a 50 l de benzina.Mai bine stai linistit la Bucales.

Edited by max_01, 22 February 2018 - 21:04.


#444
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Ba voi sunteti aia de trageti rapid concluziile?  ce dracu.

Am decont lunar de 100litri/benzina. Luna asta am mers putin si am consumat foarte putin, si mi-au mai ramas inca 50 litri, trebuie sa-i iau altfel nu obtin decont.

Cat despre faptul ca as vinde o masina cu rezeervorul gol, sau forjata (daca forjat inseamna schimbat la 3000-4000rpm benzina turbo), cand am vandut golful, l-am dat cu peste jumate din rezervor. Nu am vandut nimic, si nici nu am pus masina la vanzare nicaieri. A zis o persoana ca vine sambata sa o vada ca ar vrea sa-si ia ceva de pe platforma MQB luna viitoare, si i-am aratat masina, i-a placut, si apoi a strambat din nas ca e prea scumpa si nu se incadreaza in bugetul lui. Mai bine isi ia golf 7 cu dublu kilometraj.

Deci nu s-a vandut nimic.

O sa ne pregatim usor pentru revizie din aprilie (implinirea a 10.000km adunati de la ultima).

Ulei tot shell 0w30 C3- respecta norma 507 VW.

filtre mahle/kneith (habitaclu si aer motor le schimb eu, cu indemanare, am mai facut asta mult) iar uleiul+ filtru ulei o sa fie schimbat in reprezentanta sau la un service gen Ad Garage, cu care am mai colaborat si am fost multumit. Schimba si lichidul de frana cu un aparat vidat, sunt foarte profi. Daca ramane masina la noi o sa schimb si lichidul de frana cu ceva cu punct de fierbere mai sus, deoarece am fost dezamagit vara trecuta de lichidul de frana Ate sl4 schimbat in 2016 la reprezentanta.

Edited by Deenman, 22 February 2018 - 21:10.


#445
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,414
  • Înscris: 07.02.2017

View PostDeenman, on 22 februarie 2018 - 21:05, said:


Deci nu s-a vandut nimic.
Stai linistit.Daca vei cere pretul corect, se va vinde.Intotdeauna vei gasi clienti daca vei cere pretul corect.

#446
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Nu ma grabesc sa vand nimic. Momentan astept raspunsuri, si daca nu sunt pe placul meu, de ce as vinde masina? doar asa? ca sunt nemultumit de un plastic? lol....

Una din pozele mele preferate, locatie camping panorama - Rasnov. Pacat ca o strica antena CB. Am inceput sa merg cu statie CB  si Waze dupa ce am luat amenzi pentru viteza in valoare de 3000ron in 6 luni.

Attached Files


Edited by Deenman, 22 February 2018 - 21:15.


#447
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,619
  • Înscris: 17.08.2007
O să te obișnuiești să conduci și tu ca pensionarii in Austria :)

#448
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014

View PostDeenman, on 22 februarie 2018 - 21:14, said:

[...] dupa ce am luat amenzi pentru viteza in valoare de 3000ron in 6 luni.
Si ai facut un calcul sa vezi cat timp ai castigat mergand de sa iei amenda dar stand cate 15 minute de fiecare data pana iti face PV? Iti zic eu, deloc. Nu mai bine o tii si tu in limita de bun simt, n-ai nevoie nici de CB, nici nu mai platesti amenzi, esti si mai in siguranta, no? Zic si eu, nu trebuie sa ma bagi in seama. Posted Image

Edited by AstroNut98, 23 February 2018 - 13:42.


#449
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
E sanatos sa nu bei alcool dar totusi o faci, si nu vorbim de un pahar. Exact aceasi mentalitate, cat sunt in oras merg ca melcu, cand sunt afara merg cu cat duce masina si anvelopele. Sunt un pericol pentru ceilalti participanti la trafic.

#450
the_same

the_same

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 13.11.2012
La fel si eu. Am ramas de 2 ori fara permis pentru viteza + amenzi. Acum am statie.
E destul de greu sa pastrezi limita daca faci drumuri lungi si dese in exterior.
De ex. Buc-iasi/suceava/sibiu/cluj/timisoara/etc.

Edited by the_same, 23 February 2018 - 17:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate