Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 

Roaming dupa 15.06.2017

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
2653 replies to this topic

#1297
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,657
  • Înscris: 20.10.2006
Nu e asa. Eu am zis ca nici acolo nu e bine! Jos DigiMobil si Vodafone pentru magariile ce le fac cu roamingul.

#1298
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,981
  • Înscris: 01.07.2007
@LunaCrystal si orange! Ca ofera roaming doar la anumite abonamente... Si Telpom ca...

#1299
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008

 dacrad2, on 16 septembrie 2017 - 22:42, said:

Si cica aici vorbim de digi. Am fost si la orange si la telekom(cosmote),dar m-am saturat de marlania lor in trcut si acum  la abonamente si servicii. Cosmote a avut la inceput abonamente foarte mici si au tras piata in jos,pana au venit nemtii. Acum vad ca nemtii o ridica iar,nu mai bine ramanem la romanul nostru? Ce rost are sa vorbesti de altii cand tu dai 5-10â‚Ź pe roaming odata sau de doua ori pe an cand mergi in concediu,iar restul platesc luna de luna acesti bani pentru nu prea multe lucruri in plus. V-as ruga sa ramanem la problemele cu digi al nostru,vad ca nu sunt singurul care s-a portat si primeste facturi cu sms aiurea. Mai uitati-va si altii pe factuta detaliata sa vedeti daca nu aveti aceleasi surprize.

Si tot continuu sunt taxat in roaming pt SMS-uri pe care nu le dau....
Si sesizari am depus...una peste alta si nici un raspuns de o luna de zile...
Cred ca urmatoarea oprire cand ajung in tara e la ANPC !!!

#1300
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 12.08.2006
Fa un reset la telefon si lasa doar aplicatiile de incredere cateva zile.

#1301
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
ce aplicatii vorbesti , pe un nokia vechi cu taste.Crezi ca are rost?

#1302
faracreier

faracreier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 30.08.2017
Crezi ca daca are butoane atunci e telefon mecanic pe care nu ruleaza aplicatii? De exemplu, ai auzit vreodata de Java ME?

E ciudata incapatanarea asta de a nu testa cu alt dispozitiv. Daca nu vrei sa incerci sfaturile date de catre ceilalti, atunci ce rost au lamentarile tale? Crezi ca au hotarat sa te fure pe tine cu cate un SMS in roaming? Din milioane de abonati, nu ar fi sesizat mai multi aceasta problema?

Deci, fie telefonul tau "cu butoane" are (din fabrica) vreo aplicatie care-ti face faza asta. Fie e o eroare in sistemul de facturare al operatorului. Acum chestia este -- vrei sa rezolvi problema, sau doar vrei sa te plangi in continuare?

Edited by faracreier, 21 September 2017 - 10:29.


#1303
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
este foarte greu de testat asta.
SMS-ul nu apare trimis oricand ci doar in a doua zi de roaming (fix atunci apare).
Pentru asta, mai trebuie sa plec o data si sa vin iar in roaming, asta inseamna ca pierd 2 luni
Am incercat sa scot si sa pun din nou reteaua manual dar efectul nu a fost acelasi.Adica nu ma taxeaza.
In plus de ce problema mi se intampla exact din luna iunie, adica fix de cand au schimbat ei conditiile cu noul roaming ?
Si ai vazut tu ca sunt singurul care are probleme cu SMS-urile aici?

#1304
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
telefonul asta cu butoane merg de 2 ani cu el in roaming si nu am avut probleme pana nu au schimbat ei noul roaming

#1305
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 29.10.2007
E clar: te-ai inscris la o mesagerie ...

#1306
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
la ce te referi?

#1307
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 29.10.2007
Sms-uri

#1308
ovidiu-pit

ovidiu-pit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 19.02.2008
si tot nu inteleg cum sa dea un sms de fiecare data cand vin in tara straina...adica unul pe fiecare luna?
Am aplicatiile standard ale telefonului, nu am instalat altele pt ca nu ma intereseaza nimic decat sa vad cine ma suna cand sunt plecat...doar pt asta il tin
Nici macar nu-l port cu mine, il las intr-un dulap si acolo zace pana se descarca, apoi il reincarc si-l arunc la loc.
Aici am alt telefon cu o cartela locala evident.
Eu cred ca problema nu este in telefonul meu ci in setarile centralei lor.
Si nici macar pe desfasurator nu-mi apare numarul catre care zic ei ca se trimite sms.

#1309
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 12.08.2006
Cand esti in roaming nu apar intotdeauna numerele in lista de apeluri, dar ti le va da Digi dupa ceva timp...nu stiu de ce dar lista cu apelurile vine greu in cazurile astea.
Insista la Digi sa afli numarul.

Acum cativa ani am avut si eu un Sony Ericsson "cu butoane" care trimitea cand vrea muschii lui cate un sms international, dar nefiind in roaming am aflat usor numarul si cu ajutorul lui google am identificat infractorul.

#1310
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,657
  • Înscris: 20.10.2006

 easy90rider, on 21 septembrie 2017 - 09:01, said:

@LunaCrystal si orange! Ca ofera roaming doar la anumite abonamente... Si Telpom ca...
Da, doar la anumite abonamente si optiuni ofera roaming Orange si Telekom, insa sunt mult mai accesibile pentru omul de rand decat ce e la Vodafone sau Digi. Plus ca au 4G in roaming si mai multe retele partenere.

#1311
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Normal ca sunt mai accesibile.
Una e sa platesti la calup dar sa consumi la bucata si alta e sa platesti bucata pe care o consumi.
Iar de 4G ce sa mai vorbim, nu putem trai fara el, mai ales in roaming. Si asta chiar daca nu iesim deloc din tara.

Edited by danutz1, 21 September 2017 - 23:18.


#1312
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,657
  • Înscris: 20.10.2006
Am zis cumva ceva de mine? Sa conteze ca ies sau nu din tara? Uite si tipa de la care am avut abonamentul Digi imprumut in vara, mi-a lasat mie abonamentul pentru ca ea a fost nevoita sa foloseasca Orange pe perioada vacantei in strainatate din cauza roamingului scump si slab la Digi. La Orange a platit 20 de euro, insa a avut net din plin pentru ce a avut nevoie, sute de sms-uri si minute de banii aia. Aaa si 4G. La Digi o costa mai mult si poate nici nu i se incarca facebook-ul live.

Edit: Daca se poate fara 4G tu de ce mai folosesti si Vodafone pentru 4G?

Edited by LunaCrystal, 22 September 2017 - 00:11.


#1313
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Si cum ai facut, ti-a lasat abonamentul si ai raspuns tu la apelurile si mesajele ei?

#1314
Neaceasca85

Neaceasca85

    Jos Ursula!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,686
  • Înscris: 14.10.2008
Al dreaq Facebook ce mai indobitoceste, nu putea fara Feiscuc, de aia a vrut 4 G in roaming.

Daca intra pe FB doar de la hotel ce facea, se sufoca?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate